Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

2 zápasy

Tabuľka

Pro B · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Pro B 2026-2027 s 20 tímami. Denain-Voltaire vedie s 4 bodmi po 5 zápasoch, za ním nasleduje Ada Blois s 3 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Denain-Voltaire541422:370+52
2Ada Blois532464:433+31
3Poitiers532434:408+26
4Caen532448:440+8
5Antibes532411:403+8
6Nantes532402:393+9
7Levallois532404:4040
8St Etienne532446:448-2
9Quimper532404:383+21
10Evreux532442:424+18
11Hyeres-Toulon532409:423-14
12Chalons-Reims532398:397+1
13Orleans523419:418+1
14Aix Maurienne523412:440-28
15Vichy523430:444-14
16Le Havre523439:433+6
17Rouen523410:428-18
18La Rochelle514437:453-16
19Fos-sur-Mer514377:427-50
20ASA514394:433-39
Výsledky9. 10. 2026–21. 10. 2026
st 21. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
Vichy80–76Caen
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
Quimper90–67ASA
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Quimper
Fos-sur-Mer
Le Havre
Denain-Voltaire
Ada Blois
Antibes
Evreux
Le Havre
Rouen
Hyeres-Toulon
Denain-Voltaire
Nantes
Chalons-Reims
Levallois
Fos-sur-Mer
St Etienne
ASA
Aix Maurienne
Antibes
Caen
Poitiers
La Rochelle
Orleans
Quimper
Ada Blois
Vichy
Levallois
Poitiers
Poitiers
Antibes
Nantes
Vichy
Le Havre
Orleans
La Rochelle
Denain-Voltaire
Hyeres-Toulon
Aix Maurienne
Chalons-Reims
Evreux
Caen
ASA
Levallois
Fos-sur-Mer
St Etienne
Rouen
Quimper
Ada Blois
Rouen
Poitiers
La Rochelle
Antibes
Le Havre
Levallois
Evreux
Orleans
Denain-Voltaire
Caen
Aix Maurienne
Nantes
Vichy
Quimper
Fos-sur-Mer
Chalons-Reims
St Etienne
Ada Blois
ASA
Hyeres-Toulon
Hyeres-Toulon
Nantes
Rouen
Fos-sur-Mer
Orleans
Aix Maurienne
Poitiers
Quimper
Evreux
Denain-Voltaire
Ada Blois
ASA
Caen
Levallois
Chalons-Reims
La Rochelle
Vichy
St Etienne
Antibes
Le Havre
Nantes
St Etienne
Orleans
Poitiers
Le Havre
Vichy
Caen
La Rochelle
Aix Maurienne
Ada Blois
Fos-sur-Mer
Denain-Voltaire
ASA
Chalons-Reims
Antibes
Evreux
Quimper
Hyeres-Toulon
Levallois
Rouen
Evreux
Caen
Rouen
Antibes
Nantes
Le Havre
La Rochelle
Orleans
Denain-Voltaire
Hyeres-Toulon
Chalons-Reims
Quimper
St Etienne
Aix Maurienne
Vichy
ASA
Ada Blois
Fos-sur-Mer
Orleans
Denain-Voltaire
Quimper
Rouen
Poitiers
ASA
Hyeres-Toulon
Evreux
Caen
Nantes
Aix Maurienne
Vichy
Ada Blois
Le Havre
St Etienne
Levallois
Fos-sur-Mer
La Rochelle
Antibes
Chalons-Reims
Nantes
Fos-sur-Mer
Le Havre
Caen
La Rochelle
Levallois
Evreux
Rouen
Hyeres-Toulon
St Etienne
Denain-Voltaire
Poitiers
Aix Maurienne
Quimper
Vichy
Antibes
ASA
Orleans
Chalons-Reims
Ada Blois
Rouen
Chalons-Reims
Quimper
Evreux
Poitiers
Le Havre
Orleans
Vichy
Denain-Voltaire
ASA
La Rochelle
Aix Maurienne
Fos-sur-Mer
Caen
Levallois
Hyeres-Toulon
Antibes
St Etienne
Ada Blois
Nantes
Nantes
La Rochelle
Quimper
Denain-Voltaire
Le Havre
Chalons-Reims
Hyeres-Toulon
Poitiers
Caen
Ada Blois
Aix Maurienne
Antibes
Vichy
Fos-sur-Mer

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 20 tímov v Pro B na jednom mieste. Denain-Voltaire vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Denain-Voltaire1541422370
Ada Blois2532464433
Poitiers3532434408
Caen4532448440
Antibes5532411403
Nantes6532402393
Levallois7532404404
St Etienne8532446448
Quimper9532404383
Evreux10532442424
Hyeres-Toulon11532409423
Chalons-Reims12532398397
Orleans13523419418
Aix Maurienne14523412440
Vichy15523430444
Le Havre16523439433
Rouen17523410428
La Rochelle18514437453
Fos-sur-Mer19514377427
ASA20514394433

Minulé sezóny

Pro B

Prehliadajte 17 archivovaných sezón Pro B, od 2010-2011 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1987

LNB Élite 2 bola zriadená v roku 1987, keď bola Ligue Nationale de Basket (LNB) založená na správu profesionálneho basketbalu vo Francúzsku. Pôvodne známa ako Pro B, liga sa rebrandovala na Élite 2 v roku 2025, aby lepšie odrážala jej štatút vo francúzskej basketbalovej pyramíde. Počas svojej 38-ročnej histórie sa liga vyvinula z regionálnej súťaže na profesionálny okruh slúžiaci ako inkubátor pre talent najvyššej kategórie. Formát ligy zostal konzistentný so základnou časťou každý s každým nasledovanou playoff na postup, udržiavajúc dvojcestný systém, kde šampión základnej časti aj playoff víťaz zarábajú postup do Betclic Élite. Táto štruktúra etablovala Élite 2 ako kompetitívnu a komerčne životaschopnú druhú divíziu, pravidelne produkujúc hráčov, ktorí postúpili do najvyššej kategórie a medzinárodných súťaží.

  1. 1987 — Ligue Nationale de Basket (LNB) založená, etablujúc Pro B ako druhostupňovú divíziu
  2. 1992 — Pro B rozšírená na zahrnutie viacerých regionálnych klubov, upevňujúc jej úlohu vo francúzskom basketbale
  3. 2015 — ESSM Le Portel vyhral playoff Pro B, čím označil prvý postup do elitného basketbalu
  4. 2024 — ESSM Le Portel vyhral playoff šampionátu, vracajúc sa do Betclic Élite po zostupe
  5. 2025 — Pro B oficiálne rebrandovaná na Élite 2, modernizujúc identitu a marketing ligy

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:20Zostupové miesta:2

Élite 2 funguje s 20 profesionálnymi klubmi súťažiacimi v dvojkolovom formáte každý s každým, kde každý tím hrá každého súpera dvakrát (doma a vonku) v celkovom počte 38 zápasov základnej časti. Šampión základnej časti zarába automatický postup do Betclic Élite. Súčasne sa uskutočňuje playoff turnaj medzi najlepšie umiestnenými tímami, pričom playoff víťaz tiež zarába postup do najvyššej divízie. Dva posledné tímy v poradí základnej časti sú zostupujúci do Nationale Masculine 1 (NM1), tretieho stupňa francúzskeho basketbalu. Klubom sa udeľujú tri body za víťazstvo a jeden bod za prehru, s remízami riešenými pomocou vzájomných výsledkov a bodového rozdielu.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:JA Vichy (3)Historický kráľ strelcov:Garry Chathuant (4 735 bodov)

Hugo Robineau z Boulazac bol menovaný MVP sezóny 2024-25, priemerne dosahujúc 18,2 bodov za zápas a vedúc svoj tím do playoff finál.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny (2025/26)

Sezóna Élite 2 2025-26 sa formuje ako jedna z najkompetitívnejších v nedávnej pamäti, pričom Chorale Roanne Basket sa objavila ako dominantná sila v základnej časti. Kompilovaním pôsobivého záznamu 22-5 (81,5 % úspešnosť), etablovala sa ako jasný favorit na titul. Úspech Roanne bol postavený na dusivej obrane, ktorá dovoľuje len 79,6 bodov za zápas — najlepší defenzívny rating ligy. Vedená americkou rozohrávačkou Jahvon Blair (priemerne 17,8 bodov za zápas) a doplnená streleckou zdatnosťou Anthony Durham (13,5 bodov za zápas), Roanne vytvorila plán pre trvalú excelentnosť.

Titulárny boj však zostáva ďaleko od rozhodnutého. ADA Blois Basket 41 a Orleans Loiret Basket sú zamknuté v tvrdej bitke o druhé miesto, každá drží záznamy 17-9 s identickými percentuálnymi výhrami. Najintrigujúcejší záujemca je Pau-Lacq-Orthez (Élan Béarnais), ktorý napriek záznamu 17-10 môže pochváliť najprolifikujúcejšou ofenzívou ligy pri 87,8 bodoch za zápas.

Historický kontext: Od Pro B k Élite 2

Rebrand ligy z Pro B na Élite 2 v roku 2025 predstavuje viac ako kozmetickú zmenu — odráža evolúciu v tom, ako francúzsky profesionálny basketbal štruktúruje a predáva svoju druhú kategóriu. Po 38 rokoch Pro B slúžila ako oficiálne označenie pre to, čo mnohí považovali za ligu nižšej kategórie. Avšak rebrand uznáva, že druhá divízia vo Francúzsku je stále viac kompetitívna, profesionálne riadená a schopná produkovať elitný talent.

JA Vichy, najúspešnejší klub ligy s tromi šampionátmi, exemplifikuje historický význam druhého stupňa. Ich viaceré tituly demonštrujú, že Pro B/Élite 2 je dlhodobo javiskom pre ambiciózne organizácie dosahujúce úspech. Dvojcestný postup zabezpečuje, že každoročne sú promotovaní dvaja rôzni postupujúci, čo udržiava kompetitívny záujem počas celej sezóny.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Élite 2?

Dvadsať profesionálnych klubov súťaží v základnej časti Élite 2, pričom každý tím odohráva 38 zápasov (dvojkolový formát každý s každým) od septembra do júna.

Ako funguje postup z Élite 2?

Šampión základnej časti a víťaz playoff turnaja na postup zarábajú postup do Betclic Élite. Tento dvojcestný systém zaručuje, že každoročne postupujú dva tímy.

Čo sa stane tímom, ktoré skončia na dne Élite 2?

Dva posledné tímy v konečnom poradí sú automaticky zostupujúci do Nationale Masculine 1 (NM1), tretieho stupňa francúzskeho profesionálneho basketbalu.

Kto je rekordér kariérneho skóre v histórii Élite 2?

Garry Chathuant drží rekord kariérneho skóre v Pro B/Élite 2 so 4 735 bodmi naakumulovanými počas svojej kariéry v lige.

Kedy bola Élite 2 založená?

Liga bola zriadená v roku 1987 ako Pro B, keď bola Ligue Nationale de Basket (LNB) vytvorená na správu profesionálneho basketbalu vo Francúzsku. Rebrandovaná na Élite 2 v roku 2025.

Existuje playoff systém v Élite 2?

Áno, Élite 2 zahŕňa playoff turnaj, kde tímy na vyšších miestach súťažia o druhé miesto postupu do Betclic Élite, prebiehajúci súbežne so základnou časťou.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026