Menu
Španielsko

Liga Femenina W

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

4 zápasy

Tabuľka

Liga Femenina W · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Liga Femenina W 2026-2027 s 16 tímami. Zaragoza W vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Mallorca Palma W s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Zaragoza W440354:229+125
2Mallorca Palma W440320:263+57
3Valencia W431339:265+74
4Jairis W431278:232+46
5IDK Gipuzkoa W431276:238+38
6Perfumerias Avenida W422283:278+5
7Estepona W422276:274+2
8Cadi La Seu W422241:258-17
9Ferrol W422277:310-33
10Estudiantes W422281:287-6
11Gernika Bizkaia W422297:353-56
12Uni Girona W413277:292-15
13Leganes W413254:286-32
14Ensino W413248:312-64
15Araski W404242:301-59
16Celta W404254:319-65

Výsledky

Liga Femenina W · 32
Výsledky4. 10. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Leganes W
Araski W
Mallorca Palma W
Jairis W
Ferrol W
Gernika Bizkaia W
Celta W
Cadi La Seu W
Estudiantes W
Estepona W
Perfumerias Avenida W
Zaragoza W
Ensino W
Valencia W
Uni Girona W
IDK Gipuzkoa W
Gernika Bizkaia W
Estudiantes W
IDK Gipuzkoa W
Ferrol W
Cadi La Seu W
Ensino W
Araski W
Mallorca Palma W
Estepona W
Uni Girona W
Jairis W
Perfumerias Avenida W
Valencia W
Celta W
Zaragoza W
Leganes W
Leganes W
Ferrol W
Estudiantes W
Zaragoza W
Mallorca Palma W
Estepona W
Cadi La Seu W
Jairis W
Ensino W
Gernika Bizkaia W
Perfumerias Avenida W
IDK Gipuzkoa W
Uni Girona W
Valencia W
Celta W
Araski W
Ensino W
Uni Girona W
Jairis W
Estudiantes W
IDK Gipuzkoa W
Zaragoza W
Ferrol W
Mallorca Palma W
Gernika Bizkaia W
Cadi La Seu W
Valencia W
Leganes W
Estepona W
Celta W
Araski W
Perfumerias Avenida W
Leganes W
Celta W
Perfumerias Avenida W
Ferrol W
Mallorca Palma W
Ensino W
Cadi La Seu W
Araski W
Estudiantes W
IDK Gipuzkoa W
Valencia W
Estepona W
Zaragoza W
Jairis W
Uni Girona W
Gernika Bizkaia W
IDK Gipuzkoa W
Araski W
Perfumerias Avenida W
Leganes W
Gernika Bizkaia W
Valencia W
Ferrol W
Estudiantes W
Estepona W
Cadi La Seu W
Celta W
Mallorca Palma W
Jairis W
Ensino W
Zaragoza W
Uni Girona W
Araski W
Gernika Bizkaia W
Mallorca Palma W
Zaragoza W
Cadi La Seu W
Ferrol W
Ensino W
Leganes W
Estudiantes W
Celta W
Uni Girona W
Perfumerias Avenida W
Valencia W
IDK Gipuzkoa W
Jairis W
Estepona W
Leganes W
Estudiantes W
IDK Gipuzkoa W
Jairis W
Perfumerias Avenida W
Mallorca Palma W
Gernika Bizkaia W
Estepona W
Celta W
Uni Girona W
Cadi La Seu W
Zaragoza W
Araski W
Valencia W
Ferrol W
Ensino W
Zaragoza W
Ferrol W
Jairis W
Araski W
Celta W
Perfumerias Avenida W
Estepona W
IDK Gipuzkoa W
Mallorca Palma W
Gernika Bizkaia W
Ensino W
Estudiantes W
Uni Girona W
Leganes W
Valencia W
Cadi La Seu W
Valencia W
Jairis W
Leganes W
Estepona W
Araski W
Zaragoza W
Gernika Bizkaia W
IDK Gipuzkoa W
Ensino W
Perfumerias Avenida W
Estudiantes W
Mallorca Palma W
Cadi La Seu W
Uni Girona W
Ferrol W
Celta W
Celta W
Ensino W
Estepona W
Araski W
IDK Gipuzkoa W
Cadi La Seu W
Jairis W
Gernika Bizkaia W
Mallorca Palma W
Leganes W
Perfumerias Avenida W
Estudiantes W
Uni Girona W
Ferrol W
Zaragoza W
Valencia W
Estudiantes W
Jairis W
Gernika Bizkaia W
Perfumerias Avenida W
Valencia W
Uni Girona W
Cadi La Seu W
Estepona W
Leganes W
Zaragoza W
Ensino W
Mallorca Palma W
Araski W
Celta W
Ferrol W
IDK Gipuzkoa W
IDK Gipuzkoa W
Ensino W
Perfumerias Avenida W
Araski W
Zaragoza W
Gernika Bizkaia W
Celta W
Leganes W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v Liga Femenina W na jednom mieste. Zaragoza W vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Zaragoza W1440354229
Mallorca Palma W2440320263
Valencia W3431339265
Jairis W4431278232
IDK Gipuzkoa W5431276238
Perfumerias Avenida W6422283278
Estepona W7422276274
Cadi La Seu W8422241258
Ferrol W9422277310
Estudiantes W10422281287
Gernika Bizkaia W11422297353
Uni Girona W12413277292
Leganes W13413254286
Ensino W14413248312
Araski W15404242301
Celta W16404254319

Minulé sezóny

Liga Femenina W

Prehliadajte 19 archivovaných sezón Liga Femenina W, od 2008-2009 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1964

Liga Femenina de Baloncesto bola zriadená v roku 1964 Španielskou basketbalovou federáciou (FEB) ako inauguračná najvyššia národná ženská basketbalová súťaž v Španielsku. Liga sa od svojho vzniku výrazne vyvinula, rozrástla sa z pôvodných ôsmich tímov na moderný formát s 16 klubmi súťažiacimi v profesionálnej, plne štruktúrovanej sezóne. V roku 2008 sa Endesa stala titulným sponzorom, etablujúc ligu ako Liga Femenina Endesa. Súťaž prešla štrukturálnymi zmenami vrátane úprav formátu playoff systémov a zavedenia Ligy Femenina Challenge ako druhej divízie v sezóne 2021–22. Za šesť desaťročí sa liga vyvinula na globálne atraktívnu súťaž, predvádzajúcu medzinárodné hviezdy a produkujúcu španielsky basketbalový talent súťažiaci na najvyšších úrovniach európskej a medzinárodnej súťaže.

  1. 1964 — Liga Femenina de Baloncesto zriadená ako prvá španielska národná ženská basketbalová liga
  2. 2008 — Endesa sa stáva titulným sponzorom, etablujúc ligu ako Liga Femenina Endesa
  3. 2010–11 — Perfumerías Avenida poráža Ros Casares vo finálach, signalizujúc posun kompetitívnej éry
  4. 2021–22 — Liga Femenina Challenge zriadená ako oficiálna druhá divízia
  5. 2022–23 — Valencia Basket vyhrala prvý titul Ligy Femenina Endesa, začínajúc dynastiu
  6. 2024–25 — Valencia Basket dosiahla tri po sebe idúce šampionáty ligy, cementujúc svoju dominanciu

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:2Európske miesta:4

Liga Femenina Endesa funguje ako 16-tímová jednoskupinová súťaž každý s každým, pričom každý klub odohráva 30 zápasov počas pravidelnej sezóny (doma a vonku proti všetkým súperom). Osem najlepších tímov postupuje do playoff fázy, ktorá pozostáva z troch kôl: štvrťfinálové série (najlepší z troch), semifinálové série (najlepší z troch) a finálové série (najlepší z troch). Víťaz finálnej série je korunovaný za šampióna. Dva posledné tímy zostupujú do Ligy Femenina Challenge. Štyri európske miesta sú pridelené najlepšie umiestneným klubom pre vstup do európskych súťaží vrátane EuroLeague Women a EuroCup Women.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Ros Casares Godella / Perfumerías Avenida (8)Historický kráľ strelcov:Amaya Valdemoro (kariérny rekord v strelení)

Ros Casares a Perfumerías Avenida zdieľajú rekord šampionátov všetkých čias s ôsmimi titulmi každý, reprezentujúc dve najdominantnejšie franšízy v histórii Ligy Femenina.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2025–26 Ligy Femenina Endesa sa formuje ako pútavý trojstranný boj o titul, pričom Basket Zaragoza, Uni Girona a Valencia Basket sú oddelené len víťazstvami v tabuľke k neskorému marcu 2026. Zaragoza, obhajca Copa de la Reina, vedie s 21 víťazstvami z 24 zápasov (45 bodov), nasledovaná tesne Gironou a Valenciou, každá s 20 víťazstvami. Kompetitívna rovnováha odráža hĺbku ligy, pričom viaceré kluby sú schopné predložiť skutočné výzvy na titul. Perfumerías Avenida, perénni kandidáti, sedí na piatom mieste, ale zostávajú dobre pozicionovaní pre playoff nástup.

Boj o titul bol definovaný konzistentnosťou skôr než dominanciou, pričom žiaden tím nenastolil veliteľský náskok, aký mala Valencia v troch po sebe idúcich šampionátnych sezónach (2022–23, 2023–24, 2024–25). Zaragoza sa vynorila ako najdojímavejší challenger, kombinujúca defenzívnu intenzitu s efektívnym ofenzívnym vykonávaním. Girona medzičasom vybudovala kompetitívnu zostavu okolo silných európskych posíl a španielskeho talentu.

Astou Ndour sa vynorila ako jedna z najvýraznejších výkoniek sezóny, naďalej sa etabluje ako jedna z elitných streleckín ligy s konzistentnou produkciou naprieč kompetitívnou kampaňou Zaragozy. Senegálska útočníčka svojou kombináciou výšky, atletizmu a basketbalovej inteligencie sa stala ústredným bodom ofenzívneho systému svojho tímu.

Štruktúra ligy a súťažný formát

Liga Femenina Endesa funguje v rámci moderného profesionálneho systému, ktorý vyvažuje kompetitívnu integritu s komerčnou životaschopnosťou. Formát 16 tímov predstavuje rozšírenie oproti skorším iteráciám ligy, odráža rast španielskej ženská basketbalovej infraštruktúry a profesionalizáciu športu. Každý tím odohráva 30 zápasov počas pravidelnej sezóny, poskytujúc podstatný vzorec pre určenie kompetitívneho poradia.

Playoff štruktúra — obsahujúca štvrťfinálové, semifinálové a finálové série, každá hraná ako najlepší z troch — zabezpečuje, že šampión je určený prostredníctvom intenzívneho kompetitívneho testovania. Pridelenie štyroch európskych miest odráža silnú pozíciu Španielska v európskom ženskom basketbale a status ligy ako cesty ku kontinentálnej súťaži.

Historický vývoj a globálny význam

Liga Femenina Endesa sa vyvinula z domácej španielskej súťaže na ligu skutočného medzinárodného významu. Prítomnosť hráčok svetovej triedy — zo Severnej Ameriky, Afriky a iných európskych krajín — zvýšila kvalitu hry a rozšírila globálnu príťažlivosť ligy. Španielske hráčky vyvinuté v Lige Femenina pokračovali v reprezentácii Španielska na olympijských hrách a majstrovstvách sveta.

Zriadenie Endesy ako titulného sponzora v roku 2008 znamenalo zlomový bod v komerčných investíciách, poskytujúc finančnú stabilitu, ktorá umožnila klubom investovať do rozvoja hráčov a infraštruktúry. Následné zriadenie Ligy Femenina Challenge ako druhej divízie v roku 2021–22 vytvorilo štruktúrovanejšiu kompetitívnu pyramídu.

Nedávna vynorenie sa Valencia Basket ako šampionátnej sily — s tromi po sebe idúcimi titulmi — demonštruje kapacitu ligy pre kompetitívnu evolúciu a dôležitosť trvalých investícií do rozvoja hráčov. Tesný boj o titul v sezóne 2025–26 demonštruje schopnosť ligy produkovať pútavé naratívy, ktoré poháňajú angažovanosť fanúšikov a komerčný záujem.

Často kladené otázky

Koľko tímov súperí v Lige Femenina Endesa?

Šestnásť tímov súperí v Lige Femenina Endesa, každý odohráva 30 zápasov v pravidelnej sezóne (doma a vonku proti všetkým súperom) pred postupom ôsmich najlepších do playoff fázy.

Kto vyhral najviac titulov Ligy Femenina Endesa?

Ros Casares Godella a Perfumerías Avenida zdieľajú rekord všetkých čias s ôsmimi šampionátmi každý, reprezentujúc najdominantnejšie franšízy ligy v jej 60-ročnej histórii.

Kedy bola Liga Femenina zriadená?

Liga Femenina de Baloncesto bola zriadená v roku 1964 Španielskou basketbalovou federáciou (FEB) ako prvá španielska národná ženská basketbalová liga najvyššej úrovne.

Aké sú pravidlá zostupu v Lige Femenina Endesa?

Dva posledné tímy v tabuľke pravidelnej sezóny automaticky zostupujú do Ligy Femenina Challenge, druhej divízie španielskeho ženského basketbalu.

Koľko miest v európskych súťažiach má Liga Femenina Endesa?

Štyri európske miesta sú pridelené najlepšie umiestneným klubom v Lige Femenina Endesa pre vstup do európskych súťaží vrátane EuroLeague Women a EuroCup Women.

Aký je playoff formát v Lige Femenina Endesa?

Osem najlepších tímov postupuje do playoff, ktoré pozostáva z troch kôl — štvrťfinálové, semifinálové a finálové série — každá hraná ako najlepší z troch. Víťaz finálnej série sa stáva šampiónom ligy.

API dáta: 19. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026