Menu

Tabuľka

Pro B · 2025-2026

Aktuálna tabuľka Pro B 2025-2026 s 27 tímami. ETB Miners vedie s 22 bodmi po 26 zápasoch, za ním nasleduje Bernau s 20 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdielForma
Pro B 25/26, North
1ETB Miners262242848:2444+404
VPVVV
2Bernau262062706:2377+329
PPVVV
3Oldenburg Juniors2616102590:2440+150
PVPVV
4Itzehoe2615112319:2246+73
PPPPP
5Schwelm2615112300:2293+7
PPVVP
6Hertener Lowen2613132018:2033-15
PPVPV
7Neustadt2613132080:2104-24
PPVPV
8Rhondorf2612142108:2293-185
PPVVV
9Wedel2612141998:2045-47
VPPPP
10Rostock 22611151973:2073-100
PPPVP
11Iserlohn2610162012:2075-63
PPVVV
12Sandersdorf2610161803:1811-8
PPVPP
13RSV Eintracht269171657:1874-217
PVPVP
14Vechta 2264221876:2132-256
PPPVP
Pro B 25/26, South
1OrangeAcademy241862756:2492+264
PVVVV
2Coburg241862549:2337+212
PPVPV
3Fellbach241591840:1871-31
PVVVV
4Leitershofen/Stadtbergen2413112218:2136+82
PPVPV
5Ludwigsburg 22412122225:2168+57
PVPVV
6Bayern 22412122104:2052+52
PPVPP
7Dresden2412122069:2079-10
PPVPV
8Frankfurt 22412122052:2059-7
PPVPV
9Ahorn Camp Baskets2411131802:1786+16
PPPVP
10Oberhaching2411132036:2149-113
PPVPP
11Langen249151850:1977-127
PPVPP
12Lowen248161769:1905-136
PVPPV
13s.Oliver Wurzburg 2245191757:2064-307
PPPPP
Výsledky17. 4. 2026–17. 5. 2026
ne 17. 5.
Detail zápasu
st 13. 5.
Detail zápasu
pi 8. 5.
Detail zápasu
pi 8. 5.
Detail zápasu
ne 3. 5.
Detail zápasu
ne 3. 5.
Detail zápasu
st 29. 4.
Detail zápasu
st 29. 4.
Detail zápasu
ne 26. 4.
Detail zápasu
ne 26. 4.
Detail zápasu
ne 26. 4.
Detail zápasu
ne 26. 4.
Detail zápasu
št 23. 4.
Detail zápasu
št 23. 4.
Detail zápasu
št 23. 4.
Detail zápasu
št 23. 4.
Detail zápasu
ne 19. 4.
Detail zápasu
pi 17. 4.
Detail zápasu
pi 17. 4.
Detail zápasu
pi 17. 4.
Detail zápasu
pi 17. 4.
Detail zápasu
pi 17. 4.
Detail zápasu
pi 17. 4.
Detail zápasu
pi 17. 4.
Detail zápasu

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 27 tímov v Pro B na jednom mieste. ETB Miners vedie s 22 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
ETB Miners12622428482444
Bernau22620627062377
Oldenburg Juniors326161025902440
Itzehoe426151123192246
Schwelm526151123002293
Hertener Lowen626131320182033
Neustadt726131320802104
Rhondorf826121421082293
Wedel926121419982045
Rostock 21026111519732073
Iserlohn1126101620122075
Sandersdorf1226101618031811
RSV Eintracht132691716571874
Vechta 2142642218762132
OrangeAcademy152418627562492
Coburg162418625492337
Fellbach172415918401871
Leitershofen/Stadtbergen1824131122182136
Ludwigsburg 21924121222252168
Bayern 22024121221042052
Dresden2124121220692079
Frankfurt 22224121220522059
Ahorn Camp Baskets2324111318021786
Oberhaching2424111320362149
Langen252491518501977
Lowen262481617691905
s.Oliver Wurzburg 2272451917572064

Minulé sezóny

Pro B

Prehliadajte 9 archivovaných sezón Pro B, od 2017-2018 po 2025-2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

18. 3. 2026
Založený:2007Predchodca:2. Basketball Bundesliga

Pro B bola zriadená v roku 2007 po štrukturálnej reorganizácii nemeckého profesionálneho basketbalu. Predtým fungovala 2. Basketball Bundesliga ako jedna druhá liga. Reštrukturácia z roku 2007 rozdelila túto súťaž do dvoch samostatných úrovní: ProA (druhá divízia) a Pro B (tretia divízia), vytvárajúc viac definovanú cestu pre rozvoj klubov a postup hráčov. Táto divízia sa odvtedy stala neoddeliteľnou súčasťou kompetitívneho ekosystému nemeckého basketbalu, slúžiac ako primárny odrazový mostík pre kluby hľadajúce postup do ProA. Liga sa výrazne vyvinula v komerčnej príťažlivosti, pričom vysielacie partnerstvá cez Sportdeutschland.TV poskytujú bezplatné živé streamovanie všetkých zápasov.

  1. 2007 — Pro B založená ako tretia úroveň nemeckého profesionálneho basketbalu po reštrukturácii ligy
  2. 2012–13 — Bayer Giants Leverkusen a Schwelmer Baskets sa objavujú ako raní dominantní v novej štruktúre
  3. 2015–16 — Oldenburger TB etabluje sa ako konzistentný playoff záujemca, demonštrujúc trvalú kompetitívnu excelentnosť
  4. 2024–25 — Bayer Giants Leverkusen dosahuje dominantný zápis 25–1 v základnej časti, nastavujúc nový štandard konzistentnosti v Pro B
  5. 2025–26 — ETB Miners Essen a Ulm II vedú vo svojich divíziách so silnými ranými výkonmi

Formát súťaže

18. 3. 2026
Tímy:24

Pro B funguje ako dvojdivízová liga s 12 tímami súťažiacimi v severnej (Pro B Nord) aj južnej (Pro B Süd) skupin. Každá divízia hrá domácki a vonkajší každý s každým formát počas 22-zápasovej základnej časti. Osem najlepších tímov z každej divízie postupuje do dvojkolového playoff štruktúry, pričom víťazi playoff každej divízie získavajú postup do ProA. Liga udeľuje dva body za víťazstvo a jeden bod za prehru, pričom rozhodujúce faktory sú určené vzájomným výsledkami a bodovým rozdielom. Tento formát zaručuje kompetitívnu rovnováhu pri zachovaní jasných ciest pre ambiciózne kluby postupovať cez nemeckú basketbalovú pyramídu.

Rekordy

18. 3. 2026
Najviac titulov:Bayer Giants Leverkusen (5)

Bayer Giants Leverkusen dominoval sezóne 2024–25 s pozoruhodným zápisom 25–1 v základnej časti, dosahujúc najvyšší celkový počet bodov v histórii Pro B v aktuálnom formáte.

Analýza

18. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna Pro B 2025–26 demonštruje výnimočnú kompetitívnu hĺbku naprieč oboma divíziami. V severnej divízii ETB Miners Essen udržiava veliacu pozíciu so zápisom 20–4, etablujúc sa ako raní favoriti so konzistentnými výkonmi. SSV Lokomotive Bernau sleduje tesne so zápisom 18–6, demonštrujúc kapacitu napadnúť playoff šampionát. SC Itzehoe Eagles zostáva kompetitívny na 15–9, zatiaľ čo Baskets Juniors TSG Westerstede sedia na 13–11.

Južná divízia prezentuje rovnako kompelujúci príbeh, pričom Ulm II a BBC Coburg sú uzamknutí na zápisoch 16–6, vytvárajúc fascinujúci boj o titul medzi týmito dvoma ambicioznými klubmi. Fellbach sleduje na 13–9, udržiavajúc pozicovanie v playoff brakete, zatiaľ čo Leitershofen/Stadtbergen zaujíma štvrté miesto so zápisom 12–10.

Najvýznamnejším individuálnym hráčom sezóny bol Jon'il Fugett z TSG Westerstede v severnej divízii, vedúci celú Pro B v streleckom priemere s 23,79 bodmi za zápas. Jeho prolificita zachytila pozornosť naprieč ligou a reprezentuje kaliber medzinárodného talentu, ktorý naďalej zvyšuje kompetitívny štandard Pro B. Paul Albrecht vedie ligu v doskokoch s priemerom 11,18 a Marius Stoll kontroluje playmaking so 7,17 asistenciami za zápas.

Sezóna 2025–26 bola poznačená absenciou dominantnej sily z predchádzajúcej kampane — Bayer Giants Leverkusen — čo vytvorilo skutočne otvorenú súťaž, umožňujúc iným klubom etablovať sa ako skutočnými záujemcami o titul.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Pro B?

Pro B zahŕňa 24 profesionálnych basketbalových tímov rozdelených do dvoch divízií: 12 tímov v severnej divízii (Pro B Nord) a 12 tímov v južnej divízii (Pro B Süd). Každá divízia hrá domácki a vonkajší každý s každým formát.

Aká je postup štruktúra z Pro B?

Osem najlepších tímov z každej divízie (Sever a Juh) postupuje do dvojkolového playoff systému. Playoff šampión z každej divízie je povýšený do ProA, druhej ligy basketbalu v Nemecku, čím sa každoročne poskytujú dve miesta postupu.

Je Pro B treťou úrovňou nemeckého basketbalu?

Áno, Pro B je tretia úroveň profesionálneho basketbalu v Nemecku. Hierarchia pozostáva z Basketball Bundesliga (najvyššia úroveň), ProA (druhá úroveň) a Pro B (tretia úroveň) s jasnými cestami postupu a rozvoja medzi divíziami.

Kedy bola Pro B založená?

Pro B bola zriadená v roku 2007 po komplexnej reštrukturácii nemeckého profesionálneho basketbalu. Nahradila predchádzajúci systém jednej divízie 2. Basketball Bundesliga, vytvárajúc jasnejšiu kompetitívnu štruktúru.

Ako môžem sledovať zápasy Pro B?

Všetky zápasy Pro B sú vysielané naživo a bezplatne na Sportdeutschland.TV. Liga je oficiálne sponzorovaná spoločnosťou BARMER a označená ako BARMER 2. Basketball Bundesliga, poskytujúca komplexné pokrytie všetkých zápasov základnej časti a playoffov.

Kto vyhral najviac šampionátov Pro B?

Bayer Giants Leverkusen drží rekord s piatimi šampionátmi Pro B, naposledy v sezóne 2024–25, keď dosiahli dominantný zápis 25–1 v základnej časti pred víťazstvom playoff šampionátu.

API dáta: 2. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 18. 3. 2026