Menu
Island

Premier League W

Tabuľka

Premier League W · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Premier League W 2026-2027 s 10 tímami. Grindavik W vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Njardvik W s 3 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Grindavik W440358:273+85
2Njardvik W431370:308+62
3KR Reykjavik W431377:359+18
4Stjarnan W431336:306+30
5Haukar W422327:307+20
6Tindastoll W422316:302+14
7Valur W422319:316+3
8Keflavik W413310:306+4
9Armann W404294:375-81
10Fjolnir W404248:403-155

Výsledky

Premier League W · 20
Výsledky29. 9. 2026–21. 10. 2026
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
ut 29. 9.
Detail zápasu
ut 29. 9.
Detail zápasu
ut 29. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

84 zápasov
Keflavik W
Stjarnan W
Haukar W
KR Reykjavik W
Athena W
Grindavik W
Armann W
Njardvik W
Tindastoll W
Valur W
Fjolnir W
Grindavik W
Stjarnan W
Fjolnir W
Armann W
Haukar W
KR Reykjavik W
Tindastoll W
Stjarnan W
Athena W
Valur W
Keflavik W
Njardvik W
Grindavik W
Keflavik W
KR Reykjavik W
Tindastoll W
Armann W
Grindavik W
Stjarnan W
Athena W
Valur W
Njardvik W
Haukar W
Fjolnir W
Valur W
Armann W
Keflavik W
KR Reykjavik W
Athena W
Njardvik W
Stjarnan W
KR Reykjavik W
Fjolnir W
Haukar W
Tindastoll W
Valur W
Grindavik W
Tindastoll W
Njardvik W
Athena W
Armann W
Grindavik W
KR Reykjavik W
Keflavik W
Haukar W
Fjolnir W
Armann W
Stjarnan W
Valur W
Njardvik W
Valur W
Athena W
Haukar W
Grindavik W
Armann W
Fjolnir W
Haukar W
Stjarnan W
KR Reykjavik W
Keflavik W
Tindastoll W
Keflavik W
Njardvik W
KR Reykjavik W
Valur W
Tindastoll W
Athena W
Tindastoll W
Fjolnir W
Armann W
Stjarnan W
Haukar W
Grindavik W
Athena W
Keflavik W
Grindavik W
Tindastoll W
Stjarnan W
Haukar W
Valur W
Armann W
Njardvik W
KR Reykjavik W
Fjolnir W
Keflavik W
Armann W
KR Reykjavik W
Athena W
Njardvik W
Haukar W
Valur W
Keflavik W
Grindavik W
Tindastoll W
Stjarnan W
Fjolnir W
Njardvik W
Stjarnan W
Keflavik W
Valur W
Tindastoll W
Njardvik W
Armann W
KR Reykjavik W
Haukar W
Grindavik W
Athena W
Grindavik W
Fjolnir W
Athena W
Stjarnan W
Grindavik W
Njardvik W
Haukar W
Armann W
Keflavik W
Valur W
Tindastoll W
KR Reykjavik W
Fjolnir W
Stjarnan W
Haukar W
Njardvik W
Armann W
Tindastoll W
Valur W
Athena W
Stjarnan W
Grindavik W
KR Reykjavik W
Keflavik W
Valur W
Fjolnir W
Athena W
KR Reykjavik W
Grindavik W
Valur W
Keflavik W
Armann W
Stjarnan W
Njardvik W
Tindastoll W
Haukar W
Fjolnir W
KR Reykjavik W
Armann W
Athena W
Haukar W
Keflavik W
KR Reykjavik W
Grindavik W
Njardvik W
Tindastoll W
Valur W
Stjarnan W
Armann W
Fjolnir W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 10 tímov v Premier League W na jednom mieste. Grindavik W vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Grindavik W1440358273
Njardvik W2431370308
KR Reykjavik W3431377359
Stjarnan W4431336306
Haukar W5422327307
Tindastoll W6422316302
Valur W7422319316
Keflavik W8413310306
Armann W9404294375
Fjolnir W10404248403

Minulé sezóny

Premier League W

Prehliadajte 11 archivovaných sezón Premier League W, od 2016-2017 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2025
Založený:1952Predchodca:Women's First Division (1. deild kvenna)

Islandská ženská basketbalová liga bola zriadená v roku 1952 ako Ženská 1. divízia (1. deild kvenna) a zrkadlila mužskú profesionálnu štruktúru, ktorá tiež začala v roku 1952. Liga prešla v roku 2007 zásadnou premenou, keď bola premenovaná na Úrvalsdeild kvenna, aby sa zosúladila s názvom mužskej najvyššej divízie. Počas 73 rokov histórie si liga udržala konzistentný formát základnej časti s play-off a stala sa pilierom islandského športu. Liga sa vyvinula z domácky orientovanej súťaže na poloprofesionálny subjekt s televíznymi vysielacími zmluvami a podnikovým sponzorstvom, čím zvýšila profil ženského basketbalu na Islande a vytvorila cesty pre atletov na medzinárodnú súťaž.

  1. 1952 — Ženská 1. divízia zriadená ako najvyššia úroveň islandského ženského basketbalu
  2. 2007 — Liga premenovaná na Úrvalsdeild kvenna, zosúladenie názvoslovia s mužskou divíziou
  3. 2018 — Haukar ženy vyhrali majstrovstvo; posun smerom ku konkurenčnej rovnováhe
  4. 2019 — Valur vyhrali prvý majstrovský titul v histórii franšízy
  5. 2023 — Valur porazili Keflavík 3-1 vo finále a získali titul 2022/23
  6. 2024 — Keflavík vyhral 17. majstrovský titul; historicky najúspešnejší klub ligy

Formát súťaže

16. 3. 2025
Tímy:10Zostupové miesta:1

Úrvalsdeild kvenna funguje ako súťaž doma-vonku, kde každý z 10 tímov odohráva približne 18 zápasov základnej časti. Osem najlepších tímov postupuje do play-off vo formáte s vyraďovaním, pričom štvrťfinály, semifinály a finály sa hrajú vo formáte najlepší z piatich sérií. Majster ligy je určený víťazom play-off, nie tabuľkou základnej časti. Tím na poslednom mieste po skončení základnej časti automaticky zostupuje do 1. deild kvenna (druhá divízia), zatiaľ čo víťaz druhej divízie postupuje. Tímy získavajú tri body za výhru a nula za prehru.

Rekordy

16. 3. 2025
Najviac titulov:Keflavík (17)

Helena Sverrisdóttir drží rekord ako najväčšia hráčka v histórii islandského ženského basketbalu — získala 12 ocenení Hráčka roka a reprezentovala Island na medzinárodnej scéne pri štúdiu na Texas Christian University (TCU).

Analýza

16. 3. 2025

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024/25 Úrvalsdeild kvenna sa formuje ako jedna z najkonkurencieschopnejších kampaní v nedávnej pamäti. UMF Njarðvík vedie tabuľku s bilanciou 13–5 a 26 bodmi, keď sa základná časť blíži ku koncu. Njarðvík preukázal šampionátové schopnosti tým, že v predchádzajúcej sezóne postúpil do finále, a súčasná forma naznačuje, že zostáva vážnym kandidátom na titul. Bezprostredne za ním sú Valur Women a Haukar Women, oba s bilanciou 12–6 a 24 bodmi, zatiaľ čo KR Reykjavík tiež sedí na 12–6. To vytvára tesne stlačenú štvoricu, ktorá robí boj o play-off veľmi napínajúcim.

Boj o titul je charakteristický konkurenčnou rovnováhou, nie dominanciou niektorého tímu. Keflavík, rekordný 17-násobný šampión, sa zdá byť mimo bezprostrednej diskusie o titul v tejto sezóne, čo je odklon od historickej nadradenosti. Tento posun odráža profesionalizáciu a rastúcu konkurencieschopnosť ligy, kde viacero franšíz disponuje zdrojmi a talentom na šampionátové kampane. Formát play-off — kde osem tímov súťaží v sériách najlepší z piatich — znamená, že tabuľka základnej časti, hoci dôležitá, neurčuje definitívneho šampióna.

Obranne liga naďalej prezentuje vysokokvalitný basketbal očakávaný na najvyššej úrovni islandského športu. Súboj medzi Njarðvíku, Valurom, Haukarom a KR Reykjavík pravdepodobne určí, ktoré tímy postúpia zo štvrťfinál do semifinál. Boj o ôsme a posledné play-off miesto zostáva nevyriešený a niekoľko tímov stále bojuje o postezónovú kvalifikáciu.

Historický kontext a evolúcia súťaže

Úrvalsdeild kvenna prešla pozoruhodnou premenou za posledné dve desaťročia — z ligy s jedným dominantným celkom na skutočne konkurencieschopnú súťaž. Po väčšinu histórie Keflavík potvrdil svoju pozíciu najúspešnejšej franšízy s 17 majstrovskými titulmi naprieč viacerými érami. Obdobie od roku 2018 však znamenalo výrazný posun v konkurenčnej krajine. Haukar vyhrali v sezóne 2017/18, nasledovalo historicky prvé majstrovstvo Valuru v sezóne 2018/19, ďalší titul Valuru v 2022/23 a víťazstvo Keflavíku v 2023/24. Toto rozdelenie majstrovstiev naprieč viacerými franšízami naznačuje, že liga vyvinula hĺbku a finančné zdroje potrebné na podporu viacerých kandidátov na titul súčasne.

Medzinárodný dosah a rozvoj hráčov

Ženský basketbalový program Islandu produkoval atletov schopných súťažiť na najvyšších medzinárodných úrovniach. Helena Sverrisdóttir je najvýraznejším príkladom islandskej žensko-basketbalovej excelentnosti — získala rekordných 12 ocenení Hráčka roka v Úrvalsdeild kvenna a následne súťažila na Texas Christian University (TCU) v NCAA. Sverrisdóttir, ktorá na TCU nastrieľala viac ako 1 700 bodov a v roku 2024 bola uvedená do Siene slávy TCU, dokazuje kvalitu talentu vychovaného v islandskom systéme. Jej úspechy inšpirovali ďalšie generácie islandských hráčok k medzinárodným príležitostiam.

Štruktúra ligy a formát

Úrvalsdeild kvenna funguje vo formáte navrhnutom na vyváženie základnej časti s intenzitou play-off. Každý z 10 tímov odohráva približne 18 zápasov základnej časti vo formáte doma-vonku, čo vytvára príležitosti pre tímy preukázať konzistentnosť. Trojbodový systém za výhry motivuje útočný basketbal a eliminuje možnosť remízy. Pravidlá na vyrovnanie sa uplatňujú, keď tímy skončia na rovnakom počte bodov — vzájomné stretnutia majú prednosť pred celkovým bodovým rozdielom.

Štruktúra play-off predstavuje kľúčovú súčasť súťažného formátu ligy. Osem najlepších tímov sa kvalifikuje do play-off s vyraďovaním. Formát najlepší z piatich poskytuje dostatočnú príležitosť pre konzistentnosť a zároveň umožňuje dramatické obraty a prekvapenia. Zostup a postup zabezpečujú, že Úrvalsdeild kvenna udržiava súťažné štandardy na najvyššej úrovni, pričom poskytujú cesty pre ambiciózne tímy z druhej divízie.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v islandskej ženské basketbalovej Premier League?

V Úrvalsdeild kvenna súťaží desať tímov, čo je najvyššia úroveň islandského ženského basketbalu. Tím na poslednom mieste automaticky každú sezónu zostupuje do druhej divízie.

Kto vyhral najviac titulov v islandskom ženskom basketbale?

Keflavík drží rekord so 17 majstrovskými titulmi. Naposledy vyhrali v sezóne 2023/24, keď porazili Njarðvík 3–0 vo finále.

Ako funguje systém play-off v Úrvalsdeild kvenna?

Osem najlepších tímov základnej časti postupuje do play-off s vyraďovaním. Tímy súťažia vo formáte najlepší z piatich sérií cez štvrťfinály, semifinály a finále.

Kedy bola islandská ženská basketbalová liga založená?

Liga bola založená v roku 1952 ako Ženská 1. divízia (1. deild kvenna) a v roku 2007 premenovaná na Úrvalsdeild kvenna, čo z nej robí jednu z najdlhšie fungujúcich ženských basketbalových súťaží v Európe.

Funguje zostup v islandskej ženské basketbalovej Premier League?

Áno, tím na poslednom mieste po každej základnej časti zostupuje do 1. deild kvenna (druhá divízia), zatiaľ čo víťaz druhej divízie postúpi do Premier League.

Kto je súčasným titulárnym sponzorom ligy?

Súčasným titulárnym sponzorom pre sezónu 2024–25 je Domino's Pizza a súťaž nesie oficiálny názov Domino's deild kvenna. Liga má históriu komerčných partnerstiev na podporu profesionálneho ženského basketbalu na Islande.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2025