Menu
Európa

EuroBasket U18 B

Tabuľka

EuroBasket U18 B · 2026

Aktuálna tabuľka EuroBasket U18 B 2026 s 22 tímami. Croatia U18 vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Romania U18 s 3 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Skupina A
1Croatia U18440350:283+67
2Romania U18431337:311+26
3Montenegro U18422291:280+11
4Switzerland U18413300:284+16
5Norway U18404239:359-120
Skupina B
1Czech Republic U18550396:267+129
2Poland U18541359:314+45
3Iceland U18532390:374+16
4Azerbaijan U18523291:357-66
5Portugal U18514320:368-48
6Ukraine U18505309:385-76
Skupina C
1Netherlands U18550414:314+100
2Belgium U18541436:351+85
3Finland U18523339:355-16
4Great Britain U18523327:355-28
5Ireland U18523351:383-32
6Cyprus U18505327:436-109
Skupina D
1Hungary U18440326:262+64
2Georgia U18431298:265+33
3Bosnia & Herzegovina U18422323:320+3
4North Macedonia U18413273:315-42
5Sweden U18404249:307-58

Výsledky

EuroBasket U18 B · 50
Finále2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
9th place2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
O 3. miesto2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
21th place2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
11th place2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
5th place2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
7th place2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
13th place2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
15th place2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
19th place2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
17th place2. 8. 2026
ne 2. 8.
Detail zápasu
Semifinále1. 8. 2026
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
Losers stage29. 7. 2026–1. 8. 2026
so 1. 8.
Detail zápasu
so 1. 8.
Detail zápasu
pi 31. 7.
Detail zápasu
pi 31. 7.
Detail zápasu
st 29. 7.
Detail zápasu
st 29. 7.
Detail zápasu

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 22 tímov v EuroBasket U18 B na jednom mieste. Czech Republic U18 vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Croatia U181440350283
Romania U182431337311
Montenegro U183422291280
Switzerland U184413300284
Norway U185404239359
Czech Republic U186550396267
Poland U187541359314
Iceland U188532390374
Azerbaijan U189523291357
Portugal U1810514320368
Ukraine U1811505309385
Netherlands U1812550414314
Belgium U1813541436351
Finland U1814523339355
Great Britain U1815523327355
Ireland U1816523351383
Cyprus U1817505327436
Hungary U1818440326262
Georgia U1819431298265
Bosnia & Herzegovina U1820422323320
North Macedonia U1821413273315
Sweden U1822404249307

Minulé sezóny

EuroBasket U18 B

Prehliadajte 14 archivovaných sezón EuroBasket U18 B, od 2011 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:2007

FIBA U18 EuroBasket Division B bol založený v roku 2007 ako súčasť reštrukturalizovaného rámca mládežníckeho basketbalu FIBA Europe, vytvárajúcich súťaž druhej úrovne pre rozvíjajúce sa národy pod elitnou Division A. Turnaj sa vyvinul z predchádzajúcich formátov mládežníckych šampionátov a rýchlo sa stal primárnou cestou pre vznikajúce basketbalové národy na rozvoj mládežníckych systémov a súťaženie na kontinentálnej úrovni. Od roku 2012 divízia funguje na ročnom rozvrhu, pričom dvaja najlepší finalisti majú zaručený postup do Division A na nasledujúci turnaj.

  1. 2007 — FIBA U18 EuroBasket Division B založená ako mládežnícky šampionát druhej úrovne
  2. 2012 — Bosna a Hercegovina vyhrala inauguračný titul Division B v ročnom formáte
  3. 2017 — Chorvátsko sa objavilo ako dominantná sila, vyhrávajúca šampionát Division B
  4. 2022 — Švédsko získalo titul, predvádzajúcich silu rozvoja nordického basketbalu
  5. 2024 — Severná Macedónia vyhrala v Severnej Macedónii, zarábaním postupu do Division A
  6. 2025 — Dánsko si nárokuje šampionát v Rumunsku, Slovensko si zaistilo postup

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:22

FIBA U18 EuroBasket Division B zahŕňa 22 národných tímov súťažiacich vo formáte skupinovej fázy nasledovanej vyraďovacími kolami. Tímy sú rozdelené do štyroch predbežných skupín, pričom zápasy sa hrajú počas turnajového týždňa. Najlepší finalisti z každej skupiny postupujú do štvrťfinál, pričom turnaj vyvrcholí semifinálami a finálami. Šampión je korunovaný na základe konečného poradia, zatiaľ čo traja najlepší tímy — zvyčajne zlatí, strieborní a bronzoví medailisti — zarábajú postup alebo kvalifikačné výhody pre súťaž Division A.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Montenegro U18 (2)

Turnaj 2025 v Rumunsku produkoval 79 celkových zápasov naprieč skupinovou fázou a vyraďovacími kolami so súťažným skórovaním počas celej doby.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

FIBA U18 EuroBasket Division B 2025, konaný v Rumunsku od 25. júla do 3. augusta, doručil presvedčivý turnaj predvádzajúcich vznikajúci basketbalový talent kontinentu. Dánsko U18 sa objavilo ako šampiónov, poraziac Estónsko U18 83–77 v napínavom finále, ktoré zdôraznilo súťažnú hĺbku rozvoja nordického basketbalu. Estónske finálové skončenie druhé označilo návrat k prominencii pre pobaltský basketbalový program, zarábaním postupu späť do Division A spolu so šampiónmi Dánskom.

Slovensko U18 si zaistilo bronzovú medailu veliteľským víťazstvom 85–52 nad Rumunskom U18, zarábaním postupu do Division A a etablujúcich sa ako rastúca sila v európskom mládežníckom basketbale. Turnaj zahŕňal viaceré súťažné stretnutia, pričom Bosna a Hercegovina U18 postupovala do štvrťfinál a Poľsko U18 demonštrovalo silu víťazstvom 106–77 nad Islandom U18 — najväčší rozdiel víťazstva turnaja.

Nedávna dominancia nordického basketbalu

Nordický basketbalový región sa etabloval ako dominantná sila v nedávnych turnajoch U18 EuroBasket Division B, pričom Dánsko, Švédsko a Fínsko všetky si nárokovali nedávne šampionátske alebo medailové pozície. Víťazstvo Dánska v šampionáte 2025 pokračuje vo vzore nordického úspechu, nasledujúcich titul Švédska 2022 a konzistentné top-tier skončenia Fínska. Úspech nordických tímov odzrkadľuje trvalé investície do rozvoja mládežníckeho basketbalu, sofistikovanú trénersku infraštruktúru a systematické procesy identifikácie talentu.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v FIBA U18 EuroBasket Division B?

22 národných tímov z Európy a Ázie súťaží v FIBA U18 EuroBasket Division B, rozdelených do štyroch predbežných skupín počas ročného turnaja.

Aká je štruktúra postupu v U18 EuroBasket Division B?

Traja najlepší finalisti turnaja Division B — zlatí, strieborní a bronzoví medailisti — zarábajú postup alebo kvalifikačné výhody do Division A na nasledujúci rok súťaže.

Kedy bol FIBA U18 EuroBasket Division B založený?

FIBA U18 EuroBasket Division B bol založený v roku 2007 a funguje ako ročný turnaj od roku 2012, slúžiaci ako mládežnícky basketbalový šampionát druhej úrovne Európy.

Ktorá krajina vyhrala najviac titulov U18 EuroBasket Division B?

Čierna Hora U18 vyhrala najviac šampionátov Division B s 2 titulmi, hoci viaceré národy vrátane Dánska, Švédska, Lotyšska a Chorvátska si nárokovali nedávne šampionáty.

Ako funguje formát turnaja U18 EuroBasket Division B?

Tímy súťažia v štyroch predbežných skupinách každý s každým, pričom najlepší finalisti postupujú do štvrťfinál. Vyraďovacie kolá určujú konečné poradie, pričom klasifikačné zápasy umiestňujú tímy od prvého do 22. miesta.

Aká veková skupina súťaží v U18 EuroBasket Division B?

Súťaž zahŕňa hráčov do 18 rokov reprezentujúcich národné basketbalové federácie, slúžiaci ako kľúčová vývojová platforma pre vznikajúci basketbalový talent Európy.

API dáta: 5. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026