Menu

Tabuľka

Eurocup · 2026

Aktuálna tabuľka Eurocup 2026 s 32 tímami. Aris vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Hapoel Jerusalem s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Skupina A
1Aris440378:301+77
2Hapoel Jerusalem440354:285+69
3Le Mans422323:312+11
4Tortona422330:336-6
5Rigas Zelli422325:350-25
6San Pablo Burgos413328:348-20
7Rostock413309:372-63
8Cedevita Olimpija404290:333-43
Skupina B
1Tenerife431359:329+30
2Venezia422350:325+25
3London Lions422325:304+21
4Maxima Roma422327:322+5
5Siauliai422314:327-13
6Cluj-Napoca422318:345-27
7Frankfurt422326:355-29
8Turk Telekom413316:328-12
Skupina C
1Basket Napoli440356:326+30
2Chemnitz431345:313+32
3Tofas431354:329+25
4Buducnost422363:347+16
5JL Bourg413337:345-8
6Neptunas413339:362-23
7Trento413316:345-29
8Slask Wroclaw413318:361-43
Skupina D
1Bahcesehir Kol.431369:312+57
2PAOK431341:323+18
3Lietkabelis431321:307+14
4Manresa422375:370+5
5Ulm422367:365+2
6BC Roma422327:355-28
7KK Bosna413323:329-6
8Balkan404270:332-62
Výsledky14. 10. 2026–21. 10. 2026
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
PAOK87–78Ulm
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
Rostock79–110Aris
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
Ulm102–93KK Bosna
st 14. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
BC Roma
Monaco
Bahcesehir Kol.
PAOK
Lietkabelis
Ulm
Balkan
Manresa
Frankfurt
Cluj-Napoca
Trento
Buducnost
BC Roma
KK Bosna
Siauliai
Maxima Roma
Neptunas
Basket Napoli
Slask Wroclaw
Tofas
Aris
Cedevita Olimpija
Chemnitz
JL Bourg
Tortona
Rostock
Le Mans
Hapoel Jerusalem
London Lions
Turk Telekom
San Pablo Burgos
Rigas Zelli
Tenerife
Venezia
Monaco
Balkan
Tofas
Neptunas
PAOK
BC Roma
Buducnost
Chemnitz
Ulm
Bahcesehir Kol.
Basket Napoli
Trento
Turk Telekom
Frankfurt
Rigas Zelli
Le Mans
Lietkabelis
Manresa
Cedevita Olimpija
Tortona
Slask Wroclaw
JL Bourg
KK Bosna
Balkan
Venezia
Siauliai
Hapoel Jerusalem
Aris
San Pablo Burgos
Rostock
Maxima Roma
London Lions
Tenerife
Cluj-Napoca
Manresa
Monaco
Neptunas
Slask Wroclaw
Cluj-Napoca
Turk Telekom
Balkan
PAOK
JL Bourg
Buducnost
Trento
Tofas
Rostock
Cedevita Olimpija
London Lions
Venezia
Manresa
KK Bosna
Bahcesehir Kol.
Lietkabelis
Siauliai
Tenerife
Chemnitz
Basket Napoli
Aris
Rigas Zelli
Tortona
Hapoel Jerusalem
Le Mans
San Pablo Burgos
BC Roma
Ulm
Frankfurt
Maxima Roma
Monaco
Lietkabelis
Turk Telekom
Tenerife
Balkan
Ulm
Rostock
Hapoel Jerusalem
BC Roma
Bahcesehir Kol.
London Lions
Siauliai
Tortona
Rigas Zelli
Cluj-Napoca
Maxima Roma
Cedevita Olimpija
San Pablo Burgos
Chemnitz
Tofas
Buducnost
Slask Wroclaw
Aris
Le Mans
JL Bourg
Basket Napoli
Frankfurt
Venezia
KK Bosna
Lietkabelis
Trento
Neptunas
Manresa
PAOK
PAOK
Monaco
Bahcesehir Kol.
Balkan
Siauliai
Frankfurt
Neptunas
Chemnitz
PAOK
KK Bosna
Le Mans
Tortona
Tenerife
London Lions
Tofas
JL Bourg
Rigas Zelli
Rostock
Lietkabelis
BC Roma
Ulm
Manresa
Slask Wroclaw
Trento
Venezia
Cluj-Napoca
Hapoel Jerusalem
Cedevita Olimpija
Basket Napoli
Buducnost
San Pablo Burgos
Aris
Maxima Roma
Turk Telekom
Monaco
Ulm
Balkan
BC Roma
Tortona
Aris
Frankfurt
London Lions
Rostock
Le Mans
Basket Napoli
Slask Wroclaw
Manresa
Bahcesehir Kol.
Turk Telekom
Venezia
Cluj-Napoca
Siauliai
Cedevita Olimpija
Rigas Zelli
PAOK
Lietkabelis
Chemnitz
Trento
Buducnost
Tofas
JL Bourg
Neptunas
KK Bosna
Ulm

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 32 tímov v Eurocup na jednom mieste. Aris vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Aris1440378301
Hapoel Jerusalem2440354285
Le Mans3422323312
Tortona4422330336
Rigas Zelli5422325350
San Pablo Burgos6413328348
Rostock7413309372
Cedevita Olimpija8404290333
Tenerife9431359329
Venezia10422350325
London Lions11422325304
Maxima Roma12422327322
Siauliai13422314327
Cluj-Napoca14422318345
Frankfurt15422326355
Turk Telekom16413316328
Basket Napoli17440356326
Chemnitz18431345313
Tofas19431354329
Buducnost20422363347
JL Bourg21413337345
Neptunas22413339362
Trento23413316345
Slask Wroclaw24413318361
Bahcesehir Kol.25431369312
PAOK26431341323
Lietkabelis27431321307
Manresa28422375370
Ulm29422367365
BC Roma30422327355
KK Bosna31413323329
Balkan32404270332

Minulé sezóny

Eurocup

Prehliadajte 18 archivovaných sezón Eurocup, od 2008 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:2002

BKT EuroCup bol zavedený v roku 2002 pod názvom ULEB Cup ako európska profesionálna basketbalová súťaž druhej úrovne, vytvorená na poskytnutie kompetitívnej platformy pre kluby mimo EuroLeague. V sezóne 2008–09, po dohode medzi ULEB a FIBA Europe, bola súťaž premenovaná na EuroCup a prešla výraznou reštrukturalizáciou formátu. Liga sa vyvinula z formátu 24 tímov do súčasnej štruktúry 20 tímov rozdelených do dvoch vyvážených skupín po 10. Zavedenie zmlúv o sponzorovaní titulu — najnovšie s BKT pneumatikami od roku 2023 — zvýšilo komerčný profil súťaže a mediálnu viditeľnosť na európskych trhoch a mimo nich.

  1. 2002 — Inauguračná sezóna ULEB Cup spustená ako sekundárna európska profesionálna basketbalová súťaž
  2. 2008–09 — Súťaž premenovaná na EuroCup po dohode ULEB-FIBA a reštrukturalizácii formátu
  3. 2013–14 — Valencia Basket vyhral prvý zo štyroch majstrovstiev, čím ustanovil dominanciu
  4. 2015–16 — Galatasaray Istanbul získal titul, čím ukázal rastúcu silu tureckého basketbalu
  5. 2023–24 — Paris Basketball získal majstrovstvá; BKT sa stalo titulárnym sponzorom
  6. 2024–25 — Súťaž obsahuje rozšírenú medzinárodnú prítomnosť s 20 tímami v dvoch vyvážených skupinách

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:20

EuroCup funguje ako dvojskupinový formát základnej sezóny s 10 tímami v každej skupine, pričom každý hrá 18 zápasov (doma a vonku) počas fázy základnej sezóny. Šesť najlepších tímov z každej skupiny postúpi do play-off, pričom prvý a druhý zárodok z každej skupiny dostanú priamu kvalifikáciu do štvrťfinálov, zatiaľ čo zárodky 3–6 súťažia v Kole 16. Majstrovstvá sú určené prostredníctvom play-off série na tri víťazné zápasy kulminujúcej finálmi EuroCup. Všetky zápasy sa riadia štandardnými pravidlami basketbalu, pričom za víťazstvo sú udelené dva body a jeden bod za prehru, pričom rozhodujúce kritériá platia, keď sú kluby na rovnakej úrovni bodov.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Valencia Basket (4)

Štyri tituly EuroCup Valencia Basket (2013–14, 2016–17, 2017–18, 2018–19) zostávajú rekordom súťaže, pričom Khimki Moscow Region a Galatasaray Istanbul každý drží dva tituly.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna EuroCup 2024–25 prezentuje presvedčivý kompetitívny obraz v dvoch regionálnych skupinách, pričom Hapoel Jerusalem a Besiktas sa objavujú ako hlavní uchádzači o titul. Po 18 zápasoch základnej sezóny Hapoel Jerusalem vedie Skupinu A s veliteľským rekordom 13–5 a skóre rozdielom +196, v priemere 94,6 bodov za zápas, zatiaľ čo obmedzuje súperov na 83,4 bodov — obranný profil naznačujúci šampionskú úroveň. V Skupine B Besiktas zrkadlí túto formu s identickým rekordom 13–5 a bodovým rozdielom +177, preukazujúc vyváženú útočnú silu (92,6 bpz) a disciplinovanú obranu (81,6 bpz inkasovaných).

Preteky o titul presahujú vedúcich, pričom JL Bourg (Skupina B, 13–5) a Cedevita Olimpija (Skupina A, 12–6) si udržiavajú legitímne majstrovské ambície. Útočná efektívnosť JL Bourg — zaraďujúca ich medzi elitu súťaže s bodovým rozdielom +112 — ich pozicionuje ako nebezpečného súpera v play-off, zatiaľ čo všestranný výkon Cedevita Olimpija (12–6, rozdiel +183) naznačuje hlboký play-off potenciál.

Obraz o zostupe odhaľuje ostrý rozdiel medzi uchádzačmi a bojovníkmi o záchranu. Hamburg (Skupina A, 2–16) a Panionios (Skupina B, 3–15) čelia takmer istej eliminácii z play-off, keďže spolu vyhrali len päť zápasov z 36. Slask Wroclaw (5–13) a London Lions (5–13) zaujímajú nestabilné pozície, vyžadujúc nepravdepodobné neskoré sezónne skoky k dosiahnutiu Kola 16.

Hapoel Jerusalem sa objavil ako výnimočný výkonnostný hráč sezóny, pričom americký útočník Johnathan Motley poskytuje dominantnú vnútornú prítomnosť a blokáciu striel. Katalytická dvojstranná záťaž Motleyho — kombinujúca efektívne strelenie s blokátorskou zdatnosťou — bola hybnou silou obrannej excelentnosti Jeruzalema. Schopnosť izraelského klubu rozhodne víťaziť doma pri zachovaní kompetitívnej integrity vonku indikuje vyspelú, dobre trénovanú jednotku.

Medzinárodné zastúpenie a geografická diverzita

20-tímové zloženie EuroCup odráža bezprecedentnú geografickú a kultúrnu diverzitu v rámci európskeho profesionálneho basketbalu. Turecké zastúpenie dosahuje troch klubov (Besiktas, Bahcesehir Kol., Turk Telekom), čo zdôrazňuje trvalé investície a kompetitívne ambície tureckého basketbalu. Rastúca prominencia izraelského basketbalu je doložená dominantnou sezónou Hapoel Jerusalem, zatiaľ čo talianske zastúpenie cez Venezia a Trento udržiava basketbalovú dedičstvo Južnej Európy.

Historický kontext a evolúcia

Od svojho zavedenia v roku 2002 ako ULEB Cup prešla súťaž transformačnou evolúciou odrážajúcou širšie zmeny v štruktúre a komerčnom prostredí európskeho profesionálneho basketbalu. Premenovanie v sezóne 2008–09 a reštrukturalizácia formátu označila kľúčový moment, čím etablovala modernú identitu súťaže ako odlišnej druhej úrovne. Zavedenie titulárneho sponzorstva — prechádzajúce od generického brandu „ULEB Cup" a „7DAYS EuroCup" k súčasnému „BKT EuroCup" — signalizuje dozretie súťaže a komerčnú životaschopnosť.

Dominancia Valencia Basket v 2010-tych rokoch, kulminujúca štyrmi majstrovstvami, etablovala šablónu pre trvalú excelentnosť v súťaži. Majstrovstvá Khimki Moscow Region a Galatasaray Istanbul zdôraznili schopnosť súťaže povýšiť kluby zo sekundárnych trhov na kontinentálnych šampiónov, čím vytvorili ambiciózne cesty pre ambiciózne organizácie v celej Európe.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v EuroCup?

EuroCup obsahuje 20 tímov rozdelených do dvoch regionálnych skupín po 10 tímoch, súťažiacich vo formáte základnej sezóny doma a vonku.

Aký je formát play-off EuroCup?

Šesť najlepších tímov z každej skupiny postúpi do play-off. Zárodky 1–2 z každej skupiny idú priamo do štvrťfinálov, zatiaľ čo zárodky 3–6 súťažia v Kole 16. Majstrovstvá sa rozhodujú prostredníctvom play-off sérií na tri víťazné zápasy.

Ktorý klub vyhral najviac titulov EuroCup?

Valencia Basket drží rekord so štyrmi majstrovstvami EuroCup (2013–14, 2016–17, 2017–18, 2018–19).

Kedy bol EuroCup zavedený?

Súťaž bola zavedená v roku 2002 ako ULEB Cup a bola premenovaná na EuroCup v sezóne 2008–09 po dohode o reštrukturalizácii medzi ULEB a FIBA Europe.

Kto je aktuálny titulárny sponzor EuroCup?

BKT, turecký výrobca pneumatík, je titulárnym sponzorom od roku 2023, pričom súťaž je oficiálne označená ako BKT EuroCup.

Ako sa EuroCup líši od EuroLeague?

EuroCup je európska profesionálna basketbalová súťaž druhej úrovne, zatiaľ čo EuroLeague je najvyššia úroveň. EuroCup slúži ako cesta pre ambiciózne kluby na kompetitívny rozvoj a potenciálny postup do statusu EuroLeague.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026