Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

1 zápas

Tabuľka

BBL · 2026-2027

Aktuálna tabuľka BBL 2026-2027 s 18 tímami. Bayern vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Trier s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Bayern440403:276+127
2Trier541500:436+64
3Frankfurt431358:341+17
4Basketball Braunschweig431390:383+7
5Rostock532454:402+52
6Bonn532444:401+43
7Syntainics MBC532404:381+23
8Ludwigsburg532448:452-4
9Oldenburg532386:423-37
10Wurzburg422303:321-18
11Bamberg523448:446+2
12Ulm523410:431-21
13Jena523376:437-61
14Alba Berlin523402:453-51
15Hamburg514402:441-39
16Chemnitz514425:445-20
17Vechta514403:465-62
18Phoenix Hagen514438:460-22
Výsledky27. 9. 2026–23. 10. 2026
pi 23. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
Vechta97–92PPUlm
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
Bonn115–68Jena
pi 9. 10.
Detail zápasu
po 5. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
Jena79–71Vechta
št 1. 10.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
Trier98–85Jena
ne 27. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Syntainics MBC
Rostock
Ludwigsburg
Bonn
Vechta
Trier
Phoenix Hagen
Basketball Braunschweig
Bayern
Hamburg
Alba Berlin
Ulm
Wurzburg
Chemnitz
Jena
Frankfurt
Phoenix Hagen
Vechta
Basketball Braunschweig
Wurzburg
Ulm
Oldenburg
Chemnitz
Ludwigsburg
Bamberg
Jena
Rostock
Bayern
Hamburg
Syntainics MBC
Bonn
Alba Berlin
Bayern
Basketball Braunschweig
Alba Berlin
Phoenix Hagen
Rostock
Ulm
Trier
Bamberg
Vechta
Chemnitz
Bonn
Basketball Braunschweig
Syntainics MBC
Frankfurt
Ludwigsburg
Oldenburg
Wurzburg
Bayern
Jena
Hamburg
Phoenix Hagen
Ludwigsburg
Bamberg
Bonn
Ulm
Jena
Hamburg
Wurzburg
Oldenburg
Alba Berlin
Frankfurt
Trier
Rostock
Vechta
Bayern
Syntainics MBC
Chemnitz
Basketball Braunschweig
Wurzburg
Vechta
Jena
Rostock
Basketball Braunschweig
Bamberg
Oldenburg
Frankfurt
Trier
Chemnitz
Bonn
Ulm
Ludwigsburg
Syntainics MBC
Hamburg
Phoenix Hagen
Alba Berlin
Bayern
Frankfurt
Wurzburg
Chemnitz
Rostock
Ludwigsburg
Wurzburg
Vechta
Hamburg
Oldenburg
Trier
Phoenix Hagen
Jena
Syntainics MBC
Alba Berlin
Basketball Braunschweig
Frankfurt
Bayern
Bonn
Ulm
Bamberg
Basketball Braunschweig
Alba Berlin
Hamburg
Ludwigsburg
Bamberg
Phoenix Hagen
Chemnitz
Oldenburg
Wurzburg
Syntainics MBC
Trier
Rostock
Jena
Bayern
Bonn
Frankfurt
Alba Berlin
Vechta
Basketball Braunschweig
Ulm
Rostock
Basketball Braunschweig
Phoenix Hagen
Bayern
Ulm
Trier
Ludwigsburg
Frankfurt
Syntainics MBC
Chemnitz
Vechta
Bonn
Hamburg
Alba Berlin
Jena
Oldenburg
Bamberg
Wurzburg
Bayern
Ludwigsburg
Trier
Syntainics MBC
Wurzburg
Jena
Basketball Braunschweig
Hamburg
Bonn
Phoenix Hagen
Vechta
Oldenburg
Alba Berlin
Rostock
Bayern
Ulm
Wurzburg
Trier
Hamburg
Bamberg
Ludwigsburg
Vechta
Rostock
Bonn
Chemnitz
Frankfurt
Syntainics MBC
Phoenix Hagen
Oldenburg
Basketball Braunschweig
Jena
Alba Berlin
Trier
Bayern
Vechta
Syntainics MBC
Bamberg
Rostock
Trier
Hamburg
Bonn
Oldenburg
Alba Berlin
Ludwigsburg
Basketball Braunschweig
Jena
Ulm
Chemnitz
Frankfurt
Bayern
Phoenix Hagen
Wurzburg
Bamberg
Frankfurt

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 18 tímov v BBL na jednom mieste. Bayern vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Bayern1440403276
Trier2541500436
Frankfurt3431358341
Basketball Braunschweig4431390383
Rostock5532454402
Bonn6532444401
Syntainics MBC7532404381
Ludwigsburg8532448452
Oldenburg9532386423
Wurzburg10422303321
Bamberg11523448446
Ulm12523410431
Jena13523376437
Alba Berlin14523402453
Hamburg15514402441
Chemnitz16514425445
Vechta17514403465
Phoenix Hagen18514438460

Minulé sezóny

BBL

Prehliadajte 19 archivovaných sezón BBL, od 2008-2009 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:1966

Basketball Bundesliga bola zriadená 1. októbra 1966 ako unifikovaná národná liga, pôvodne zahŕňajúca 20 tímov rozdelených do severnej a južnej regionálnej divízie po 10 tímov. Liga sa vyvinula z rôznych regionálnych súťaží do formátu s jedinou tabuľkou počas nasledujúcich desaťročí, konsolidujúc nemeckú basketbalovú infraštruktúru podľa profesionálnych štandardov. Liga prešla výraznou modernizáciou v roku 2009, keď sa easyCredit stal titulárnym sponzorom a liga bola premenovaná na easyCredit Basketball Bundesliga. Štrukturálne zmeny zahŕňali redukciu na 18 tímov v roku 2017 a zavedenie playoff systému, kde osem najlepších tímov súťaží o šampionát. BBL narástla na jednu z najkompetitívnejších domácich líg Európy, pravidelne produkujúc hráčov súťažiacich na najvyšších medzinárodných úrovniach vrátane EuroLeague a národných tímov.

  1. 1966 — Basketball Bundesliga založená s dvoma regionálnymi divíziami (Sever a Juh) po 10 tímov
  2. 1972 — Prechod ligy na formát s jedinou tabuľkou, konsolidujúc nemeckú basketbalovú súťaž
  3. 1989 — Bayer Giants Leverkusen začínajú svoju dominanciu prvým šampionátom, nakoniec získavajúc 14 titulov
  4. 1998 — Dirk Nowitzki debutoval v BBL a stal sa posledným nemeckým najlepším strelcom ligy v sezóne 1998–99
  5. 2004 — Alba Berlin začína modernú éru úspechu, víťaziac v 10 šampionátoch od roku 2004
  6. 2009 — easyCredit sa stáva titulárnym sponzorom; liga premenovaná na easyCredit Basketball Bundesliga
  7. 2017 — Liga reštrukturovaná na 18 tímov s playoff systémom zahŕňajúcim osem najlepších tímov
  8. 2023 — Infront si zabezpečuje exkluzívne marketingové práva, posilňujúc komerčný profil ligy

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:18Zostupové miesta:2Európske miesta:4

BBL funguje ako jednoligová súťaž, kde všetkých 18 tímov súťaží v domácom a vonkajšom každý s každým formáte, odohrávajúc 34 zápasov každý (dva zápasy proti každému súperovi). Tím s najvyšším celkovým počtom bodov na konci základnej časti sa stáva víťazom základnej časti. Posledné dva tímy sú automaticky zostúpené do ProA (druhá liga), zatiaľ čo osem najlepších tímov sa kvalifikuje na nokautové playoffy štruktúrované ako štvrťfinále a semifinále vedúce k finálnej sérii na sedem zápasov. Miesta európskej kvalifikácie sú pridelené na základe konečného umiestnenia v lige, pričom štyri najlepšie tímy získavajú prístup k EuroLeague alebo EuroCup súťažiam.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:Bayer Giants Leverkusen (14)

Sezóna 2024–25 videla FC Bayern Munich dominovať v tabuľke základnej časti, zabezpečujúc vrchnú priečku s 24 víťazstvami z 32 zápasov.

Analýza

16. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

FC Bayern Munich etabloval veliacú dominanciu v sezóne Basketball Bundesliga 2024–25, udržiavajúc impozantný zápis 24–8 v 32 zápasoch a zabezpečujúc vrchnú priečku základnej časti. Bavorskí giganti preukázali výnimočnú útočnú efektivitu s offenzívnym ratingom 119,1, výrazne prekonávajúc konkurenciu a etablujúc sa ako jasní favoriti na titul smerujúci do playoff fázy. Ich konzistentný výkon a hĺbka kádra ich pozicionovali ako silných záujemcov o získanie tretieho titulu BBL.

Ratiopharm Ulm sa objavil ako primárny vyzývateľ dominancie Bayern Munich, zabezpečujúc druhú priečku s rešpektabilným zápisom 23–9. Švábsky klub udržiaval kompetitívne štandardy počas celej sezóny, demonštrujúc vyváženú hru naprieč útočnými aj obrannými dimenziami. Medzera medzi prvou a druhou priečkou však ilustruje nadradenú exekúciu a hĺbku Bayernu, pričom Ulm potrebuje takmer perfektné výkony na to, aby napadol trajektóriu mníchvskeho tímu smerom k šampionátu.

BS Energy Braunschweig upevnilo svoju pozíciu playoff záujemcu, zaujímajúc tretiu priečku so zápisom 20–12. Niners Chemnitz, MLP Academics Heidelberg, Fitness First Würzburg Baskets, Alba Berlin a Syntainics MBC všetci zabezpečili playoff pozície, vytvárajúc kompetitívne osemtímové playoff pole. Jhivvan Jackson z Würzburg Baskets sa etabloval ako najvýznamnejší individuálny hráč sezóny, získavajúc ocenenie MVP sezóny s výnimočným strelectvom a playmaking počas kampane.

Európsky kontext BBL a medzinárodný význam

Basketball Bundesliga zaujíma výraznú pozíciu v hierarchii európskeho basketbalu. Kým EuroLeague priťahuje kontinentálne elitné kluby a zdroje, BBL konzistentne produkuje kompetitívne tímy schopné efektívne súťažiť v sekundárnych európskych súťažiach. Nemecké kluby pravidelne postupujú skupinovými fázami EuroCup a Conference League, demonštrujúc kompetitívnu kvalitu ligy. Komerčný rozvoj ligy cez sponzorstvo easyCredit a marketingové partnerstvo Infront modernizoval vysielacie operácie a rozšíril medzinárodnú distribúciu.

Historické vzory dominancie a kompetitívna evolúcia

História šampionátov BBL odhaľuje výrazné éry dominancie. 14 titulov Bayer Giants Leverkusen nahromadenýých prevažne medzi rokmi 1989 a 2003 etablovalo rýnsky klub ako historický hegemon súťaže. Avšak vzostup Alba Berlin v 2000. rokoch inicioval výrazný kompetitívny posun, pričom berlínsky klub vyhral 10 šampionátov od roku 2004. Nedávny vzostup Bayern Munich ako kompetitívnej sily predstavuje tretiu fázu evolúcie ligy, pričom integrácia basketbalu do širšieho športového portfólia bavorského klubu poskytla finančné zdroje a organizačné know-how, ktoré urýchlili ich kompetitívny rozvoj.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Basketball Bundesliga?

easyCredit Basketball Bundesliga zahŕňa 18 profesionálnych tímov súťažiacich v najvyššej úrovni nemeckého basketbalu.

Ktorý klub vyhral najviac titulov BBL?

Bayer Giants Leverkusen drží celkový rekord so 14 nemeckými basketbalovými šampionátmi, hoci Alba Berlin vyhralo 10 titulov od roku 2004, etablujúc sa ako dominantná sila modernej éry.

Ako funguje zostup v Basketball Bundesliga?

Dva tímy s najnižším umiestnením na konci 34-zápasovej základnej časti sú automaticky zostúpené do ProA, druhej ligy profesionálneho basketbalu v Nemecku.

Koľko tímov sa kvalifikuje do európskych súťaží?

Štyri najlepšie tímy v konečnej tabuľke BBL sa kvalifikujú do európskych súťaží, získavajúc prístup buď do EuroLeague alebo EuroCup.

Aký je playoff formát v Basketball Bundesliga?

Osem najlepších tímov postupuje do playoffov, súťažiac v štvrťfinálach a semifinálach v sérii na sedem zápasov, pričom víťazi sa stretávajú vo finále na sedem zápasov.

Kedy bola Basketball Bundesliga založená?

Basketball Bundesliga bola oficiálne zriadená 1. októbra 1966, pôvodne zahŕňajúc 20 tímov rozdelených do severnej a južnej regionálnej divízie pred vyvinutím do súčasného jednoligového formátu.

API dáta: 23. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026