Menu
Európa

Euroleague

Výsledky

Euroleague · 50
Výsledky8. 10. 2026–21. 10. 2026
st 21. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Dubai
Paris
Crvena Zvezda Meridianbet
Maccabi Tel Aviv
Bayern
Barcelona
Panathinaikos
Olimpia Milano
Valencia
Fenerbahce
Baskonia
Real Madrid
Besiktas
Olympiacos
Hapoel Tel Aviv
Anadolu Efes
Lyon-Villeurbanne
Partizan Mozzart Bet
Virtus Bologna
Zalgiris Kaunas
Crvena Zvezda Meridianbet
Bayern
Maccabi Tel Aviv
Paris
Real Madrid
Fenerbahce
Dubai
Hapoel Tel Aviv
Anadolu Efes
Panathinaikos
Zalgiris Kaunas
Partizan Mozzart Bet
Lyon-Villeurbanne
Baskonia
Olympiacos
Olimpia Milano
Barcelona
Valencia
Virtus Bologna
Besiktas
Real Madrid
Panathinaikos
Anadolu Efes
Paris
Fenerbahce
Baskonia
Hapoel Tel Aviv
Barcelona
Lyon-Villeurbanne
Bayern
Olimpia Milano
Valencia
Besiktas
Zalgiris Kaunas
Olympiacos
Crvena Zvezda Meridianbet
Virtus Bologna
Dubai
Partizan Mozzart Bet
Maccabi Tel Aviv
Paris
Fenerbahce
Partizan Mozzart Bet
Baskonia
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv
Olympiacos
Dubai
Olimpia Milano
Zalgiris Kaunas
Valencia
Bayern
Real Madrid
Crvena Zvezda Meridianbet
Anadolu Efes
Virtus Bologna
Panathinaikos
Barcelona
Lyon-Villeurbanne
Besiktas
Dubai
Anadolu Efes
Maccabi Tel Aviv
Olympiacos
Fenerbahce
Lyon-Villeurbanne
Zalgiris Kaunas
Bayern
Barcelona
Paris
Baskonia
Hapoel Tel Aviv
Olimpia Milano
Crvena Zvezda Meridianbet
Partizan Mozzart Bet
Valencia
Virtus Bologna
Panathinaikos
Besiktas
Real Madrid
Maccabi Tel Aviv
Dubai
Zalgiris Kaunas
Panathinaikos
Bayern
Baskonia
Olimpia Milano
Fenerbahce
Paris
Hapoel Tel Aviv
Valencia
Virtus Bologna
Anadolu Efes
Lyon-Villeurbanne
Olympiacos
Real Madrid
Barcelona
Crvena Zvezda Meridianbet
Partizan Mozzart Bet
Besiktas
Besiktas
Paris
Crvena Zvezda Meridianbet
Virtus Bologna
Bayern
Maccabi Tel Aviv
Valencia
Panathinaikos
Lyon-Villeurbanne
Olimpia Milano
Barcelona
Fenerbahce
Dubai
Partizan Mozzart Bet
Olympiacos
Hapoel Tel Aviv
Baskonia
Anadolu Efes
Real Madrid
Zalgiris Kaunas
Anadolu Efes
Valencia
Fenerbahce
Crvena Zvezda Meridianbet
Hapoel Tel Aviv
Olimpia Milano
Bayern
Paris
Real Madrid
Barcelona
Besiktas
Panathinaikos
Zalgiris Kaunas
Dubai
Olympiacos
Lyon-Villeurbanne
Baskonia
Maccabi Tel Aviv
Virtus Bologna
Partizan Mozzart Bet
Fenerbahce
Anadolu Efes
Hapoel Tel Aviv
Lyon-Villeurbanne
Zalgiris Kaunas
Baskonia
Olimpia Milano
Bayern
Valencia
Crvena Zvezda Meridianbet
Paris
Real Madrid
Dubai
Besiktas
Panathinaikos
Olympiacos
Virtus Bologna
Maccabi Tel Aviv
Partizan Mozzart Bet
Barcelona
Anadolu Efes
Partizan Mozzart Bet
Fenerbahce
Hapoel Tel Aviv
Valencia
Dubai
Virtus Bologna
Lyon-Villeurbanne
Paris
Olympiacos
Real Madrid
Bayern
Maccabi Tel Aviv
Zalgiris Kaunas
Besiktas
Olimpia Milano
Panathinaikos
Crvena Zvezda Meridianbet
Baskonia
Barcelona

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 20 tímov v Euroleague na jednom mieste. Panathinaikos vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Panathinaikos1651528438
Fenerbahce2651501447
Olympiacos3651564524
Hapoel Tel Aviv4752630601
Valencia5642583537
Crvena Zvezda Meridianbet6642485457
Dubai7642490493
Virtus Bologna8743606608
Real Madrid9633554531
Barcelona10633534525
Besiktas11633554555
Partizan Mozzart Bet12633466471
Anadolu Efes13624492510
Zalgiris Kaunas14624490517
Bayern15624521552
Maccabi Tel Aviv16624509540
Lyon-Villeurbanne17624527572
Paris18615504545
Olimpia Milano19615504559
Baskonia20615504564

Minulé sezóny

Euroleague

Prehliadajte 18 archivovaných sezón Euroleague, od 2008 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2025
Založený:1958Predchodca:FIBA European Champions Cup

EuroLeague má korene v roku 1958, kedy FIBA prvýkrát zorganizovala Európsky pohár šampiónov, turnaj pre víťazov národných líg súťažiacich o kontinentálnu nadvládu. Viac ako štyri desaťročia zostala súťaž pod priamou správou FIBA, zahŕňajúc tradičný vyraďovací formát. Kľúčová transformácia nastala v roku 2001, kedy Zjednotená európska basketbalová liga (ULEB) zlúčila svoju súťaž so štruktúrou FIBA, čím vznikla moderná EuroLeague ako základná sezónna liga s play-off kvalifikáciami. Táto reštrukturalizácia posunula súťaž z príležitostného turnaja na trvalú, komerčne životaschopnú sezónu trvajúcu osem mesiacov. Liga prešla ďalším rozšírením v roku 2016 so zavedením systému „Licencie A", čím vznikla semi-uzavretá ligová štruktúra, ktorá poskytuje dlhodobú stabilitu elitným franšízam pri zachovaní kompetitívnej rovnováhy. Globálny profil EuroLeague sa dramaticky zrýchlil od roku 2015, poháňaný zvýšenými investíciami od medzinárodných vlastníckych skupín, rozšírenými vysielacími zmluvami na šiestich kontinentoch a náborom talentov úrovne NBA počas letných mesiacov.

  1. 1958 — FIBA Európsky pohár šampiónov prvýkrát organizovaný ako európske majstrovstvo pre víťazov národných líg
  2. 2001 — Moderný formát EuroLeague zavedený po zlúčení ULEB a FIBA, zavádzajúci základnú sezónu s play-off
  3. 2011 — Olympiacos Piraeus vyhral majstrovstvá, čím etabloval grécky basketbal ako kontinentálnu veľmoc
  4. 2014 — Real Madrid vyhral 10. titul a stal sa najúspešnejším klubom v histórii EuroLeague
  5. 2016 — Systém Licencie A zavedený, čím vznikla semi-uzavretá ligová štruktúra so 16 permanentnými franšízami
  6. 2024 — Mike James predbehol Vassilis Spanoulis a stal sa historickým najlepším strelcom s 4 457 bodmi

Formát súťaže

16. 3. 2025
Tímy:18

EuroLeague funguje ako jednokonferenčná základná sezóna zahŕňajúca 34 zápasov na tím, pričom každý klub hrá s každým iným tímom dvakrát (doma a vonku). Tímy zbierajú 2 body za víťazstvo a 1 bod za prehru, pričom 8 najlepších tímov sa kvalifikuje do play-off série na tri víťazné zápasy. Liga nezahŕňa tradičný postup alebo zostup; namiesto toho systém „Licencie A" udeľuje 16 permanentným franšízam dlhodobú stabilitu, pričom dve ďalšie miesta voľnej karty sú určované každoročne prostredníctvom kompetitívneho hodnotenia. Štruktúra play-off postupuje štvrťfinálmi, semifinálmi a veľkým finálom konaným na neutrálnej pôde, zvyčajne v máji. Tento formát zaručuje kompetitívnu rovnováhu, zatiaľ čo odmeňuje konzistentnosť počas základnej sezóny, keďže umiestnenie v play-off priamo ovplyvňuje nasadenie a výhodu domáceho ihriska počas celého postseason.

Rekordy

16. 3. 2025
Najviac titulov:Real Madrid (11)Historický kráľ strelcov:Mike James (4 457 bodov)

Základná sezóna 2024–25 produkovala 1 047 celkových gólov vo všetkých 306 zápasoch, v priemere 3,42 bodov na tím na zápas, čo odráža zvýšené skórovacie trendy v európskom basketbale.

Analýza

16. 3. 2025

Analýza aktuálnej sezóny

Fenerbahçe Beko Istanbul vedie základnú sezónu EuroLeague 2024–25 s veliteľským rekordom 22–7 a 22 ligovými bodmi, čím sa etabloval ako primárny uchádzač o titul. Dominancia istanbulského klubu odráža dobre vyvážený tím kombinujúci obrannú intenzitu s efektívnym trojbodovým strelením, v priemere viac ako 85 bodov za zápas, zatiaľ čo obmedzuje súperov na 78,5 bodov. Valencia Basket a Olympiacos Piraeus tesne nasledujú na druhom a treťom mieste, každý udržujúc rekordy 19+ víťazstiev a pozicionujúci sa ako dôveryhodní uchádzači o majstrovstvá.

Sasha Vezenkov z Panathinaikos sa objavil ako výnimočný výkonnostný hráč sezóny, zaznamenávajúc Performance Index Rating (PIR) 23,6 bodov — výrazne pred druhým miestom Elijah Bryant (21,2 PIR). Kombinácia streleckej efektívnosti, získavacej zdatnosti a obrannej všestrannosti Vezenkova ho etablovala ako kandidáta na MVP.

Neočakávaná príbehovú línia sa objavila okolo Dubai Basketball Club, novozialeženej entity súťažiacej v jej inauguračnej sezóne EuroLeague. Napriek skromnému rekordu 15–14 výkony Dubaja v kompetitívnych hrách proti etablovaným veľmociam — vrátane tesnej prehry s Fenerbahçe — prekonali predspájové očakávania. Prítomnosť franšízy tiež rozšírila geografickú stopu ligy na Blízky východ, potenciálne otvárajúc nové komerčné príležitosti a vysielacie trhy.

Historický význam a globálne postavenie

Evolúcia EuroLeague z príležitostného kontinentálneho turnaja na štruktúrovanú, profesionálnu ligu predstavuje jeden z najúspešnejších transformácií v európskom športe. 11 titulov Real Madridu naprieč štyrmi desaťročiami ich etabluje ako definujúcu franšízu súťaže. Komerčná trajektória ligy sa dramaticky zrýchlila od roku 2015, poháňaná rozšírenými televíznymi zmluvami naprieč Severnou Amerikou, Áziou a Blízkym východom. Partnerstvo FanDuel z roku 2024 poskytuje bezplatné streamovanie 100+ zápasov za sezónu v Spojených štátoch.

Systém Licencie A a rozšírenie

Zavedenie systému Licencie A v roku 2016 fundamentálne reštrukturalizovalo kompetitívny rámec EuroLeague. Šestnásť permanentných franšíz dostáva dlhodobú bezpečnosť, čím umožňuje viacročné investície do rozvoja hráčov, infraštruktúry a zapojenia fanúšikov. Systém pritiahol bezprecedentné investície od medzinárodných vlastníckych skupín, vrátane tureckých, izraelských a blízkovýchodných investorov, ktorí považujú franšízy EuroLeague za strategické aktíva.

EuroLeague sa rozšíri na 20 tímov pre sezónu 2025–26, čím zvýši základnú sezónu na 38 zápasov na tím. Toto rozšírenie odráža komerčnú dôveru ligy a dopyt po ďalších príležitostiach franšízy od medzinárodných investorov.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v EuroLeague?

Súčasná EuroLeague obsahuje 18 tímov, pričom 16 drží permanentné franšízy Licencie A a 2 ďalšie miesta voľných kariet sú udeľované každoročne na základe kompetitívnych zásluh.

Kto vyhral najviac titulov EuroLeague?

Real Madrid drží historický rekord s 11 majstrovstvami EuroLeague, naposledy víťaziac v roku 2023. CSKA Moscow (8 titulov) a Panathinaikos (7 titulov) nasledujú na druhom a treťom mieste.

Ako funguje systém play-off EuroLeague?

8 najlepších tímov zo 34-zápasovej základnej sezóny sa kvalifikuje do play-off. Tímy súťažia v štvrťfinálových sériách na tri víťazné zápasy, pričom víťazi postúpia do semifinálov a potom do finále majstrovstiev, zvyčajne konaného v máji na neutrálnej pôde.

Existuje zostup v EuroLeague?

Nie, EuroLeague funguje pod systémom Licencie A bez tradičného zostupu. Šestnásť klubov drží permanentné franšízy, čím je zaručená dlhodobá stabilita pre elitné európske basketbalové programy.

Aký je globálny vysielací dosah EuroLeague?

Zápasy EuroLeague sú vysielané vo viac ako 200 teritóriách, dosahujúcich odhadovaných 1,2 miliardy divákov globálne. ESPN pokrýva všetky zápasy v Spojených štátoch, zatiaľ čo Sky, DAZN a národní vysielatelia poskytujú pokrytie naprieč Európou a Áziou.

Kto je historicky najlepší strelec EuroLeague?

Mike James drží historický rekord v streleckom výkone so 4 457 bodmi, predbehujúc Vassilis Spanoulis (4 455 bodov) v roku 2024. Juan Carlos Navarro je na treťom mieste so 4 152 bodmi.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2025