Menu
Bielorusko

Premier League

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes ukončené

2 zápasy

Tabuľka

Premier League · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Premier League 2026-2027 s 14 tímami. Grodno vedie s 5 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Minsk s 3 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Skupina A
1Grodno651518:422+96
2Minsk734589:529+60
3Gomel642461:407+54
4Borisfen541374:342+32
5Rubon633475:462+13
6Grodno GrSU624336:504-168
7Brest606398:485-87
Skupina B
1Borisfen 2321258:210+48
2Minsk 2220205:87+118
3Rubon II211142:166-24
4Rguor Minsk303170:292-122
5SDUSHOR Minsk11085:48+37
6Gomel 211079:61+18
7Brest 220294:169-75

Výsledky

Premier League · 30
Výsledky30. 9. 2026–24. 10. 2026
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
Brest61–87Gomel
st 21. 10.
Detail zápasu
Minsk73–86Gomel
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
Rubon74–77Gomel
so 10. 10.
Detail zápasu
Grodno90–88PPMinsk
so 10. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
Minsk91–72Brest
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Rubon II
SDUSHOR Minsk
Borisfen
Minsk
Gomel 2
Minsk 2
Borisfen
Gomel
Grodno GrSU
Minsk
Rubon
Brest
Brest 2
Rubon II
Borisfen 2
Gomel 2
SDUSHOR Minsk
Rguor Minsk
Gomel
Rubon
Minsk 2
Borisfen 2
Borisfen
Grodno
Brest
Minsk
Gomel
Grodno
Gomel 2
SDUSHOR Minsk
Rubon
Borisfen
Rguor Minsk
Brest 2
Grodno
Brest
Gomel
Grodno GrSU
Minsk
Rubon
Grodno
Grodno GrSU
Borisfen
Brest
Gomel
Minsk
SDUSHOR Minsk
Minsk 2
Brest 2
Gomel 2
Rubon II
Rguor Minsk
Rubon
Grodno GrSU
Brest
Gomel
Grodno
Borisfen
Gomel
Rubon
Gomel 2
Rubon II
Grodno GrSU
Borisfen
Borisfen 2
SDUSHOR Minsk
Grodno
Minsk
Minsk 2
Rubon II
Gomel 2
Rguor Minsk
Borisfen 2
Brest 2
Minsk 2
Rguor Minsk
Rubon
Brest
Minsk
Grodno GrSU
Gomel
Borisfen
Brest 2
SDUSHOR Minsk
Rubon II
Borisfen 2
Brest
Grodno
Rubon
Minsk
Grodno GrSU
Gomel
Minsk 2
Brest 2
Borisfen
Rubon
Minsk
Brest
Grodno
Gomel
Minsk 2
Brest 2
Rubon II
Gomel 2
SDUSHOR Minsk
Borisfen 2
Grodno GrSU
Brest
Minsk
Borisfen
Rubon
Grodno
Gomel 2
Borisfen 2
Rguor Minsk
SDUSHOR Minsk
Rubon II
Brest 2
SDUSHOR Minsk
Gomel 2
Brest 2
Rguor Minsk
Minsk 2
Borisfen 2
Minsk 2
SDUSHOR Minsk
Brest
Borisfen
Grodno GrSU
Grodno
Minsk
Gomel
Gomel 2
Brest 2
Grodno GrSU
Borisfen
Rguor Minsk
Rubon II
Gomel
Brest
Borisfen
Grodno
Grodno GrSU
Rubon
Brest
Rubon
Gomel
Grodno
Borisfen 2
Rguor Minsk
Grodno GrSU
Minsk
Minsk 2
Gomel 2
SDUSHOR Minsk
Rubon II
Borisfen 2
Brest 2
Gomel
Borisfen
Rguor Minsk
Gomel 2
Minsk
Rubon
Grodno
Brest
Gomel
Grodno GrSU
Rubon II
Borisfen 2
SDUSHOR Minsk
Brest 2
Brest
Minsk
Minsk 2
Rguor Minsk
Rubon
Borisfen
Borisfen
Grodno GrSU
Minsk
Grodno
Rubon
Gomel
Rguor Minsk
Borisfen 2
Rubon II
SDUSHOR Minsk
Grodno
Grodno GrSU
Gomel
Minsk
Borisfen
Brest
Borisfen 2
Gomel 2
Brest 2
Rubon II
SDUSHOR Minsk
Rguor Minsk

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v Premier League na jednom mieste. Grodno vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Grodno1651518422
Minsk2734589529
Gomel3642461407
Borisfen4541374342
Rubon5633475462
Grodno GrSU6624336504
Brest7606398485
Borisfen 28321258210
Minsk 2922020587
Rubon II10211142166
Rguor Minsk11303170292
SDUSHOR Minsk121108548
Gomel 2131107961
Brest 21420294169

Minulé sezóny

Premier League

Prehliadajte 15 archivovaných sezón Premier League, od 2012-2013 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2025
Založený:1992Predchodca:USSR Premier Basketball League

Bieloruská Premier League bola založená v roku 1992 ako najvyššia domáca basketbalová súťaž po získaní nezávislosti Bieloruska od Sovietskeho zväzu. Liga spočiatku zahŕňala tímy z basketbalovej infraštruktúry bývalých sovietskych republík, pričom RTI Minsk vyhral inauguračný šampionát. Za tri dekády sa liga vyvinula z regionálnej súťaže na profesionálnu organizáciu s trvalou medzinárodnou účasťou. Sezóna 2024-25 znamenala historický moment, keď Grodno-93 ukončil 21-ročné šampionátne sucho, poraziac dominantný BC Minsk a prelomil bezprecedentnú 15-ročnú šnúru titulov Tsmoki-Minsk (2009-2023). Liga je v súčasnosti sponzorovaná BETERA a funguje pod správou Bieloruskej basketbalovej federácie, pridruženej k FIBA Europe.

  1. 1992 — Bieloruská Premier League založená ako nezávislá súťaž po rozpade Sovietskeho zväzu
  2. 2000–2004 — Grodno-93 etabluje ranú dominanciu so štyrmi po sebe nasledujúcimi šampionátmi
  3. 2009–2023 — Tsmoki-Minsk (BC Minsk) vyhrá bezprecedentných 15 po sebe nasledujúcich titulov, transformujúc súťažnú konkurencieschopnosť ligy
  4. 2015 — Tsmoki-Minsk postúpil do VTB United League, pozdvihujúc medzinárodný profil bieloruského basketbalu
  5. 2024–25 — Grodno-93 porazí BC Minsk 3-2 vo finálach, čím ukončí 21-ročné šampionátne sucho a obnoví súťažnú rovnováhu

Formát súťaže

16. 3. 2025
Tímy:16Zostupové miesta:2Európske miesta:2

Bieloruská Premier League funguje v dvojfázovom formáte. Všetkých 16 tímov súťaží v úplnom každý s každým formáte základnej sezóny, kde každý tím hrá s každým iným dvakrát (30 zápasov). Top osem tímov postupuje do play-off, ktoré pozostáva zo štvrťfinál (séria na tri zápasy), semifinál (séria na tri alebo päť zápasov) a finál (séria na päť zápasov). Spodné dva tímy zostúpia do First League. Liga udeľuje 2 body za víťazstvo a 1 bod za prehru, pričom tiebreaker je určený vzájomným zápisom medzi viazanými tímami. Dva najlepšie tímy typicky získajú miesta v európskych klubových súťažiach, pričom účasť Tsmoki-Minsk vo VTB United League slúži ako primárna medzinárodná prehliadka ligy.

Rekordy

16. 3. 2025
Najviac titulov:Tsmoki-Minsk (BC Minsk) (15)

Grodno-93 drží 9 šampionátnych titulov, čo z neho robí druhú najúspešnejšiu franšízu v histórii ligy. Sezóna 2024-25 videla prielomové víťazstvo Grodno-93, ukončujúce najdlhšie šampionátne sucho v lige.

Analýza

16. 3. 2025

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna Bieloruskej Premier League 2025-26 prebieha s Borisfen Mogilev vynárajúcim sa ako ranný líder, zatiaľ čo BC Minsk a ďalšie tradičné veľmoci zostávajú v kontakte. Tabuľka vykazuje súťažnú rovnováhu, pričom viacero tímov je schopných uchádzať sa o titul. Borisfen Mogilev sa etabloval ako vážny kandidát na titul so silnými výkonmi, zatiaľ čo BC Minsk sa snaží vrátiť šampionát po skončení na druhom mieste v sezóne 2024-25.

Vynikajúcim výkonnostným pracovníkom sezóny bol Evgeniy Sugonyako z Borisfen Mogilev, ktorý vedie ligu v strelení s pôsobivými 24,0 bodmi za zápas. Jeho konzistentná útočná produkcia bola kľúčová pre súťažnú pozíciu jeho tímu. Kampaň 2025-26 preukázala, že súťažná rovnováha etablovaná prielomovým víťazstvom Grodno-93 v roku 2024-25 naďalej pretvárajú dynamiku ligy, pričom viacero franšíz je schopných uchádzať sa o legitímne šampionátne výzvy.

Historická dominancia a súťažná evolúcia

15-ročná šampionátna šnúra Tsmoki-Minsk (2009-2023) predstavovala jednu z najdominantnejších dynastií vo východoeurópskom basketbale. Trvalý úspech klubu bol postavený na konzistentnom manažmente zostáv, strategickom nábore a víťaznej kultúre, ktorú súperi ťažko prekonali. Avšak sezóna 2024-25 preukázala, že aj tie najsilnejšie dynastie môžu byť zlomené, keď Grodno-93 postavil odhodlanú výzvu a nakoniec získal šampionát v napínavej sérii finál na päť zápasov.

Tento posun v súťažnej rovnováhe má širšie dôsledky pre vývoj ligy. Namiesto toho, aby bola dominovaná jednou franšízou, Bieloruská Premier League teraz zahŕňa viacero súťažných centier: BC Minsk (nástupca dedičstva Tsmoki-Minsk), Grodno-93 (preukázaná organizácia šampionátnej kvality), Borisfen Mogilev (rastúci kandidát) a ďalšie etablované franšízy.

Medzinárodný kontext a európska účasť

Primárna medzinárodná prehliadka Bieloruskej Premier League je účasť Tsmoki-Minsk vo VTB United League, medzinárodnú súťaži zahŕňajúcej elitné kluby z Bieloruska, Ruska a ďalších post-sovietskych štátov. Táto účasť pozdvihuje profil bieloruského basketbalu medzinárodne a poskytuje cestu pre šampiónov ligy na súťaženie voči silnejšej zahraničnej opozícii. Okrem toho top finišéri získavajú miesta v súťažiach FIBA Europe, vrátane FIBA Europe Cup a iných kontinentálnych turnajov.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Bieloruskej Premier League?

Bieloruská Premier League zahŕňa 16 tímov, ktoré súťažia v každý s každým formáte základnej sezóny, pričom top 8 postupuje do play-off. Spodné dva tímy zostúpia do First League.

Kto vyhral najviac šampionátov Bieloruskej Premier League?

Tsmoki-Minsk (tiež známy ako BC Minsk) drží rekord s 15 po sebe nasledujúcimi šampionátmi od roku 2009 do roku 2023. Grodno-93 je druhý s 9 titulmi, naposledy vyhrávajúc v sezóne 2024-25.

Kedy bola založená Bieloruská Premier League?

Bieloruská Premier League bola založená v roku 1992 ako najvyššia profesionálna basketbalová súťaž po získaní nezávislosti Bieloruska od Sovietskeho zväzu. Prvá sezóna bola 1992-93.

Ako funguje play-off systém Bieloruskej Premier League?

Top 8 tímov zo základnej sezóny postupuje do play-off. Formát zahŕňa štvrťfinále (na tri zápasy), semifinále (na tri alebo päť zápasov) a finále (na päť zápasov). Šampióni získajú miesto v európskej súťaži.

Aký je najväčší víťazný rozdiel v histórii Bieloruskej Premier League?

Tsmoki-Minsk porazil RGUOR Minsk 92-53 vo finálach 2019-20, víťazstvo o 39 bodov, ktoré zostáva najdominantnejším šampionátnym výkonom v modernej ére ligy.

Súťažia tímy Bieloruskej Premier League v európskych súťažiach?

Áno. Top finišéri získavajú miesta v európskych klubových súťažiach, pričom Tsmoki-Minsk pravidelne sa zúčastňuje VTB United League a FIBA Europe súťaží, pozdvihujúc medzinárodný profil bieloruského basketbalu.

API dáta: 24. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2025