Menu

Playoff

NBL1 East · 2026

Štvrťfinále

Sutherland Sharks100
Maitland M.76
Manly W.71
Central Coast Crusaders73

Semifinále

Illawarra Hawks 279
Sutherland Sharks85
Norths Bears94
Central Coast Crusaders80

Finále

Sutherland Sharks64
Norths Bears76

Tabuľka

NBL1 East · 2026

Aktuálna tabuľka NBL1 East 2026 s 16 tímami. Illawarra Hawks 2 vedie s 16 bodmi po 20 zápasoch, za ním nasleduje Norths Bears s 16 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Illawarra Hawks 2201641946:1682+264
2Norths Bears201641759:1519+240
3Sutherland Sharks201461766:1585+181
4Manly W.201461686:1513+173
5BA CoE201371669:1499+170
6Canberra201281680:1601+79
7Maitland M.201281757:1611+146
8Central Coast Crusaders2010101723:1747-24
9Newcastle Falcons209111539:1606-67
10Inner West Bulls208121588:1740-152
11Hills Hornets208121565:1669-104
12Sydney Comets208121546:1592-46
13Bankstown Bruins208121766:1847-81
14Hornsby S.207131671:1781-110
15Penrith P.203171456:1762-306
16Albury-Wodonga Bandits202181625:1988-363

Výsledky

NBL1 East · 50
Finále16. 8. 2026
ne 16. 8.
Detail zápasu
Semifinále8. 8. 2026
so 8. 8.
Detail zápasu
so 8. 8.
Detail zápasu
Štvrťfinále1. 8. 2026–2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
Výsledky11. 7. 2026–25. 7. 2026
so 25. 7.
Detail zápasu
so 25. 7.
Detail zápasu
so 25. 7.
Detail zápasu
so 25. 7.
Detail zápasu
ne 19. 7.
Detail zápasu
ne 19. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
pi 17. 7.
Detail zápasu
ne 12. 7.
Detail zápasu
so 11. 7.
Detail zápasu
so 11. 7.
Detail zápasu
so 11. 7.
Detail zápasu
so 11. 7.
Detail zápasu
so 11. 7.
Detail zápasu

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v NBL1 East na jednom mieste. Illawarra Hawks 2 vedie s 16 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Illawarra Hawks 212016419461682
Norths Bears22016417591519
Sutherland Sharks32014617661585
Manly W.42014616861513
BA CoE52013716691499
Canberra62012816801601
Maitland M.72012817571611
Central Coast Crusaders820101017231747
Newcastle Falcons92091115391606
Inner West Bulls102081215881740
Hills Hornets112081215651669
Sydney Comets122081215461592
Bankstown Bruins132081217661847
Hornsby S.142071316711781
Penrith P.152031714561762
Albury-Wodonga Bandits162021816251988

Minulé sezóny

NBL1 East

Prehliadajte 5 archivovaných sezón NBL1 East, od 2022 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:2022Predchodca:Waratah League

NBL1 East bola založená v roku 2022, keď sa New South Wales Waratah League zlúčila so systémom NBL1, čím vytvorila štruktúrovanú poloprofesionálnu súťaž v rámci širšieho rámca NBL1. Samotná Waratah League fungovala od 80-tych rokov ako primárna basketbalová súťaž v Novom Južnom Walese a rozvíjala talenty pre vyššie úrovne. Zlúčenie predstavovalo výraznú modernizáciu vývojovej štruktúry austrálskeho basketbalu, pričom vytvorilo päť regionálnych konferencií (East, West, North, South a Central) pre lepšie slúženie basketbalovým komunitám po celej krajine. Táto integrácia posilnila cestu od amatérskeho basketbalu k profesionálnemu, pričom NBL1 East slúži ako kľúčová vývojová liga, kde hráči môžu súťažiť na vysokej poloprofesionálnej úrovni pred prípadným postupom do elitnej NBL.

  1. 2022 — Waratah League sa zlúčila s NBL1 a etablovala NBL1 East ako piatu konferenciu
  2. 2022 — Canberra Gunners korunovaní inauguračnými šampiónmi NBL1 East, poraziac súperov 76–73
  3. 2023 — Sutherland Sharks vyhráva šampionát a etabluje sa ako dominantná sila
  4. 2024 — Maitland Mustangs získavajú prvý titul víťazstvom 86–67 nad Canberra
  5. 2025 — Canberra Gunners sa vracajú na popredné miesto so silným sezónnym výkonom

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16

NBL1 East funguje ako každý s každým súťaž, kde všetkých 16 tímov hrá navzájom dvakrát (doma a vonku) v základnej sezóne zahŕňajúcej približne 20 zápasov na tím. Súťaž využíva systém dvoch bodov za výhru. Na konci základnej sezóny sa osem najlepších tímov kvalifikuje do vyraďovacie play-off formátu vyvrcholujúceho Veľkým finále. Štruktúra play-off určuje šampióna konferencie, ktorý potom súťaží v širších šampionátnych cestách NBL1. Liga kladie dôraz na súťažnú rovnováhu a rozvoj hráčov, pričom zápasy sa zvyčajne konajú cez víkendy na miestach naprieč Novým Južným Walesom a Austrálskym hlavným mestom.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Sydney Comets (5)

Riley Lupfer stanovila rekord NBL1 East v počte bodov v jednom zápase so 55 bodmi pri streľbe 18 z 25 (16 trojbodových) v roku 2025.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna NBL1 East 2025/26 predvádza tesne súťažiacu súťaž, kde Illawarra Hawks 2, Canberra Gunners a BA Centre of Excellence vedú tabuľku po 20 kolách so zhodným zápisom 15–5. Boj o prvé miesto zostáva tuhý, pričom tieto tri veľmoci delí iba percento. Canberra Gunners drží bodový rozdiel +253, preukazujúc dominantný defenzívny basketbal, zatiaľ čo Illawarra Hawks 2 a BA Centre of Excellence si udržiavajú rozdiely +158 a +225.

Titulový závod presahuje top trojku, pričom Sydney Comets sedí na štvrtom mieste so zápisom 13–7, udržiavajúc si šampionátnu prestíž s 5 titulmi v histórii súťaže. Bankstown Bruins a Norths Bears obsadzujú piatu a šiestu pozíciu so 12 výhrami. Sutherland Sharks (šampióni 2023/24) obsadzujú ôsmu pozíciu, preukazujúc cyklický charakter úspechu v lige.

Elijah Pepper sa etabloval ako najvýraznejší individuálny performer sezóny s výnimočným priemerom 35,96 bodov za zápas – pozoruhodná útočná dominancia, ktorá zaujala publikum. Neočakávaný príbeh sa objavil okolo Maitland Mustangs, obhajcov z roku 2024, ktorých šampionátna zostava je zrejme v prechode. Obhajcovia titulu aktuálne obsadzujú 12. miesto so zápisom 7–13, čo predstavuje výrazný pokles oproti ich šampionátnej forme.

Štruktúra súťaže a vývojová cesta

NBL1 East funguje ako kľúčový vývojový stupeň v štruktúrovanej pyramíde austrálskeho basketbalu. Súťaž poskytuje poloprofesionálne prostredie, kde hráči môžu súťažiť na vysokej úrovni, čím je nevyhnutným cestaom pre rozvoj talentov. 16-tímový formát naprieč Novým Južným Walesom a Austrálskym hlavným mestom vytvára geografickú dostupnosť pre komunity vo východných štátoch, s klubmi reprezentujúcimi hlavné mestá vrátane Sydney, Canberry, Newcastlu a regionálnych oblastí.

Historickí šampióni a súťažné dedičstvo

Od svojho etablovania v roku 2022 NBL1 East korunovala štyroch rôznych šampiónov, preukazujúc súťažnú paritu v súťaži. Canberra Gunners vyhrali inauguračný šampionát 2022, Sutherland Sharks získali titul 2023, Maitland Mustangs dosiahli prelomový šampionát v roku 2024 a Canberra Gunners sa vrátili k sláve v roku 2025. Sydney Comets stojí ako najozdobenejšia franšíza v histórii NBL1 East s 5 titulmi.

Pozoruhodné individuálne výkony

Sezóna 2025 bola svedkom pozoruhodných individuálnych výkonov. Riley Lupfer stanovila rekord NBL1 East v jednom zápase so 55 bodmi pri 18 z 25 (vrátane 16 trojbodových), čo predstavuje jeden z najsenzačnejších útočných výkonov v histórii súťaže. Tieto individuálne výkony sa odohrávajú v kontexte súťažného tímového basketbalu, kde takáto strelecká sila musí byť vyvážená tímovou hrou a defenzívnym prínosom pre dlhodobý úspech.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v NBL1 East?

NBL1 East zahrňuje 16 tímov súťažiacich v poloprofesionálnej basketbalovej súťaži, reprezentujúcich kluby z Nového Južného Walesu a Austrálskeho hlavného mesta.

Kto vyhral najviac šampionátov NBL1 East?

Sydney Comets drží rekord s 5 šampionátmi NBL1 East, čím sa etabloval ako najúspešnejšia franšíza v histórii súťaže.

Ako funguje play-off NBL1 East?

Osem najlepších tímov zo 16-tímovej základnej sezóny sa kvalifikuje do vyraďovacie play-off formátu. Tímy súťažia v sérii zápasov vyvrcholujúcich Veľkým finále na určenie šampióna konferencie.

Kedy začala NBL1 East?

NBL1 East bola založená v roku 2022, keď sa historická Waratah League zlúčila so systémom NBL1, čím vytvorila štruktúrovaný poloprofesionálny cesta vo východnej Austrálii.

Aká je spojitosť medzi NBL1 East a profesionálnou NBL?

NBL1 East slúži ako tretí stupeň austrálskeho basketbalu, fungujúc ako vývojová a poloprofesionálna súťaž pod elitnou NBL. Mnohí hráči NBL1 East využívajú súťaž ako cestu k profesionálnemu basketbalu.

Má NBL1 East ženské tímy?

Áno, NBL1 East zahŕňa mužské aj ženské súťaže s tímami súťažiacimi v rovnakej 16-klubovej štruktúre, poskytujúc rovnaké cesty rozvoja pre ženy v basketbale.

API dáta: 5. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026