Menu
Rakúsko

Zweite Liga

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

4 zápasy

Tabuľka

Zweite Liga · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Zweite Liga 2026-2027 s 15 tímami. Mistelbach vedie s 3 bodmi po 3 zápasoch, za ním nasleduje Wagram s 2 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
East
1Mistelbach330255:199+56
2Wagram321264:234+30
3Traiskirchen Young Lions321274:253+21
4Vienna Timberwolves321268:240+28
5Mattersburg312211:229-18
6Vienna United303191:235-44
7BK Rapid Wien303275:320-45
8Gussing Blackbirds202136:189-53
West
1Raiders Tirol330329:210+119
2Worthersee Piraten330274:200+74
3Celovec321280:249+31
4Salzburg211158:192-34
5Radenthein312256:310-54
6Upper Austrian Ballers312249:267-18
7Steiermark202134:227-93

Výsledky

Zweite Liga · 21
Výsledky3. 10. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Wagram
Celovec
Mattersburg
Radenthein
Raiders Tirol
Vienna Timberwolves
Worthersee Piraten
Salzburg
Upper Austrian Ballers
Steiermark
BK Rapid Wien
Gussing Blackbirds
Traiskirchen Young Lions
Mistelbach
Celovec
Mistelbach
Gussing Blackbirds
Worthersee Piraten
Salzburg
Raiders Tirol
Vienna Timberwolves
Traiskirchen Young Lions
Wagram
Radenthein
Mattersburg
BK Rapid Wien
Steiermark
Vienna United
Steiermark
Worthersee Piraten
Radenthein
Salzburg
Mattersburg
Vienna Timberwolves
Gussing Blackbirds
Raiders Tirol
Upper Austrian Ballers
Celovec
BK Rapid Wien
Vienna United
Traiskirchen Young Lions
Wagram
Mistelbach
Mattersburg
Wagram
Upper Austrian Ballers
Radenthein
Traiskirchen Young Lions
Worthersee Piraten
Raiders Tirol
Vienna United
Gussing Blackbirds
Salzburg
Celovec
BK Rapid Wien
Vienna Timberwolves
Celovec
Worthersee Piraten
Vienna United
Wagram
Gussing Blackbirds
Salzburg
Upper Austrian Ballers
Radenthein
Raiders Tirol
Mattersburg
Vienna Timberwolves
Steiermark
BK Rapid Wien
Mistelbach
Mistelbach
Raiders Tirol
Wagram
BK Rapid Wien
Celovec
Vienna United
Mattersburg
Upper Austrian Ballers
Radenthein
Steiermark
Salzburg
Vienna Timberwolves
Traiskirchen Young Lions
Gussing Blackbirds
Wagram
Steiermark
BK Rapid Wien
Salzburg
Raiders Tirol
Upper Austrian Ballers
Worthersee Piraten
Radenthein
Vienna United
Traiskirchen Young Lions
Vienna Timberwolves
Mistelbach
Mattersburg
Gussing Blackbirds
Raiders Tirol
Vienna United
Worthersee Piraten
Mistelbach
Salzburg
Steiermark
Gussing Blackbirds
Wagram
BK Rapid Wien
Celovec
Upper Austrian Ballers
Vienna Timberwolves
Traiskirchen Young Lions
Mattersburg
Wagram
Traiskirchen Young Lions
Mistelbach
Upper Austrian Ballers
Celovec
Steiermark
Gussing Blackbirds
BK Rapid Wien
Vienna United
Worthersee Piraten
Salzburg
Mattersburg
Vienna Timberwolves
Radenthein
Radenthein
Gussing Blackbirds
Worthersee Piraten
Vienna Timberwolves
Salzburg
Wagram
Traiskirchen Young Lions
Raiders Tirol
Vienna United
Mistelbach
Steiermark
BK Rapid Wien
Mattersburg
Celovec
Steiermark
Mattersburg
BK Rapid Wien
Raiders Tirol
Mistelbach
Traiskirchen Young Lions
Celovec
Gussing Blackbirds
Radenthein
Vienna United
Upper Austrian Ballers
Salzburg
Vienna Timberwolves
Wagram
Vienna Timberwolves
BK Rapid Wien
Wagram
Mistelbach
Celovec
Traiskirchen Young Lions
Salzburg
Radenthein
Upper Austrian Ballers
Worthersee Piraten
Gussing Blackbirds
Steiermark
Mattersburg
Vienna United
Worthersee Piraten
Steiermark
Radenthein
Upper Austrian Ballers
Vienna United
Salzburg
Gussing Blackbirds
Mistelbach
Traiskirchen Young Lions
BK Rapid Wien
Vienna Timberwolves
Celovec
Raiders Tirol
Wagram
Mistelbach
Vienna Timberwolves
Wagram
Mattersburg
Celovec
Radenthein
Salzburg
Worthersee Piraten
Steiermark
Traiskirchen Young Lions
Upper Austrian Ballers
Raiders Tirol
Gussing Blackbirds
Vienna United
Steiermark
Upper Austrian Ballers
Mistelbach
Radenthein

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 15 tímov v Zweite Liga na jednom mieste. Mistelbach vedie s 3 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Mistelbach1330255199
Wagram2321264234
Traiskirchen Young Lions3321274253
Vienna Timberwolves4321268240
Mattersburg5312211229
Vienna United6303191235
BK Rapid Wien7303275320
Gussing Blackbirds8202136189
Raiders Tirol9330329210
Worthersee Piraten10330274200
Celovec11321280249
Salzburg12211158192
Radenthein13312256310
Upper Austrian Ballers14312249267
Steiermark15202134227

Minulé sezóny

Zweite Liga

Prehliadajte 14 archivovaných sezón Zweite Liga, od 2013-2014 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2025
Založený:2007

Basketball Zweite Liga bola založená v roku 2007 na vytvorenie štruktúrovanej druhostupňovej súťaže pod najvyššou divíziou Rakúska, nahrádzajúc fragmentovanejší systém regionálnych líg. Liga bola vytvorená na poskytnutie príležitostí profesionálneho rozvoja pre rakúske kluby a hráčov usilujúcich sa dosiahnuť Superligu. Od svojho vzniku sa Zweite Liga vyvinula z regionálnej súťaže na dobre organizovanú, národne uznanú ligu so štandardizovanými pravidlami a súťažnou rovnováhou. Vznik win2day Basketball Superliga v roku 2019 upevnil úlohu B2L ako oficiálneho druhého stupňa Rakúska, so zaručenými postupovými cestami pre úspešné kluby. Liga narástla v profile prostredníctvom zlepšeného mediálneho pokrytia a sponzorských partnerstiev, najmä s regionálnymi sponzormi ako Raiffeisen a Swarco.

  1. 2007 — Basketball Zweite Liga oficiálne založená ako rakúska druhostupňová súťaž
  2. 2019 — win2day Basketball Superliga založená, potvrdzujúc úlohu B2L ako druhej divízie
  3. 2025 — Worthersee Piraten vyhrali šampionátny titul so zápisom 17–3 v základnej sezóne

Formát súťaže

16. 3. 2025
Tímy:10

Basketball Zweite Liga funguje ako súťaž s jedným alebo dvojitým každý s každýmom v závislosti od sezóny, pričom tímy hrajú domáce a vonkajšie zápasy. Top tímy sa kvalifikujú do play-off turnaja na určenie šampióna, ktorý získa postup do win2day Basketball Superliga. Liga využíva formát play-off na tri alebo päť zápasov v záverečných kolách. Tiebreakery sa riešia pomocou vzájomných výsledkov medzi viazanými tímami, nasledovaných bodovým rozdielom a celkovým počtom strelených bodov. Štruktúra play-off zaručuje súťažnú intenzitu v neskorších fázach sezóny, pričom víťaz šampionátu má garantovaný postup do najvyššej divízie Rakúska.

Rekordy

16. 3. 2025
Najviac titulov:Worthersee Piraten (1)Historický kráľ strelcov:Asdren Koka (24,3 bodov za zápas v sezóne 2024/25)

Worthersee Piraten dokončili sezónu 2024/25 s vynikajúcim zápisom 17–3 v základnej sezóne, najlepším v lige v danom roku.

Analýza

16. 3. 2025

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna Basketball Zweite Liga 2024/25 predviedla výnimočnú súťažnú rovnováhu, pričom Worthersee Piraten sa etablovali ako dominantná sila. Piraten sa jasne ukázali ako kandidáti na titul v skorej fáze kampane, nakoniec dokončili základnú sezónu s vynikajúcim zápisom 17–3 — najlepším v lige. Ich konzistentnosť a organizačná excelentnosť ich odlíšila od ostatných, so silnými výkonmi naprieč útočnými aj obranými metrikami. Mistelbach sa umiestnil ako vážny vyzývateľ, zaistil druhý najlepší zápis v základnej sezóne a postúpil do finál šampionátu, kde čelil Worthersee v tesne vyrovnanej sérii.

Vynikajúcim individuálnym výkonnostným pracovníkom sezóny 2024/25 bol Asdren Koka z Raiffeisen Mattersburg Rocks, ktorý si vyslúžil ocenenie Domáci hráč roka. Koka viedol celú ligu v strelení s 24,3 bodmi za zápas a dominoval v reboundovacích štatistikách s 12+ odrazmi za zápas, predvádzajúc dvojstrannú excelentnosť definujúcu elitné druhostupňové súťaže. Medzitým americký import Shawn Ray z Worthersee Piraten podával výkony hodnoty MVP finál, zaznamenávajúc dominantný double-double v zápase rozhodujúcom o šampionáte s 21 bodmi a 12 odrazmi. Konzistentnosť Raya počas celej sezóny — priemerne takmer 22 bodov a 10 odrazov za zápas — mu vyslúžila viacero individuálnych ocenení vrátane Obranného hráča roka a Importného hráča roka.

Play-off štruktúra priniesla pútavú dramatiku, pričom lepšia forma Worthersee v základnej sezóne sa premietla do play-off úspechu. V šampionátnej sérii proti Mistelbachu Piraten preukázali nadradenú hĺbku a exekúciu, vyhrali sériu víťazstvom 90–74 v 3. zápase. Finálové stretnutia predviedli súťažnú kvalitu ligy, pričom oba tímy disponovali viacerými strelcami schopnými výkonov nad 15 bodov.

Štruktúra ligy a súťažný rámec

Basketball Zweite Liga funguje v rámci etablovanej rakúskej basketbalovej pyramídy, slúžiac ako nevyhnutný most medzi regionálnym amatérskym basketbalom a profesionálnou win2day Basketball Superliga. Štruktúra ligy sa vyvinula od roku 2007, aby vyhovovala moderným súťažným štandardom, pričom súčasné sezóny zahŕňajú každý s každým základnú sezónu nasledovanú viac-tímovým play-off turnajom. Tímy sú geograficky distribuované naprieč Rakúskom, reprezentujúc mestá a regióny od Vorarlbergu (západné Rakúsko) po východné regióny, vytvárajúc prirodzené rivality a regionálnu reprezentáciu.

Postup zo Zweite Liga do Superligy predstavuje najvyšší úspech pre kluby B2L, pričom víťaz šampionátu má garantované povýšenie do najvyššej vrstvy Rakúska. Táto postupová cesta sa ukázala efektívnou v udržiavaní súťažnej intenzity počas celej sezóny, keďže kluby chápu, že úspech nesie hmatateľné odmeny. Liga profitovala zo zvýšenej profesionalizácie, pričom tímy investujú do koučovacích štábov, tréningových zariadení a programov rozvoja hráčov.

Často kladené otázky

Čo je Basketball Zweite Liga?

Basketball Zweite Liga (B2L) je rakúska druhostupňová profesionálna basketbalová súťaž, umiestnená pod win2day Basketball Superliga. Slúži ako primárna cesta pre kluby usilujúce sa o postup do najvyššej divízie.

Koľko tímov súťaží v Basketball Zweite Liga?

Liga typicky zahŕňa 10–12 tímov za sezónu, súťažiacich vo formáte každý s každýmu nasledovanom play-off na určenie šampióna.

Kto vyhral šampionát Basketball Zweite Liga 2024/25?

Worthersee Piraten vyhrali titul 2024/25, skončili s pôsobivým zápisom 17–3 v základnej sezóne a porazili Mistelbach vo finálach play-off.

Aký je postupový systém v Zweite Liga?

Šampión Basketball Zweite Liga získa automatický postup do win2day Basketball Superliga, najvyššej divízie Rakúska. Vicešampión môže mať tiež príležitosti na postup v závislosti od predpisov ligy.

Kedy bola založená Basketball Zweite Liga?

Basketball Zweite Liga bola oficiálne založená v roku 2007 ako rakúska druhostupňová profesionálna basketbalová súťaž.

Ako funguje play-off systém?

Top tímy zo základnej sezóny sa kvalifikujú do play-off turnaja. Finále typicky zahŕňa sériu na tri alebo päť zápasov, pričom víťaz je korunovaný šampiónom a postúpi do Superligy.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2025