Menu
Izrael

Super liga

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

1 zápas

Tabuľka

Super liga · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Super liga 2026-2027 s 13 tímami. Maccabi Tel Aviv vedie s 2 bodmi po 2 zápasoch, za ním nasleduje Hapoel Jerusalem s 2 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Maccabi Tel Aviv220236:182+54
2Hapoel Jerusalem220180:143+37
3Hapoel Tel Aviv220176:149+27
4Ironi Eilat220167:149+18
6Maccabi Ironi Ramat Gan211190:183+7
7Maccabi Ashdod211143:1430
8Bnei Herzliya211182:185-3
9Galil Elyon211197:221-24
10Ironi Kiryat Ata211175:201-26
11Nes Ziona202158:179-21
12Hapoel Beer Sheva202156:183-27
13Maccabi Rishon202140:169-29
14Hapoel Holon202138:170-32

Výsledky

Super liga · 14
Výsledky10. 10. 2026–19. 10. 2026
po 19. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Maccabi Rishon
Maccabi Tel Aviv
Hapoel HaEmek
Nes Ziona
Hapoel Tel Aviv
Hapoel Jerusalem
Bnei Herzliya
Ironi Eilat
Maccabi Ashdod
Galil Elyon
Maccabi Ironi Ramat Gan
Ironi Kiryat Ata
Hapoel HaEmek
Maccabi Ironi Ramat Gan
Ironi Kiryat Ata
Bnei Herzliya
Hapoel Jerusalem
Ironi Eilat
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv
Galil Elyon
Nes Ziona
Maccabi Ashdod
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Holon
Maccabi Rishon
Hapoel Holon
Galil Elyon
Maccabi Ironi Ramat Gan
Maccabi Rishon
Nes Ziona
Ironi Kiryat Ata
Hapoel Jerusalem
Hapoel HaEmek
Ironi Eilat
Hapoel Beer Sheva
Bnei Herzliya
Maccabi Ashdod
Hapoel Tel Aviv
Bnei Herzliya
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Jerusalem
Ironi Kiryat Ata
Maccabi Ashdod
Maccabi Ironi Ramat Gan
Nes Ziona
Galil Elyon
Ironi Eilat
Hapoel Holon
Hapoel HaEmek
Maccabi Rishon
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Jerusalem
Maccabi Ashdod
Hapoel Beer Sheva
Nes Ziona
Hapoel Tel Aviv
Ironi Kiryat Ata
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Holon
Ironi Eilat
Maccabi Ironi Ramat Gan
Hapoel HaEmek
Bnei Herzliya
Maccabi Rishon
Galil Elyon
Maccabi Ashdod
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Ironi Ramat Gan
Hapoel Holon
Nes Ziona
Hapoel Tel Aviv
Ironi Kiryat Ata
Maccabi Rishon
Galil Elyon
Hapoel HaEmek
Bnei Herzliya
Hapoel Jerusalem
Ironi Eilat
Hapoel Tel Aviv
Bnei Herzliya
Maccabi Rishon
Galil Elyon
Hapoel Beer Sheva
Hapoel HaEmek
Hapoel Tel Aviv
Ironi Kiryat Ata
Hapoel Holon
Maccabi Ashdod
Ironi Eilat
Maccabi Ironi Ramat Gan
Maccabi Tel Aviv
Nes Ziona
Hapoel Jerusalem
Ironi Kiryat Ata
Galil Elyon
Maccabi Rishon
Hapoel Tel Aviv
Nes Ziona
Ironi Eilat
Hapoel Jerusalem
Maccabi Ironi Ramat Gan
Hapoel Holon
Maccabi Ashdod
Hapoel HaEmek
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
Bnei Herzliya
Bnei Herzliya
Hapoel Holon
Hapoel Jerusalem
Ironi Kiryat Ata
Hapoel Tel Aviv
Galil Elyon
Ironi Eilat
Hapoel HaEmek
Maccabi Ashdod
Maccabi Rishon
Maccabi Ironi Ramat Gan
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
Nes Ziona
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
Nes Ziona
Hapoel Holon
Maccabi Rishon
Hapoel Jerusalem
Ironi Kiryat Ata
Hapoel Beer Sheva
Ironi Eilat
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv
Maccabi Ironi Ramat Gan
Hapoel HaEmek
Maccabi Ashdod
Galil Elyon
Bnei Herzliya
Hapoel Beer Sheva
Hapoel HaEmek
Hapoel Holon
Hapoel Tel Aviv
Hapoel Jerusalem
Galil Elyon
Ironi Eilat
Ironi Kiryat Ata
Maccabi Ashdod
Maccabi Ironi Ramat Gan
Maccabi Tel Aviv
Bnei Herzliya
Nes Ziona
Maccabi Rishon
Maccabi Ashdod
Hapoel Jerusalem
Hapoel HaEmek
Maccabi Rishon
Maccabi Ironi Ramat Gan
Bnei Herzliya
Galil Elyon
Maccabi Tel Aviv
Ironi Kiryat Ata
Nes Ziona
Hapoel Tel Aviv
Ironi Eilat
Hapoel Holon
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Rishon
Hapoel HaEmek
Ironi Kiryat Ata
Hapoel Holon
Maccabi Ironi Ramat Gan
Ironi Eilat
Hapoel Jerusalem
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Ashdod
Nes Ziona
Galil Elyon
Bnei Herzliya
Hapoel Tel Aviv
Maccabi Ironi Ramat Gan
Ironi Eilat
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Rishon
Ironi Kiryat Ata
Galil Elyon
Hapoel Holon
Maccabi Ashdod
Bnei Herzliya
Hapoel Tel Aviv
Hapoel HaEmek
Hapoel Jerusalem
Nes Ziona
Maccabi Rishon
Maccabi Ironi Ramat Gan
Ironi Kiryat Ata
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv
Nes Ziona

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 13 tímov v Super liga na jednom mieste. Maccabi Tel Aviv vedie s 2 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Maccabi Tel Aviv1220236182
Hapoel Jerusalem2220180143
Hapoel Tel Aviv3220176149
Ironi Eilat4220167149
Maccabi Ironi Ramat Gan5211190183
Maccabi Ashdod6211143143
Bnei Herzliya7211182185
Galil Elyon8211197221
Ironi Kiryat Ata9211175201
Nes Ziona10202158179
Hapoel Beer Sheva11202156183
Maccabi Rishon12202140169
Hapoel Holon13202138170

Minulé sezóny

Super liga

Prehliadajte 19 archivovaných sezón Super liga, od 2008-2009 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1954

Izraelská basketbalová Super Liga bola zriadená v roku 1954 ako najvyššia úroveň organizovaného basketbalového súťaženia v Izraeli a vznikala počas obdobia rýchleho rozvoja športu v novozaloženej krajine. Liga prešla výraznou štrukturálnou evolúciou — z menšieho formátu sa rozrástla na 14 tímov v sezóne 2025-26, pričom pribudol formát Final Four play-off namiesto tradičných mechanizmov priameho postupu a zostupu. V priebehu siedmich desaťročí sa liga vyvinula na inkubátor talentov pre medzinárodný basketbal, pričom mnohí hráči postúpili k kariéram v EuroLeague a NBA. Zavedenie titulárneho sponzorstva pod značkou „Winner League" odrazilo komerčnú zrelosť ligy, zatiaľ čo prijatie „ruského pravidla" obmedzujúceho počet zahraničných hráčov vyvažuje konkurenčnú integritu s rozvojom izraelského talentu.

  1. 1954 — Izraelská basketbalová Super Liga založená; Maccabi Tel Aviv korunovaný za prvého šampióna
  2. 80.–90. roky — Maccabi Tel Aviv etabluje dominanciu po sebe idúcimi titulmi a stáva sa izraelskou basketbalovou superveľmocou
  3. 2014-15 — Hapoel Jerusalem vyhral prvý majstrovský titul, čím prerušil takmer monopol Maccabi Tel Aviv
  4. 2015-16 — Maccabi Rishon Le-Zion získal majstrovstvo, čo svedčí o konkurenčnej hĺbke presahujúcej tradičné silné tímy
  5. 2018-19 — Maccabi Tel Aviv získal 53. titul a posilnil svoju historickú dominanciu
  6. 2024-25 — Finále medzi Maccabi Tel Aviv a Hapoel Jerusalem bolo zrušené kvôli regionálnemu konfliktu; šampión nebol vyhlásený

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:1Európske miesta:4

Izraelská Super Liga funguje ako 14-tímová súťaž, kde kluby hrajú medzi sebou trikrát počas základnej časti — každý tím odohráva spolu 39 zápasov. Top osem tímov sa kvalifikuje do play-off s vyraďovaním, zvyšné tímy súťažia v samostatnej zostupovej časti. Formát play-off kulminuje v Final Four, kde štyri prežívajúce tímy súťažia o titul šampióna. Na konci sezóny zostupuje jeden tím do Národnej ligy. Liga udeľuje 2 body za výhru a 1 bod za prehru. Štyri najlepšie tímy získavajú miesta v európskych súťažiach, pričom kvalifikácia do EuroLeague a EuroCup závisí od konečného umiestnenia.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Maccabi Tel Aviv (57)Historický kráľ strelcov:Derrick Sharp (1 847 gólov)

Sezóna 2024-25 bola bezprecedentná v histórii ligy — finálová séria medzi Maccabi Playtika Tel Aviv a Hapoel Bank Yahav Jerusalem bola po 2. zápase zrušená kvôli regionálnemu konfliktu, čo bola prvá sezóna za 71 rokov bez vyhlásenia šampióna.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024-25 Izraelskej Super Ligy bola poznačená bezprecedentným historickým prerušením. Maccabi Playtika Tel Aviv a Hapoel Bank Yahav Jerusalem sa etablovali ako dve dominantné sily a postúpili do finálových sérií vyrovnaných 1-1 v sérii najlepší z troch. Po 2. zápase finále však Izraelská basketbalová liga oznámila zrušenie rozhodujúceho 3. zápasu kvôli zvýšenému regionálnemu konfliktu a bezpečnostným obavám. Bolo to prvýkrát za 71 rokov histórie ligy, keď nebol vyhlásený žiadny šampión — výrazný odklon od tradície ligy korunovať víťaza každú sezónu od jej vzniku v roku 1954.

Sezóna preukázala trvalú konkurenčnú silu Maccabi Tel Aviv, ktorý sa usiloval rozšíriť rekordný počet titulov nad 57. Hapoel Jerusalem, šampión z roku 2023, pripravil silnú výzvu a si vydobyl návrat do finále, čím demonštroval prehlbujúcu sa konkurenčnú rovnováhu v izraelskom basketbale. Rozšírený 14-tímový formát poskytol príležitosti nastupujúcim franšízam na výzvu tradičným silným tímom.

Rozhodnutie ligy uprednostniť bezpečnosť hráčov a fanúšikov pred dokončením šampionátu rezonovalo naprieč globálnou basketbalovou komunitou. Napriek bezprecedentnému záveru sezóny inštitucionálna sila ligy a kvalita súťaže preukázaná počas celého roka 2024-25 potvrdila postavenie izraelského basketbalu ako významnej sily v medzinárodnej súťaži.

Konkurenčná krajina a historická dominancia

Maccabi Tel Aviv stojí ako nespochybniteľná basketbalová mocnosť Izraela so 57 majstrovstvami za sedem desaťročí súťaže. Ich dominancia je zvlášť výrazná v posledných rokoch — viacero titulov v 2020-tych rokoch vrátane majstrovstiev v roku 2020, 2021, 2022 a 2024. Táto konzistentnosť odráža vynikajúcu organizačnú infraštruktúru, náborové schopnosti a inštitucionálnu stabilitu.

Konkurenčná krajina sa však výrazne vyvinula. Prelomové majstrovstvo Hapoel Jerusalem v roku 2014-15 bolo prelomovým momentom, ktorý ukázal, že tradičný dvojtímový monopol (Maccabi Tel Aviv a Hapoel Tel Aviv) možno prekonať. Ich víťazstvo v roku 2023 a výskyt vo finále 2024-25 ich ďalej etablovali ako konzistentného kandidáta na titul.

Medzinárodné talenty a „ruské pravidlo"

Izraelská Super Liga sa stala čoraz atraktívnejším cieľom pre medzinárodné basketbalové talenty. Implementácia „ruského pravidla" predstavuje zámerný politický výber na vyváženie získavania medzinárodných talentov s rozvojom izraelských hráčov. Toto nariadenie obmedzuje počet zahraničných hráčov v každom kádri a zabezpečuje, že izraelskí talenti dostávajú výrazný herný čas. Pravidlo efektívne udržiava silný prísun izraelských hráčov schopných súťažiť na medzinárodnej úrovni.

Európska súťaž a medzinárodný dosah

Štyria najlepší tímy Izraelskej Super Ligy si zabezpečujú kvalifikáciu do európskych súťaží — predovšetkým EuroLeague a EuroCup Basketball. Maccabi Tel Aviv bol obzvlášť úspešný v EuroLeague, vyhral majstrovstvo dvakrát (2004, 2005) a etabloval sa ako jedna z najkonkurencieschopnejších franšíz v Európe.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Izraelskej Super Lige?

Izraelská Super Liga zahŕňa 14 tímov súťažiacich v najvyššej úrovni izraelského profesionálneho basketbalu v sezóne 2025-26. Liga sa počas svojej histórie rozrástla a v súčasnosti funguje v tomto rozšírenom formáte.

Kto vyhral najviac majstrovstiev Izraelskej Super Ligy?

Maccabi Tel Aviv drží celkový rekord so 57 majstrovstvami ligy, dominanciu si budoval od víťazstva v inauguračnú sezóne 1954-55 a udržiava si konkurenčnú excelentnosť sedem desaťročí.

Ako funguje zostup v Izraelskej Super Lige?

Na konci každej sezóny zostupuje jeden tím do Izraelskej národnej basketbalovej ligy. Posledný tím v tabuľke základnej časti vstupuje do zostupovej časti play-off, ktorá určí tím zostupujúci o úroveň nižšie.

Aký je formát play-off v Izraelskej Super Lige?

Top 8 tímov sa kvalifikuje do play-off s vyraďovaním, štyria prežívajúci postupujú do turnaja Final Four. Víťaz Final Four je korunovaný šampiónom ligy. Spodných 6 tímov súťaží v samostatnej zostupovej časti.

Koľko európskych miest má Izraelská Super Liga?

Štyri najlepšie tímy Izraelskej Super Ligy získavajú kvalifikáciu do európskych súťaží vrátane EuroLeague a EuroCup Basketball, v závislosti od konečného umiestnenia a európskych kvalifikačných kritérií.

Kedy bola Izraelská basketbalová Super Liga založená?

Izraelská basketbalová Super Liga bola založená v roku 1954 a je teda jednou z najstarších etablovaných profesionálnych basketbalových líg v Ázii. Maccabi Tel Aviv vyhral inauguračné majstrovstvo v prvej sezóne ligy.

API dáta: 20. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026