Menu
Grécko

Basket League

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

5 zápasov

Tabuľka

Basket League · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Basket League 2026-2027 s 14 tímami. PAOK vedie s 3 bodmi po 3 zápasoch, za ním nasleduje Aris s 2 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1PAOK330262:242+20
2Aris321230:189+41
3AS Karditsas321212:213-1
4AEK Athens321233:237-4
5Peristeri321260:272-12
6Olympiacos330256:219+37
7Panathinaikos330282:208+74
8Iraklis312228:222+6
9Kolossos Rhodes312258:262-4
10Promitheas312227:257-30
11Mykonos312246:251-5
12Lefkadas303227:257-30
13Maroussi303206:247-41
14Vikos303216:267-51

Výsledky

Basket League · 21
Výsledky3. 10. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Mykonos
Aris
Lefkadas
Iraklis
PAOK
AEK Athens
Peristeri
Maroussi
Panathinaikos
AS Karditsas
Kolossos Rhodes
Vikos
Promitheas
Olympiacos
Vikos
AEK Athens
AS Karditsas
Kolossos Rhodes
Mykonos
Lefkadas
Maroussi
Promitheas
Iraklis
PAOK
Olympiacos
Peristeri
Aris
Panathinaikos
Lefkadas
Aris
Kolossos Rhodes
Peristeri
Iraklis
Mykonos
Promitheas
AS Karditsas
PAOK
Vikos
AEK Athens
Panathinaikos
Maroussi
Olympiacos
AEK Athens
Lefkadas
AS Karditsas
PAOK
Promitheas
Iraklis
Peristeri
Mykonos
Panathinaikos
Kolossos Rhodes
Vikos
Maroussi
Aris
Olympiacos
Iraklis
AEK Athens
Kolossos Rhodes
Promitheas
Lefkadas
Peristeri
Panathinaikos
Maroussi
PAOK
Aris
Mykonos
Vikos
AS Karditsas
Olympiacos
PAOK
Promitheas
Peristeri
AS Karditsas
AEK Athens
Kolossos Rhodes
Maroussi
Iraklis
Aris
Vikos
Mykonos
Panathinaikos
Lefkadas
Olympiacos
Kolossos Rhodes
Aris
Promitheas
Mykonos
AS Karditsas
Maroussi
Peristeri
AEK Athens
Olympiacos
PAOK
Panathinaikos
Iraklis
Vikos
Lefkadas
Aris
Promitheas
Mykonos
AS Karditsas
Iraklis
Kolossos Rhodes
Maroussi
PAOK
Vikos
Peristeri
AEK Athens
Olympiacos
Panathinaikos
Lefkadas
Olympiacos
Mykonos
Peristeri
Aris
Maroussi
Kolossos Rhodes
Iraklis
Vikos
AS Karditsas
Lefkadas
PAOK
Panathinaikos
Promitheas
AEK Athens
AEK Athens
AS Karditsas
PAOK
Peristeri
Kolossos Rhodes
Mykonos
Lefkadas
Maroussi
Vikos
Promitheas
Aris
Iraklis
Panathinaikos
Olympiacos
Peristeri
Kolossos Rhodes
Promitheas
PAOK
Aris
AS Karditsas
Mykonos
Iraklis
Lefkadas
AEK Athens
Maroussi
Panathinaikos
Olympiacos
Vikos
AEK Athens
PAOK
AS Karditsas
Peristeri
Iraklis
Lefkadas
Mykonos
Maroussi
Vikos
Aris
Panathinaikos
Promitheas
Kolossos Rhodes
Olympiacos
AS Karditsas
Iraklis
Maroussi
Aris
Olympiacos
Lefkadas
PAOK
Mykonos
Peristeri
Promitheas
Vikos
Kolossos Rhodes
Panathinaikos
AEK Athens
Maroussi
Vikos
Promitheas
Kolossos Rhodes
Lefkadas
AS Karditsas
AEK Athens
Peristeri
Aris
PAOK
Iraklis
Panathinaikos
Mykonos
Olympiacos
AS Karditsas
Mykonos
Kolossos Rhodes
AEK Athens

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v Basket League na jednom mieste. PAOK vedie s 3 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
PAOK1330262242
Aris2321230189
AS Karditsas3321212213
AEK Athens4321233237
Peristeri5321260272
Olympiacos6330256219
Panathinaikos7330282208
Iraklis8312228222
Kolossos Rhodes9312258262
Promitheas10312227257
Mykonos11312246251
Lefkadas12303227257
Maroussi13303206247
Vikos14303216267

Minulé sezóny

Basket League

Prehliadajte 18 archivovaných sezón Basket League, od 2008-2009 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2025
Založený:1927

Grécka basketbalová liga bola zriadená v sezóne 1927–28 prvým oficiálnym národným šampionátom, čo z nej robí jednu z najstarších organizovaných basketbalových súťaží Európy. Liga sa výrazne vyvinula v priebehu 20. storočia, formalizujúc svoju štruktúru a rozširujúc kompetitívny rozsah. V roku 1963 bola formálne zriadená moderná Národná kategória A1, vytvárajúc rámec pre súčasnú elitú divíziu. Liga prešla výraznými štrukturálnymi reformami v 80. a 90. rokoch vrátane zavedenia moderného playoff systému a rozšírenia na ubytovanie rastúceho domáceho talentu. Od 90. rokov sa liga stala významným rozvojovým základom pre európsky a medzinárodný basketbalový talent, pričom kluby pravidelne súťažia v EuroLeague a European Cup súťažiach.

  1. 1927 — Prvý oficiálny Grécky basketbalový šampionát konaný
  2. 1963 — Moderná Národná kategória A1 formálne zriadená
  3. 1990s — Zavedenie moderného playoff systému a kompetitívna reštrukturácia
  4. 2000s — Panathinaikos etabluje dynastiu s deviatimi šampionátmi za dekádu
  5. 2015 — Olympiacos sa objavuje ako trvalý záujemca o titul s viacerými po sebe idúcimi šampionátmi
  6. 2024 — Olympiacos vyhráva 15. šampionátový titul, poraziac Panathinaikos 3–1 vo finálach

Formát súťaže

16. 3. 2025
Tímy:16Zostupové miesta:1Európske miesta:4

Grécka Basket League funguje na formáte dvojkolového každý s každým so 16 tímami, pričom každý klub odohráva 30 zápasov v základnej časti (doma a vonku proti každému súperovi). Osem najlepších tímov postupuje do playoffov, odohravaných v sérii na päť zápasov. Šampionát je rozhodovaný prostredníctvom playoff braketu vrcholiaceho finálovou sériou na päť zápasov medzi dvoma najvyššie zostávajúcimi nasadeniami. Tím s najnižším umiestnením je automaticky zostúpený do Elite League (druhá úroveň), zatiaľ čo playoff kvalifikácia určuje prístup do európskych súťaží: štyri najlepšie tímy zabezpečujú miesta v kontinentálnych turnajoch. Liga využíva 2-bodový systém pre víťazstvá a 1 bod za prehry.

Rekordy

16. 3. 2025
Najviac titulov:Panathinaikos BC (38)Historický kráľ strelcov:Nikos Galis (12 864 bodov)

Nikos Galis drží celkový strelecký rekord s 12 864 bodmi naprieč 384 ligových zápasov, priemerne zaznamenávajúc mimoriadnych 33,5 bodov za zápas — svedectvo jeho dominancie ako jedného z najväčších strelcov basketbalu.

Analýza

16. 3. 2025

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna Grécka Basket League 2025–26 sledovala Olympiacos Piraeus etablujúci kompletnú dominanciu v ranných fázach súťaže. Piraiský klub udržiava neporazenosť so zápisom 19 víťazstiev a nulových prehier, priemerne zaznamenávajúc 97,9 bodov za zápas pri obmedzení súperov na len 78,5 bodov — veliaaci defenzívny výkon podčiarkujúci ich šampionátové predpoklady. Ich bodový rozdiel +19,4 za zápas reprezentuje basketbal elitnej úrovne, pozicionujúc ich ako zdrvujúcich favoritov na zachytenie 16. šampionátového titulu.

Panathinaikos AKTOR Athens prenasleduje lídrov na druhom mieste so zápisom 15–4, zaostávajúc za Olympiacos o štyri zápasy v tabuľke. Obhajcovia šampionátu zo sezóny 2023–24 demonštrujú odolnosť napriek deficitu, udržiavajúc kompetitívnu formu s ich 78,9 % úspešnosťou víťazstiev. Rivalita medzi týmito dvoma gigantmi zostáva centrálnym príbehom ligy. Kendrick Nunn sa etabloval ako jeden z najvýznamnejších individuálnych hráčov sezóny, vedúci Panathinaikos so strelnými priemermi patriate medzi elitu ligy.

Neočakávaný príbeh sezóny sa sústredí na bezprecedentnú defenzívnu efektívnosť Olympiacos v modernej ére. Ich schopnosť obmedzovať súperov na sub-79 bodov za zápas — pri zachovaní agresívnej, rýchlej ofenzivy — reprezentuje odklon od vzorcov posledných sezón. Ak Olympiacos udrží túto trajektóriu, sezóna 2025–26 riskuje stať sa korunováciou a nie kompetitívnym šampionátovým zápasom.

Historická dominancia: Dynastia Panathinaikos

Panathinaikos BC so 38-šampionátovým mandátom reprezentuje jednu z najtrvalejších dynastií v športe, zahŕňajúc viacero generácií a kompetitívnych ér. Medzi rokmi 2000 a 2009 samotný klub zachytil deväť šampionátov v jednej dekáde — koncentrácia úspechu, ktorá zostáva bezprecedentná v európskom domácom basketbale. Dominancia klubu sa rozprestierala za hranice domácej súťaže: Panathinaikos vyhral siedmy EuroLeague šampionát v roku 2024, kombinujúc kontinentálny aj domáci úspech spôsobom, ktorý len málo európskych basketbalových inštitúcií dosiahlo.

Renesancia Olympiacos a kompetitívne vyrovnávanie

Olympiacos Piraeus sa etabloval ako primárna kompetitívna protiváha ligy od polovice 2010-tych rokov, zachytávajúc 15. šampionátový titul v sezóne 2024–25 a etablujúc sa ako trvalí záujemci o titul. Dominancia Olympiacos v sezóne 2025–26 — udržiavajúci neporazenosť — naznačuje, že klub etabloval systematické výhody presahujúce výkon jednej sezóny, potenciálne schopné etablovania vlastnej dynastickej trajektórie ak súčasné výkonnostné úrovne budú udržané naprieč viacerými sezónami.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Grécka Basket League?

Šestnásť tímov súťaží v Grécka Basket League počas základnej časti, odohrávajúc formát dvojkolového každý s každým (30 zápasov každý). Osem najlepších tímov postupuje do playoffov.

Kto vyhral najviac šampionátov Grécka Basket League?

Panathinaikos BC drží celkový rekord so 38 šampionátovými titulmi. Olympiacos Piraeus je druhý najúspešnejší klub s 15 šampionátmi.

Ako funguje zostup v Grécka Basket League?

Tím s najnižším umiestnením v 16-timovej lige je automaticky zostúpený do Grécka Basketball Elite League (druhá úroveň) na konci každej sezóny.

Aký je playoff formát v Grécka Basket League?

Osem najlepších tímov zo základnej časti súťaží v playoff brakete na päť zápasov. Finálový zápas je odohravaný ako séria na päť zápasov medzi dvoma zostávajúcimi tímami.

Ktoré tímy sa kvalifikujú do európskych súťaží?

Štyri najlepšie tímy v Grécka Basket League získavajú kvalifikáciu do európskych súťaží vrátane EuroLeague a European Cup.

Kto je celkový vedúci strelec v histórii Grécka Basket League?

Nikos Galis drží celkový strelecký rekord s 12 864 bodmi naprieč 384 zápasov, priemerne zaznamenávajúc 33,5 bodov za zápas. Bol uvedený do Siene slávy Grécka Basket League v roku 2022.

API dáta: 18. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2025