Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

1 zápas

Dnes ukončené

1 zápas

Tabuľka

NBB · 2026-2027

Aktuálna tabuľka NBB 2026-2027 s 18 tímami. Franca vedie s 2 bodmi po 2 zápasoch, za ním nasleduje Unifacisa s 2 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Franca220180:133+47
2Unifacisa220177:135+42
3Bauru220165:149+16
4Minas11078:66+12
5Uniao Corinthians11083:74+9
6Paulistano11080:74+6
7Flamengo211162:153+9
8Cruzeiro211146:144+2
9Osasco211163:165-2
10Mogi211158:163-5
11Brasilia0000:00
12Pato10174:80-6
13Botafogo10171:81-10
14Corinthians Paulista10173:84-11
15Pinheiros10165:81-16
16Caxias do Sul202127:150-23
17Cearense10169:93-24
18Sao Jose202127:173-46
Výsledky17. 10. 2026–21. 10. 2026
st 21. 10.
Detail zápasu
Franca90–74Mogi
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Brasilia
Paulistano
Pato
Botafogo
Corinthians Paulista
Franca
Mogi
Unifacisa
Minas
Pato
Cruzeiro
Brasilia
Pinheiros
Uniao Corinthians
Paulistano
Franca
Sao Jose
Unifacisa
Botafogo
Caxias do Sul
Cruzeiro
Pato
Minas
Brasilia
Osasco
Pinheiros
Paulistano
Bauru
Botafogo
Uniao Corinthians
Flamengo
Caxias do Sul
Flamengo
Uniao Corinthians
Pinheiros
Caxias do Sul
Brasilia
Botafogo
Sao Jose
Cearense
Bauru
Cruzeiro
Franca
Minas
Unifacisa
Paulistano
Mogi
Cearense
Brasilia
Flamengo
Bauru
Minas
Franca
Cruzeiro
Osasco
Sao Jose
Unifacisa
Corinthians Paulista
Pinheiros
Sao Jose
Cearense
Paulistano
Caxias do Sul
Brasilia
Pato
Flamengo
Cearense
Corinthians Paulista
Pato
Bauru
Uniao Corinthians
Brasilia
Pinheiros
Mogi
Flamengo
Franca
Minas
Unifacisa
Caxias do Sul
Pato
Botafogo
Franca
Corinthians Paulista
Pinheiros
Osasco
Mogi
Cruzeiro
Unifacisa
Sao Jose
Paulistano
Corinthians Paulista
Osasco
Minas
Cearense
Uniao Corinthians
Pato
Sao Jose
Mogi
Cruzeiro
Cearense
Unifacisa
Botafogo
Corinthians Paulista
Paulistano
Franca
Caxias do Sul
Unifacisa
Flamengo
Pato
Corinthians Paulista
Osasco
Minas
Pinheiros
Cruzeiro
Cearense
Botafogo
Bauru
Caxias do Sul
Franca
Uniao Corinthians
Osasco
Cruzeiro
Pinheiros
Minas
Cearense
Flamengo
Sao Jose
Corinthians Paulista
Brasilia
Pato
Mogi
Paulistano
Bauru
Uniao Corinthians
Sao Jose
Botafogo
Uniao Corinthians
Cearense
Franca
Bauru
Pato
Pinheiros
Caxias do Sul
Unifacisa
Cruzeiro
Minas
Paulistano
Osasco
Caxias do Sul
Cearense
Uniao Corinthians
Unifacisa
Paulistano
Pinheiros
Pato
Franca
Minas
Sao Jose
Cruzeiro
Sao Jose
Osasco
Uniao Corinthians
Cearense
Pato
Botafogo
Bauru
Unifacisa
Brasilia
Mogi
Flamengo
Osasco
Caxias do Sul
Corinthians Paulista
Bauru
Sao Jose
Flamengo
Mogi
Botafogo
Cearense
Brasilia
Pato
Osasco
Caxias do Sul
Uniao Corinthians
Botafogo
Paulistano
Flamengo
Corinthians Paulista
Bauru
Unifacisa
Cruzeiro
Mogi
Brasilia
Osasco
Uniao Corinthians
Sao Jose
Botafogo
Corinthians Paulista
Flamengo
Paulistano

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 18 tímov v NBB na jednom mieste. Franca vedie s 2 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Franca1220180133
Unifacisa2220177135
Bauru3220165149
Minas41107866
Uniao Corinthians51108374
Paulistano61108074
Flamengo7211162153
Cruzeiro8211146144
Osasco9211163165
Mogi10211158163
Brasilia1100000
Pato121017480
Botafogo131017181
Corinthians Paulista141017384
Pinheiros151016581
Caxias do Sul16202127150
Cearense171016993
Sao Jose18202127173

Minulé sezóny

NBB

Prehliadajte 18 archivovaných sezón NBB, od 2008-2009 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:2009Predchodca:Taça Brasil de Basquete

Novo Basquete Brasil bol vytvorený v roku 2009 na etablovanie profesionálnejšej, komerčne životaschopnejšej basketbalovej ligy v Brazílii, nahrádzajúc fragmentovaný formát Taça Brasil de Basquete, ktorý existoval od roku 1965. Liga bola založená s víziou profesionalizovať šport, zlepšiť vysielacie štandardy a vytvoriť udržateľnú súťažnú štruktúru, ktorá by rozvíjala brazílsky talent a súťažila medzinárodne. Od vzniku sa NBB vyvinul z počiatočnej osemtímovej súťaže na 18 tímov v špičkových sezónach, odrážajúc rastúci komerčný záujem a regionálnu expanziu. Liga prešla viacerými úpravami formátu, vrátane zmien v play-off štruktúrach a zavedenia zostupového systému s Liga Ouro de Basquete (LOB), posilňujúcich súťažnú pyramídu. Medzinárodné uznanie výrazne narástlo, pričom šampióni NBB pravidelne reprezentujú Brazíliu v FIBA Americas League a kontinentálnych turnajoch.

  1. 2009 — Inauguračná sezóna Novo Basquete Brasil spustená s Brasília ako prvým šampiónom
  2. 2009 — Flamengo porazil Brasília 76-68 v prvých finálach NBB v HSBC Arena
  3. 2015-16 — Flamengo vyhral šampionát so zápisom 23-5, etablujúc sa ako dominantná sila
  4. 2017-18 — Paulistano získal titul, prelomujúc cyklus dominancie Flamengo-Brasília
  5. 2023-24 — SESI Franca získal tretí po sebe nasledujúci šampionát NBB
  6. 2024-25 — SESI Franca zaistil štvrtý titul NBB, poraziac Minas vo finálach

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:15Zostupové miesta:2

Základná sezóna NBB zahŕňa 15 tímov súťažiacich vo formáte dvojitého každý s každýmu (doma a vonku), pričom každý tím odohráva 28 zápasov. Top osem tímov postupuje do play-off turnaja s jednou elimináciou, kde tím na prvom mieste získa bye do štvrťfinál. Štruktúra play-off je formát série na päť zápasov, pričom víťaz je korunovaný šampiónom. Na spodku tabuľky posledné dva tímy zostúpia do Liga Ouro de Basquete, brazílskej druhostupňovej profesionálnej ligy, zatiaľ čo dvaja top tímy z LOB sú povýšení do NBB, čím sa zabezpečuje súťažná rovnováha a príležitosť pre postup naprieč pyramídou.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Flamengo (7)

Franca drží rekord v počte po sebe nasledujúcich šampionátov NBB so štyrmi titulmi vrátane troch po sebe nasledujúcich (2022-23, 2023-24, 2024-25), zatiaľ čo Flamengo vyhral celkovo najviac šampionátov so siedmimi titulmi naprieč históriou ligy.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna NBB 2025-26 predvádza kompetitívne prostredie s Pinheiros vynárajúcimi sa ako lídri úvodnej sezóny, preukazujúc silnú konzistentnosť v tabuľke základnej sezóny. Klub zo São Paula budoval kampanie na solídnych základoch a obrannej intenzite, akumulujúc výrazné body počas úvodných kôl hry. Tesne za nimi Franca udržuje šampionátnu pedigré ako obhajcovia šampionátu, zatiaľ čo Flamengo pokračuje v tradičnej úlohe kandidáta na titul so silnou zostavou zahŕňajúcou skúsených hráčov a medzinárodný talent.

Boj o zostup v dolnej časti tabuľky sa stal čoraz tesnejší, pričom viacero tímov sa pohybuje v blízkosti nebezpečnej zóny. Mogi das Cruzes a União Corinthians sa nachádzajú v neistých pozíciách, bojujúc o prežitie keď sa sezóna blíži k rozhodujúcim záverečným zápasov.

Evolúcia brazílskej basketbalovej excelentnosti

Vývoj NBB odráža širší záväzok Brazílie k basketbalu ako profesionálnemu šport. Liga úspešne prešla z neformálnej štruktúry Taça Brasil na modernú, organizovanú súťaž, ktorá rivaluje iným juhoamerickým ligám v profesionalizme a súťažnej kvalite. Brazílske tímy teraz pravidelne priťahujú medzinárodných hráčov z celej Ameriky a za jej hranice, vytvárajúc kozmopolitnejšie súťažné prostredie, ktoré pozdvihuje celkový štandard hry.

Šampionátne dynastie a súťažné cykly

História šampionátov NBB odhaľuje odlišné súťažné cykly a vzostup a pád dominantných franšíz. Sedem titulov Flamengo naprieč rôznymi dekádami preukazuje dôležitosť organizačnej stability a konzistentných investícií do rozvoja hráčov. Nedávny vznik SESI Franca ako šampionátnej dynastie, so štyrmi titulmi vrátane troch po sebe nasledujúcich šampionátov 2023-2025, predstavuje posun v súťažnej rovnováhe.

Často kladené otázky

Koľko tímov je v NBB?

Novo Basquete Brasil v súčasnosti zahŕňa 15 tímov súťažiacich v základnej sezóne. Toto číslo sa počas histórie ligy menilo, od ôsmich tímov v inauguračnej sezóne 2009 po 18 tímov v špičkových rokoch.

Kto vyhral najviac šampionátov NBB?

Flamengo vyhral najviac titulov NBB so siedmimi šampionátmi (2009, 2012-13, 2013-14, 2014-15, 2015-16, 2018-19, 2020-21). SESI Franca je druhý najúspešnejší tím so štyrmi titulmi.

Ako funguje zostup v NBB?

Spodné dva tímy v tabuľke základnej sezóny NBB zostúpia do Liga Ouro de Basquete (LOB), brazílskej druhostupňovej profesionálnej ligy. Dvaja top tímy z LOB sú povýšení do NBB na nasledujúcu sezónu.

Aký je formát play-off NBB?

Top osem tímov z 28-zápasovej základnej sezóny postupuje do play-off s jednou elimináciou. Tím na prvom mieste získa bye do štvrťfinál, zatiaľ čo tímy 2-8 súťažia vo formáte série na päť zápasov na určenie šampióna.

Kedy prebieha sezóna NBB?

Základná sezóna NBB typicky prebieha od októbra do marca, pričom play-off sa predĺžia do apríla a mája. Šampionát je zvyčajne rozhodnutý koncom mája alebo začiatkom júna.

Je NBB súčasťou medzinárodných súťaží?

Hoci tímy NBB sa priamo nezúčastňujú kontinentálnych súťaží ako EuroLeague, šampióni NBB reprezentovali Brazíliu v FIBA Americas League a iných regionálnych turnajoch, etablujúc medzinárodnú dôveryhodnosť ligy.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026