Menu
Chorvátsko

Premijer Liga Women

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

5 zápasov

Tabuľka

Premijer Liga Women · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Premijer Liga Women 2026-2027 s 10 tímami. Ragusa Dubrovnik W vedie s 2 bodmi po 2 zápasoch, za ním nasleduje Sibenik W s 2 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Ragusa Dubrovnik W220175:126+49
2Sibenik W220162:136+26
3Tresnjevka 2009 W211155:143+12
4Zadar W211133:158-25
5Brod na Savi W211158:148+10
6Zadar Plus W211150:146+4
7KAZL Split W211144:148-4
9FSV Rijeka W202119:158-39
10Medvescak W202132:179-47
11Plamen Pozega W10169:76-7

Výsledky

Premijer Liga Women · 10
Výsledky3. 10. 2026–11. 10. 2026
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

95 zápasov
FSV Rijeka W
Brod na Savi W
Sibenik W
Medvescak W
Studio Zagreb W
Zadar W
Tresnjevka 2009 W
KAZL Split W
Zadar Plus W
Plamen Pozega W
KAZL Split W
Sibenik W
Medvescak W
Studio Zagreb W
Plamen Pozega W
Tresnjevka 2009 W
Ragusa Dubrovnik W
Zadar Plus W
Zadar W
FSV Rijeka W
Tresnjevka 2009 W
Ragusa Dubrovnik W
Studio Zagreb W
KAZL Split W
Sibenik W
Plamen Pozega W
FSV Rijeka W
Medvescak W
Brod na Savi W
Zadar W
KAZL Split W
FSV Rijeka W
Medvescak W
Brod na Savi W
Plamen Pozega W
Studio Zagreb W
Ragusa Dubrovnik W
Sibenik W
Zadar Plus W
Tresnjevka 2009 W
Brod na Savi W
KAZL Split W
FSV Rijeka W
Plamen Pozega W
Sibenik W
Zadar Plus W
Studio Zagreb W
Ragusa Dubrovnik W
Zadar W
Medvescak W
Tresnjevka 2009 W
Sibenik W
Zadar Plus W
Studio Zagreb W
Ragusa Dubrovnik W
FSV Rijeka W
KAZL Split W
Zadar W
Plamen Pozega W
Brod na Savi W
Brod na Savi W
Ragusa Dubrovnik W
FSV Rijeka W
Zadar Plus W
Medvescak W
KAZL Split W
Studio Zagreb W
Tresnjevka 2009 W
Zadar W
Plamen Pozega W
Plamen Pozega W
Medvescak W
Ragusa Dubrovnik W
Zadar W
Sibenik W
Studio Zagreb W
Tresnjevka 2009 W
FSV Rijeka W
Zadar Plus W
Brod na Savi W
Tresnjevka 2009 W
Brod na Savi W
Zadar Plus W
Zadar W
Plamen Pozega W
KAZL Split W
Sibenik W
FSV Rijeka W
Ragusa Dubrovnik W
Medvescak W
Brod na Savi W
Sibenik W
KAZL Split W
Ragusa Dubrovnik W
Medvescak W
Zadar Plus W
Zadar W
Tresnjevka 2009 W
FSV Rijeka W
Studio Zagreb W
Tresnjevka 2009 W
Medvescak W
Zadar Plus W
KAZL Split W
Studio Zagreb W
Brod na Savi W
Sibenik W
Zadar W
Ragusa Dubrovnik W
Plamen Pozega W
KAZL Split W
Tresnjevka 2009 W
Medvescak W
Sibenik W
Plamen Pozega W
Zadar Plus W
Zadar W
Studio Zagreb W
Brod na Savi W
FSV Rijeka W
FSV Rijeka W
Zadar W
Sibenik W
KAZL Split W
Studio Zagreb W
Medvescak W
Tresnjevka 2009 W
Plamen Pozega W
Zadar Plus W
Ragusa Dubrovnik W
Ragusa Dubrovnik W
Tresnjevka 2009 W
Zadar W
Brod na Savi W
Plamen Pozega W
Sibenik W
KAZL Split W
Studio Zagreb W
Medvescak W
FSV Rijeka W
Brod na Savi W
Medvescak W
FSV Rijeka W
KAZL Split W
Sibenik W
Ragusa Dubrovnik W
Studio Zagreb W
Plamen Pozega W
Tresnjevka 2009 W
Zadar Plus W
KAZL Split W
Brod na Savi W
Medvescak W
Zadar W
Plamen Pozega W
FSV Rijeka W
Ragusa Dubrovnik W
Studio Zagreb W
Zadar Plus W
Sibenik W
Studio Zagreb W
Zadar Plus W
Zadar W
KAZL Split W
FSV Rijeka W
Ragusa Dubrovnik W
Sibenik W
Tresnjevka 2009 W
Brod na Savi W
Plamen Pozega W
KAZL Split W
Medvescak W
Plamen Pozega W
Zadar W
Ragusa Dubrovnik W
Brod na Savi W
Tresnjevka 2009 W
Studio Zagreb W
Zadar Plus W
FSV Rijeka W
Brod na Savi W
Zadar Plus W
FSV Rijeka W
Tresnjevka 2009 W
Medvescak W
Plamen Pozega W
Studio Zagreb W
Sibenik W
Zadar W
Ragusa Dubrovnik W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 10 tímov v Premijer Liga Women na jednom mieste. Ragusa Dubrovnik W vedie s 2 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Ragusa Dubrovnik W1220175126
Sibenik W2220162136
Tresnjevka 2009 W3211155143
Zadar W4211133158
Brod na Savi W5211158148
Zadar Plus W6211150146
KAZL Split W7211144148
FSV Rijeka W8202119158
Medvescak W9202132179
Plamen Pozega W101016976

Minulé sezóny

Premijer Liga Women

Prehliadajte 7 archivovaných sezón Premijer Liga Women, od 2020-2021 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1991

Chorvátska ženská basketbalová liga bola založená v roku 1991 súbežne s mužskou Premijer Liga po chorvátskej nezávislosti od Juhoslávie. Od svojho vzniku liga prošla výrazným vývojom, pričom rôzne kluby dominovali v rôznych obdobiach. ŽKK Gospić sa etabloval ako historicky najúspešnejší klub s 8 titulmi, dominujúcich predovšetkým v rannej ére ligy. Avšak vznik ŽKK Ragusa Dubrovnik ako dynastickej sily reprezentuje najremarkantnejší novší vývoj: klub vyhral 5 po sebe nasledujúcich titulov od sezóny 2020-21 do 2024-25, čo predstavuje bezprecedentnú dobu dlhodobej dominancie v histórii ligy. Liga naďalej rozvíja chorvátsky ženský basketbalový talent, pričom hráčky chorvátskej ligy pravidelne reprezentujú krajinu na medzinárodných turnajoch vrátane Eurobasket Women.

  1. 1991 — Premijer liga žena založená súbežne s chorvátskou nezávislosťou
  2. 1990-te — ŽKK Gospić etabluje sa ako dominantná sila, vyhrávajúc viacero titulmi
  3. 2021 — ŽKK Ragusa Dubrovnik začína historický run piatich po sebe nasledujúcich titulov
  4. 2023 — Ragusa pokračuje v dynastickej dominancii tretím titulom za sebou
  5. 2025 — ŽKK Ragusa Dubrovnik získava piaty po sebe idúce tituly, zakončujúc mimoriadnu éru

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:10Zostupové miesta:2Európske miesta:2

Premijer liga žena funguje s 10 tímami súťažiacimi v každý s každým formáte počas základnej sezóny, kde každý tím hrá navzájom doma a vonku. Top tímy zo základnej sezóny sa kvalifikujú do play-off, ktoré určujú šampióna v sériách na dva víťazné alebo na tri víťazné. Spodné 2 tímy zostupujú do Prva liga žena (druhý stupeň) na konci každej sezóny. Dve miesta európskej kvalifikácie sú udelené top finišérom, zabezpečujúcich vstup do ženských európskych basketbalových súťaží. Liga využíva tradičný dvoj-bodový systém pre víťazstvá.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:ŽKK Gospić (8)

ŽKK Ragusa Dubrovnik vyhrali päť po sebe nasledujúcich titulov (2020-21 až 2024-25), ustanovujúc rekord pre najdlhší šampionátny run v histórii chorvátskej ženskej ligy. Ella Majstorović a Iva Tokić boli kľúčovými hráčkami počas tohto dynastického obdobia.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna Premijer liga žena 2025-26 svedčí o potenciálnej zmene dynastickej dominancie po piatich rokoch nadvlády ŽKK Ragusa Dubrovnik. ŽKK Brod na Savi vedie ligu s impozantným zápisom 17-1, predvádzajúcich výnimočnú konzistentnosť a útočnú produktivitu. Ich raná dominancia v tabuľke naznačuje, že môžu vážne ohroziť Ragusovu hegemóniu a potenciálne ukončiť dynastickú éru.

Obhajcovia šampionátu ŽKK Ragusa Dubrovnik naďalej predstavujú formidabilného súpera napriek výzve z Brodu na Savi. Ich skúsenosti s play-off po piatich consecutivných šampionátnych behoch z nich robí extrémne ťažkú franšízu na porazenie v eliminačných sériách. Klíčovým bude, ako sa sezóna vyvinie v play-off fáze, kde skúsenosti Ragusa môžu kompenzovať stratu ligovej výhody.

Historický kontext a dynastický úspech

Päťnásobný šampionátny run ŽKK Ragusa Dubrovnik (2020-21 až 2024-25) reprezentuje jednu z najpozoruhodnejších dynastií v histórii chorvátského ženského basketbalu. Kľúčovými faktormi ich dlhodobého úspechu bola stabilita zostavy s Ellou Majstorović a Ivou Tokić ako hlavnými piliermi tímu, taktická súdržnosť a skúsenosti z európskych súťaží. Ich dominancia prekryla historický rekord ŽKK Gospić (8 titulov), hoci Gospić zostáva všeobecne najúspešnejšou franšízou v celkovej histórii ligy.

Geografická diverzita ligy, zahŕňajúca tímy z Dubrovníka, Brodáu na Savi, Zágrebu a ďalších chorvátskych miest, odráža rastúci dosah ženského basketbalu naprieč celým Chorvátskom.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v chorvátskej ženskej basketbalovej lige?

Premijer liga žena v súčasnosti disponuje 10 profesionálnymi ženských basketbalovými tímami súťažiacimi v každý s každým formáte so základnou sezónou nasledovanou play-off.

Ktorý klub vyhral najviac titulov v chorvátskej ženslej lige?

ŽKK Gospić drží rekord s 8 šampionátmi, čo ich robí historicky najúspešnejšou franšízou. V modernej ére ŽKK Ragusa Dubrovnik vyhrali 5 po sebe idúce titulyov (2020-21 až 2024-25).

Aký bol najdlhší šampionátny run v chorvátskej ženslej basketbalovej lige?

ŽKK Ragusa Dubrovnik vyhrali päť po sebe nasledujúcich titulov od sezóny 2020-21 do 2024-25, čo je najdlhší šampionátny run v histórii Premijer liga žena.

Ako funguje zostup v chorvátskej ženslej basketbalovej lige?

Spodné dva tímy na konci každej sezóny zostupujú do Prva liga žena (druhá divízia). Tímy môžu byť povýšení späť do Premijer ligy skončením v top pozíciách druhej divízie.

Kedy bola založená chorvátska ženská basketbalová liga?

Premijer liga žena bola založená v roku 1991 súbežne s chorvátskou nezávislosťou, etablujúcich sa ako najvyšší stupeň ženského basketbalu v krajine.

Kto sú kľúčové hráčky ŽKK Ragusa Dubrovnik?

Ella Majstorović a Iva Tokić boli kľúčovými hráčkami počas dynastického behu ŽKK Ragusa Dubrovnik, keď klub vyhral päť po sebe nasledujúcich titulov Premijer liga žena.

API dáta: 15. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026