Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes ukončené

3 zápasy

Tabuľka

Liga A · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Liga A 2026-2027 s 18 tímami. Quimsa vedie s 3 bodmi po 3 zápasoch, za ním nasleduje Penarol s 3 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Quimsa330282:240+42
2Penarol330238:219+19
3Argentino431327:316+11
4Racing de Chivilcoy431356:347+9
5Instituto de Cordoba431316:313+3
6Gimnasia642479:465+14
7Atenas321259:256+3
8Olimpico532443:419+24
9Independiente de Oliva211200:190+10
10Regatas211153:146+7
11Ferro523431:440-9
12Platense523402:424-22
13San Lorenzo312247:243+4
14La Union312244:252-8
15Boca Juniors413354:355-1
16Lanus514384:417-33
17Obera TC514367:406-39
18San Martin404361:395-34
Výsledky8. 10. 2026–22. 10. 2026
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Racing de Chivilcoy
Quimsa
Lanus
Regatas
La Union
Independiente de Oliva
Penarol
San Martin
San Lorenzo
Platense
Boca Juniors
Regatas
Gimnasia
Ferro
Obera TC
Independiente de Oliva
Lanus
San Martin
Quimsa
Penarol
Atenas
Racing de Chivilcoy
Instituto de Cordoba
Gimnasia
Olimpico
Penarol
Atenas
Gimnasia
La Union
Argentino
Instituto de Cordoba
Racing de Chivilcoy
Olimpico
Lanus
Obera TC
Argentino
Independiente de Oliva
Gimnasia
San Lorenzo
Regatas
Ferro
San Martin
Quimsa
Lanus
Boca Juniors
La Union
Quimsa
Instituto de Cordoba
Racing de Chivilcoy
Regatas
San Lorenzo
San Martin
Lanus
La Union
Argentino
Regatas
Boca Juniors
San Martin
Olimpico
Instituto de Cordoba
Platense
Penarol
Atenas
San Lorenzo
Ferro
Penarol
Gimnasia
Platense
Independiente de Oliva
San Lorenzo
Argentino
Lanus
La Union
Atenas
San Martin
Quimsa
Instituto de Cordoba
San Lorenzo
La Union
Independiente de Oliva
Obera TC
Atenas
Racing de Chivilcoy
Lanus
Regatas
Quimsa
Obera TC
Independiente de Oliva
Olimpico
Ferro
Atenas
Instituto de Cordoba
Quimsa
Ferro
Ferro
Racing de Chivilcoy
Olimpico
San Lorenzo
Platense
Racing de Chivilcoy
Quimsa
San Lorenzo
San Martin
Atenas
Gimnasia
Boca Juniors
Independiente de Oliva
Argentino
Regatas
Atenas
Obera TC
Olimpico
Penarol
Boca Juniors
Instituto de Cordoba
Argentino
Independiente de Oliva
Racing de Chivilcoy
Lanus
Platense
La Union
Olimpico
San Lorenzo
Boca Juniors
Penarol
Obera TC
Atenas
Argentino
Ferro
Obera TC
Argentino
San Lorenzo
La Union
Quimsa
San Martin
Independiente de Oliva
Instituto de Cordoba
Platense
Obera TC
Quimsa
Racing de Chivilcoy
San Lorenzo
Regatas
Independiente de Oliva
Olimpico
Gimnasia
Atenas
Platense
Regatas
La Union
Quimsa
Gimnasia
Boca Juniors
Ferro
Independiente de Oliva
Platense
Lanus
San Lorenzo
Penarol
Argentino
San Martin
La Union
Olimpico
Quimsa
Obera TC
Regatas
Independiente de Oliva
Atenas
Platense
Boca Juniors
Racing de Chivilcoy
Argentino
Instituto de Cordoba
Independiente de Oliva
Obera TC
La Union
San Martin
Regatas
Ferro
San Lorenzo
Platense
San Martin
Instituto de Cordoba
Boca Juniors
Penarol
Ferro
Lanus
Ferro
Ferro
Regatas
Gimnasia
San Martin
Independiente de Oliva
Boca Juniors
La Union
Instituto de Cordoba
Atenas
Boca Juniors
Independiente de Oliva
Penarol

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 18 tímov v Liga A na jednom mieste. Gimnasia vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Quimsa1330282240
Penarol2330238219
Argentino3431327316
Racing de Chivilcoy4431356347
Instituto de Cordoba5431316313
Gimnasia6642479465
Atenas7321259256
Olimpico8532443419
Independiente de Oliva9211200190
Regatas10211153146
Ferro11523431440
Platense12523402424
San Lorenzo13312247243
La Union14312244252
Boca Juniors15413354355
Lanus16514384417
Obera TC17514367406
San Martin18404361395

Minulé sezóny

Liga A

Prehliadajte 17 archivovaných sezón Liga A, od 2010-2011 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1985

Liga Nacional de Básquetbol bola založená v roku 1985 vďaka úsiliu basketbalového trénera Leóna Najnudela a športového novinára Osvalda Orcasitasa, ktorí chceli vytvoriť profesionálnu štruktúru pre argentínsky basketbal a pozdvihnúť jeho profil doma i v zahraničí. Liga začínala s menším počtom klubov a odvtedy sa rozrástla na súčasný formát 20 tímov, čím sa stala zásobárňou medzinárodných talentov vrátane hráčov NBA a olympijských reprezentantov. Kľúčové štrukturálne zmeny zahŕňajú zavedenie play-off v neskorších desaťročiach, zavedenie systému postupu a zostupu s La Liga Argentina (druholigová súťaž) a integráciu ligy do kontinentálnych súťaží ako FIBA Americas League a Copa Sudamericana. Liga prešla pravidelnými úpravami formátu s cieľom zachovať rovnováhu medzi súťažnou integritou a komerčnou životaschopnosťou. Od svojho vzniku výrazne narástla v mediálnom pokrytí a sponzorskej hodnote a etablovala sa ako kľúčový prvok juhoamerického basketbalu.

  1. 1985 — Liga Nacional de Básquetbol založená ako profesionálna basketbalová liga Argentíny
  2. 1986 — Ferro Carril Oeste vyhral inauguračný šampionát, keď porazil Atenas de Córdoba
  3. 1987 — Atenas de Córdoba získal prvý z deviatich titulov, čím založil dynastickú dominanciu
  4. 2002 — Atenas de Córdoba zaviedol moderný formát šampionátového play-off v argentínskom basketbale
  5. 2006 — Gimnasia y Esgrima vyhral titul, čím preukázal súťažnú hĺbku za tradičnými veľmocami
  6. 2024 — Boca Juniors vyhral piaty šampionátny titul, získavajúc korunu sezóny 2024–25

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:20Zostupové miesta:2Európske miesta:4

Liga Nacional de Básquetbol funguje na systéme každý s každým, v ktorom 20 tímov odohráva základnú sezónu trvajúcu spravidla od októbra do mája. Každý tím odohráva 38 zápasov (dvojitý každý s každým so všetkými súpermi). Po základnej sezóne postupuje osem najlepších tímov do play-off turnaja, v ktorom je najlepší tím na tabuľke nasadený priamo do štvrťfinále. Posledné dva tímy zostupujú automaticky do La Liga Argentina, nasledujúce dva najhoršie tímy hrávajú baráž o zostup. Štyri najlepšie tímy základnej sezóny získavajú miestenky do FIBA Americas League, kontinentálnej klubovej súťaže. Každé víťazstvo prináša dva body, prehry jeden bod, čo odráža tradičný bodovací systém používaný v celej Južnej Amerike.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Atenas de Córdoba (9)Historický kráľ strelcov:Héctor Campana (17 359 bodov)

Základná sezóna 2024–25 priniesla 380 zápasov v rámci súťaže 20 tímov, pričom Boca Juniors získali titul po dominantnom výkone v základnej časti.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024–25 Ligy Nacional sa skončila triumfom Boca Juniors, ktorí získali piaty titul a upevnili svoju pozíciu jednej z dominantných moderných franšíz ligy. Boca ovládol tabuľku základnej časti, zabezpečil si nasadenie na prvé miesto a udržiaval veliteľský bodový náskok počas celej 38-zápasovej kampane. Úspech klubu odzrkadľuje dobre zostavenú zostavu kombinujúcu skúsených veteránov s rozvíjajúcimi sa talentmi, ktorá realizovala disciplinovaný obranný systém a efektívnu útočnú hru, s čím sa súperom ťažko vyrovnávalo.

Súboj o titul priniesol intenzívnú konkurenciu tradičných veľmocí a nových vyzývateľov. Atenas de Córdoba, rekordman s deviatimi titulmi, zostali konkurencieschopní, no nakoniec nedokázali dorovnať konzistentnosť Boca. Instituto de Córdoba a Obras Sanitarias sa ukázali ako silní kandidáti, čo dokazuje súťažnú hĺbku ligy a rastúcu kvalitu stredných franšíz. Výsledky základnej sezóny ukázali vyváženú distribúciu talentov medzi 20 tímami, pričom viacero klubov bolo schopných bojovať o play-off pozície a majstrovský pohár.

Boj o záchranu na chvoste tabuľky bol kľúčový, keďže posledné dve priečky určili, ktoré kluby zostúpia do La Liga Argentina na nasledujúcu sezónu. Súťažná intenzita na oboch koncoch tabuľky – od boja o titul až po boj o prežitie – zdôraznila stávky inherentné vo formáte Ligy Nacional. Následný play-off turnaj priniesol dramatické duely, pričom Boca Juniors ako líder tabuľky úspešne prešli brackettom až k titulu.

Obera TC sa počas sezóny ukázal ako vynikajúci hráč, kombinujúc silné individuálne talenty s taktickou disciplínou, čo mu zabezpečilo postup do play-off. Ich trajektória ilustrovala schopnosť ligy prekvapovať a dôležitosť trvalo udržateľného organizačného rozvoja pri dosahovaní úspechu na úrovni Ligy Nacional.

Historický význam a regionálny dosah

Liga Nacional de Básquetbol zaujíma jedinečné miesto v juhoamerickom basketbale – funguje ako najvyššia profesionálna liga Argentíny a zároveň ako zásobáreň talentov pre argentínsky národný tím a medzinárodný basketbal. Liga vyprodukovala množstvo hráčov, ktorí súťažili v NBA, EuroLeague a iných veľkých medzinárodných súťažiach, čím sa etablovala ako legitímna cesta do globálneho profesionálneho basketbalu. Kluby ako Atenas de Córdoba sa stali synonymom basketbalovej excelencie v Argentíne, pričom ich deväť titulov predstavuje trvalý organizačný úspech.

Formát a štruktúra ligy odrážajú vývoj profesionálneho basketbalu v Južnej Amerike. Zavedenie play-off a zostupových mechanizmov vytvorilo dynamické súťažné prostredie, ktoré balansuje medzi zavedenými veľmocami a ambicióznymi vyzývateľmi. Prítomnosť 20 tímov zabezpečuje geografickú rozmanitosť naprieč Argentínou, pričom kluby zastupujú veľké mestá a regióny vrátane Buenos Aires, Córdoby, Mendozy a vnútrozemských provincií.

Komerčný a súťažný rozvoj

Liga Nacional zaznamenala v posledných dvoch desaťročiach výrazný rast komerčnej hodnoty a mediálnej pozornosti, pričom televízne práva priniesli podstatné príjmy zúčastneným klubom aj riadiacemu orgánu ligy. Rivalitná štruktúra vnútri Ligy Nacional generuje pútavé príbehy a intenzívne duely, ktoré poháňajú zapojenie fanúšikov a mediálne pokrytie. Derby medzi klubmi ako Boca Juniors a San Lorenzo, alebo medzi regionálnymi rivalmi v Córdobe, patria medzi najsledovanejšie zápasy argentínskeho športového kalendára.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v lige Liga Nacional de Básquetbol?

Liga Nacional de Básquetbol zahŕňa 20 profesionálnych tímov súťažiacich v jednoúrovňovom formáte, čo z nej robí jednu z najväčších basketbalových líg v Južnej Amerike.

Ktorý tím získal najviac titulov v Lige Nacional?

Atenas de Córdoba drží rekord s 9 titulmi Ligy Nacional, čo je najviac spomedzi všetkých klubov v histórii súťaže od roku 1985.

Ako funguje zostup v Lige Nacional?

Dva posledné tímy po skončení základnej sezóny automaticky zostupujú do La Liga Argentina, pričom ďalšie dva najhoršie tímy hrajú baráž o zachovanie miesta v lige.

Aký je formát play-off v Lige Nacional?

Po 38-zápasovej základnej sezóne postúpi osem najlepších tímov do play-off turnaja. Najlepší tím je nasadený priamo do štvrťfinále a víťaz play-off je korunovaný majstrom.

Koľko miest do európskych súťaží poskytuje Liga Nacional?

Štyri najlepšie tímy Ligy Nacional získavajú miestenky do FIBA Americas League, najvýznamnejšej kontinentálnej klubovej basketbalovej súťaže Južnej Ameriky.

Kto je historicky najlepší strelec Ligy Nacional?

Héctor Campana je historicky najlepší strelec so 17 359 bodmi nazbieranými počas kariéry v Lige Nacional de Básquetbol.

API dáta: 23. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026