Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

4 zápasy

Tabuľka

Segunda FEB · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Segunda FEB 2026-2027 s 27 tímami. Caceres vedie s 2 bodmi po 3 zápasoch, za ním nasleduje Ponferrada s 2 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Skupina A
2Caceres321250:221+29
3Ponferrada321246:228+18
4Toledo321252:239+13
5Tres Cantos321242:234+8
6Jaen Paraiso321244:241+3
7Melilla220152:128+24
8Leonesa220167:150+17
9Moron312233:241-8
10Estudiantes B312217:230-13
11Algeciras312237:255-18
12Badajoz312217:278-61
13Spanish Basketball Academy303233:253-20
14CB Getafe303205:249-44
Skupina B
1CB Zaragoza330260:209+51
2Cartagena330255:240+15
3Prat Joventut321241:220+21
4Logrono321232:219+13
5Huesca321255:245+10
6Gandia321251:244+7
7Lliria321222:227-5
8Benicarlo220162:137+25
9Castello312221:224-3
10Sant Antoni211160:141+19
11Sol Girones Bisbal303190:249-59
12Molina Basket303213:242-29
13Iraurgi SB303236:267-31
14Clavijo303226:260-34

Výsledky

Segunda FEB · 41
Výsledky10. 10. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Prat Joventut
Gandia
Lliria
Clavijo
Badajoz
Ponferrada
Caceres
CBC Valladolid
CB Getafe
Leonesa
Huesca
Cartagena
Castello
Sant Antoni
Algeciras
Jaen Paraiso
Melilla
Tres Cantos
Moron
Toledo
Logrono
CB Zaragoza
Benicarlo
Molina Basket
Iraurgi SB
Sol Girones Bisbal
Spanish Basketball Academy
Estudiantes B
Moron
Spanish Basketball Academy
Sol Girones Bisbal
Logrono
Molina Basket
Lliria
CBC Valladolid
Algeciras
Gandia
Huesca
Estudiantes B
Melilla
Ponferrada
Caceres
Sant Antoni
Clavijo
Tres Cantos
CB Getafe
Cartagena
Benicarlo
Toledo
Jaen Paraiso
Castello
Iraurgi SB
CB Zaragoza
Prat Joventut
Leonesa
Badajoz
Prat Joventut
Sol Girones Bisbal
Lliria
Cartagena
Badajoz
Tres Cantos
Caceres
Leonesa
CBC Valladolid
Jaen Paraiso
CB Getafe
Estudiantes B
Huesca
CB Zaragoza
Clavijo
Molina Basket
Algeciras
Ponferrada
Melilla
Moron
Logrono
Castello
Benicarlo
Gandia
Iraurgi SB
Sant Antoni
Spanish Basketball Academy
Toledo
Moron
CB Getafe
Sol Girones Bisbal
Huesca
Cartagena
Clavijo
Gandia
Lliria
Badajoz
Estudiantes B
Sant Antoni
Molina Basket
Tres Cantos
Caceres
Toledo
CBC Valladolid
Castello
Prat Joventut
CB Zaragoza
Benicarlo
Spanish Basketball Academy
Melilla
Iraurgi SB
Logrono
Ponferrada
Jaen Paraiso
Leonesa
Algeciras
Prat Joventut
Iraurgi SB
Lliria
CB Zaragoza
Molina Basket
Cartagena
CBC Valladolid
Ponferrada
Caceres
Estudiantes B
Badajoz
Moron
Algeciras
Tres Cantos
Huesca
Castello
Clavijo
Gandia
Jaen Paraiso
Leonesa
Melilla
Toledo
Logrono
Sant Antoni
Benicarlo
Sol Girones Bisbal
Moron
Caceres
Sol Girones Bisbal
Lliria
Gandia
Molina Basket
Sant Antoni
Cartagena
Tres Cantos
Jaen Paraiso
Toledo
Ponferrada
Castello
Benicarlo
CB Zaragoza
Clavijo
Estudiantes B
Algeciras
Melilla
CB Getafe
Logrono
Prat Joventut
Spanish Basketball Academy
Badajoz
Iraurgi SB
Huesca
Leonesa
CBC Valladolid
Prat Joventut
Sant Antoni
Lliria
Castello
Molina Basket
CB Zaragoza
Badajoz
Melilla
Caceres
Spanish Basketball Academy
Cartagena
Gandia
CBC Valladolid
Tres Cantos
CB Getafe
Toledo
Ponferrada
Leonesa
Huesca
Logrono
Clavijo
Sol Girones Bisbal
Algeciras
Moron
Jaen Paraiso
Estudiantes B
Benicarlo
Iraurgi SB
CB Getafe
Spanish Basketball Academy
Moron
Jaen Paraiso
Prat Joventut
Huesca

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 27 tímov v Segunda FEB na jednom mieste. CB Zaragoza vedie s 3 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Caceres1321250221
Ponferrada2321246228
Toledo3321252239
Tres Cantos4321242234
Jaen Paraiso5321244241
Melilla6220152128
Leonesa7220167150
Moron8312233241
Estudiantes B9312217230
Algeciras10312237255
Badajoz11312217278
Spanish Basketball Academy12303233253
CB Getafe13303205249
CB Zaragoza14330260209
Cartagena15330255240
Prat Joventut16321241220
Logrono17321232219
Huesca18321255245
Gandia19321251244
Lliria20321222227
Benicarlo21220162137
Castello22312221224
Sant Antoni23211160141
Sol Girones Bisbal24303190249
Molina Basket25303213242
Iraurgi SB26303236267
Clavijo27303226260

Minulé sezóny

Segunda FEB

Prehliadajte 17 archivovaných sezón Segunda FEB, od 2010-2011 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2025
Založený:2000Predchodca:LEB Plata

Segunda FEB bola zriadená v roku 2000 ako LEB 2, pôvodne navrhnutá ako štvrtý stupeň španielskeho basketbalu. Liga bola v roku 2007 rebrandovaná na LEB Plata v rámci štrukturálnej reorganizácie španielskeho basketbalového systému, odrážajúc rast profesionálneho basketbalu mimo elitnej Ligy ACB. V roku 2024 súťaž prešla ďalšou zmenou názvu na Segunda FEB v súlade s modernizovanou nomenklatúrou španielskej basketbalovej pyramídy. Liga sa vyvinula z regionálnej súťaže na národne výrazný tretí stupeň s čoraz konkurenčnejšími klubmi s medzinárodnými hráčmi a rastúcim mediálnym pokrytím. Od roku 2019 je štruktúra postupu a zostupu štandardizovaná — tri tímy ročne postúpia do Primera FEB a šesť tímov zostúpi do Tercera FEB.

  1. 2000 — LEB 2 zriadená ako štvrtý stupeň španielskeho basketbalu
  2. 2007 — Liga rebrandovaná na LEB Plata po reštrukturalizácii španielskeho basketbalového systému
  3. 2019 — Systém postupu a zostupu štandardizovaný: 3 tímy postúpia, 6 tímov zostúpi
  4. 2024 — Liga premenovaná na Segunda FEB v rámci modernizácie španielskeho basketbalu
  5. 2025 — Youssouf Traore (Palmer Basket) vyhlásený za Hráča roka vo veku 18 rokov, získal ocenenia Defenzívny hráč a Najlepší talent

Formát súťaže

16. 3. 2025
Tímy:32Zostupové miesta:6

Segunda FEB funguje ako 32-tímová liga rozdelená do východných a západných regionálnych skupín po 16 tímoch. Počas základnej časti každý tím hrá doma aj vonku so všetkými ostatnými tímami vo svojej skupine pre celkovo 30 zápasov na klub. Top štyri tímy z každej skupiny postúpia do postupovej play-off fázy, kde dvaja koneční víťazi získajú postup do Primera FEB. Naopak, posledné tímy čelia zostupu do Tercera FEB — šesť klubov zostúpi každú sezónu. Liga využíva systém 2 bodov za výhru. Štruktúra play-off zabezpečuje súťažnú intenzitu počas celej sezóny pri zachovaní jasných postupových a zostupových ciest v súlade s hierarchickým španielskym basketbalovým systémom.

Analýza

16. 3. 2025

Analýza aktuálnej sezóny (2024/25)

Sezóna Segunda FEB 2024/25 ukázala konkurenčnú krajinu dominovanú Palmer Basket Mallorca, ktorý ukončil základnú časť s pôsobivou bilanciou 23 výhier a 3 prehier a etabloval sa ako jasný favorit na postup. Sant Antoni Ibiza udržiaval silnú výzvu s bilanciou 20:5, kým Fibwi Palma de Mallorca si zaistil tretiu priečku so 17 víťazstvami, čím sa nastavili zaujímavé play-off dynamiky. Baleárske kluby predviedli výnimočný basketbal, pričom hĺbka a konzistentnosť Palmer Basket sa ukázali rozhodujúce počas celej kampane.

Výnimočným individuálnym výkonnostcom sezóny bol Youssouf Traore, 18-ročný malský center zastupujúci Palmer Basket Mallorca. Traoreho výnimočná defenzívna zručnosť a všestranná strelecká schopnosť mu zaistila ocenenia Hráč roka, Defenzívny hráč roka a Najlepší talent — pozoruhodné úspechy pre tínedžera v konkurenčnej trojstupňovej lige. Daniel de la Rua zo Sant Antoni Ibiza získal ocenenie Domáci hráč roka, vedúc ligu v asistenciách s takmer 6 na zápas.

Zostupový boj sa stupňoval, keďže viacero klubov bojovalo o vyhnutie sa spodným pozíciám a zostupu do Tercera FEB. Fáza play-off bola rozhodujúca — Palma Fibwi a Melilla si nakoniec zaistili dve postup miesta do Primera FEB. Triumf Palmy nad Huesca (80:70) v semifinálach ukázal vyrovnanosť pod tlakom s Jonom Aramburu s 19 bodmi a 7 doskokami. Tieto postup bitky exemplifikujú úlohu Segunda FEB ako cesty k vyšším súťažným úrovniam.

Španielska basketbalová pyramída a úloha Segunda FEB

Segunda FEB zaujíma jedinečné postavenie v rámci štruktúrovaného španielskeho basketbalového systému — slúžiaca ako kritické spojenie medzi poloprofesionálnou Tercera FEB a vysoko konkurenčnou Primera FEB. Liga priťahuje výrazný talent vrátane mladých španielskych hráčov rozvíjajúcich profesionálne kariéry a medzinárodných importov hľadajúcich príležitosti v európskom basketbale.

Regionálne rozdelenie na skupiny Východ a Západ udržiava geografickú koherenciu pri zachovaní konkurenčnej rovnováhy. Táto štruktúra umožňuje klubom minimalizovať cestovné náklady pri zabezpečení zmysluplných zápasov počas celej sezóny. Play-off systém zavedený v súčasnej forme v roku 2019 vytvoril dramatickejší záver sezóny, pričom viacero klubov je schopných zaisiť postup silnými play-off výkonmi.

Rozvoj hráčov a medzinárodný talent

Sezóna 2024/25 preukázala efektívnosť Segunda FEB ako vývojovej ligy. Okrem Traore a de la Rua liga zahrňovala výnimočných výkonnostcov vrátane Lysander Bracey (Huesca) — Guard roka; Christian Cunningham (Fibwi Palma) — Krídelník roka; a Matija Samar (Ponferrada) — Bosmanský hráč roka. Rôznorodosť zastúpených národností — hráči z USA, Mali, Slovinska, Argentíny a naprieč Španielskom — ilustruje príťažlivosť Segunda FEB ako konkurenčného cieľa pre medzinárodný basketbalový talent.

Úloha ligy v rozvoji hráčov presahuje individuálne uznanie — kluby využívajú Segunda FEB ako platformu na hodnotenie talentu, rozvoj mladých hráčov z akadémií a poskytovanie rehabilitačných príležitostí pre hráčov zotavujúcich sa zo zranení.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Segunda FEB?

Segunda FEB zahrňuje 32 tímov rozdelených do dvoch regionálnych skupín (Východ a Západ) po 16 tímoch, čím je tretím stupňom španielskeho profesionálneho basketbalu.

Aká je postupová štruktúra v Segunda FEB?

Tri tímy ročne postúpia do Primera FEB, určené play-off systémom zahŕňajúcim top štyri tímy z každej regionálnej skupiny. Dvaja víťazi play-off získajú postup.

Koľko tímov zostúpi z Segunda FEB?

Šesť tímov zostúpi každú sezónu z Segunda FEB do Tercera FEB, štvrtého stupňa španielskeho basketbalu. Toto je štandard od roku 2019.

Ako sa Segunda FEB predtým volala?

Liga bola zriadená ako LEB 2 v roku 2000, rebrandovaná na LEB Plata v roku 2007 a zmenila názov na Segunda FEB v roku 2024 v rámci modernizácie španielskeho basketbalu.

Je Segunda FEB pod Primera FEB v španielskej basketbalovej pyramíde?

Áno, Segunda FEB je tretí stupeň, priamo pod Primera FEB (druhý stupeň) a nad Tercera FEB (štvrtý stupeň). Liga ACB je elitný prvý stupeň.

Kto bol Hráčom roka Segunda FEB 2024/25?

Youssouf Traore, 18-ročný malský center Palmer Basket Mallorca, vyhral Hráča roka spolu s oceneniami Defenzívny hráč roka a Najlepší talent.

API dáta: 19. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2025