Menu
Európa

ABA League

Tabuľka

ABA League · 2026

Aktuálna tabuľka ABA League 2026 s 19 tímami. Crvena Zvezda Meridianbet vedie s 3 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Buducnost s 3 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Skupina A
1Crvena Zvezda Meridianbet431368:339+29
2Buducnost431345:324+21
3Borac Mozzart431365:351+14
4Siroki Brijeg431326:314+12
5Cedevita Olimpija422332:322+10
7FMP Beograd422322:330-8
8Cibona413351:358-7
9Igokea413341:357-16
10KK Krka Novo mesto404302:352-50
Skupina B
1Partizan Mozzart Bet440353:301+52
2Dubai440378:328+50
3Cluj-Napoca422355:343+12
4KK Bosna422362:352+10
5Spartak Subotica422330:328+2
6Mega Basket422303:349-46
7Vienna Basket413328:351-23
8Perspektiva Ilirija312242:229+13
9Zadar312224:231-7
10Studentski Centar404324:387-63

Výsledky

ABA League · 39
Výsledky10. 10. 2026–24. 10. 2026
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Cibona
Igokea
Vienna Basket
KK Bosna
Buducnost
Borac Mozzart
Cedevita Olimpija
FMP Beograd
Mega Basket
Spartak Subotica
Slovan Bratislava
KK Krka Novo mesto
Studentski Centar
Perspektiva Ilirija
Partizan Mozzart Bet
Cluj-Napoca
Crvena Zvezda Meridianbet
Siroki Brijeg
Dubai
Zadar
Perspektiva Ilirija
Vienna Basket
Spartak Subotica
Zadar
Borac Mozzart
Cedevita Olimpija
FMP Beograd
Buducnost
Cluj-Napoca
KK Bosna
Crvena Zvezda Meridianbet
Slovan Bratislava
KK Krka Novo mesto
Igokea
Partizan Mozzart Bet
Studentski Centar
Mega Basket
Dubai
Siroki Brijeg
Cibona
Cibona
FMP Beograd
KK Krka Novo mesto
Siroki Brijeg
Igokea
Buducnost
Cluj-Napoca
Perspektiva Ilirija
Zadar
Partizan Mozzart Bet
Crvena Zvezda Meridianbet
Cedevita Olimpija
Dubai
Spartak Subotica
KK Bosna
Mega Basket
Studentski Centar
Vienna Basket
Borac Mozzart
Slovan Bratislava
KK Bosna
Perspektiva Ilirija
FMP Beograd
Igokea
KK Krka Novo mesto
Borac Mozzart
Buducnost
Siroki Brijeg
Spartak Subotica
Vienna Basket
Mega Basket
Studentski Centar
Cedevita Olimpija
Slovan Bratislava
Cluj-Napoca
Zadar
Crvena Zvezda Meridianbet
Cibona
Partizan Mozzart Bet
Dubai
Vienna Basket
Studentski Centar
Igokea
Cibona
Buducnost
KK Krka Novo mesto
Siroki Brijeg
FMP Beograd
Cedevita Olimpija
Crvena Zvezda Meridianbet
KK Bosna
Cluj-Napoca
Spartak Subotica
Dubai
Perspektiva Ilirija
Partizan Mozzart Bet
Slovan Bratislava
Borac Mozzart
Zadar
Mega Basket
Zadar
Vienna Basket
Igokea
KK Krka Novo mesto
Cibona
Buducnost
FMP Beograd
Cedevita Olimpija
Mega Basket
KK Bosna
Crvena Zvezda Meridianbet
Borac Mozzart
Dubai
Perspektiva Ilirija
Partizan Mozzart Bet
Spartak Subotica
Slovan Bratislava
Siroki Brijeg
KK Bosna
Spartak Subotica
Vienna Basket
Dubai
Slovan Bratislava
Buducnost
Siroki Brijeg
Igokea
Borac Mozzart
Cibona
Crvena Zvezda Meridianbet
FMP Beograd
KK Krka Novo mesto
Cedevita Olimpija
Mega Basket
Partizan Mozzart Bet
Zadar
Cluj-Napoca
Perspektiva Ilirija
Studentski Centar
Dubai
KK Bosna
Buducnost
FMP Beograd
Cluj-Napoca
Partizan Mozzart Bet
Spartak Subotica
Mega Basket
Slovan Bratislava
Crvena Zvezda Meridianbet
Borac Mozzart
Igokea
KK Krka Novo mesto
Cibona
Cedevita Olimpija
Siroki Brijeg
Studentski Centar
Zadar
Vienna Basket
Perspektiva Ilirija
Zadar
Spartak Subotica
Borac Mozzart
Buducnost
FMP Beograd
Slovan Bratislava
Siroki Brijeg
KK Krka Novo mesto
Mega Basket
Vienna Basket
Cibona
Crvena Zvezda Meridianbet
Cedevita Olimpija
Igokea
Studentski Centar
Partizan Mozzart Bet
Dubai
Cluj-Napoca
Perspektiva Ilirija
KK Bosna
Perspektiva Ilirija
Zadar
Siroki Brijeg
Borac Mozzart
Vienna Basket
Partizan Mozzart Bet
Buducnost
Cedevita Olimpija
FMP Beograd
Cibona
Dubai
Mega Basket
Crvena Zvezda Meridianbet
KK Krka Novo mesto
Cluj-Napoca
Spartak Subotica
KK Bosna
Studentski Centar
Slovan Bratislava
Igokea
KK Bosna
Vienna Basket

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 19 tímov v ABA League na jednom mieste. Partizan Mozzart Bet vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Crvena Zvezda Meridianbet1431368339
Buducnost2431345324
Borac Mozzart3431365351
Siroki Brijeg4431326314
Cedevita Olimpija5422332322
FMP Beograd6422322330
Cibona7413351358
Igokea8413341357
KK Krka Novo mesto9404302352
Partizan Mozzart Bet10440353301
Dubai11440378328
Cluj-Napoca12422355343
KK Bosna13422362352
Spartak Subotica14422330328
Mega Basket15422303349
Vienna Basket16413328351
Perspektiva Ilirija17312242229
Zadar18312224231
Studentski Centar19404324387

Minulé sezóny

ABA League

Prehliadajte 18 archivovaných sezón ABA League, od 2008 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:2001

ABA League bola etablovaná v roku 2001 ako Jadranská liga, regionálna súťaž navrhnutá na zjednotenie basketbalových klubov z Balkánu po rozpade Juhoslávie. Liga začala s 12 tímami a odvtedy sa rozrástla na 16 tímov (ku sezóne 2024-25), pričom sezóna 2025-26 zavádza formát 18 tímov. Pôvodne sponzorovaná spoločnosťou Goodyear (2001-2006), súťaž bola následne brandovaná ako NLB League (2006-2011) pred prijatím súčasného názvu AdmiralBet ABA League. Štruktúra ligy prešla výraznou evolúciou, zavádzajúcich playoff systém a zdokonaľujúcich formát základnej sezóny na zvýšenie súťažnej vyváženosti. Zahrnutie Dubai Basketball v roku 2024 znamenalo prvú expanziu ligy za hranice Balkánskeho regiónu, odzrkadľujúcich rastúci medzinárodný profil a komerčnú príťažlivosť.

  1. 2001 — ABA League založená s prvým zápasom 29. septembra 2001 medzi Budućnosť a Partizan
  2. 2006 — Liga rebrandovaná z Goodyear League na NLB League
  3. 2011 — Liga rebrandovaná na ABA League pod sponzorstvom AdmiralBet
  4. 2018 — Partizan Mozzart Bet vyhral šampionát, etablujúcich dominanciu v 2010-tych rokoch
  5. 2024 — Dubai Basketball vstúpili ako prvý balkánsky tím, rozširujúcich geografický dosah ligy
  6. 2025 — Partizan Mozzart Bet získal rekordný 8. šampionát ABA League

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Európske miesta:4

ABA League funguje s dvojfázovým formátom základnej sezóny. Šestnásť tímov je rozdelených do dvoch skupín po osem, súťažiacich v skupinovom formáte každý s každým, kde každý tím odohráva 16 zápasov (doma a vonku proti divízijným súperom). Po základnej sezóne osem najlepších tímov postúpi do playoff pavúka s jednoduchým vyradením, vrcholiacich sériou na tri víťazné finál na určenie šampióna. Osem posledných tímov súťaží v play-out fáze s implikáciami zostupu podľa konečného poradia. Liga udeľuje 2 body za výhru a 1 bod za prehru, pričom rozhodovačmi sú vzájomné záznamy a bodový rozdiel. Štyri miesta do európskych súťaží sú pridelené top hráčom, poskytujúcich cesty do EuroLeague a EuroCup Basketball.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Partizan Mozzart Bet (8)Historický kráľ strelcov:Nemanja Gordić (2 855 bodov)

Partizan drží rekord ABA League pre najväčší víťazný rozdiel, porazili Split o 60 bodov počas sezóny 2021-22, demonštrujúcich súťažnú variabilitu v rámci ligy.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Partizan Mozzart Bet si udržiava postavenie najpoprednejšej sily ligy v sezóne 2025-26, vedie tabuľku Top 8 s výnimočným výsledkom 18-1 po 19 zápasoch, akumulujúcich 37 bodov. Belehradský gigant preukázal konzistentnosť odrážajúcu rekordný šampionátový ročník 2024-25. Dubai Basketball, najnovšia franšíza ligy zo Spojených arabských emirátov, naďalej ohuruje v druhej sezóne s výsledkom 17-2 a 36 bodmi, etablujúcich sa ako skutočný uchádzač o titul. Súboj o šampionát zostáva intenzívny, pričom Budućnost VOLI (15-4, 34 bodov) a Crvena Zvezda MeridianBet (14-5, 33 bodov) si udržiavajú silné pozície v dosahu top dvoch.

Preteky o titul sa rozvinuli do presvedčivého súboja štyroch tímov, pričom Partizan a Dubai vedú, no čelia skutočnému tlaku od tradičných veľmocí. Cedevita Olimpija (12-6, 30 bodov) obsadzuje piate miesto a predstavuje potenciálneho temného koňa. U-BT Cluj-Napoca a Bosna BH Telecom zaokrúhľujú Top 8, demonštrujúcich súťažnú paritu typickú pre elitný tier ABA League.

Dynastia a historické vzory

Dominancia Partizan Mozzart Bet odzrkadľuje organizačnú excelentnosť a strategický nábor. Osem šampionátov belehradského klubu, dosiahnutých naprieč viacerými desaťročiami, dokazuje trvalú súťažnú excelentnosť presahujúcu individuálne sezóny. Víťazstvo v šampionáte 2024-25 nad Budućnost VOLI etablovalo nový franšízový rekord. Crvena Zvezda Meridianbet a Budućnost VOLI reprezentujú tradičnú štruktúru moci popri Partizane, pričom každá organizácia získala viacero šampionátov v rôznych érach.

ABA League funguje ako kľúčová rozvojová platforma v rámci hierarchickej štruktúry európskeho basketbalu. Prítomnosť Nemanju Gordića ako celkového lídra v skórovaní s 2 855 bodmi exemplifikuje kalibr talentu, ktorý súťaž priťahuje a rozvíja. Liga sa transformovala z regionálnej súťaže na jeden z najpôsobivejších basketbalových okruhov Európy, slúžiac ako nevyhnutný krok pre balkánsky talent smerujúci k EuroLeague participácii.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v ABA League?

ABA League aktuálne zahŕňa 16 tímov z Bosny a Hercegoviny, Chorvátska, Čiernej Hory, Srbska, Slovinska a Spojených arabských emirátov, pričom expanzia na 18 tímov je plánovaná pre sezónu 2025-26.

Kto vyhral najviac šampionátov ABA League?

Partizan Mozzart Bet drží rekord s 8 titulmi ABA League vrátane najnovšieho šampionátu 2024-25. Crvena Zvezda nasleduje so 6 titulmi.

Ako funguje playoff systém ABA League?

8 najlepších tímov zo základnej sezóny postúpi do playoff pavúka s jednoduchým vyradením. Finálová séria sa hrá ako na tri víťazné, pričom víťaz je korunovaný šampiónom ABA League.

Ktoré krajiny sa zúčastňujú ABA League?

Je zastúpených šesť krajín: Bosna a Hercegovina, Chorvátsko, Čierna Hora, Srbsko, Slovinsko a Spojené arabské emiráty (Dubai Basketball, vstúpil v roku 2024).

Koľko miest do európskych súťaží ponúka ABA League?

Štyri kluby ABA League sa kvalifikujú na európske súťaže, zvyčajne súťažiace v EuroLeague a EuroCup Basketball podľa konečného ligového poradia.

Kedy bola ABA League založená?

ABA League bola officially založená v roku 2001 ako Jadranská liga, pričom prvý zápas sa konal 29. septembra 2001 medzi Budućnosťou a Partizanom v Podgorici.

API dáta: 25. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026