Menu
Izrael

Liga Leumit

Tabuľka

Liga Leumit · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Liga Leumit 2026-2027 s 15 tímami. Hapoel Haifa vedie s 1 bodom po 1 zápase, za ním nasleduje Ironi Nahariya s 1 bodom. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Hapoel Haifa11094:63+31
2Ironi Nahariya11089:69+20
3Elitzur Ashkelon11088:68+20
4Elitzur Maccabi Netanya11076:57+19
5Maccabi Raanana11084:72+12
6Maccabi Rehovot11093:85+8
7Ramat Hasharon11086:78+8
8Maccabi Kiryat Motzkin10185:93-8
9Otef Darom10178:86-8
10H. Hevel Modiin10172:84-12
11Elitzur Shomron10157:76-19
12Migdal Haemek10169:89-20
13Maccabi Kiryat Gat10168:88-20
14Elitzur Yavne10163:94-31
15Maccabi Petah Tikva0000:00

Výsledky

Liga Leumit · 7
Výsledky13. 10. 2026–16. 10. 2026
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Migdal Haemek
Maccabi Rehovot
Elitzur Shomron
Otef Darom
Elitzur Ashkelon
Ironi Nahariya
Elitzur Yavne
Elitzur Maccabi Netanya
H. Hevel Modiin
Maccabi Kiryat Gat
Maccabi Kiryat Motzkin
Maccabi Petah Tikva
Maccabi Raanana
Hapoel Haifa
Otef Darom
Migdal Haemek
Ironi Nahariya
Maccabi Raanana
Elitzur Maccabi Netanya
Elitzur Ashkelon
Ramat Hasharon
Maccabi Kiryat Motzkin
Maccabi Petah Tikva
Elitzur Shomron
Maccabi Rehovot
Elitzur Yavne
Hapoel Haifa
H. Hevel Modiin
Maccabi Kiryat Gat
Hapoel Haifa
H. Hevel Modiin
Ironi Nahariya
Elitzur Shomron
Ramat Hasharon
Elitzur Yavne
Otef Darom
Maccabi Raanana
Elitzur Maccabi Netanya
Elitzur Ashkelon
Maccabi Rehovot
Migdal Haemek
Maccabi Petah Tikva
Ramat Hasharon
Migdal Haemek
Elitzur Maccabi Netanya
H. Hevel Modiin
Maccabi Petah Tikva
Elitzur Yavne
Maccabi Rehovot
Maccabi Raanana
Otef Darom
Elitzur Ashkelon
Maccabi Kiryat Motzkin
Elitzur Shomron
Ironi Nahariya
Maccabi Kiryat Gat
Maccabi Raanana
Otef Darom
H. Hevel Modiin
Maccabi Rehovot
Elitzur Yavne
Ramat Hasharon
Hapoel Haifa
Ironi Nahariya
Maccabi Kiryat Gat
Elitzur Maccabi Netanya
Elitzur Ashkelon
Maccabi Petah Tikva
Migdal Haemek
Maccabi Kiryat Motzkin
Maccabi Rehovot
Maccabi Kiryat Gat
Maccabi Kiryat Motzkin
Elitzur Yavne
Elitzur Shomron
Migdal Haemek
Ramat Hasharon
Elitzur Ashkelon
Elitzur Maccabi Netanya
Hapoel Haifa
Otef Darom
H. Hevel Modiin
Maccabi Petah Tikva
Maccabi Raanana
H. Hevel Modiin
Maccabi Petah Tikva
Elitzur Ashkelon
Maccabi Kiryat Motzkin
Ironi Nahariya
Elitzur Maccabi Netanya
Maccabi Raanana
Ramat Hasharon
Hapoel Haifa
Maccabi Rehovot
Elitzur Yavne
Elitzur Shomron
Maccabi Kiryat Gat
Otef Darom
Elitzur Shomron
Elitzur Ashkelon
Otef Darom
Hapoel Haifa
Maccabi Kiryat Motzkin
Maccabi Raanana
Migdal Haemek
Elitzur Yavne
Maccabi Petah Tikva
Maccabi Kiryat Gat
Maccabi Rehovot
Ironi Nahariya
Ramat Hasharon
H. Hevel Modiin
H. Hevel Modiin
Maccabi Kiryat Motzkin
Ironi Nahariya
Otef Darom
Maccabi Kiryat Gat
Ramat Hasharon
Hapoel Haifa
Maccabi Petah Tikva
Elitzur Maccabi Netanya
Maccabi Rehovot
Elitzur Ashkelon
Migdal Haemek
Maccabi Raanana
Elitzur Shomron
Elitzur Shomron
H. Hevel Modiin
Elitzur Yavne
Elitzur Ashkelon
Otef Darom
Elitzur Maccabi Netanya
Maccabi Petah Tikva
Ironi Nahariya
Migdal Haemek
Maccabi Raanana
Ramat Hasharon
Hapoel Haifa
Maccabi Kiryat Motzkin
Maccabi Kiryat Gat
Maccabi Rehovot
Otef Darom
Elitzur Maccabi Netanya
Maccabi Petah Tikva
H. Hevel Modiin
Migdal Haemek
Maccabi Kiryat Gat
Elitzur Shomron
Ironi Nahariya
Ramat Hasharon
Maccabi Raanana
Elitzur Yavne
Hapoel Haifa
Maccabi Kiryat Motzkin
Migdal Haemek
Maccabi Kiryat Gat
Maccabi Kiryat Motzkin
Ironi Nahariya
Elitzur Ashkelon
Maccabi Raanana
Maccabi Petah Tikva
Maccabi Rehovot
Elitzur Yavne
H. Hevel Modiin
Elitzur Shomron
Hapoel Haifa
Ramat Hasharon
Elitzur Maccabi Netanya
Elitzur Maccabi Netanya
Maccabi Kiryat Motzkin
Maccabi Rehovot
Ramat Hasharon
Otef Darom
Maccabi Petah Tikva
Ironi Nahariya
Elitzur Shomron
H. Hevel Modiin
Elitzur Ashkelon
Maccabi Kiryat Gat
Elitzur Yavne
Hapoel Haifa
Migdal Haemek
Maccabi Kiryat Motzkin
Maccabi Rehovot
Otef Darom
Ramat Hasharon
Hapoel Haifa
Elitzur Yavne
Ironi Nahariya
Migdal Haemek
Maccabi Kiryat Gat
Elitzur Ashkelon
Elitzur Maccabi Netanya
Elitzur Shomron
H. Hevel Modiin
Maccabi Raanana
Maccabi Kiryat Motzkin
Otef Darom
Ramat Hasharon
Maccabi Petah Tikva

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 15 tímov v Liga Leumit na jednom mieste. Hapoel Haifa vedie s 1 výhrou v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Hapoel Haifa11109463
Ironi Nahariya21108969
Elitzur Ashkelon31108868
Elitzur Maccabi Netanya41107657
Maccabi Raanana51108472
Maccabi Rehovot61109385
Ramat Hasharon71108678
Maccabi Kiryat Motzkin81018593
Otef Darom91017886
H. Hevel Modiin101017284
Elitzur Shomron111015776
Migdal Haemek121016989
Maccabi Kiryat Gat131016888
Elitzur Yavne141016394
Maccabi Petah Tikva1500000

Minulé sezóny

Liga Leumit

Prehliadajte 7 archivovaných sezón Liga Leumit, od 2020-2021 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:1966

Liga Leumit bola zriadená v roku 1966 ako druhá divízia izraelského basketbalu, čím sa vytvoril štruktúrovaný pyramídový systém pod najvyššou Premier Ligou. Liga sa výrazne vyvinula počas šiestich desaťročí — z pôvodného formátu sa rozrástla na 16 tímov od sezóny 2025-26. Súťaž si zachovala úlohu kľúčovej rozvojovej ligy a postupovej cesty, pričom konzistentné štrukturálne reformy zlepšili konkurenčnú rovnováhu. V posledných rokoch liga modernizovala formát play-off na určenie šampióna aj dvoch tímov postupujúcich do Premier Ligy, čím zvýšila stávky pre zúčastnené kluby. Liga zaznamenala rastúcu komerčnú viditeľnosť a medzinárodné uznanie, keďže druhá vrstva izraelského basketbalu vyprodukovala mnohých hráčov, ktorí postúpili do európskej a medzinárodnej súťaže.

  1. 1966 — Liga Leumit založená ako druhá úroveň izraelského basketbalového súťaženia
  2. 1999 — Maccabi Acre zaznamenal najvyšší víťazný rozdiel v histórii ligy dňa 1. mája
  3. 2000-te — Formát ligy rozšírený na pokrytie rastúceho počtu konkurenčných klubov
  4. 2020-te — Systém play-off reštrukturalizovaný na vytvorenie samostatných postupových a šampionátových ciest
  5. 2024-25 — Maccabi Raanana vyhral majstrovský titul silným výkonom v základnej časti

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:2

Liga Leumit funguje ako 16-tímová liga s domáco-vonkajšou základnou časťou každý s každým, kde každý klub hrá s každým súperom dvakrát. Top osem tímov postupuje do turnaja play-off, kde sa šampionát určuje prostredníctvom série. Víťaz skupiny play-off pre postup získava automatický postup do Izraelskej basketbalovej Premier Ligy, zatiaľ čo tímy na 2. až 9. mieste súťažia v ďalších kolách play-off o druhé miesto na postup. Dva posledné tímy zostupujú do Liga Artzit. Liga používa 2-bodový systém za výhry, čo odráža tradičné skórovacie konvencie v izraelskom basketbale.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:Maccabi Raanana (3)

Maccabi Acre drží rekord pre najväčší víťazný rozdiel v histórii Liga Leumit, dosiahnutý 1. mája 1999.

Analýza

16. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Maccabi Raanana sa etabloval ako dominantná sila sezóny 2024-25 Liga Leumit a získal majstrovský titul s pôsobivým výkonom v základnej časti. Tím skončil s 22 výhrami z 26 zápasov, nazbieral 262 bodov a po celú dobu kampaní si udržiaval vedúce postavenie. Konzistentná excelentnosť doma aj vonku preukázala nadradenú hĺbku kádra a taktickú disciplínu v porovnaní s rivalmi.

Maccabi Rishon LeZion pripravil silnú výzvu a skončil druhý s 19 výhrami a 219 bodmi, hoci nakoniec nedokázal udržať krok s Raanou. Ironi Eilat si zabezpečil tretie miesto s 18 výhrami, čo nastavilo podmienky pre vzrušujúcu play-off súťaž. Boj o druhé miesto na postup sa v kolách play-off vyhrotil, pričom Eilat postúpil ďalej ako Rishon napriek podobnému výkonu v základnej časti.

Boj o záchranu v spodnej časti tabuľky zahŕňal niekoľko klubov bojujúcich o to, aby sa vyhli zostupu do Liga Artzit. Tesnosť tabuľky mimo top päťky svedčila o zlepšenej konkurenčnej rovnováhe ligy.

Výnimočný príbeh: Sila play-off ťaženia Ironi Eilat predstavovala jeden z najpútavejších príbehov sezóny. Napriek tomu, že v základnej časti skončili tretí, Eilat postúpil cez zostup play-off a nakoniec sa dostal do finále Liga Leumit proti Maccabi Rishon. Tento konkurenčný dynamizmus zdôrazňuje úlohu formátu play-off pri vytváraní skutočnej nepredvídateľnosti v boji o postup do Premier Ligy.

Konkurenčná štruktúra a rozvojová úloha

Liga Leumit slúži ako primárna cesta v Izraeli pre basketbalový rozvoj a postup. 16-tímová štruktúra ligy poskytuje dostatočnú konkurenčnú hĺbku pri zvládnuteľnom harmonograme, čo klubom umožňuje rozvíjať mladé talenty pri súčasnom súťažení o postup. Systém dvojitého postupu zaručuje, že viacero klubov má reálnu príležitosť dosiahnuť Premier Ligu, čím sa udržuje trvalá konkurenčná motivácia počas sezóny.

Historický význam

Od svojho vzniku v roku 1966 Liga Leumit vychovala nespočetných hráčov, ktorí postúpili do Izraelskej basketbalovej Premier Ligy a medzinárodných súťaží. 60-ročná história ligy odráža evolúciu izraelského basketbalu z rozvíjajúceho sa športu na globálne uznanú konkurenčnú silu. Rekordné výkony a nezabudnuteľné momenty z histórie Liga Leumit, ako napríklad dominantné víťazstvo Maccabi Acre v roku 1999, sa stali súčasťou izraelského basketbalového folklóru.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Liga Leumit?

Liga Leumit zahŕňa 16 profesionálnych basketbalových tímov súťažiacich v druhej divízii Izraela. Každý tím hrá s každým súperom dvakrát vo formáte doma-vonku počas základnej časti.

Aký je vzťah medzi Liga Leumit a Izraelskou Premier Ligou?

Liga Leumit je druhá úroveň priamo pod Izraelskou basketbalovou Premier Ligou. Tím s najvyšším umiestnením v postupovom play-off postupuje do Premier Ligy, zatiaľ čo dva posledné tímy Premier Ligy zostupujú do Liga Leumit.

Ako funguje systém play-off v Liga Leumit?

Top osem tímov zo 16-tímovej základnej časti postupuje do play-off. Tieto tímy súťažia v turnaji play-off pre postup, kde víťaz získava postup do Premier Ligy. Šampionát sa určuje prostredníctvom viackolového formátu sérií.

Ktorý tím vyhral najviac majstrovstiev Liga Leumit?

Maccabi Raanana drží rekord so 3 titulmi Liga Leumit. Klub sa etabloval ako jeden z najúspešnejších tímov v histórii ligy a vyhral majstrovstvo 2024-25.

Aký je najväčší víťazný rozdiel v histórii Liga Leumit?

Maccabi Acre drží rekord pre najväčší víťazný rozdiel v Liga Leumit, dosiahnutý 1. mája 1999. Tento rekord zostáva v platnosti ako celkový rekord ligy pre jediný zápas.

Ako dlho Liga Leumit funguje?

Liga Leumit bola založená v roku 1966 a od roku 2026 má teda 60 rokov. Počas celého tohto obdobia nepretržite funguje ako druhá úroveň izraelského basketbalu.

API dáta: 18. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026