Menu

Tabuľka

LFB W · 2026-2027

Aktuálna tabuľka LFB W 2026-2027 s 12 tímami. Landes W vedie s 5 bodmi po 5 zápasoch, za ním nasleduje Lattes Montpellier W s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Landes W550352:282+70
2Lattes Montpellier W541365:371-6
3Lyon W532348:335+13
4Charnay Bourgogne Sud W532368:315+53
5Flammes Carolo W532371:313+58
6Landerneau Bretagne W523326:353-27
7Bourges W431323:285+38
8ESB Villeneuve W523314:305+9
9Tronche Meylan W514300:358-58
10Angers W413273:286-13
11Toulouse W505268:373-105
12Chartres W312203:235-32
Výsledky26. 9. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Landes W
Bourges W
Toulouse W
Angers W
Lattes Montpellier W
Tronche Meylan W
Chartres W
Flammes Carolo W
Landerneau Bretagne W
Charnay Bourgogne Sud W
Flammes Carolo W
Bourges W
Toulouse W
Landes W
Tronche Meylan W
Charnay Bourgogne Sud W
Chartres W
Lattes Montpellier W
ESB Villeneuve W
Angers W
Lyon W
Landerneau Bretagne W
Landes W
Lyon W
Lattes Montpellier W
Toulouse W
Angers W
Flammes Carolo W
Landerneau Bretagne W
Chartres W
Charnay Bourgogne Sud W
ESB Villeneuve W
Bourges W
Tronche Meylan W
Tronche Meylan W
Angers W
Toulouse W
Lyon W
Lattes Montpellier W
Landerneau Bretagne W
ESB Villeneuve W
Flammes Carolo W
Chartres W
Landes W
Charnay Bourgogne Sud W
Bourges W
Angers W
Charnay Bourgogne Sud W
Flammes Carolo W
Tronche Meylan W
Landerneau Bretagne W
Toulouse W
Landes W
Lattes Montpellier W
Bourges W
ESB Villeneuve W
Lyon W
Chartres W
Bourges W
Angers W
Charnay Bourgogne Sud W
Flammes Carolo W
Tronche Meylan W
ESB Villeneuve W
Chartres W
Toulouse W
Lattes Montpellier W
Lyon W
Landerneau Bretagne W
Landes W
Lyon W
Flammes Carolo W
Toulouse W
ESB Villeneuve W
Chartres W
Tronche Meylan W
Lattes Montpellier W
Charnay Bourgogne Sud W
Landerneau Bretagne W
Bourges W
Landes W
Angers W
ESB Villeneuve W
Landes W
Angers W
Landerneau Bretagne W
Bourges W
Lattes Montpellier W
Charnay Bourgogne Sud W
Chartres W
Flammes Carolo W
Toulouse W
Tronche Meylan W
Lyon W
Chartres W
Bourges W
Landerneau Bretagne W
ESB Villeneuve W
Landes W
Flammes Carolo W
Lattes Montpellier W
Angers W
Toulouse W
Tronche Meylan W
Lyon W
Charnay Bourgogne Sud W
Bourges W
Chartres W
Tronche Meylan W
Landes W
Angers W
Chartres W
Flammes Carolo W
Landerneau Bretagne W
Charnay Bourgogne Sud W
Toulouse W
ESB Villeneuve W
Lattes Montpellier W
Bourges W
Lyon W
Landerneau Bretagne W
Tronche Meylan W
Landes W
Charnay Bourgogne Sud W
Lyon W
Angers W
Toulouse W
Bourges W
Chartres W
ESB Villeneuve W
Lattes Montpellier W
Flammes Carolo W
Chartres W
Angers W
Angers W
Toulouse W
Bourges W
Landes W
Charnay Bourgogne Sud W
Landerneau Bretagne W
Flammes Carolo W
Chartres W
ESB Villeneuve W
Lyon W
Tronche Meylan W
Lattes Montpellier W
Angers W
ESB Villeneuve W
Bourges W
Flammes Carolo W
Charnay Bourgogne Sud W
Tronche Meylan W
Landerneau Bretagne W
Lyon W
Landes W
Toulouse W
Lattes Montpellier W
Chartres W
Chartres W
Landerneau Bretagne W
ESB Villeneuve W
Charnay Bourgogne Sud W
Toulouse W
Lattes Montpellier W
Tronche Meylan W
Bourges W
Flammes Carolo W
Angers W
Lyon W
Landes W
Lyon W
Toulouse W
Landes W
Chartres W
Flammes Carolo W
ESB Villeneuve W
Landerneau Bretagne W
Lattes Montpellier W
Bourges W
Charnay Bourgogne Sud W
Angers W
Tronche Meylan W
Charnay Bourgogne Sud W
Angers W
Chartres W
Lyon W
ESB Villeneuve W
Bourges W
Lattes Montpellier W
Landes W
Toulouse W
Landerneau Bretagne W
Tronche Meylan W
Flammes Carolo W
Angers W
Bourges W
ESB Villeneuve W
Tronche Meylan W
Flammes Carolo W
Charnay Bourgogne Sud W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 12 tímov v LFB W na jednom mieste. Landes W vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Landes W1550352282
Lattes Montpellier W2541365371
Lyon W3532348335
Charnay Bourgogne Sud W4532368315
Flammes Carolo W5532371313
Landerneau Bretagne W6523326353
Bourges W7431323285
ESB Villeneuve W8523314305
Tronche Meylan W9514300358
Angers W10413273286
Toulouse W11505268373
Chartres W12312203235

Minulé sezóny

LFB W

Prehliadajte 16 archivovaných sezón LFB W, od 2011-2012 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1998

Ligue Féminine de Basketball bola zriadená v roku 1998 ako prelomový okamih pre francúzsky ženský basketbal, ktorý povýšil šport z regionálnej súťaže na profesionálnu ligový systém. Od svojho vzniku prešla LFB výraznou štrukturálnou evolúciou, pri zachovaní kompetitívnej rovnováhy menila počet tímov. V roku 2024 liga získala prvý titulárny sponzoring od La Boulangère, poprednej francúzskej pekárenskej značky, čím sa prebrandovala na La Boulangère Wonderligue na sezóny 2024–27. Tento sponzing označil míľnik v komerčnej zrelosti ligy. Medzinárodný profil LFB sa zrýchlil prostredníctvom účasti v EuroLeague Women, pričom kluby ako Bourges Basket a Basket Landes pravidelne súťažia v elitnej európskej klubovej súťaži.

  1. 1998 — Ligue Féminine de Basketball zriadená ako najvyššia francúzska ženská profesionálna basketbalová liga
  2. 2010 — Tarbes Gespe Bigorre vyhrali prvý a jediný šampionát LFB zdolali Bourges
  3. 2017–18 — Bourges Basket získal 14. titul a etabloval sa ako najúspešnejšia franšíza ligy
  4. 2019 — Lyon sa stal šampiónom a signalizoval posun v kompetitívnej dominancii
  5. 2024 — Sponzorská zmluva La Boulangère Wonderligue oznámená – prvý titulárny sponzor ligy
  6. 2025 — Basket Landes získal druhý šampionát zdolali Tarbes vo finálach

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:11Zostupové miesta:2Európske miesta:4

LFB prevádzkuje základnú časť doma-vonku, kde každý z 11 tímov hrá 20 zápasov. Kluby dostávajú tri body za výhru a jeden za prehru; štyri najlepšie tímy postupujú do semifinálového play-off formátu best-of-3. Štruktúra play-off vyvrcholí finálovou sériou, kde sa korunujú šampiónky LFB. Na spodku tabuľky zostupujú dva posledné tímy do LF2 (Ligue 2 Féminine). Štyri najlepšie tímy v základnej časti sa kvalifikujú do európskej súťaže – predovšetkým EuroLeague Women. Tento formát vyvažuje kompetitívnu intenzitu s rozvojom rozvíjajúcich sa talentov cez systém play-off.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Tango Bourges Basket (14)Historický kráľ strelcov:Céline Dumerc (4 703 bodov)

14 titulov Bourges Basket (do sezóny 2017–18) predstavuje neporovnateľnú dominanciu vo francúzskom ženskom basketbale; klub vyhral prvý šampionát v roku 1998 a udržuje stálu excelentnosť naprieč viacerými desaťročiami.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna LFB 2025/26 je druhým rokom pod brändingom La Boulangère Wonderligue, pričom Basket Landes vstupujú ako obhajujúce šampiónky po dominantnej kampani 2024/25. Obhajkyne čelí tvrdej konkurencii od Tango Bourges Basket, historickej mocnosti ligy so 14 titulmi, a Flammes Carolo, ktoré sa etablovalo ako stálych kandidátov na play-off. Základná časť zahŕňa všetkých 11 tímov v 20-zápasovom kruhovom systéme.

Bourges Basket zostáva najúspešnejšou franšízou v európskom ženskom basketbale; ich 14 titulov predstavuje neporovnateľnú dominanciu od vzniku ligy v roku 1998. Posledné sezóny však preukázali rastúcu kompetitívnu hĺbku s rôznymi šampiónkami v po sebe idúcich kampaniach – Villeneuve D'Ascq vyhrala v 2023/24 a Landes v 2024/25. Tento posun odráža vývoj ligy smerom k väčšej parite.

Zostupový boj v spodnej časti tabuľky nesie výrazné stávky – dva posledné tímy čelia zostupu do LF2. Tímy na 10. a 11. mieste musia navigovať záverečnú fázu základnej časti s naliehavosťou, pretože prepad do druhej ligy predstavuje výraznú kompetitívnu a finančnú stratu.

Európsky význam ligy

LFB zaujíma výraznú pozíciu v európskom ženskom basketbale, pričom jej top kluby pravidelne súťažia v EuroLeague Women vedľa elitných tímov zo Španielska, Ruska a ďalších kontinentálnych mocností. Bourges Basket sa etabloval ako primárny európsky reprezentant Francúzska s viacerými finálami EuroLeague. Komerčný rast ligy – svedčený zmluvou La Boulangère Wonderligue – odráža širšie uznanie príťažlivosti a komerčnej životaschopnosti ženského basketbalu vo francúzskej športovej kultúre.

Historickí šampióni

Od roku 1998 LFB korunovala 26 šampiónok v 27 sezónach, pričom Bourges Basket si pripísal 14 z týchto titulov. Basket Landes zo juhozápadného Francúzska predstavuje najnovší príbeh o úspechu v šampionáte. Ich titul 2024/25 – druhý v histórii klubu – prišiel po dominantnom play-off s rozhodujúcim víťazstvom 84–51 nad Tarbes Gespe Bigorre v rozhodujúcom treťom zápase šampionátovej série.

Všečasové rekordy

Céline Dumerc drží všečasový strelecký rekord v histórii LFB s 4 703 bodmi – úspech, ktorý zdôrazňuje jej vplyv na francúzsky ženský basketbal počas 23-ročnej kariéry. Dumerc, päťnásobná medailistka na EuroBasket Women, získala ocenenie MVP ligy dvakrát (2008, 2014). Jej odchod do dôchodku v roku 2023 označil koniec éry.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v LFB Women's league?

V sezóne 2025/26 súťaží v Ligue Féminine de Basketball 11 tímov. Liga upravuje počty tímov na udržanie kompetitívnej rovnováhy.

Kto vyhral najviac šampionátov LFB Women?

Tango Bourges Basket drží všečasový rekord so 14 titulmi LFB, čo z neho robí zďaleka najúspešnejšiu franšízu v histórii ligy od roku 1998.

Ako funguje zostup v LFB?

Dva posledné tímy na konci základnej časti zostupujú do LF2 (Ligue 2 Féminine), druhej francúzskej žensky basketbalovej súťaže.

Aký je formát play-off v LFB?

Štyri najlepšie tímy zo základnej časti sa kvalifikujú do semifinálového play-off best-of-3. Víťazi postupujú do finálnej série v tiež formáte best-of-3.

Koľko európskych miest má LFB?

Štyri najlepšie tímy v základnej časti LFB sa kvalifikujú do európskej súťaže, predovšetkým EuroLeague Women, čím sa poskytuje kontinentálna klubová súťaž.

Kedy bola LFB zriadená?

Ligue Féminine de Basketball bola zriadená v roku 1998 ako francúzska profesionálna ženská basketbalová liga nahrádzajúca predchádzajúce regionálne súťažné štruktúry.

API dáta: 18. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026