Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

1 zápas

Tabuľka

LNB · 2026-2027

Aktuálna tabuľka LNB 2026-2027 s 16 tímami. Dijon vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Lyon-Villeurbanne s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Dijon440370:312+58
2Lyon-Villeurbanne440360:321+39
3Paris440369:333+36
4Chalon/Saone431353:308+45
5Le Mans321302:287+15
6Roanne422321:330-9
7Strasbourg422315:324-9
8Cholet422332:338-6
9Nanterre422327:310+17
10JL Bourg312266:267-1
11Limoges413356:362-6
12Pau-Orthez413306:341-35
13Boulazac413313:331-18
14Nancy413296:336-40
15Saint Quentin413357:395-38
16Gravelines-Dunkerque404318:366-48
Výsledky27. 9. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
Dijon108–96Limoges
pi 9. 10.
Detail zápasu
Le Mans101–103Paris
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Nanterre
Cholet
Roanne
Paris
Lyon-Villeurbanne
Nancy
Pau-Orthez
Limoges
Saint Quentin
Strasbourg
Dijon
Nancy
Gravelines-Dunkerque
Roanne
Le Mans
Pau-Orthez
Strasbourg
Cholet
Limoges
Boulazac
JL Bourg
Nanterre
Saint Quentin
Lyon-Villeurbanne
Paris
Chalon/Saone
Cholet
Paris
Boulazac
Gravelines-Dunkerque
Cholet
Dijon
Roanne
Saint Quentin
Nancy
Limoges
Nanterre
Chalon/Saone
Lyon-Villeurbanne
Pau-Orthez
Paris
JL Bourg
Strasbourg
Le Mans
Pau-Orthez
Strasbourg
Saint Quentin
Cholet
Chalon/Saone
Boulazac
JL Bourg
Roanne
Limoges
Paris
Gravelines-Dunkerque
Nancy
Dijon
Nanterre
Le Mans
Lyon-Villeurbanne
Roanne
Limoges
Dijon
Le Mans
Chalon/Saone
Saint Quentin
Nancy
Pau-Orthez
Cholet
Boulazac
Nanterre
Strasbourg
Paris
Gravelines-Dunkerque
Lyon-Villeurbanne
JL Bourg
Saint Quentin
Nanterre
Gravelines-Dunkerque
Chalon/Saone
Le Mans
Roanne
Boulazac
Nancy
Limoges
Cholet
JL Bourg
Dijon
Strasbourg
Lyon-Villeurbanne
Pau-Orthez
Paris
Roanne
Pau-Orthez
Cholet
JL Bourg
Strasbourg
Gravelines-Dunkerque
Chalon/Saone
Le Mans
Nancy
Saint Quentin
Nanterre
Limoges
Dijon
Boulazac
Lyon-Villeurbanne
Paris
Nanterre
Le Mans
Roanne
Nancy
Pau-Orthez
Chalon/Saone
Boulazac
Saint Quentin
Gravelines-Dunkerque
Cholet
JL Bourg
Strasbourg
Le Mans
Limoges
Lyon-Villeurbanne
Nanterre
Paris
Dijon
Pau-Orthez
Boulazac
Limoges
Gravelines-Dunkerque
Dijon
Roanne
Paris
Saint Quentin
Strasbourg
Nancy
Roanne
Chalon/Saone
Le Mans
Cholet
Lyon-Villeurbanne
Dijon
JL Bourg
Limoges
Gravelines-Dunkerque
Pau-Orthez
Boulazac
Nanterre
Chalon/Saone
Lyon-Villeurbanne
Nancy
JL Bourg
Boulazac
Lyon-Villeurbanne
Cholet
Roanne
Dijon
Chalon/Saone
Limoges
Strasbourg
Nancy
Le Mans
Nanterre
Paris
Pau-Orthez
JL Bourg
Saint Quentin
Gravelines-Dunkerque
Pau-Orthez
Nanterre
Strasbourg
JL Bourg
Roanne
Boulazac
Chalon/Saone
Gravelines-Dunkerque
Paris
Lyon-Villeurbanne
Le Mans
Saint Quentin
Cholet
Nancy
Limoges
Dijon
Lyon-Villeurbanne
Strasbourg
Nanterre
Roanne
Nancy
Chalon/Saone
Saint Quentin
Pau-Orthez
Le Mans
Boulazac
JL Bourg
Cholet
Gravelines-Dunkerque
Limoges
Dijon
Paris

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v LNB na jednom mieste. Dijon vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Dijon1440370312
Lyon-Villeurbanne2440360321
Paris3440369333
Chalon/Saone4431353308
Le Mans5321302287
Roanne6422321330
Strasbourg7422315324
Cholet8422332338
Nanterre9422327310
JL Bourg10312266267
Limoges11413356362
Pau-Orthez12413306341
Boulazac13413313331
Nancy14413296336
Saint Quentin15413357395
Gravelines-Dunkerque16404318366

Minulé sezóny

LNB

Prehliadajte 19 archivovaných sezón LNB, od 2008-2009 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2025
Založený:1987

Ligue Nationale de Basket (LNB) bola zriadená v roku 1987 na profesionalizáciu a riadenie francúzskeho basketbalu na najvyššej úrovni, čím sa profesionálne operácie oddelili od amatérskych štruktúr. Liga prešla výraznými štrukturálnymi zmenami vo svojej histórii – najvýraznejšie v rokoch 2003-04, keď sa rozšírila na 18 tímov; tento formát vydržal štyri sezóny a potom sa stabilizoval na 16 tímoch. V roku 2024 liga prešla výraznou reštrukturalizáciou, keď prijala titulárne sponzorstvo od Betclic, poprednej online hernej spoločnosti, čo odráža rastúcu komerčnú príťažlivosť tohto šport. LNB Élite sa vyvinula z domácej súťaže na hniezdo medzinárodných talentov, pravidelne produkujúce hráčov súťažiacich na najvyšších úrovniach európskeho a svetového basketbalu.

  1. 1987 — Ligue Nationale de Basket (LNB) zriadená na riadenie profesionálneho basketbalu vo Francúzsku
  2. 2003 — LNB Pro A rozšírená na 18 tímov, čím sa zvýšila súťaž a geografický dosah
  3. 2016 — AS Monaco dosiahol rekordný výsledok základnej časti 30-4
  4. 2019 — LDLC ASVEL Villeurbanne vyhral 20. šampionátový titul
  5. 2024 — Liga premenovaná na Betclic Élite s novou zmluvou titulárneho sponzorstva
  6. 2025 — Paris Basketball vyhral prvý šampionát LNB Élite v histórii zdolali AS Monaco

Formát súťaže

19. 3. 2025
Tímy:16Zostupové miesta:2Európske miesta:4

LNB Élite funguje ako 16-tímová kruhová liga, kde každý klub hrá s každým súperom dvakrát počas základnej časti (celkovo 30 zápasov). Osem najlepších tímov sa kvalifikuje do play-in turnaja nasledovaného play-off, pričom šampión sa určuje cez finálnu sériu best-of-5. Dva posledné tímy zostupujú do LNB Pro B na konci sezóny. K dispozícii sú štyri európske miesta – zvyčajne pridelené najlepším tímom – s priamym vstupom do EuroLeague a FIBA Europe Cup na základe konečného poradia a výkonnosti v pohári.

Rekordy

19. 3. 2025
Najviac titulov:LDLC ASVEL Villeurbanne (21)Historický kráľ strelcov:Hervé Dubuisson (3 916 bodov)

Víťazný rozdiel 63 bodov Paris Basketball v roku 2024 predstavuje najväčší víťazný rozdiel zaznamenaný v histórii LNB Élite.

Analýza

19. 3. 2025

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna LNB Élite 2024-25 skončila víťazstvom Paris Basketball s ich prvým šampionátovým titulom – historickým úspechom pre mladú franšízu. Paris zdolal obhajujúcich šampiónov AS Monaco v dramatickej päťzápasovej finálnej sérii; rozhodujúca 5. hra sa hrala v Monaku 22. júna 2025. Víťazstvo predstavuje prelomový okamih pre Paris Basketball, ktorý sa rýchlo vyšplhal z nováčikovského klubu na vrchol francúzskeho basketbalu.

Základná časť zaznamenala intenzívnu súťaž o najlepšie pozície. Formát play-off s play-in turnajom pre osem najlepších tímov zaručil kompetitívne zápasy počas celého postsezonného obdobia. Schopnosť Paris Basketball navigovať play-off a napokon prevládnuť nad Monaco preukázala ich šampionátovú odolnosť.

Štruktúra ligy a formát súťaže

LNB Élite funguje v modernej, kompetitívnej štruktúre určenej na maximalizáciu záujmu a udržanie vysokých štandardov hry. Každý z 16 tímov hrá 30-zápasovú základnú časť a stretáva sa s každým súperom dvakrát doma i vonku. Systém play-off zavádza play-in turnaj pre osem najlepších tímov na určenie nasadenia. Šampionát sa rozhoduje cez finálnu sériu best-of-5.

Historický význam a rekordy

LNB Élite sa môže pochváliť bohatou históriou trvajúcou takmer štyri desaťročia. LDLC ASVEL Villeurbanne je najocenenejšia franšíza s 21 titulmi. Rekordná sezóna 2016-17 videla AS Monaco s pôsobivým výsledkom 30-4 v základnej časti. Individuálne rekordy ďalej ilustrujú konkurenčnú triedu ligy – Hervé Dubuisson drží všečasový strelecký rekord s 3 916 bodmi. Historické víťazstvo Paris Basketball 120-57 nad Nanterre 92 v roku 2024 stanovilo nový rekord v najväčšom víťaznom rozdiele v histórii LNB Élite.

Európska súťaž a globálne postavenie

LNB Élite si udržiava štyri miesta pre európske súťaže, zvyčajne pridelené najlepším tímom v základnej časti a pohárových súťažiach, čím sa poskytuje priamy prístup do EuroLeague a FIBA Europe Cup. Vysielacie partnerstvá cez DAZN, La Chaîne L'Equipe a Sport en France zabezpečujú rozsiahle pokrytie.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v LNB Élite?

V LNB Élite súťaží 16 tímov v základnej časti. Tento formát je platný od roku 2007, keď liga znížila počet tímov z 18.

Ktorý tím vyhral najviac šampionátov LNB Élite?

LDLC ASVEL Villeurbanne vyhral 21 titulov LNB Élite – viac ako ktorýkoľvek iný klub v histórii ligy; posledný šampionát získali v roku 2021.

Ako funguje zostup v LNB Élite?

Dva posledné tímy na konci každej základnej časti zostupujú do LNB Pro B (Élite 2), zatiaľ čo dva najlepšie tímy z Pro B postupujú do LNB Élite.

Je v LNB Élite play-off systém?

Áno, osem najlepších tímov sa kvalifikuje do play-off. Play-in turnaj určuje nasadenie, nasledujú play-off kolá vyvrcholujúce finálom best-of-5.

Koľko miest pre európske súťaže má LNB Élite?

LNB Élite má štyri miesta pre európske súťaže, zvyčajne distribuované medzi najlepšie tímy pre vstup do EuroLeague a FIBA Europe Cup.

Aký je súčasný titulárny sponzor LNB Élite?

Betclic, online herná spoločnosť, sa stala titulárnym sponzorom v roku 2024, čím sa súťaž oficiálne nazýva Betclic Élite.

API dáta: 18. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2025