Menu

Tabuľka

Prva Liga · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Prva Liga 2026-2027 s 14 tímami. Crikvenica vedie s 1 bodom po 1 zápase, za ním nasleduje Hermes s 1 bodom. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Crikvenica11075:53+22
2Hermes11082:65+17
3Sonik Puntamika11084:74+10
4Novi Zagreb11083:77+6
5Jazine11070:64+6
6GKK Sibenka11072:67+5
7KK Zagreb11070:65+5
8Kastela10167:72-5
9Marsonia10165:70-5
10Dakovo10177:83-6
11Radnik Krizevci10164:70-6
12Gorica10174:84-10
13Omis10165:82-17
14Mladost10153:75-22
Výsledky10. 10. 2026–11. 10. 2026
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
Hermes82–65Omis
ne 11. 10.
Detail zápasu
Radnik Krizevci64–70Jazine
so 10. 10.
Detail zápasu
Dakovo77–83Novi Zagreb
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Crikvenica
GKK Sibenka
Dakovo
Sonik Puntamika
Hermes
Gorica
Jazine
Mladost
Kastela
Omis
Radnik Krizevci
Marsonia
KK Zagreb
Novi Zagreb
Novi Zagreb
Crikvenica
Sonik Puntamika
Kastela
Omis
KK Zagreb
Gorica
Mladost
Marsonia
Jazine
GKK Sibenka
Radnik Krizevci
Hermes
Dakovo
Radnik Krizevci
Novi Zagreb
Mladost
Marsonia
KK Zagreb
Sonik Puntamika
Kastela
Hermes
Jazine
GKK Sibenka
Dakovo
Gorica
Crikvenica
Omis
Dakovo
Kastela
GKK Sibenka
Mladost
Gorica
Marsonia
Hermes
KK Zagreb
Novi Zagreb
Jazine
Omis
Radnik Krizevci
Sonik Puntamika
Crikvenica
Marsonia
GKK Sibenka
KK Zagreb
Dakovo
Mladost
Novi Zagreb
Radnik Krizevci
Sonik Puntamika
Crikvenica
Hermes
Jazine
Omis
Kastela
Gorica
Novi Zagreb
Marsonia
Omis
Mladost
Sonik Puntamika
Jazine
Kastela
KK Zagreb
Hermes
Radnik Krizevci
Gorica
GKK Sibenka
Dakovo
Crikvenica
Crikvenica
Kastela
GKK Sibenka
Novi Zagreb
Jazine
Hermes
Radnik Krizevci
Dakovo
Marsonia
Omis
Mladost
Sonik Puntamika
KK Zagreb
Gorica
Omis
GKK Sibenka
Sonik Puntamika
Marsonia
KK Zagreb
Crikvenica
Kastela
Radnik Krizevci
Hermes
Mladost
Gorica
Novi Zagreb
Dakovo
Jazine
Crikvenica
Gorica
GKK Sibenka
Sonik Puntamika
Jazine
Kastela
Radnik Krizevci
KK Zagreb
Marsonia
Hermes
Mladost
Dakovo
Novi Zagreb
Omis
KK Zagreb
Jazine
Sonik Puntamika
Novi Zagreb
Kastela
Mladost
Hermes
GKK Sibenka
Gorica
Omis
Dakovo
Marsonia
Crikvenica
Radnik Krizevci
GKK Sibenka
Dakovo
Jazine
Crikvenica
Radnik Krizevci
Gorica
Marsonia
Kastela
Mladost
KK Zagreb
Novi Zagreb
Hermes
Omis
Sonik Puntamika
Mladost
Crikvenica
Omis
Hermes
Novi Zagreb
Dakovo
GKK Sibenka
Kastela
Marsonia
KK Zagreb
Jazine
Radnik Krizevci
Gorica
Sonik Puntamika
Dakovo
Omis
Hermes
Sonik Puntamika
Jazine
Gorica
Kastela
Novi Zagreb
Radnik Krizevci
Mladost
KK Zagreb
GKK Sibenka
Crikvenica
Marsonia
Novi Zagreb
KK Zagreb
Sonik Puntamika
Dakovo
Omis
Kastela
GKK Sibenka
Crikvenica
Mladost
Jazine
Marsonia
Radnik Krizevci
Gorica
Hermes
KK Zagreb
Omis
Mladost
Gorica

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v Prva Liga na jednom mieste. Crikvenica vedie s 1 výhrou v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Crikvenica11107553
Hermes21108265
Sonik Puntamika31108474
Novi Zagreb41108377
Jazine51107064
GKK Sibenka61107267
KK Zagreb71107065
Kastela81016772
Marsonia91016570
Dakovo101017783
Radnik Krizevci111016470
Gorica121017484
Omis131016582
Mladost141015375

Minulé sezóny

Prva Liga

Prehliadajte 7 archivovaných sezón Prva Liga, od 2020-2021 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1992

Prva liga bola založená v roku 1992 ako formálny druhý stupeň chorvátskej basketbalovej pyramídy, rok po založení Premijer Liga. Liga vznikla potrebou štruktúrovanej súťaže pre kluby pod najvyššou divíziou, poskytujúcich cestu k postupu pre ambiciózne tímy. V priebehu troch dekád si liga etablovala vlastnú identitu, pričom KK Cibona Zagreb dominovala v raných rokoch s 8 po sebe idúcimi titulmi (1992-1999). Vznik KK Zadar ako dominantnej sily v Premijer Liga bol sprevádzaný podobnou dominanciou ich affiliate štruktúry, pričom Zadar vyhral 4 z posledných 5 titulov Prva liga (2021-2025). Liga slúži ako kľúčový vývojový stupeň, pričom šampión každý rok postupuje do Premijer Liga.

  1. 1992 — Prva liga založená ako oficiálna druhá divízia chorvátského basketbalu
  2. 1992-1999 — KK Cibona Zagreb dominuje s 8 po sebe idúcimi titulmi
  3. 2005 — KK Zadar začína pravidelnú účasť v lige, etablujúcich sa ako budúca veľmoc
  4. 2021-2025 — KK Zadar dominuje s 4 titulmi z posledných 5 sezón
  5. 2025 — KK Zadar pokračuje v dominancii ďalším šampionátnym víťazstvom

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:12Zostupové miesta:2

Prva liga funguje ako každý s každým súťaž s 12 tímami hrajúcimi navzájom doma a vonku počas základnej sezóny. Top tímy zo základnej sezóny sa kvalifikujú do play-off, ktoré určujú šampióna a postupujúci tím do Premijer Liga. Spodné 2 tímy zostupujú do Druga liga (tretia úroveň). Šampión Prva liga je automaticky povýšený do Premijer Liga na nasledujúcu sezónu, zatiaľ čo zostupujúce tímy z Premijer Liga prichádzajú do Prva liga. Táto výmena zabezpečuje dynamickú, kompetitívnu ligu s vysokými stávkami v hornej aj dolnej časti tabuľky.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:KK Cibona Zagreb (19)

Rekord jediného zápasu drží Lovro Mazalin s 43 bodmi. KK Split drží rekord v najväčšom víťazstve s víťazstvom 125-59 nad Hermes Analitika, zatiaľ čo KK Cibona Zagreb dominuje histórickými počtami titulov.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna Prva liga 2025-26 naďalej predvádza KK Zadar ako dominantnú silu druhej divízie, rozširujúcich svoju hegemóniu na všetkých úrovniach chorvátského basketbalu. Ich schopnosť súčasne súťažiť na vrchole Premijer Liga aj dominovať v Prva liga odráža hĺbku organizácie a mládežnícky rozvoj klubu. Zadar si vypestoval model, kde talentovaní mladí hráči sa rozvíjajú v druhej divízii pred povýšením do prvého tímu.

Boj o druhé miesto a play-off pozície naďalej priťahuje viacero kompetitívnych tímov. Zostupujúce tímy z Premijer Liga prinášajú skúsenosti a hráčsku kvalitu, ktorá napomáha udržiavaniu vysokej úrovne súťaže naprieč ligou. Tímy s ambíciami postupu zvyčajne musia prekonať akumuláciu skúsených Zadar talentov aj motiváciu tímov bojujúcich o zachovanie kategórie.

Rekordmani a historické výkony

Lovro Mazalin si upevnil status jedného z najvýnimočnejších talentov chorvátského basketbalu rekordným 43-bodovým výkonom v Prva liga. Mazalin sa odvtedy presunul na vrchol ligy a vedie Premijer Liga v skórovaní so 18,06 bodmi za zápas v sezóne 2025-26, potvrdzujúc progresiu cez chorvátskú basketbalovú pyramídu.

KK Split a ich rekordné víťazstvo 125-59 nad Hermes Analitika zostáva jednou z najpamätnejších udalostí v histórii Prva liga, preukazujúcich, že chorvátska druhá divízia môže produkovať extrémne jednostranné výsledky, keď silný tím konfrontuje slaboúčinného súpera.

Často kladené otázky

Čo je Prva liga v chorvátskom basketbale?

Prva Hrvatska Košarkaska Liga je druhý stupeň mužského profesionálneho basketbalu v Chorvátsku, pôsobiacou pod Premijer Liga (prvý stupeň). 12 tímov súťaží o titul a postup do najvyššej divízie.

Ako sa tím kvalifikuje z Prva liga do Premijer liga?

Šampión Prva liga je automaticky povýšený do Premijer Liga na nasledujúcu sezónu. Postup sa určuje výhrou šampionátnych play-off v rámci súťaže.

Ktorý klub vyhral najviac titulov Prva liga?

KK Cibona Zagreb drží rekord s 19 titulmi, vrátane 8 po sebe idúce titulyov od roku 1992 do 1999. V modernej ére KK Zadar dominuje s 4 titulmi z posledných 5 sezón.

Môžu tímy zostúpiť z Prva liga?

Áno, spodné 2 tímy v Prva liga zostupujú do Druga liga (tretí stupeň) na konci každej sezóny. Tímy z Druga liga môžu byť povýšení do Prva liga prostredníctvom play-off postupu.

Aký je rekord jedného zápasu v Prva liga?

Lovro Mazalin drží rekord pre strelené body v jedinom zápase s 43 bodmi. KK Split drží rekord v najväčšom víťazstve s triumfom 125-59 nad Hermes Analitika.

Kedy bola založená Prva liga?

Prva Hrvatska Košarkaska Liga bola založená v roku 1992, rok po Premijer Liga, ako formálny druhý stupeň chorvátskej basketbalovej pyramídy.

API dáta: 15. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026