Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

3 zápasy

Tabuľka

NB I A W · 2026-2027

Aktuálna tabuľka NB I A W 2026-2027 s 11 tímami. DVTK W vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Sopron W s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1DVTK W440332:205+127
2Sopron W440362:247+115
3ETO Basket W541367:345+22
4Csata TKK W532380:336+44
5Cegledi W532321:330-9
6TFSE W422305:255+50
7Szekszard W422290:269+21
8Ujbuda BEAC W523378:371+7
9NKA Pecs W413270:252+18
10Vasas Csata W505267:425-158
11Szigetszentmiklos W505267:504-237
Výsledky24. 9. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
št 24. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

85 zápasov
Sopron W
Ujbuda BEAC W
Cegledi W
Szekszard W
TFSE W
Csata TKK W
NKA Pecs W
Szigetszentmiklos W
DVTK W
ETO Basket W
Ujbuda BEAC W
DVTK W
Csata TKK W
NKA Pecs W
Szekszard W
TFSE W
Szigetszentmiklos W
Cegledi W
Vasas Csata W
Sopron W
Cegledi W
ETO Basket W
NKA Pecs W
Ujbuda BEAC W
Sopron W
Szekszard W
TFSE W
Vasas Csata W
DVTK W
Csata TKK W
TFSE W
NKA Pecs W
Csata TKK W
Cegledi W
Vasas Csata W
ETO Basket W
Szekszard W
Szigetszentmiklos W
Sopron W
DVTK W
Cegledi W
Ujbuda BEAC W
DVTK W
TFSE W
Szekszard W
ETO Basket W
NKA Pecs W
Sopron W
Vasas Csata W
Szigetszentmiklos W
Csata TKK W
Ujbuda BEAC W
DVTK W
NKA Pecs W
Sopron W
TFSE W
Szigetszentmiklos W
ETO Basket W
Vasas Csata W
Szekszard W
Ujbuda BEAC W
ETO Basket W
Csata TKK W
Szigetszentmiklos W
Cegledi W
Sopron W
DVTK W
Vasas Csata W
NKA Pecs W
Szekszard W
Vasas Csata W
NKA Pecs W
ETO Basket W
Csata TKK W
Cegledi W
TFSE W
Szekszard W
DVTK W
Szigetszentmiklos W
Ujbuda BEAC W
Ujbuda BEAC W
Szekszard W
Sopron W
ETO Basket W
Csata TKK W
Vasas Csata W
Szigetszentmiklos W
TFSE W
NKA Pecs W
Cegledi W
ETO Basket W
TFSE W
Szekszard W
Csata TKK W
Vasas Csata W
Ujbuda BEAC W
Cegledi W
DVTK W
Szigetszentmiklos W
Sopron W
Cegledi W
Vasas Csata W
DVTK W
Szigetszentmiklos W
NKA Pecs W
ETO Basket W
Sopron W
Csata TKK W
TFSE W
Ujbuda BEAC W
Ujbuda BEAC W
Sopron W
Csata TKK W
TFSE W
Szekszard W
Cegledi W
ETO Basket W
DVTK W
Szigetszentmiklos W
NKA Pecs W
Cegledi W
Szigetszentmiklos W
NKA Pecs W
Csata TKK W
Sopron W
Vasas Csata W
TFSE W
Szekszard W
DVTK W
Ujbuda BEAC W
Csata TKK W
DVTK W
ETO Basket W
Cegledi W
Ujbuda BEAC W
NKA Pecs W
Szekszard W
Sopron W
Vasas Csata W
TFSE W
NKA Pecs W
TFSE W
ETO Basket W
Vasas Csata W
Cegledi W
Csata TKK W
DVTK W
Sopron W
Szigetszentmiklos W
Szekszard W
ETO Basket W
Szekszard W
Ujbuda BEAC W
Cegledi W
Sopron W
NKA Pecs W
TFSE W
DVTK W
Szigetszentmiklos W
Vasas Csata W
ETO Basket W
Szigetszentmiklos W
NKA Pecs W
DVTK W
TFSE W
Sopron W
Szekszard W
Vasas Csata W
Ujbuda BEAC W
Csata TKK W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 11 tímov v NB I A W na jednom mieste. DVTK W vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
DVTK W1440332205
Sopron W2440362247
ETO Basket W3541367345
Csata TKK W4532380336
Cegledi W5532321330
TFSE W6422305255
Szekszard W7422290269
Ujbuda BEAC W8523378371
NKA Pecs W9413270252
Vasas Csata W10505267425
Szigetszentmiklos W11505267504

Minulé sezóny

NB I A W

Prehliadajte 19 archivovaných sezón NB I A W, od 2008-2009 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:1933

Nemzeti Bajnokság I/A bola zriadená v roku 1933, čo z nej robí jednu z najskorších organizovaných ženských basketbalových súťaží v Európe. Za deväť desaťročí prevádzky sa liga vyvinula z regionálnej súťaže na profesionálne domáce majstrovstvá s výraznou konkurenčnou hĺbkou. V posledných rokoch získala súťaž medzinárodný ohlas prostredníctvom úspechu klubov ako Sopron Basket, ktorý sa stal prvým maďarským basketbalovým tímom akéhokoľvek pohlavia, ktorý vyhral majstrovstvá EuroLeague Women v roku 2022. Liga naďalej pritiahuje medzinárodných hráčov a trénerov a zároveň rozvíja domáci talent pre maďarský národný tím.

  1. 1933 — Nemzeti Bajnokság I/A zriadená ako maďarský top ženský basketbalový šampionát
  2. 1985–88 — BSE Budapešť dominuje ére, vyhrala niekoľko po sebe nasledujúcich titulov
  3. 2007–2019 — Sopron Basket sa objavil ako dominantná sila, vyhral 13 titulov v 13 sezónach
  4. 2021–22 — Sopron Basket vyhral historické majstrovstvá EuroLeague Women, prvý maďarský tím, ktorý to dosiahol
  5. 2024–25 — Sopron Basket získal 16. majstrovský titul a rozšíril svoju dominanciu

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:12Zostupové miesta:2Európske miesta:2

Liga funguje so split-season formátom s pravidelnou sezónou 22 zápasov (každý tím hrá s každým iným tímom dvakrát). Top osem tímov postupuje do play-off fázy zahŕňajúcej štvrťfinálové série (na 3 víťazstvá), semifinály (na 3 víťazstvá) a finále (na 5 víťazstiev). Dva najslabšie tímy zostupujú do druhej divízie (NB II). Dva najvyššie umiestnené tímy v pravidelnej sezóne získavajú priamy vstup do európskych klubových súťaží, typicky EuroLeague Women a EuroCup Women. Majstrovstvá sa rozhodujú cez play-off finále.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:BSE Budapešť (21)

Sopron Basket vyhral 16 titulov od roku 1993, čím sa etabloval ako najúspešnejší klub v modernej ére maďarského ženského basketbalu.

Analýza

16. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sopron Basket získal svoje 16. majstrovstvá Nemzeti Bajnokság I/A v sezóne 2024–25, čím znovu potvrdil dominanciu v maďarskom ženskom basketbale porazením obhajcu DVTK HUN-Therm v tesnom play-off finále. Toto víťazstvo podčiarkuje výnimočnú konzistentnosť a kvalitu Sopron, ktorý sa etabloval ako najúspešnejší klub v modernej konkurenčnej ére. Pravidelná sezóna 2024–25 predviedla konkurenčnú hĺbku ligy, pričom Sopron skončil na vrchole tabuľky pred DVTK, NKA Pécs, UNI Győr a Szekszárd, z ktorých každý bol schopný bojovať o titul cez play-off kolá.

Zápasnenie o titul medzi Sopron Basket a DVTK HUN-Therm prinieslo pútavý naratív počas celej sezóny. DVTK, ako obhajca z roku 2023–24, vstúpil do kampane ako legitímny kandidát na titul, ale nadradenosť Sopron v hĺbke kádra a skúsenostiach v high-pressure play-off situáciách sa nakoniec ukázala ako rozhodujúca. Rivalita medzi týmito dvoma klubmi sa stala definujúcim zápasom maďarského ženského basketbalu.

Sopronova pokračujúca excelentnosť presahuje domácu ligu, keďže zostávajú konzistentnou prítomnosťou v európskych klubových súťažiach. Víťazstvo v majstrovstvách EuroLeague Women 2021–22 vytvorilo nový štandard pre maďarský basketbal a naďalej zvyšuje profil celej ligy medzinárodne.

Štruktúra ligy a konkurenčný formát

Nemzeti Bajnokság I/A funguje podľa starostlivo štruktúrovaného formátu určeného na vyváženie konzistentnosti pravidelnej sezóny s dramatickosťou play-off. Každý z 12 tímov hrá pravidelnú sezónu 22 zápasov od septembra do marca v každý s každým formáte. Systém play-off zavádza ďalšiu vrstvu konkurenčnej intenzity, pričom top osem tímov z pravidelnej sezóny postupuje do knockout kôl.

Zostup poskytuje skutočné stávky pre kluby mimo picture play-off. Dva najslabšie tímy zostupujú do NB II, čo vytvára jasnú hierarchiu v maďarskom ženskom basketbale a zabezpečuje, že súťaž zostáva intenzívna počas celej sezóny.

Historický význam a rekordy klubov

Národné majstrovstvá I/A za 92 rokov histórie zahŕňa niekoľko éier dominancie a evolúcie. BSE Budapešť drží alltime rekord v majstrovstvách s 21 titulmi, primárne naakumulovanými počas 80. a 90. rokov. Moderná éra bola však takmer výlučne definovaná Sopron Basket, ktorý vyhral 16 majstrovstiev od roku 1993.

Medzi rokmi 2007 a 2019 Sopron vyhral 13 titulov v 13 po sebe nasledujúcich sezónach, čo bolo obdobie dominancie vzácne viďané v profesionálnom športe. Hoci táto séria skončila majstrovstvami DVTK v 2023–24, okamžité znovuzískaní titulu Sopron v 2024–25 demonštruje ich trvalú konkurenčnú výhodu.

Medzinárodný dopad a európska súťaž

Nemzeti Bajnokság I/A získala medzinárodný ohlas prostredníctvom udržateľného úspechu jej klubov v európskych súťažiach. Víťazstvo Sopron Basket v majstrovstvách EuroLeague Women 2021–22 predstavovalo prelomový moment pre maďarský basketbal, keďže sa stali prvým basketbalovým tímom z Maďarska – mužským alebo ženským – ktorý vyhral najvýznamnejšiu európsku klubovú súťaž. Toto víťazstvo nad Fenerbahçe Safiport (60–55) demonštrovalo, že maďarský basketbal môže konkurovať a poraziť najsilnejšie európske programy.

Rozvoj hráčov a medzinárodné zastúpenie

Nemzeti Bajnokság I/A slúži ako primárna vývojová platforma pre maďarský ženský národný basketbalový tím. Liga čoraz viac pritiahuje medzinárodných hráčov, najmä zo susediacich stredoeurópskych krajín a zo zámorí, čím prináša rôznorodé hracie štýly a konkurenčné štandardy. Táto internacionalizácia zvýšila celkovú kvalitu hry a zároveň vytvára atraktívnejší produkt pre vysielateľov a sponzorov.

Často kladené otázky

Koľko tímov súperí v Nemzeti Bajnokság I/A?

Dvanásť profesionálnych ženských basketbalových klubov súperí v lige počas pravidelnej sezóny, pričom top osem postupuje do play-off.

Aký je formát play-off Nemzeti Bajnokság I/A?

Top osem tímov hrá štvrťfinály a semifinály v sériách na 3 víťazstvá, pričom záverečné finále sa rozhoduje vo formáte na 5 víťazstiev.

Koľkokrát Sopron Basket vyhral maďarské majstrovstvá?

Sopron Basket vyhral 16 titulov v Nemzeti Bajnokság I/A, čím sa stal najúspešnejším klubom v modernej ére, hoci BSE Budapešť drží alltime rekord s 21 titulmi.

Súperia top tímy ligy v európskych súťažiach?

Áno, dva najvyššie umiestnené tímy v pravidelnej sezóne získavajú priamy vstup do európskych súťaží, typicky EuroLeague Women a EuroCup Women.

Kedy bola Nemzeti Bajnokság I/A zriadená?

Liga bola zriadená v roku 1933, čo z nej robí jednu z najstarších ženských basketbalových súťaží v Európe vo veku 92 rokov.

Ktoré tímy zostupujú z Nemzeti Bajnokság I/A?

Dva najslabšie tímy v pravidelnej sezóne zostupujú do NB II (druhej divízie) pre nasledujúcu sezónu.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026