Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

8 zápasov

Tabuľka

A2 · 2026-2027

Aktuálna tabuľka A2 2026-2027 s 15 tímami. Lavrio vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Panionios s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Lavrio440336:276+60
2Panionios440337:290+47
3NE Megaridas422282:264+18
4Peiramatiko Machites422319:312+7
5Proteas Voulas422287:282+5
6Komotini422311:308+3
7Psychikou422277:302-25
8Amyntas422257:300-43
9Panerythraikos321285:261+24
11Kronos Agiou Dimitriou413275:280-5
12Anagennisi413301:325-24
13Koroivos413302:331-29
14Papagou413303:333-30
15Sofadon312241:234+7
16Glafkos Esperos312230:253-23
Výsledky3. 10. 2026–21. 10. 2026
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
po 5. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Chalkida
Proteas Voulas
Koroivos
Peiramatiko Machites
Kronos Agiou Dimitriou
Psychikou
Lavrio
Komotini
NE Megaridas
Panerythraikos
Panionios
Amyntas
Papagou
Anagennisi
Sofadon
Glafkos Esperos
Peiramatiko Machites
Amyntas
Psychikou
Koroivos
Proteas Voulas
Sofadon
Panerythraikos
Kronos Agiou Dimitriou
Papagou
Panionios
Komotini
Chalkida
Glafkos Esperos
NE Megaridas
Anagennisi
Lavrio
Amyntas
Psychikou
Chalkida
Anagennisi
Koroivos
Panerythraikos
Kronos Agiou Dimitriou
Glafkos Esperos
Lavrio
Papagou
NE Megaridas
Proteas Voulas
Panionios
Peiramatiko Machites
Sofadon
Komotini
Panerythraikos
Amyntas
Psychikou
Peiramatiko Machites
Proteas Voulas
Kronos Agiou Dimitriou
Papagou
Chalkida
Lavrio
Panionios
Komotini
NE Megaridas
Glafkos Esperos
Koroivos
Anagennisi
Sofadon
Amyntas
Glafkos Esperos
Chalkida
Lavrio
Koroivos
Proteas Voulas
Kronos Agiou Dimitriou
Komotini
NE Megaridas
Anagennisi
Panionios
Psychikou
Peiramatiko Machites
Panerythraikos
Sofadon
Papagou
Panerythraikos
Psychikou
Proteas Voulas
Amyntas
Papagou
NE Megaridas
Komotini
Koroivos
Lavrio
Sofadon
Glafkos Esperos
Peiramatiko Machites
Chalkida
Panionios
Anagennisi
Kronos Agiou Dimitriou
Amyntas
Komotini
Koroivos
Anagennisi
Kronos Agiou Dimitriou
Papagou
NE Megaridas
Lavrio
Panionios
Panerythraikos
Peiramatiko Machites
Proteas Voulas
Psychikou
Glafkos Esperos
Sofadon
Chalkida
Papagou
Koroivos
Sofadon
Panionios
Proteas Voulas
Psychikou
Komotini
Peiramatiko Machites
Lavrio
Kronos Agiou Dimitriou
Glafkos Esperos
Panerythraikos
Chalkida
NE Megaridas
Anagennisi
Amyntas
Amyntas
Papagou
Koroivos
Lavrio
Kronos Agiou Dimitriou
Chalkida
NE Megaridas
Sofadon
Panerythraikos
Proteas Voulas
Panionios
Glafkos Esperos
Peiramatiko Machites
Anagennisi
Psychikou
Komotini
Papagou
Peiramatiko Machites
Sofadon
Kronos Agiou Dimitriou
Proteas Voulas
Glafkos Esperos
Lavrio
Amyntas
NE Megaridas
Panionios
Komotini
Panerythraikos
Chalkida
Koroivos
Anagennisi
Psychikou
Amyntas
Chalkida
Glafkos Esperos
Komotini
Koroivos
Sofadon
Kronos Agiou Dimitriou
NE Megaridas
Panerythraikos
Anagennisi
Panionios
Proteas Voulas
Peiramatiko Machites
Lavrio
Psychikou
Papagou
Peiramatiko Machites
Chalkida
Psychikou
Lavrio
Proteas Voulas
Komotini
Amyntas
Sofadon
Panionios
Kronos Agiou Dimitriou
Koroivos
NE Megaridas
Glafkos Esperos
Anagennisi
Panerythraikos
Papagou
Lavrio
Panerythraikos
Papagou
Glafkos Esperos
NE Megaridas
Amyntas
Sofadon
Peiramatiko Machites

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 15 tímov v A2 na jednom mieste. Lavrio vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Lavrio1440336276
Panionios2440337290
NE Megaridas3422282264
Peiramatiko Machites4422319312
Proteas Voulas5422287282
Komotini6422311308
Psychikou7422277302
Amyntas8422257300
Panerythraikos9321285261
Kronos Agiou Dimitriou10413275280
Anagennisi11413301325
Koroivos12413302331
Papagou13413303333
Sofadon14312241234
Glafkos Esperos15312230253

Minulé sezóny

A2

Prehliadajte 17 archivovaných sezón A2, od 2010-2011 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1986

Grécka Elite League bola zriadená v sezóne 1986–87 ako Národná kategória A2 počas profesionalizácie gréckeho basketbalu, vytvárajúc štruktúrovanú druhú vrstvu pod najvyššou Grécka Basketball League. Pôvodne navrhnutá na rozvoj talentu a poskytovanie kompetitívneho basketbalu mestám mimo hlavných metropolitných oblastí, liga sa vyvinula do vysoko rešpektovanej profesionálnej súťaže. A2 prešla výraznými štrukturálnymi zmenami počas desaťročí vrátane rozšírenia a kontrakcie počtu tímov, regionálnej reorganizácie a modifikácií formátu na zlepšenie kompetitívnej rovnováhy. V nedávnych rokoch liga upevnila svoju úlohu ako talentové potrubie s konzistentnými mechanizmami postupu a zostupu zaručujúcimi kompetitívnu intenzitu.

  1. 1986 — Národná kategória A2 zriadená ako druhá úroveň gréckeho profesionálneho basketbalu
  2. 1991 — Sporting Athens vyhral inauguračný šampionát A2, etablujúc rané kompetitívne štandardy
  3. 2002 — Apollon Patras vyhral prvý titul A2, začínajúc svoju dominanciu divízie
  4. 2010 — Liga rozšírená a reštrukturovaná s vylepšenou regionálnou distribúciou tímov
  5. 2020 — Apollon Patras získal tretí šampionát A2, upevňujúc status ako najúspešnejší klub A2
  6. 2024 — Iraklis KAE vyhral šampionát 2023-24, postupujúc do Grécka Basketball League

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:2

Grécka Elite League funguje ako single-skupinová každý s každým súťaž, kde 16 tímov hrá navzájom dvakrát (doma a vonku) počas 30-zápasovej základnej časti. Osem najlepších tímov postupuje do nokautového playoff turnaja na určenie šampionátu, zatiaľ čo posledné dva tímy sú zostúpené do Gréckej tretej divízie. Playoff formát zahŕňa semifinálové a finálové kola, pričom šampión získava automatický postup do Grécka Basketball League. Tímy získavajú 2 body za víťazstvo a 1 bod za prehru. Liga prebieha od októbra do júna, pričom základná časť sa uzatvára v marci a playoffy sa predlžujú do mája.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Apollon Patras (3)

Apollon Patras dominoval A2 Elite League s tromi šampionátovými titulmi (2002–03, 2010–11, 2020–21), etablujúc sa ako najúspešnejší klub v histórii divízie.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny (2024–25)

Doxa Lefkadas sa etabloval ako velacia sila v sezóne Grécka A2 Elite League 2024–25, drží vrchnú priečku s pôsobivým zápisom 21 víťazstiev a len 4 prehier do marca 2026. Iónsky ostrovný klub demonštroval výnimočnú konzistentnosť, kombinujúc defenzívnu pevnosť s potentným útočným útokom vedeným Kyrie Madden (priemerne 20,3 bodov za zápas) a Dimitris Legkikas (19,7 bodov za zápas), pozicionujúc ich ako jasných favoritov na titul smerujúc do playoff fázy.

Boj o titul zostáva relatívne tesný za Lefkadas, pričom Vikos Iraklion udržiava druhú priečku so zápisom 18-6, zatiaľ čo Megaridas (17-8) a Proteas Volos (17-8) sa vznášajú na treťom a štvrtom mieste. Táto zhlukovanie kompetitívnych tímov demonštruje inherentnú kompetitívnu rovnováhu ligy, kde niekoľko klubov disponuje kvalitou a hĺbkou na nasadenie vážnych šampionátových výziev.

Úloha A2 Elite League v rozvoji gréckeho basketbalu

Grécka Elite League zaujíma výraznú pozíciu v rámci európskeho basketbalu ako druhá liga, ktorá kombinuje skutočné profesionálne štandardy s jasnou rozvojovou cestou. Štruktúra ligy zaručuje, že postup je skutočne kompetitívny — kluby nemôžu jednoducho zakúpiť si cestu do najvyššej divízie, ale musia demonštrovať trvalú excelentnosť naprieč celou sezónou. Systém dvoch postupov a dvoch zostupov vytvára konštantný pohyb medzi divíziami, udržujúc kompetitívnu svežosť.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Grécka A2 Elite League?

Grécka A2 Elite League zahŕňa 16 profesionálnych tímov súťažiacich v single-skupinovom každý s každým formáte počas základnej časti.

Ktorý klub vyhral najviac titulov A2 Elite League?

Apollon Patras drží rekord s tromi šampionátmi A2 Elite League (2002–03, 2010–11 a 2020–21).

Ako funguje postup a zostup v A2 Elite League?

Dva najlepšie tímy v tabuľke základnej časti postupujú cez playoffy, pričom šampión je automaticky povýšený do Grécka Basketball League. Posledné dva tímy sú zostúpené do Gréckej tretej divízie.

Aký je formát sezóny Grécka A2 Elite League?

Tímy hrajú 30-zápasovú každý s každým základnú časť (doma a vonku proti každému súperovi) od októbra do marca, pričom osem najlepších tímov postupuje do nokautového playoff turnaja ukončeného v máji.

Je A2 Elite League profesionálna liga?

Áno, A2 Elite League je plne profesionálna basketbalová súťaž s licencovanými, registrovanými klubmi s profesionálnymi kádrami a kompetitívnymi štandardmi ekvivalentnými iným európskym druhým ligám.

Môžu tímy A2 Elite League súťažiť v európskych súťažiach?

Nie, tímy A2 Elite League nedostávajú automatické miesta v európskych súťažiach. Len tímy z najvyššej Grécka Basketball League sa kvalifikujú do európskych súťaží ako EuroLeague a EuroCup.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026