Menu
Litva

Moteru Lyga W

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

2 zápasy

Tabuľka

Moteru Lyga W · 2025-2026

Aktuálna tabuľka Moteru Lyga W 2025-2026 s 10 tímami. Siauliai W vedie s 4 bodmi po 5 zápasoch, za ním nasleduje Kibirkstis Vilnius W s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Siauliai W541467:354+113
2Kibirkstis Vilnius W440365:249+116
3Aistes LSU Kaunas W532361:371-10
4Klaipedos Neptunas W431357:300+57
5Rokiskis W523359:415-56
6Liepajas Papirs/LSSS W422273:277-4
7LCC W413289:325-36
8Alytaus Dzukija W413278:331-53
10RSU Merks W413260:338-78
11TTT Riga W312238:214+24

Výsledky

Moteru Lyga W · 23
Výsledky3. 10. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

32 zápasov
Liepajas Papirs/LSSS W
Kibirkstis Vilnius W
RSU Merks W
TTT Riga W
Klaipedos Neptunas W
Aistes LSU Kaunas W
Rokiskis W
TTT Riga Juniores W
LCC W
Siauliai W
Liepajas Papirs/LSSS W
Alytaus Dzukija W
RSU Merks W
TTT Riga Juniores W
TTT Riga W
LCC W
Siauliai W
Klaipedos Neptunas W
Liepajas Papirs/LSSS W
Rokiskis W
Alytaus Dzukija W
RSU Merks W
Kibirkstis Vilnius W
RSU Merks W
TTT Riga W
Klaipedos Neptunas W
TTT Riga Juniores W
LCC W
Aistes LSU Kaunas W
Alytaus Dzukija W
Siauliai W
Liepajas Papirs/LSSS W
TTT Riga W
Aistes LSU Kaunas W
Klaipedos Neptunas W
TTT Riga Juniores W
Alytaus Dzukija W
Kibirkstis Vilnius W
TTT Riga W
Liepajas Papirs/LSSS W
Siauliai W
Alytaus Dzukija W
Aistes LSU Kaunas W
Kibirkstis Vilnius W
LCC W
RSU Merks W
Rokiskis W
Klaipedos Neptunas W
Alytaus Dzukija W
TTT Riga W
Kibirkstis Vilnius W
LCC W
Siauliai W
Aistes LSU Kaunas W
Klaipedos Neptunas W
RSU Merks W
Liepajas Papirs/LSSS W
TTT Riga Juniores W
TTT Riga Juniores W
TTT Riga W
Kibirkstis Vilnius W
Rokiskis W
LCC W
Rokiskis W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 10 tímov v Moteru Lyga W na jednom mieste. Siauliai W vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Siauliai W1541467354
Kibirkstis Vilnius W2440365249
Aistes LSU Kaunas W3532361371
Klaipedos Neptunas W4431357300
Rokiskis W5523359415
Liepajas Papirs/LSSS W6422273277
LCC W7413289325
Alytaus Dzukija W8413278331
RSU Merks W9413260338
TTT Riga W10312238214

Minulé sezóny

Moteru Lyga W

Prehliadajte 10 archivovaných sezón Moteru Lyga W, od 2016-2017 po 2025-2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2025
Založený:2002Predchodca:Lietuvos moterų krepšinio lyga (1994)

Moderná Moterų Lietuvos Krepšinio Lyga bola zriadená v roku 2002 s cieľom vytvoriť štruktúrovanejší a profesionálnejší rámec pre ženský basketbal v Litve po osamostatnení krajiny. Liga nadviazala na pôvodnú ženskú ligu z roku 1994, ktorá fungovala počas post-sovietskej transformácie Litvy. Od svojho vzniku prešla súťaž výraznou evolúciou — počet zúčastnených tímov sa v rôznych sezónach pohyboval medzi 8 a 12 klubmi. Najvýznamnejším štrukturálnym vývojom bolo zavedenie play-off systému vrcholiaceho finálami šampionátu, ktorý nahradil staršie formáty. Dôležitým komerčným medzníkom bolo uzavretie sponzorských zmlúv a mediálnych partnerstiev. Kibirkstis Vilnius sa etabloval ako dominantná sila modernej éry — 7 šampionátov vrátane bezprecedentného 5-ročného consecutívneho behu od roku 2021 do roku 2025 — čím zásadne zmenil kompetitívnu krajinu litovského ženského basketbalu.

  1. 1994 — Pôvodný litovský šampionát v ženskom basketbale zriadený
  2. 2002 — Moderná profesionálna Moterų Lietuvos Krepšinio Lyga zriadená
  3. 2013 — Kibirkstis Vilnius vyhral prvý šampionát a začal modernú éru dominancie
  4. 2021 — Kibirkstis začal bezprecedentný 5-ročný po sebe idúci titulový beh
  5. 2023-24 — Vilniaus Universitetas vyhral jediný šampionát počas 5-ročného panstva Kibirkstis
  6. 2024-25 — Kibirkstis Vilnius získal piaty po sebe idúci titul s neporazenou domácou kampaňou

Formát súťaže

16. 3. 2025
Tímy:10Zostupové miesta:2Európske miesta:2

Moterų Lietuvos Krepšinio Lyga funguje ako jednokolový každý s každým šampionát, kde všetkých 10 tímov súťaží navzájom v domácom a vonkajšom formáte počas základnej časti. Víťaz ligy je určený tímom s najvyšším počtom bodov na konci základnej časti, pričom za víťazstvo sa udeľujú tri body a za prehru jeden bod. Po základnej časti top 8 tímov postupuje do vylučovacieho play-off zahŕňajúceho štvrťfinály, semifinály a finály, čo pridáva kompetitívnu intenzitu a určuje oficiálnych šampióna. Dva posledné kluby zostupujú do druhostupňovej Moterų lyga B divizionas, zatiaľ čo top dva získavajú miesto v európskych súťažiach (EuroCup Women). Kibirkstis Vilnius s 5-ročným po sebe idúcim šampionátovým behom demonštruje, ako sa pravidelná sezónna dominancia premietá do play-off úspechu.

Rekordy

16. 3. 2025
Najviac titulov:Lietuvos Telekomas/TEO/VIČI-Aistës (15)

Kibirkstis Vilnius si upevnil dominanciu modernej éry so 7 šampionátmi v 13 sezónach (2013, 2014, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025) vrátane bezprecedentných 5 po sebe idúcich titulov od roku 2021 do roku 2025 — najdlhší neprerušený šampionátový beh v histórii ligy.

Analýza

16. 3. 2025

Analýza aktuálnej sezóny

Kampaň 2024-2025 Moterų Lietuvos Krepšinio Lyga ukazuje Kibirkstis Vilnius v dominantnej forme, predlžujúc bezprecedentnú šampionátsku dynastiu s bezchybným výkonom v základnej časti. Vilniuský klub vstúpil do play-off neporazený s dominantným bodovým ziskom odrážajúcim superiórny káder a taktickú exekúciu. Klaipedos Neptunas na druhom mieste výrazne zaostával za Kibirkstis, no zostal najverohodnejším konkurentom šampionátu. Boj o záchranu sa týkal niekoľkých klubov bojujúcich o vyhnutie sa zostupu — Panevėžys mal výrazné problémy a reálne hrozilo prepadnutie do druhej ligy.

Giedrė Labuckienė sa etablovala ako výnimočná hráčka sezóny, predvádzajúca elitnú produkciu naprieč viacerými štatistickými kategóriami. Jej prínosy v skórovaní, organizácii hry aj defenzívnej intenzite exemplifikujú kaliber talentu udržiavajúceho litovský ekosystém ženského basketbalu na vysokej úrovni.

Štruktúra ligy a formát

Moterų Lietuvos Krepšinio Lyga funguje ako jedina profesionálna ženská basketbalová súťaž v Litve s 10 klubmi v každý s každým základnej časti. Každý tím odohráva 18 zápasov (9 doma, 9 vonku). Trojbodový systém za víťazstvá zdôrazňuje konzistentnosť naprieč celou sezónou.

Play-off turnaj po základnej časti je určujúcou črtou súťaže. Top 8 klubov postupuje do štvrťfinálových konfrontácií, kde sa hrá séria najlepší z troch — víťazi postupujú do semifinál rovnakého formátu. Šampionátové finále medzi dvoma zostávajúcimi klubmi určuje konečného šampióna.

Zostup je skutočnou hrozbou pre posledné dva kluby, ktoré padajú do Moterų lyga B divizionas. Naopak, top dva tímy získavajú automatickú kvalifikáciu na EuroCup Women, čím majú hmatateľný stimul pre excelenciu v základnej časti.

Kibirkstis Vilnius: dominancia modernej éry

Kibirkstis Vilnius si etabloval ako definujúca sila súčasného litovského ženského basketbalu — 7 šampionátov v 13 sezónach zásadne pretvorili kompetitívnu krajinu. Dominancia klubu začala inaugurálnym titulom v roku 2013 a vyústila do bezprecedentného 5-ročného consecutívneho šampionátového behu od roku 2021 do roku 2025 — absolútny rekord v histórii ligy.

Počas tohto päťročného obdobia unikol jediný šampionát: sezóna 2023-24, keď Vilniaus Universitetas dosiahol prekvapujúce víťazstvo. Kibirkstis však ihneď v ďalšej sezóne vrátil šampionát domov a opäť potvrdil svoju organizačnú stabilitu a hráčsku hĺbku.

Sezóna 2024-25 exemplifikovala kompetitívnu nadradenosť Kibirkstis — neporazená základná časť s víťazstvami s rozdielom 30+ bodov vrátane dominantného 105:55 nad Panevėžys ilustrovala výraznú kvalitatívnu priepasť medzi šampiónom a zvyškom ligy.

Historický kontext a evolúcia

Ženský basketbal v Litve má hlbšie historické korene, než naznačuje rok 2002 — šport sa presadzoval aj počas sovietskej éry. Organizácia Lietuvos Telekomas (tiež známa ako TEO, VIČI alebo Aistës v rôznych sponzorských iteráciách) ovládala ligou jej prvé desaťročia a naakumulovala 15 šampionátov — absolútny rekord dodnes. Prechod od éry TEO ku Kibirkstis dominancii predstavuje generačný posun v litovskom ženskom basketbale.

Medzinárodná účasť

Liga slúži ako primárna cesta pre litovské ženské basketbalové kluby do európskych súťaží cez EuroCup Women. Kibirkstis Vilnius a Klaipedos Neptunas sa stali pravidelnými účastníkmi EuroCup Women a reprezentujú litovský basketbal v kontinentálnej súťaži. Okrem toho sa kluby zúčastňujú Ženské baltské basketbalovej ligy — regionálnej súťaže s tímami z Litvy, Lotyšska a Estónska.

Prípad Justė Jocytė — talentovanej hráčky, ktorá sa vypracovala cez litovský systém až na 5. miesto v drafte WNBA 2024 — exemplifikuje, ako liga slúži ako platforma pre rozvoj talentov svetového formátu.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Moterų Lietuvos Krepšinio Lyga?

Liga zahŕňa 10 profesionálnych ženských basketbalových tímov súťažiacich v jednosezónnom formáte s domácimi a vonkajšími zápasmi.

Ktorý klub vyhral najviac šampionátov Moterų Lietuvos Krepšinio Lyga?

Lietuvos Telekomas/TEO/VIČI-Aistës drží absolútny rekord s 15 šampionátmi. V modernej ére vyhral Kibirkstis Vilnius 7 titulov vrátane 5 po sebe idúcich šampionátov od roku 2021 do roku 2025.

Ako funguje zostup v litovskej ženské basketbalovej lige?

Dva posledné kluby v tabuľke základnej časti zostupujú do Moterų lyga B divizionas (druhá liga), zatiaľ čo top 8 tímov postupuje do play-off turnaja.

Koľko miest v európskych súťažiach liga poskytuje?

Top dva tímy v základnej časti získavajú miesto v EuroCup Women — primárna cesta Litvy do európskej klubovej súťaže.

Existuje play-off systém v Moterų Lietuvos Krepšinio Lyga?

Áno, po základnej časti nasleduje play-off turnaj, kde top 8 tímov súťaží cez štvrťfinály, semifinály a finály na určenie oficiálnych šampióna.

Kto je súčasným titulárnym sponzorom ligy?

Smart Way slúži ako titulárny sponzor pre sezónu 2024-2025 a poskytuje komerčnú podporu pre prevádzku ligy a propagačné aktivity.

API dáta: 18. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2025