Menu

Playoff

NBL1 West · 2026

Štvrťfinále

Rockingham Flames88
Perry Lakes Hawks75
Geraldton Buccaneers78
Willetton Tigers74

Semifinále

Beeliar Boodjar102
Rockingham Flames116
Joondalup Wolves76
Geraldton Buccaneers88

Finále

Rockingham Flames66
Geraldton Buccaneers62

Tabuľka

NBL1 West · 2026

Aktuálna tabuľka NBL1 West 2026 s 14 tímami. Geraldton Buccaneers vedie s 18 bodmi po 21 zápasoch, za ním nasleduje Rockingham Flames s 18 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Geraldton Buccaneers211832091:1799+292
2Rockingham Flames221842336:1907+429
3Joondalup Wolves221662179:2012+167
4Beeliar Boodjar221572137:1978+159
5Willetton Tigers221392152:2114+38
6Kalamunda Eastern Suns221392050:20500
7Perry Lakes Hawks2212102180:2097+83
8East Perth Eagles2210121993:2028-35
9Lakeside Lightning229131916:1981-65
10Perth Redbacks228142061:2237-176
11Mandurah Magic227152074:2189-115
12Goldfields Giants216151796:1964-168
13Warwick Senators226161977:2248-271
14South West Slammers222201846:2184-338

Výsledky

NBL1 West · 50
Finále15. 8. 2026
so 15. 8.
Detail zápasu
Semifinále8. 8. 2026–9. 8. 2026
ne 9. 8.
Detail zápasu
so 8. 8.
Detail zápasu
Štvrťfinále6. 8. 2026–7. 8. 2026
pi 7. 8.
Detail zápasu
št 6. 8.
Detail zápasu
Výsledky17. 7. 2026–1. 8. 2026
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
so 25. 7.
Detail zápasu
so 25. 7.
Detail zápasu
pi 24. 7.
Detail zápasu
pi 24. 7.
Detail zápasu
pi 24. 7.
Detail zápasu
pi 24. 7.
Detail zápasu
pi 24. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
so 18. 7.
Detail zápasu
pi 17. 7.
Detail zápasu
pi 17. 7.
Detail zápasu
pi 17. 7.
Detail zápasu

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v NBL1 West na jednom mieste. Geraldton Buccaneers vedie s 18 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Geraldton Buccaneers12118320911799
Rockingham Flames22218423361907
Joondalup Wolves32216621792012
Beeliar Boodjar42215721371978
Willetton Tigers52213921522114
Kalamunda Eastern Suns62213920502050
Perry Lakes Hawks722121021802097
East Perth Eagles822101219932028
Lakeside Lightning92291319161981
Perth Redbacks102281420612237
Mandurah Magic112271520742189
Goldfields Giants122161517961964
Warwick Senators132261619772248
South West Slammers142222018462184

Minulé sezóny

NBL1 West

Prehliadajte 6 archivovaných sezón NBL1 West, od 2021 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1989Predchodca:State Basketball League (SBL)

State Basketball League bola založená v roku 1989 ako špičková domáca basketbalová súťaž Západnej Austrálie, poskytujúc súťažnú platformu pre regionálny rozvoj basketbalu. Počas 90-tych a 2000-tych rokov si SBL udržiavala status jednej z najsilnejších regionálnych líg Austrálie, pričom franšízy ako Perth Redbacks, Cockburn Cougars a Wanneroo Wolves sa etablovali ako veľmoci. Súťaž prešla výraznou štrukturálnou evolúciou, rozširujúc svoj dosah a profesionalizmus počas troch dekád. V roku 2021 Basketball Australia a Basketball Western Australia dosiahli prelomovú dohodu o premenovaní State Basketball League na NBL1 West, integrujúc súťaž Západnej Austrálie do národného rámca NBL1 popri konferenciách v South, North, East a Central Austrálii. Toto premenovanie pozdvihlo profil ligy, rozšírilo mediálne pokrytie a vytvorilo jasnejšie cesty pre hráčov postupujúcich do profesionálnej NBL. Súťaž teraz slúži ako kritická zásobovacia liga pre austrálsky basketbal s modernými zariadeniami a profesionálnymi štandardmi zodpovedajúcimi ostatným konferenciám NBL1.

  1. 1989 — State Basketball League založená v Západnej Austrálii
  2. 1990 — Perth Redbacks vyhráva inauguračný šampionát SBL
  3. 2014 — East Perth Eagles získavajú titul SBL
  4. 2019 — Rockingham Flames získavajú prvý šampionát
  5. 2021 — State Basketball League premenovaná na NBL1 West
  6. 2022 — Rockingham Flames korunovaní inauguračnými národnými šampiónmi NBL1 West
  7. 2024 — Cockburn Cougars získavajú ženský šampionát; Rockingham Flames vyhráva mužský titul

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:14

NBL1 West funguje ako liga s jednou konferenciou so 14 tímami (7 mužských a 7 ženských franšíz súťažiacich oddelene) v domácom a vonkajšom každý s každým formáte. Mužské tímy súťažia v 22-zápasovej základnej sezóne od marca do augusta, pričom každý tím čelí súperom dvakrát. Liga využíva 2-bodový systém výhier s 1 bodom udeľovaným za prehry v predĺžení. Po základnej sezóne sa osem najlepších tímov kvalifikuje do finál, kde nasadenia 1–4 dostávajú dvojitú šancu. Veľké finále určuje šampióna NBL1 West, pričom víťaz postupuje do národného finále NBL1. Nie je žiadny mechanizmus zostupu, keďže NBL1 West funguje ako uzavretá liga v rámci národnej štruktúry NBL1.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Rockingham Flames (4)Historický kráľ strelcov:Elijah Pepper (59 bodov v jednom zápase, 2025)

Joe Cook-Green drží absolútny ženský rekord v jednom zápase so 54 bodmi, dosiahnutý v roku 2023.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Rockingham Flames pokračujú vo svojej dominancii NBL1 West v sezóne 2025, vedú tabuľku s 19 výhrami z 22 zápasov a udržiavajú výnimočnú 86 % mieru výhier. Bodový rozdiel Flames 241 preukazuje ich útočnú silu a defenzívnu solídnosť. Geraldton Buccaneers sedí na druhom mieste s 18 výhrami, od Flames oddelení jedinou výhrou, zatiaľ čo Warwick Senators obsadzujú tretiu pozíciu so zhodným zápisom 18 výhier.

Titulový závod zostáva skutočne súťažný, pričom Geraldtonov lepší gólový rozdiel (+453) naznačuje, že v tesných stretnutiach by mohli mať výhodu. Prítomnosť Warwicku v top trojke je výrazne posilnená výnimočným individuálnym výkonom Elijaha Peppera, ktorý priemerne dosahuje 35,96 bodov za zápas – pozoruhodná strelecká miera, pri ktorej stanovil nový rekord NBL1 so 59 bodmi v jednom zápase.

Pozoruhodný príbeh sezóny zostáva individuálna excelencia Elijaha Peppera pre Warwick Senators. Rozhodnutie hráča Perth Wildcats NBL súťažiť v NBL1 West pozdvihlo profil ligy a vytvorilo pútavý individuálny príbeh popri tímovej súťaži.

Štruktúra ligy a súťažný formát

NBL1 West funguje v rámci národného rámca NBL1 Austrálie, ktorý zahŕňa päť regionálnych konferencií. 22-zápasová základná sezóna vytvára vyváženú súťaž, kde každý tím čelí všetkým súperom dvakrát. Kalendár marec–august umiestňuje NBL1 West ako zimný šport v austrálskom kontexte.

História šampionátov a vzory dominancie

Rockingham Flames sa etablovali ako dominantná franšíza modernej éry so štyrmi šampionátmi (2014, 2015, 2019 a 2024). Víťazstvo Flames v národnom šampionáte 2022 – keď porazili Frankston Blues 85–74 v národnom finále NBL1 – predstavovalo prelomový úspech. Geraldton Buccaneers sa etablovali ako druhá najúspešnejšia franšíza so štyrmi šampionátmi (2013, 2016, 2017 a 2023).

Individuálna excelencia a rekordné výkony

NBL1 West produkovala pozoruhodné individuálne výkony priťahujúce národnú pozornosť. 59-bodový výkon Elijaha Peppera v jednom zápase v roku 2025 predstavuje súčasný rekord NBL1 naprieč všetkými konferenciami. Joe Cook-Green drží absolútny ženský rekord v jednom zápase so 54 bodmi, dosiahnutý v roku 2023.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v NBL1 West?

NBL1 West zahrňuje 14 tímov celkovo – 7 mužských a 7 ženských tímov súťažiacich v oddelených divíziách. Všetky tímy sídlia v Západnej Austrálii a reprezentujú regionálne oblasti vrátane Perth, Geraldton, Rockingham a okolitých regiónov.

Ktorý tím vyhral najviac titulov NBL1 West?

Rockingham Flames vyhrali najviac šampionátov so 4 titulmi (2014, 2015, 2019 a 2024), etablujúc sa ako najúspešnejšia franšíza ligy v modernej ére.

Aký je vzťah NBL1 West k národnej NBL Austrálie?

NBL1 West je jedna z piatich regionálnych konferencií v austrálskej druhostupňovej súťaži NBL1. Liga slúži ako vývojová cesta, pričom top hráči postupujú do profesionálnej NBL. Šampión NBL1 West súťaží v národnom finále NBL1 so šampiónmi z iných konferencií.

Kedy sa hraje sezóna NBL1 West?

Základná sezóna prebieha od marca do augusta s 22 zápasmi na tím počas 18 týždňov. Finále sa konajú v auguste, po ktorých nasleduje národný šampionátny turnaj NBL1 v septembri.

Aký je formát play-off v NBL1 West?

Osem najlepších tímov sa kvalifikuje do finál. Nasadenia 1–4 dostávajú dvojité šance (môžu raz prehrať a stále postúpiť), zatiaľ čo nasadenia 5–8 sú vyradené jednou prehrou. Víťaz veľkého finále sa stáva šampiónom NBL1 West a reprezentuje konferenciu na národnom finále.

Koľko bodov tím dostane za výhru v NBL1 West?

Tímy dostávajú 2 body za výhru a 1 bod za prehru v predĺžení. To sa líši od niektorých iných basketbalových líg, ktoré udeľujú 3 body za výhry. Tiebreakery sa určujú vzájomnými výsledkami a bodovým rozdielom.

API dáta: 5. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026