Menu
Francúzsko

Ligue 2 Women

Tabuľka

Ligue 2 Women · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Ligue 2 Women 2026-2027 s 13 tímami. Monaco W vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Pays Voironnais W s 3 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Monaco W440383:215+168
2Pays Voironnais W431319:257+62
3Mondeville W431279:222+57
4Aulnoye AS W431291:260+31
5Nice W431310:290+20
6Montbrison W422281:294-13
7Champagne W422283:316-33
8Trith W422241:251-10
9Geispolsheim W422277:275+2
10Union Hainaut W413257:2570
11Feytiat W413267:279-12
13Rouen W413222:289-67
14Centre Federal BB W404229:376-147

Výsledky

Ligue 2 Women · 28
Výsledky26. 9. 2026–17. 10. 2026
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Geispolsheim W
Centre Federal BB W
Montbrison W
Champagne W
Nice W
Union Hainaut W
Pays Voironnais W
Rouen W
Trith W
Monaco W
Feytiat W
Roche Vendee W
Centre Federal BB W
Nice W
Rouen W
Trith W
Union Hainaut W
Pays Voironnais W
Monaco W
Aulnoye AS W
Roche Vendee W
Montbrison W
Mondeville W
Feytiat W
Champagne W
Geispolsheim W
Feytiat W
Centre Federal BB W
Nice W
Champagne W
Roche Vendee W
Rouen W
Pays Voironnais W
Mondeville W
Aulnoye AS W
Trith W
Montbrison W
Union Hainaut W
Geispolsheim W
Monaco W
Mondeville W
Montbrison W
Trith W
Geispolsheim W
Centre Federal BB W
Pays Voironnais W
Champagne W
Feytiat W
Monaco W
Nice W
Union Hainaut W
Roche Vendee W
Rouen W
Aulnoye AS W
Montbrison W
Centre Federal BB W
Feytiat W
Monaco W
Geispolsheim W
Aulnoye AS W
Nice W
Mondeville W
Pays Voironnais W
Trith W
Roche Vendee W
Champagne W
Union Hainaut W
Rouen W
Centre Federal BB W
Roche Vendee W
Monaco W
Pays Voironnais W
Trith W
Nice W
Rouen W
Montbrison W
Geispolsheim W
Mondeville W
Aulnoye AS W
Feytiat W
Champagne W
Union Hainaut W
Champagne W
Rouen W
Feytiat W
Trith W
Montbrison W
Monaco W
Nice W
Aulnoye AS W
Pays Voironnais W
Geispolsheim W
Roche Vendee W
Mondeville W
Union Hainaut W
Centre Federal BB W
Centre Federal BB W
Champagne W
Trith W
Montbrison W
Rouen W
Feytiat W
Geispolsheim W
Nice W
Mondeville W
Union Hainaut W
Monaco W
Roche Vendee W
Aulnoye AS W
Pays Voironnais W
Champagne W
Mondeville W
Feytiat W
Geispolsheim W
Montbrison W
Aulnoye AS W
Nice W
Pays Voironnais W
Roche Vendee W
Trith W
Rouen W
Centre Federal BB W
Union Hainaut W
Monaco W
Rouen W
Monaco W
Centre Federal BB W
Mondeville W
Roche Vendee W
Aulnoye AS W
Union Hainaut W
Trith W
Champagne W
Pays Voironnais W
Montbrison W
Geispolsheim W
Feytiat W
Nice W
Monaco W
Centre Federal BB W
Nice W
Montbrison W
Trith W
Champagne W
Pays Voironnais W
Feytiat W
Mondeville W
Rouen W
Geispolsheim W
Roche Vendee W
Aulnoye AS W
Union Hainaut W
Centre Federal BB W
Trith W
Champagne W
Aulnoye AS W
Mondeville W
Monaco W
Montbrison W
Feytiat W
Roche Vendee W
Pays Voironnais W
Rouen W
Nice W
Union Hainaut W
Geispolsheim W
Aulnoye AS W
Centre Federal BB W
Pays Voironnais W
Montbrison W
Trith W
Mondeville W
Geispolsheim W
Rouen W
Nice W
Roche Vendee W
Feytiat W
Union Hainaut W
Monaco W
Champagne W
Roche Vendee W
Feytiat W
Rouen W
Pays Voironnais W
Centre Federal BB W
Geispolsheim W
Champagne W
Montbrison W
Monaco W
Trith W
Mondeville W
Aulnoye AS W
Union Hainaut W
Nice W
Trith W
Rouen W
Aulnoye AS W
Monaco W
Pays Voironnais W
Union Hainaut W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 13 tímov v Ligue 2 Women na jednom mieste. Monaco W vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Monaco W1440383215
Pays Voironnais W2431319257
Mondeville W3431279222
Aulnoye AS W4431291260
Nice W5431310290
Montbrison W6422281294
Champagne W7422283316
Trith W8422241251
Geispolsheim W9422277275
Union Hainaut W10413257257
Feytiat W11413267279
Rouen W12413222289
Centre Federal BB W13404229376

Minulé sezóny

Ligue 2 Women

Prehliadajte 6 archivovaných sezón Ligue 2 Women, od 2021-2022 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:2010Predchodca:Nationale Féminine 1 (NF1)

Ligue Féminine 2 bola zriadená v roku 2010 Fédération Française de Basket-Ball (FFBB) na riešenie kritickej medzery v rozvoji hráčov. Mladé francúzske hráčky vo veku 18–23 rokov mizli z radaru po odchode z basketbalových akadémií, zatiaľ čo zahraničné hráčky obsadzovali elitné zostavy. Inauguračný ročník 2010-2011 zahŕňal 16 tímov v prechodnom roku; od sezóny 2011-2012 bola liga reštrukturalizovaná na 14 tímov s prísnymi požiadavkami: každý klub musí prevádzkovať mládežnícku akadémiu, udržiavať druhý seniorský tím a nasadzovať aspoň štyri francúzske hráčky mladšie ako 23 v každom zápase. Tento rámec transformoval LF2 z amatérskej súťaže na poloprofesionálnu vývojovú cestu.

  1. 2010 — Ligue Féminine 2 zriadená ako rozvojová liga s 16 tímami
  2. 2011 — Cavigal Nice Basket 06 korunovaný prvým šampiónom Francúzska LF2
  3. 2012 — Perpignan Basket vyhral základnú časť s rekordom 22–4 a získal šampionát
  4. 2015 — Cavigal Nice vyhral druhý titul a etabloval sa ako dynastia
  5. 2021 — Union Féminine Basket Angers 49 získali druhý šampionátový titul
  6. 2024 — Toulouse Métropole Basket vyhral šampionát s dominantným rozdielom +207 bodov
  7. 2025 — La Tronche Meylan vedie sezónu 2025-2026 s rozdielom +258 bodov

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:1

Ligue Féminine 2 funguje ako 14-tímová kruhová liga, kde každý klub hrá 22 zápasov v základnej časti od septembra do apríla. Osem najlepších tímov sa kvalifikuje do formátu play-off best-of-3. Šampión základnej časti organizuje turnaj Finálne štyri, kde štyri najlepšie nasadené tímy súťažia o titul šampióna. Šampión základnej časti aj šampión Finálne štyri získavajú postup do Ligue Féminine de Basket (LFB) za predpokladu splnenia licenčných a finančných požiadaviek. Posledný tím hrá barážové play-off proti tretiemu tímu Nationale Féminine 1; víťaz zostáva v LF2, porazený zostupuje. CFBB (Pôle France) je vyňatý z postufu aj zostupu.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Perpignan Basket (2)

Päť klubov zdieľa zásluhu za dve víťazstvá v šampionáte LF2: Perpignan Basket (2011–12, 2013–14), Cavigal Nice Basket 06 (2010–11, 2014–15), Union Féminine Basket Angers 49 (2012–13, 2020–21), Charnay Basket Bourgogne Sud (2018–19, 2022–23) a Toulouse Métropole Basket (2021–22, 2024–25).

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

La Tronche Meylan Basket vedie sezónu 2025-2026 s veliteľskou autoritou – je na čele tabuľky s rekordom 17–5 a pôsobivým rozdielom +258 bodov (1 642 pre, 1 384 proti). Klub z Isère sa etabloval ako favorit na šampionát konzistentnými vysokobodovými výkonmi a defenzívnou spoľahlivosťou. Montbrison Féminines BC tesne sleduje na druhom mieste (16–6, +235), zatiaľ čo Pays Voironnais Basket Club je tretie (15–7). Boj o titul zostáva kompetitívny – Monaco a Champagne Basket sú v dosahu šampionátu na štvrtom a piatom mieste.

Zostupový boj prináša výrazne odlišný príbeh. Saint-Amand Hainaut Basket, Rouen Bihorel Métropole Basket a SIG Illkirch-Graffenstaden obsadzujú spodné pozície; posledný tím čelí barážovému play-off proti tretiemu tímu Nationale Féminine 1.

Julie Tetart z Monaco sa stala najvýraznejšou hráčkou sezóny s priemerom 37,4 bodu za zápas – pozoruhodný individuálny úspech odhaľujúci kapacitu ligy rozvíjať strelkyne elitnej úrovne. Sezóna 2025-2026 priniesla aj nečakanú silu stredných tímov – Feytiat Basket 87 a USO Mondeville Basket si udržali víťazné záznamy.

Vývojová cesta a francúzsky talent

Ligue Féminine 2 zostáva fundamentálne odlišná od iných európskych druhých líg vďaka explicitnému mandátu rozvíjať francúzske hráčky vo veku 18–23 rokov. Požiadavka aspoň štyroch francúzskych hráčok mladšie ako 23 rokov v každom zápase formovala identitu ligy od jej vzniku v roku 2010. LF2 funguje ako zámerný inkubátor talentov, nie len ako zostupová zóna pre podvýkonné elitné kluby.

Kompetitívna rovnováha

Distribúcia titulov medzi piatimi rôznymi klubmi s dvoma titulmi každý – Perpignan Basket, Cavigal Nice Basket 06, Union Féminine Basket Angers 49, Charnay Basket Bourgogne Sud a Toulouse Métropole Basket – odráža inherentnú kompetitívnu rovnováhu ligy. Žiadna jediná franšíza nevybudovala dominantnú dynastiu, čo odlišuje LF2 od mnohých európskych druhých líg.

Vysielanie a globálny dosah

Rozhodnutie vysielať všetky zápasy Ligue Féminine 2 cez bezplatný YouTube kanál LFB TV predstavuje výraznú konkurenčnú výhodu. Táto dostupnosť priťahuje medzinárodných skautov, trénerov a basketbalových nadšencov, ktorí ligu sledujú pre rozvíjajúce sa talenty. Globálny dosah rozširuje vplyv ligy za hranice Francúzska a pozicionuje LF2 ako viditeľnú cestu pre medzinárodné hráčky.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Ligue Féminine 2?

Ligue Féminine 2 zahŕňa 14 tímov v sezóne 2025-2026, každý odohráva 22 zápasov základnej časti od septembra do apríla.

Aká je štruktúra play-off Ligue Féminine 2?

8 najlepších tímov sa kvalifikuje do kôl play-off best-of-3. Turnaj Finálne štyri určuje šampióna; šampión základnej časti aj šampión play-off získavajú postup do Ligue Féminine de Basket (LFB).

Koľko tímov postupuje z Ligue Féminine 2 do LFB?

Zvyčajne postupujú ročne dva tímy: šampión základnej časti a šampión play-off turnaja, za predpokladu splnenia licenčných požiadaviek LFB.

Aké sú požiadavky pre kluby súťažiace v Ligue Féminine 2?

Kluby musia prevádzkovať mládežnícku basketbalovú akadémiu, udržiavať druhý seniorský tím a nasadzovať aspoň štyri francúzske hráčky mladšie ako 23 rokov na každý zápas. CFBB je z týchto požiadaviek vyňatý.

Kto vyhral najviac šampionátov Ligue Féminine 2?

Päť klubov vyhralo každý dva tituly: Perpignan Basket, Cavigal Nice Basket 06, Union Féminine Basket Angers 49, Charnay Basket Bourgogne Sud a Toulouse Métropole Basket. Žiadny klub nevyhral tri a viac titulov.

Ako je Ligue Féminine 2 vysielaná medzinárodne?

Liga je vysielaná bezplatne cez YouTube kanál LFB TV, dostupný celosvetovo. To poskytuje neobmedzený medzinárodný prístup k zápasom a záberom.

API dáta: 18. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026