Menu
Európa

ABA League 2

Tabuľka

ABA League 2 · 2026

Aktuálna tabuľka ABA League 2 2026 s 16 tímami. Mornar Bar vedie s 1 bodom po 1 zápase, za ním nasleduje Vojvodina Novi Sad s 1 bodom. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Skupina A
1Mornar Bar11077:73+4
2Vojvodina Novi Sad11079:76+3
3Sencur10176:79-3
4Borac Banja Luka10173:77-4
Skupina B
1Sloboda Tuzla110106:61+45
2Hercegovac11076:64+12
3Podgorica10164:76-12
4TFT Skopje10161:106-45
Skupina C
1Sutjeska220172:155+17
2KK Triglav Kranj10180:87-7
3MZT Skopje10175:85-10
4Sloboda Uzice0000:00
Skupina D
1Zlatibor11099:80+19
2Primorje11091:81+10
3Virtus Zagreb10181:91-10
4Basket Zivinice10180:99-19

Výsledky

ABA League 2 · 8
Výsledky13. 10. 2026–24. 10. 2026
so 24. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

50 zápasov
Basket Zivinice
Virtus Zagreb
Zlatibor
Primorje
KK Skopje 2023
Mornar Bar
Vojvodina Novi Sad
Borac Banja Luka
Sencur
Mornar Bar
KK Triglav Kranj
Sloboda Uzice
Sloboda
Sencur
Podgorica
Sloboda Tuzla
Hercegovac
TFT Skopje
Borac Banja Luka
KK Skopje 2023
Virtus Zagreb
Zlatibor
Mornar Bar
Vojvodina Novi Sad
Borac Banja Luka
Sencur
Primorje
Basket Zivinice
MZT Skopje
KK Triglav Kranj
Sloboda Uzice
Sutjeska
Sencur
Hercegovac
Sloboda Tuzla
Hercegovac
TFT Skopje
Podgorica
Sencur
Podgorica
KK Skopje 2023
Borac Banja Luka
Sencur
Borac Banja Luka
Zlatibor
Virtus Zagreb
Basket Zivinice
Primorje
Vojvodina Novi Sad
Mornar Bar
KK Triglav Kranj
MZT Skopje
Sutjeska
Sloboda Uzice
Podgorica
TFT Skopje
Hercegovac
Sloboda Tuzla
MZT Skopje
Sloboda Uzice
Virtus Zagreb
Primorje
KK Skopje 2023
Vojvodina Novi Sad
Sencur
Vojvodina Novi Sad
Basket Zivinice
Zlatibor
Mornar Bar
Borac Banja Luka
TFT Skopje
Sloboda Tuzla
TFT Skopje
Sencur
Podgorica
Hercegovac
KK Triglav Kranj
Sutjeska
Sloboda Uzice
MZT Skopje
Virtus Zagreb
Basket Zivinice
Primorje
Zlatibor
Mornar Bar
KK Skopje 2023
Mornar Bar
Sencur
Sencur
Sloboda
Sloboda Tuzla
Podgorica
TFT Skopje
Hercegovac
Sloboda Uzice
KK Triglav Kranj
Borac Banja Luka
Vojvodina Novi Sad
MZT Skopje
Sutjeska

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v ABA League 2 na jednom mieste. Sutjeska vedie s 2 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Mornar Bar11107773
Vojvodina Novi Sad21107976
Sencur31017679
Borac Banja Luka41017377
Sloboda Tuzla511010661
Hercegovac61107664
Podgorica71016476
TFT Skopje810161106
Sutjeska9220172155
KK Triglav Kranj101018087
MZT Skopje111017585
Sloboda Uzice1200000
Zlatibor131109980
Primorje141109181
Virtus Zagreb151018191
Basket Zivinice161018099

Minulé sezóny

ABA League 2

Prehliadajte 9 archivovaných sezón ABA League 2, od 2017 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:2017

ABA League 2 bola etablovaná v roku 2017 s cieľom vytvoriť jednotnú súťaž druhej úrovne naprieč Jadranským regiónom, nahrádzajúcich fragmentované národné ligy, ktoré predtým fungovali nezávisle. Pred jej vznikom si každá krajina udržiavala samostatné druhé divízie bez koherentnej štruktúry postupu/zostupu. Liga bola založená na rozvoj nastupujúceho talentu, etablovaní jasnej cesty do elitnej ABA League a podpore súťažnej vyváženosti naprieč juhovýchodoeurópskym basketbalom. Od inauguračnej sezóny 2017-18 sa súťaž rozrástla z 12 zakladajúcich klubov na 16 tímov k sezóne 2025-26, odzrkadľujúcich rastúci záujem a účasť naprieč regiónom. Liga zaviedla výrazné zmeny formátu v rokoch 2024-25, implementujúcich skupinový systém s playoff pre osem najlepších tímov, modernizujúcich štruktúru súťaže pri zachovaní jej základného poslania rozvoja talentu a postupu.

  1. 2017 — Inauguračná sezóna ABA League 2 spustená, Krka Novo Mesto vyhral prvý šampionát
  2. 2018-19 — Sixt Primorska získali titul, etablujúcich sa ako raná veľmoc
  3. 2020-21 — Súťaž rozšírená na 14 tímov; Studentski Centar vyhral prvý titul
  4. 2022-23 — Krka Novo Mesto získali druhý šampionát, stávajúc sa najúspešnejším klubom
  5. 2024-25 — Formát reštrukturalizovaný so skupinovými fázami a rozšíreným playoff systémom; Bosna Royal sa vrátila po 15-ročnej absencii
  6. 2025-26 — Liga rozšírená na 16 tímov, teraz zahŕňajúcich Široki Brijeg ako inauguračného šampióna rozšíreného formátu

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:1Európske miesta:1

ABA League 2 funguje ako súťaž 16 tímov s moderným dvojfázovým formátom. V základnej sezóne všetky tímy hrajú skupinový program každý s každým na určenie skupinových umiestnení. Osem najlepších tímov postúpi do playoff fázy zahŕňajúcej štvrťfinálové, semifinálové a finálové kolá, všetky hrané v sériách na dva víťazné. Šampión získava automatický postup do elitnej ABA League, nahradzujúcich tím s posledným umiestnením z najvyššej divízie. Naopak, posledne umiestnený tím v základnej sezóne je zostúpený do domácich šampionátových súťaží. Súťaž udeľuje 2 body za víťazstvo a 0 za prehru, pričom rozhodovačmi sú vzájomné záznamy a pomery bodov, keď sú kluby vyrovnané v bodoch.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Krka Novo Mesto (2)Historický kráľ strelcov:Joshua Scott (47 bodov, rekord v jednom zápase)

Základná sezóna 2025-26 priniesla súťažné bodové rozdiely, pričom Široki Brijeg vedie s výsledkom 7-1 (15 bodov) a viacero tímov obsadzuje playoff pozície s výsledkami 6-2.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Dominantný štart Široki Brijeg pretvára krajinu sezóny 2025-26

Sezóna ABA League 2 2025-26 sa objavila ako jedna z najsúťažnejších v histórii súťaže, pričom Široki Brijeg sa etabloval ako ranný frontrunner naprieč ôsmimi zápasmi. Výsledok bosnianskej klubu 7-1 vytvoril veliteľský +110 bodový rozdiel, najlepší v lige, signalizujúcich ofenzívnu efektivitu aj obrannú disciplínu. Zlatibor Mozzart a Sutjeska Elektroprivreda vyrovnali výsledky Široki 6-2, no zaostávajú v diferenciálnych metrikách, čím sa vytvoril trojnásobný súboj na vrchole podčiarkujúcich súťažnú vyváženosť naprieč hornou vrstvou ligy.

Joshua Scott roztrieskal rekord skórovania v jednom zápase ABA League 2 so 47 bodmi, prekonávajúcich predchádzajúci benchmark 45 bodov Strahinja Gavrilovića z decembra 2021. Scottov výbušný výkon exemplifikuje schopnosť ligy produkovať elitný individuálny talent pri udržiavaní súťažnej vyváženosti na tímovej úrovni.

Degradačný boj sa kryštalizoval okolo piatich posledných tímov, pričom Radnički (0-8, 8 bodov) je v obzvlášť nebezpečnom postavení bezprostredného návratu do domácej súťaže. Srbský klub je -104 bodový rozdiel predstavujúci najhorší obranný výkon sezóny.

Regionálne zastúpenie a historický kontext

Sezóna 2025-26 zahŕňa robustné zastúpenie naprieč Jadranským regiónom, s Srbskom dodávajúcich najviac klubov, nasledovaným Bosnou a Hercegovinou, Čiernou Horou, Severnou Macedóniou a Slovinskom. Dvojité šampionáty Krka Novo Mesto (2017-18, 2022-23) reprezentujú jediný multi-titulárny klub ligy, etablujúcich benchmark trvalej excelentnosti, ktorý žiadny iný program zatiaľ nedosiahol. Absencia akéhokoľvek iného víťaza viacerých titulov za šesť sezón naznačuje skutočnú súťažnú paritu definujúcu identitu ABA League 2.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v ABA League 2?

16 tímov aktuálne súťaží v ABA League 2, reprezentujúcich kluby z Bosny a Hercegoviny, Chorvátska, Čiernej Hory, Severnej Macedónie, Srbska a Slovinska.

Kto vyhral najviac titulov ABA League 2?

Krka Novo Mesto vyhral najviac šampionátov s 2 titulmi (2017-18 a 2022-23).

Ako funguje postup v ABA League 2?

Šampión je automaticky postúpený do elitnej ABA League, nahradzujúcich tím s posledným umiestnením z najvyššej divízie. Toto vytvára priamu cestu postupu/zostupu medzi dvoma vrstvami.

Aký je playoff formát v ABA League 2?

8 najlepších tímov zo základnej sezóny postúpi do playoff hraných v sériách na dva víťazné, so štvrťfinálami, semifinálami a finálami určujúcimi šampióna.

Kedy bola ABA League 2 založená?

ABA League 2 bola založená v roku 2017 ako jednotná druhá ligová súťaž, pričom inauguračná sezóna začala v rokoch 2017-18.

Aký je systém rozhodovačov v ABA League 2?

Keď sú tímy vyrovnané v bodoch, rozhodovačmi sú v tomto poradí: vzájomný zápas, pomer bodov, bodový rozdiel a nakoniec žrebovanie, ak je to potrebné.

API dáta: 25. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026