Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

6 zápasov

Tabuľka

NB I A · 2026-2027

Aktuálna tabuľka NB I A 2026-2027 s 14 tímami. Szombathely vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Atomeromu Paks s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Szombathely440394:292+102
2Atomeromu Paks440418:322+96
3Kaposvari541467:447+20
4Budapesti Honved Se431352:353-1
5Alba Fehervar431376:339+37
6Szolnoki Olaj532443:414+29
7Szedeak422326:329-3
8Soproni KC422343:361-18
9Phoenix-MT Fot422325:318+7
10Kormend413332:376-44
11OSE Lions413342:378-36
12DEAC404341:376-35
13NKA Pecs404309:375-66
14Kecskemeti TE404269:357-88
Výsledky26. 9. 2026–20. 10. 2026
ut 20. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
ut 29. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Phoenix-MT Fot
Alba Fehervar
Szedeak
DEAC
Szombathely
Kecskemeti TE
OSE Lions
Soproni KC
NKA Pecs
Kormend
Kaposvari
Atomeromu Paks
Szolnoki Olaj
Budapesti Honved Se
Alba Fehervar
Szedeak
Atomeromu Paks
Phoenix-MT Fot
Kormend
Szombathely
Budapesti Honved Se
OSE Lions
DEAC
Kecskemeti TE
Soproni KC
NKA Pecs
Phoenix-MT Fot
Szolnoki Olaj
Szedeak
Atomeromu Paks
OSE Lions
Kaposvari
Kecskemeti TE
Alba Fehervar
Kormend
Soproni KC
NKA Pecs
Budapesti Honved Se
Kaposvari
NKA Pecs
Alba Fehervar
DEAC
Phoenix-MT Fot
OSE Lions
Soproni KC
Szombathely
Szolnoki Olaj
Szedeak
Atomeromu Paks
Kecskemeti TE
Budapesti Honved Se
Kormend
Kormend
Kaposvari
NKA Pecs
Phoenix-MT Fot
Soproni KC
Budapesti Honved Se
Szedeak
OSE Lions
Szombathely
Alba Fehervar
DEAC
Atomeromu Paks
Phoenix-MT Fot
Kormend
Szedeak
NKA Pecs
OSE Lions
Kecskemeti TE
Kaposvari
Soproni KC
Budapesti Honved Se
Szombathely
Atomeromu Paks
Alba Fehervar
Szolnoki Olaj
DEAC
Kecskemeti TE
Szolnoki Olaj
Kecskemeti TE
NKA Pecs
DEAC
OSE Lions
Alba Fehervar
Szolnoki Olaj
Budapesti Honved Se
Kaposvari
Kormend
Szedeak
Soproni KC
Phoenix-MT Fot
Szombathely
Atomeromu Paks
Szombathely
DEAC
OSE Lions
Alba Fehervar
Szedeak
Soproni KC
Kecskemeti TE
Kormend
Phoenix-MT Fot
Budapesti Honved Se
Szolnoki Olaj
Atomeromu Paks
NKA Pecs
DEAC
Kaposvari
Szombathely
Kaposvari
Phoenix-MT Fot
Alba Fehervar
NKA Pecs
Budapesti Honved Se
Szedeak
Atomeromu Paks
OSE Lions
DEAC
Kormend
Soproni KC
Kecskemeti TE
Szombathely
Szolnoki Olaj
Phoenix-MT Fot
Szombathely
OSE Lions
Szolnoki Olaj
Szedeak
Kaposvari
NKA Pecs
Atomeromu Paks
Kormend
Alba Fehervar
DEAC
Soproni KC
Kaposvari
Kecskemeti TE
Szolnoki Olaj
NKA Pecs
Szombathely
OSE Lions
Atomeromu Paks
Kormend
Phoenix-MT Fot
Szedeak
Soproni KC
Alba Fehervar
Budapesti Honved Se
DEAC
Alba Fehervar
Budapesti Honved Se
Kecskemeti TE
Phoenix-MT Fot
NKA Pecs
OSE Lions
Szedeak
Szombathely
Soproni KC
Atomeromu Paks
Kormend
Szolnoki Olaj
DEAC
Kaposvari
Kecskemeti TE
Budapesti Honved Se
Phoenix-MT Fot
DEAC
Szombathely
NKA Pecs
Szolnoki Olaj
Soproni KC
Szedeak
Kecskemeti TE
Kaposvari
Alba Fehervar
Budapesti Honved Se
Atomeromu Paks
OSE Lions
Kormend
Kecskemeti TE
Szombathely
Alba Fehervar
Phoenix-MT Fot
Kormend
NKA Pecs
Soproni KC
OSE Lions
DEAC
Szedeak
Budapesti Honved Se
Szolnoki Olaj
Atomeromu Paks
Kaposvari
Kecskemeti TE
DEAC
Phoenix-MT Fot
Atomeromu Paks
Kaposvari
Szolnoki Olaj

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v NB I A na jednom mieste. Szombathely vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Szombathely1440394292
Atomeromu Paks2440418322
Kaposvari3541467447
Budapesti Honved Se4431352353
Alba Fehervar5431376339
Szolnoki Olaj6532443414
Szedeak7422326329
Soproni KC8422343361
Phoenix-MT Fot9422325318
Kormend10413332376
OSE Lions11413342378
DEAC12404341376
NKA Pecs13404309375
Kecskemeti TE14404269357

Minulé sezóny

NB I A

Prehliadajte 17 archivovaných sezón NB I A, od 2010-2011 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1945

Nemzeti Bajnokság I/A má korene v prvých organizovaných basketbalových ligách v Maďarsku po druhej svetovej vojne od roku 1945. V komunistickej ére dominovale armádne a priemyselné kluby, pričom liga slúžila ako základ pre maďarský národný tím. Po politickom prechode v roku 1989 sa liga otvorila zahraničným hráčom a profesionálnym štruktúram, čo viedlo k výraznému zlepšeniu kvality hry. Szolnoki Olajbányász sa etabloval ako dominantná sila s desiatimi titulmi, zatiaľ čo Falco Szombathely sa v posledných rokoch objavil ako formidabilný rival. Liga čerpá talenty z celej Európy a Severnej Ameriky, pričom americkí hráči z kolégií tvoria základnú vrstvu rosterov. Maďarský basketbal sa tešil medzinárodnému uznaniu prostredníctvom účastí v FIBA Europe pohároch.

  1. 1945 — Zriadenie Nemzeti Bajnokság I/A ako prvej organizovanej najvyššej ligy v Maďarsku
  2. 1989 — Otvorenie ligy zahraničným hráčom po politickom prechode, dramatické zvýšenie kvality
  3. 2003 — Szolnoki Olajbányász vyhral prvý z desiatich titulov, začínajúc éru dominancie
  4. 2021 — Falco Szombathely získal titul, spúšťajúc štvortitulové obdobie za päť sezón
  5. 2024 — Falco Szombathely obhájil titul, potvrzujúc status ako moderná dynastia NB I/A
  6. 2025 — Falco Szombathely vyhral štvrtý titul za päť sezón, upevňujúc dominanciu v súčasnom maďarskom basketbale

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:2Európske miesta:2

NB I/A funguje so základnou časťou, po ktorej nasledujú playoff. Štrnásť tímov súťaží vo formáte každý s každým počas základnej časti, pričom výsledky určujú playoff nasadzovanie. Playofffy sú štruktúrované ako vyraďovacia súťaž best-of-5 zápasov, pričom šampionát je rozhodnutý vo finálovej sérii. Dvaja posledný tímy zostupujú do NB I/B. Tímy umiestňujúce sa na vrchných pozíciách základnej časti si zabezpečujú európske miesta v FIBA pohárových súťažiach. Playoff formát zaručuje kompetitívnu intenzitu v záverečných fázach sezóny.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Szolnoki Olajbányász (10)

Szolnoki Olajbányász drží rekord desiatich šampionátov a zostáva najúspešnejším klubom v histórii NB I/A. Falco Szombathely sa etabloval ako dominantná moderná sila so štyrmi titulmi za päť sezón (2021-2025), pričom Brady Skeens predvádzal výnimočné individuálne výkony s viac ako 26 bodmi na zápas.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna NB I/A 2025-26 sa vyvíja ako napínavý boj medzi etablovanými veľmocami a ambicióznymi vyzývateľmi. Falco Szombathely, štyrikrát šampión za posledných päť sezón, vstupuje do sezóny ako jasný favorit po dominantnej kampani 2024-25. Ich formát zostáva neotrasiteľný s Bradym Skeeensom ako kľúčovým hráčom, ktorý pravidelne dosahuje 26 a viac bodov na zápas, pričom drží súperni v napätí po celú sezónu. Szolnoki Olajbányász, historický lídra ligy s desiatimi šampionátmi, bojuje o návrat na vrchol po niekoľkých rokoch sekundujúcich Falcu, pričom ich skúsený roster reprezentuje konzistentú hrozbu.

Konkurencieschopnosť ligy sa naďalej zlepšuje, pričom niekoľko tímov investuje do zahraničných talentov, aby vyrovnali sily s dominantnými franšízami. Americkí hráči z kolégií tvoria základ mnohých rosterov, čo zvyšuje celkovú kvalitu a divácky záujem. Playoff boj sa sľubuje byť obzvlášť napínavý, keďže najlepší tímy sa prípravia na série best-of-5, kde konzistentnosť a hĺbka rostera rozhodujú o šampionáte.

Historická šampionátová dominancia

História NB I/A odráža evolúciu maďarského basketbalu od skromných počiatkov v roku 1945 až po modernú profesionálnu ligu priťahujúcu medzinárodné talenty. Szolnoki Olajbányász si vybudoval impozantné dedičstvo s desiatimi šampionátmi, etablujúc sa ako symbol basketbalovej excelentnosti v Maďarsku. Ich éra dominancie v 2000-tych a 2010-tych rokoch definovala ligový futbal na celú generáciu.

Vzostup Falco Szombathely v posledných rokoch priniesol nový rozmer do maďarského basketbalu. Štyri tituly za päť sezón (2021-2025) predstavujú jednu z najimpozantnejších dynastií v modernej histórii ligy, pričom ich systematický prístup k budovaniu tímu — kombinujúci domácich hráčov s cielenými zahraničnými verstami — slúži ako vzor pre ďalšie kluby. Rivalita medzi Szolnoki a Falco vytvára kompetitívnu os, okolo ktorej sa točí celá liga, zabezpečujúc divácky záujem a mediálnu pozornosť naprieč celou sezónou.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v NB I/A?

Štrnásť tímov súťaží v Nemzeti Bajnokság I/A, najvyššej maďarskej basketbalovej lige, pričom dvaja najhorší tímy zostupujú do NB I/B na konci každej sezóny.

Ktorý klub vyhral najviac titulov NB I/A?

Szolnoki Olajbányász drží rekord desiatich šampionátov v NB I/A, etablujúc sa ako historicky najúspešnejší klub v maďarskom basketbale.

Ako fungujú playofffy NB I/A?

Playofffy NB I/A sú štruktúrované ako vyraďovacia súťaž best-of-5, kde najlepšie tímy zo základnej časti súťažia o šampionát. Finálová séria rozhoduje o šampiónovi celej sezóny.

Kedy bola NB I/A zriadená?

Nemzeti Bajnokság I/A bola zriadená v roku 1945 po druhej svetovej vojne ako prvá organizovaná basketbalová liga na najvyššej úrovni v Maďarsku.

Kto dominuje modernej NB I/A?

Falco Szombathely dominuje modernej NB I/A so štyrmi titulmi za päť sezón (2021-2025), hoci Szolnoki Olajbányász zostáva historickým lídrom s desiatimi celkovými šampionátmi.

Aké európske miesta získavajú tímy NB I/A?

Dve najlepšie umiestnené tímy v NB I/A si zabezpečujú európske miesta v FIBA pohárových súťažiach, umožňujúc maďarskému basketbalu súťažiť na medzinárodnej úrovni.

API dáta: 21. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026