Menu
Európa

EuroCup Women

Playoff

EuroCup Women · 2026-2027

Finále

Proteas Voulas W0
Elitzur Ramla W2
Beroe W0
Ferrol W2
Geneve W0
Saarlouis W2
Chartres W2
Chomutov W0
Estepona W0
San Giovanni W2

Tabuľka

EuroCup Women · 2026-2027

Aktuálna tabuľka EuroCup Women 2026-2027 s 47 tímami. Zabiny Brno W vedie s 2 bodmi po 2 zápasoch, za ním nasleduje Charnay Bourgogne Sud W s 2 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Skupina A
1Zabiny Brno W220197:123+74
2Charnay Bourgogne Sud W220184:134+50
3AEL Limassol W202144:195-51
4HBA-Marsky Helsinki W202113:186-73
Skupina B
1ESB Villeneuve W11092:51+41
2Besiktas W11083:48+35
3Brandys nad Labem W20299:175-76
4Maccabi Ashdod W0000:00
Skupina C
1Panathinaikos W220156:138+18
2Alba Berlin W211148:149-1
3Braine W211146:150-4
4San Giovanni W202140:153-13
Skupina D
1CBK Mersin W220159:104+55
2Olympiacos W220174:136+38
3Sleza Wroclaw W202127:150-23
4Ferrol W202113:183-70
Skupina E
1Jairis W220177:95+82
2DVTK W220145:94+51
3Panathlitikos W20289:154-65
4Brod na Savi W202100:168-68
Skupina F
1Venezia W220190:111+79
2TTT Riga W11084:62+22
3Cluj Napoca W202109:195-86
4Elitzur Ramla W10164:79-15
Skupina G
1Campobasso W220152:112+40
2Cinkarna Celje W211145:137+8
3KP Brno W211134:152-18
4Nyon W202119:149-30
Skupina H
2Landerneau Bretagne W211153:140+13
3AZS Poznan W211141:138+3
4Fribourg W202123:159-36
Group I
1Sopron W220172:117+55
2Benfica W220151:140+11
3Student Nis W202146:171-25
4Saarlouis W202111:152-41
Group J
1Gorzow W220192:146+46
2Lattes Montpellier W220185:141+44
3Panseraikos W202140:183-43
4Ensino W202147:194-47
Group K
1Uni Girona W211150:131+19
2Montana 2003 W211142:139+3
3Keltern W211146:144+2
4Ostrava W211133:157-24
Group L
1Chartres W220172:161+11
2Perfumerias Avenida W211176:166+10
3Namur W211131:135-4
4MBK Ruzomberok W202129:146-17

Výsledky

EuroCup Women · 50
Výsledky15. 10. 2026–24. 10. 2026
so 24. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

97 zápasov
MBK Ruzomberok W
Chartres W
Ostrava W
Montana 2003 W
Olympiacos W
CBK Mersin W
Brandys nad Labem W
Maccabi Ashdod W
Besiktas W
ESB Villeneuve W
AEL Limassol W
HBA-Marsky Helsinki W
Sleza Wroclaw W
Ferrol W
Nyon W
Cinkarna Celje W
Braine W
Panathinaikos W
San Giovanni W
Alba Berlin W
Ensino W
Panseraikos W
Charnay Bourgogne Sud W
Zabiny Brno W
Jairis W
DVTK W
Campobasso W
KP Brno W
TTT Riga W
Venezia W
Keltern W
Uni Girona W
Gorzow W
Lattes Montpellier W
Student Nis W
Saarlouis W
Panathlitikos W
Brod na Savi W
Landerneau Bretagne W
Derthona Basket W
Fribourg W
AZS Poznan W
Benfica W
Sopron W
Namur W
Perfumerias Avenida W
Besiktas W
Maccabi Ashdod W
TTT Riga W
Elitzur Ramla W
Sleza Wroclaw W
CBK Mersin W
Ferrol W
Olympiacos W
Panseraikos W
Gorzow W
Ostrava W
Uni Girona W
HBA-Marsky Helsinki W
Charnay Bourgogne Sud W
MBK Ruzomberok W
Perfumerias Avenida W
Cinkarna Celje W
Campobasso W
Brandys nad Labem W
ESB Villeneuve W
Elitzur Ramla W
TTT Riga W
Cluj Napoca W
Venezia W
Montana 2003 W
Keltern W
AEL Limassol W
Zabiny Brno W
Derthona Basket W
Fribourg W
Student Nis W
Sopron W
Saarlouis W
Benfica W
Chartres W
Namur W
Panathlitikos W
DVTK W
Alba Berlin W
Panathinaikos W
Landerneau Bretagne W
AZS Poznan W
Nyon W
KP Brno W
San Giovanni W
Braine W
Ensino W
Lattes Montpellier W
Brod na Savi W
Jairis W
Maccabi Ashdod W
Besiktas W
Ostrava W
Keltern W
Olympiacos W
Sleza Wroclaw W
Besiktas W
Brandys nad Labem W
KP Brno W
Cinkarna Celje W
Zabiny Brno W
HBA-Marsky Helsinki W
DVTK W
Brod na Savi W
Sopron W
Saarlouis W
AZS Poznan W
Derthona Basket W
Braine W
Alba Berlin W
Fribourg W
Landerneau Bretagne W
Maccabi Ashdod W
ESB Villeneuve W
Panathlitikos W
Jairis W
Charnay Bourgogne Sud W
AEL Limassol W
Uni Girona W
Montana 2003 W
Campobasso W
Nyon W
Perfumerias Avenida W
Chartres W
Panathinaikos W
San Giovanni W
TTT Riga W
Cluj Napoca W
CBK Mersin W
Ferrol W
Gorzow W
Ensino W
Lattes Montpellier W
Panseraikos W
ESB Villeneuve W
Maccabi Ashdod W
Namur W
MBK Ruzomberok W
Benfica W
Student Nis W
Cluj Napoca W
Elitzur Ramla W
Montana 2003 W
Ostrava W
Panseraikos W
Ensino W
KP Brno W
Campobasso W
Sopron W
Benfica W
DVTK W
Jairis W
Derthona Basket W
Landerneau Bretagne W
Saarlouis W
Student Nis W
Alba Berlin W
San Giovanni W
Venezia W
TTT Riga W
ESB Villeneuve W
Besiktas W
Uni Girona W
Keltern W
Ferrol W
Sleza Wroclaw W
Perfumerias Avenida W
Namur W
HBA-Marsky Helsinki W
AEL Limassol W
Panathinaikos W
Braine W
Cinkarna Celje W
Nyon W
CBK Mersin W
Olympiacos W
Zabiny Brno W
Charnay Bourgogne Sud W
Elitzur Ramla W
Cluj Napoca W
AZS Poznan W
Fribourg W
Chartres W
MBK Ruzomberok W
Lattes Montpellier W
Gorzow W
Brod na Savi W
Panathlitikos W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 47 tímov v EuroCup Women na jednom mieste. Zabiny Brno W vedie s 2 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Zabiny Brno W1220197123
Charnay Bourgogne Sud W2220184134
AEL Limassol W3202144195
HBA-Marsky Helsinki W4202113186
ESB Villeneuve W51109251
Besiktas W61108348
Brandys nad Labem W720299175
Maccabi Ashdod W800000
Panathinaikos W9220156138
Alba Berlin W10211148149
Braine W11211146150
San Giovanni W12202140153
CBK Mersin W13220159104
Olympiacos W14220174136
Sleza Wroclaw W15202127150
Ferrol W16202113183
Jairis W1722017795
DVTK W1822014594
Panathlitikos W1920289154
Brod na Savi W20202100168
Venezia W21220190111
TTT Riga W221108462
Cluj Napoca W23202109195
Elitzur Ramla W241016479
Campobasso W25220152112
Cinkarna Celje W26211145137
KP Brno W27211134152
Nyon W28202119149
Landerneau Bretagne W29211153140
AZS Poznan W30211141138
Fribourg W31202123159
Sopron W32220172117
Benfica W33220151140
Student Nis W34202146171
Saarlouis W35202111152
Gorzow W36220192146
Lattes Montpellier W37220185141
Panseraikos W38202140183
Ensino W39202147194
Uni Girona W40211150131
Montana 2003 W41211142139
Keltern W42211146144
Ostrava W43211133157
Chartres W44220172161
Perfumerias Avenida W45211176166
Namur W46211131135
MBK Ruzomberok W47202129146

Minulé sezóny

EuroCup Women

Prehliadajte 14 archivovaných sezón EuroCup Women, od 2012-2013 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:2002Predchodca:Ronchetti Cup

EuroCup Women bol zavedený v roku 2002 FIBA Europe na zabezpečenie kompetitívnej platformy druhej úrovne pre ženské basketbalové kluby na celom kontinente. Nadviazal na Ronchetti Cup, súťaž fungujúcu od 80-tych rokov. Liga prešla výraznou štrukturálnou evolúciou, rozrastajúc sa z počiatočného formátu na väčšiu účasť v celej Európe. Súťaž videla rôzne zmeny formátu, vrátane úprav veľkosti skupinovej fázy a štruktúr play-off, čo odráža záväzok FIBA vyvážiť kompetitívnu integritu s širšou dostupnosťou. V posledných rokoch EuroCup Women posilnil globálny profil prostredníctvom zlepšených vysielacích partnerstiev a zvýšeného mediálneho pokrytia, čím sa etabloval ako kľúčové skúšobné prostredie pre kluby usilujúce o status EuroLeague Women.

  1. 2002 — EuroCup Women zavedený ako nástupca Ronchetti Cup
  2. 2006 — Dynamo Moscow vyhral prvý z troch titulov (2007, 2013, 2014)
  3. 2008 — Galatasaray získal prvý titul EuroCup Women
  4. 2018 — Galatasaray zabezpečil druhé majstrovstvo EuroCup Women
  5. 2024 — London Lions získal titul, obhajujúci šampióni v roku 2025
  6. 2025 — Villeneuve-d'Ascq vyhral druhý titul EuroCup Women

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:48

EuroCup Women funguje prostredníctvom viacstupňového formátu navrhnutého tak, aby zahŕňal kluby z celej Európy. Súťaž začína kvalifikačnými kolami, v ktorých šesť párov tímov súťaží vo formáte doma a vonku, pričom víťazi postupujú do základnej sezóny. Hlavná základná sezóna zahŕňa 48 klubov rozdelených do skupín súťažiacich v dvojkolovom systéme (doma a vonku). Dva najlepšie tímy z každej skupiny postúpia do fázy play-off, kde súťažia vo vyraďovacom formáte o určenie šampióna. Štruktúra play-off využíva formát doma a vonku na dva zápasy v skorších kolách, kulminujúc jednokolovým finálom. Tento komplexný formát zaručuje kompetitívnu rovnováhu a zároveň poskytuje viacero vstupných bodov pre kluby na rôznych kompetitívnych úrovniach.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Dynamo Moscow (3)

Nilay Kartaltepe (Turecko) drží všetkočasový rekord v asistenciách so 112 asistenciami počas kariéry v EuroCup Women, čím preukazuje výnimočnú tvorboherskú schopnosť na najvyššej úrovni súťaže.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna EuroCup Women 2025/26 naďalej prezentuje hĺbku a kompetitívnosť európskeho ženského basketbalu. Galatasaray vstupuje do kampane ako jeden z najsilnejších uchádzačov, využívajúc svoje skúsenosti ako dvojnásobnými šampiónmi a konzistentní výkonnostní hráči na kontinentálnej úrovni. Turecký majster, spolu s nastupujúcimi súpermi z celého kontinentu, súťaží vo formáte, ktorý teraz zahŕňa rozšírenú účasť prostredníctvom zostupného systému EuroLeague Women, kde nižšie umiestnené kluby zostúpia do EuroCup Women, čím sa zvyšuje celková kvalita súťaže.

Villeneuve-d'Ascq z Francúzska prichádza ako obhajujúci šampión po thrillujúcom víťazstve 162–145 nad London Lions vo finále 2024/25, čím upevňuje status klubu na vzostupnej trajektórii. Druhý titul francúzskej strany ich zaraďuje medzi exkluzívnu skupinu viacnásobných víťazov a etabluje ich ako legitímnych uchádzačov o postup do EuroLeague Women.

Dynamo Moscow's tri tituly medzi rokmi 2007 a 2014 etablovalo ruský ženský basketbal ako kontinentálnu silu. Dva tituly Galatasaray (2009, 2018) predstavujú vstup tureckého basketbalu ako konzistentnej európskej sily, pričom schopnosť istanbulského klubu priťahovať medzinárodný talent a udržiavať kompetitívne tímy naprieč viacerými sezónami. Vzostup Villeneuve-d'Ascq k dvom titulom označuje rastúcu prominenciu Francúzska v ženskom basketbale.

Rozšírenie vysielania a rast médií

Mediálny profil EuroCup Women sa výrazne rozšíril prostredníctvom strategických partnerstiev s hlavnými vysielacími entitami. Globálny záväzok DAZN na pokrytie predstavuje prelomový moment pre viditeľnosť ženského basketbalu, poskytujúc bezplatný streamovací prístup pre medzinárodné publikum. Regionálne partnerstvá s Movistar v Španielsku a Nelonen Media vo Fínsku (do roku 2029) preukazujú dôveru vysielateľov v komerčnú životaschopnosť a príťažlivosť publika ženského basketbalu.

Kompetitívne cesty a vývojová úloha

EuroCup Women plní kľúčovú vývojovú funkciu v rámci basketbalového ekosystému Európy. Kluby využívajú súťaž ako testovacie prostredie pre mladý talent, platformu pre strednodobý rozvoj a skúšobné prostredie pre uchádzačov o EuroLeague Women. Prístupnosť súťaže — s celkovo 53 zúčastnenými klubmi naprieč kvalifikačnými a skupinovými fázami — zaručuje, že nastupujúce basketbalové krajiny môžu získať kontinentálne skúsenosti a súťažiť proti etablovaným silám.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v EuroCup Women?

EuroCup Women zahŕňa 48 klubov v skupinovej fáze základnej sezóny, s ďalšími piatimi klubmi vstupujúcimi prostredníctvom kvalifikačných kôl, čím sa celkový počet zúčastnených tímov v rámci celej súťažnej štruktúry zvýši na 53.

Ktorý klub vyhral najviac titulov EuroCup Women?

Dynamo Moscow drží rekord s najväčším počtom majstrovstiev EuroCup Women s tromi titulmi vyhra vo 2007, 2013 a 2014, pred Galatasaray a Villeneuve-d'Ascq, ktoré majú každý po dva tituly.

Je EuroCup Women play-off súťaž?

Áno, EuroCup Women zahŕňa fázu play-off. Po základnej sezóne skupinovej fázy postúpia najlepšie tímy z každej skupiny do vyraďovacieho play-off formátu, kulminujúc dvojkolovým finálom o určenie šampióna.

Aký je rozdiel medzi EuroLeague Women a EuroCup Women?

EuroLeague Women je najprestížnejšia ženská basketbalová súťaž Európy zahŕňajúca elitné kluby kontinentu, zatiaľ čo EuroCup Women slúži ako druhá súťaž. Kluby môžu zostúpiť z EuroLeague Women do EuroCup Women na základe ich výkonu.

Kedy bol EuroCup Women zavedený?

EuroCup Women bol zavedený v roku 2002 FIBA Europe ako nástupca Ronchetti Cup, čím bola zavedená špeciálna druhá súťaž pre ženské basketbalové kluby na celom kontinente.

Ako sa klub kvalifikuje na EuroCup Women?

Kluby sa kvalifikujú pre EuroCup Women prostredníctvom viacerých ciest: priame pozvánky na základe výkonu v národnej lige, kvalifikácia prostredníctvom národných pohárových súťaží, play-off kolá pre ďalších záujemcov a zostup z EuroLeague Women.

API dáta: 25. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026