Menu
Španielsko

Liga Femenina W

Tabuľka

Liga Femenina W · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Liga Femenina W 2026-2027 s 16 tímami. Zaragoza W vedie s 5 bodmi po 5 zápasoch, za ním nasleduje Mallorca Palma W s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Zaragoza W550437:300+137
2Mallorca Palma W541387:332+55
3Jairis W541347:299+48
4IDK Gipuzkoa W541332:291+41
5Valencia W541414:324+90
6Ferrol W532353:381-28
7Estepona W532346:326+20
8Cadi La Seu W532327:338-11
9Gernika Bizkaia W523368:429-61
10Perfumerias Avenida W523354:361-7
11Leganes W523317:344-27
12Estudiantes W523333:357-24
13Uni Girona W514330:348-18
14Ensino W514307:387-80
15Araski W505300:364-64
16Celta W505334:405-71

Výsledky

Liga Femenina W · 40
Výsledky8. 10. 2026–25. 10. 2026
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Gernika Bizkaia W
Estudiantes W
IDK Gipuzkoa W
Ferrol W
Cadi La Seu W
Ensino W
Araski W
Mallorca Palma W
Estepona W
Uni Girona W
Jairis W
Perfumerias Avenida W
Valencia W
Celta W
Zaragoza W
Leganes W
Estudiantes W
Zaragoza W
Leganes W
Ferrol W
Mallorca Palma W
Estepona W
Uni Girona W
Valencia W
Perfumerias Avenida W
IDK Gipuzkoa W
Cadi La Seu W
Jairis W
Celta W
Araski W
Ensino W
Gernika Bizkaia W
Ensino W
Uni Girona W
Jairis W
Estudiantes W
IDK Gipuzkoa W
Zaragoza W
Ferrol W
Mallorca Palma W
Gernika Bizkaia W
Cadi La Seu W
Valencia W
Leganes W
Estepona W
Celta W
Araski W
Perfumerias Avenida W
Leganes W
Celta W
Perfumerias Avenida W
Ferrol W
Mallorca Palma W
Ensino W
Cadi La Seu W
Araski W
Estudiantes W
IDK Gipuzkoa W
Valencia W
Estepona W
Zaragoza W
Jairis W
Uni Girona W
Gernika Bizkaia W
IDK Gipuzkoa W
Araski W
Perfumerias Avenida W
Leganes W
Gernika Bizkaia W
Valencia W
Ferrol W
Estudiantes W
Estepona W
Cadi La Seu W
Celta W
Mallorca Palma W
Jairis W
Ensino W
Zaragoza W
Uni Girona W
Araski W
Gernika Bizkaia W
Mallorca Palma W
Zaragoza W
Cadi La Seu W
Ferrol W
Ensino W
Leganes W
Estudiantes W
Celta W
Uni Girona W
Perfumerias Avenida W
Valencia W
IDK Gipuzkoa W
Jairis W
Estepona W
Leganes W
Estudiantes W
IDK Gipuzkoa W
Jairis W
Perfumerias Avenida W
Mallorca Palma W
Gernika Bizkaia W
Estepona W
Celta W
Uni Girona W
Cadi La Seu W
Zaragoza W
Araski W
Valencia W
Ferrol W
Ensino W
Zaragoza W
Ferrol W
Jairis W
Araski W
Celta W
Perfumerias Avenida W
Estepona W
IDK Gipuzkoa W
Mallorca Palma W
Gernika Bizkaia W
Ensino W
Estudiantes W
Uni Girona W
Leganes W
Valencia W
Cadi La Seu W
Valencia W
Jairis W
Leganes W
Estepona W
Araski W
Zaragoza W
Gernika Bizkaia W
IDK Gipuzkoa W
Ensino W
Perfumerias Avenida W
Estudiantes W
Mallorca Palma W
Cadi La Seu W
Uni Girona W
Ferrol W
Celta W
Celta W
Ensino W
Estepona W
Araski W
IDK Gipuzkoa W
Cadi La Seu W
Jairis W
Gernika Bizkaia W
Mallorca Palma W
Leganes W
Perfumerias Avenida W
Estudiantes W
Uni Girona W
Ferrol W
Zaragoza W
Valencia W
Estudiantes W
Jairis W
Gernika Bizkaia W
Perfumerias Avenida W
Valencia W
Uni Girona W
Cadi La Seu W
Estepona W
Leganes W
Zaragoza W
Ensino W
Mallorca Palma W
Araski W
Celta W
Ferrol W
IDK Gipuzkoa W
IDK Gipuzkoa W
Ensino W
Perfumerias Avenida W
Araski W
Zaragoza W
Gernika Bizkaia W
Celta W
Leganes W
Estepona W
Valencia W
Mallorca Palma W
Ferrol W
Jairis W
Cadi La Seu W
Uni Girona W
Estudiantes W
Leganes W
Perfumerias Avenida W
Gernika Bizkaia W
Uni Girona W
Araski W
IDK Gipuzkoa W
Ferrol W
Jairis W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v Liga Femenina W na jednom mieste. Zaragoza W vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Zaragoza W1550437300
Mallorca Palma W2541387332
Jairis W3541347299
IDK Gipuzkoa W4541332291
Valencia W5541414324
Ferrol W6532353381
Estepona W7532346326
Cadi La Seu W8532327338
Gernika Bizkaia W9523368429
Perfumerias Avenida W10523354361
Leganes W11523317344
Estudiantes W12523333357
Uni Girona W13514330348
Ensino W14514307387
Araski W15505300364
Celta W16505334405

Minulé sezóny

Liga Femenina W

Prehliadajte 19 archivovaných sezón Liga Femenina W, od 2008-2009 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1964

Liga Femenina de Baloncesto bola zriadená v roku 1964 Španielskou basketbalovou federáciou (FEB) ako inauguračná najvyššia národná ženská basketbalová súťaž v Španielsku. Liga sa od svojho vzniku výrazne vyvinula, rozrástla sa z pôvodných ôsmich tímov na moderný formát s 16 klubmi súťažiacimi v profesionálnej, plne štruktúrovanej sezóne. V roku 2008 sa Endesa stala titulným sponzorom, etablujúc ligu ako Liga Femenina Endesa. Súťaž prešla štrukturálnymi zmenami vrátane úprav formátu playoff systémov a zavedenia Ligy Femenina Challenge ako druhej divízie v sezóne 2021–22. Za šesť desaťročí sa liga vyvinula na globálne atraktívnu súťaž, predvádzajúcu medzinárodné hviezdy a produkujúcu španielsky basketbalový talent súťažiaci na najvyšších úrovniach európskej a medzinárodnej súťaže.

  1. 1964 — Liga Femenina de Baloncesto zriadená ako prvá španielska národná ženská basketbalová liga
  2. 2008 — Endesa sa stáva titulným sponzorom, etablujúc ligu ako Liga Femenina Endesa
  3. 2010–11 — Perfumerías Avenida poráža Ros Casares vo finálach, signalizujúc posun kompetitívnej éry
  4. 2021–22 — Liga Femenina Challenge zriadená ako oficiálna druhá divízia
  5. 2022–23 — Valencia Basket vyhrala prvý titul Ligy Femenina Endesa, začínajúc dynastiu
  6. 2024–25 — Valencia Basket dosiahla tri po sebe idúce šampionáty ligy, cementujúc svoju dominanciu

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:2Európske miesta:4

Liga Femenina Endesa funguje ako 16-tímová jednoskupinová súťaž každý s každým, pričom každý klub odohráva 30 zápasov počas pravidelnej sezóny (doma a vonku proti všetkým súperom). Osem najlepších tímov postupuje do playoff fázy, ktorá pozostáva z troch kôl: štvrťfinálové série (najlepší z troch), semifinálové série (najlepší z troch) a finálové série (najlepší z troch). Víťaz finálnej série je korunovaný za šampióna. Dva posledné tímy zostupujú do Ligy Femenina Challenge. Štyri európske miesta sú pridelené najlepšie umiestneným klubom pre vstup do európskych súťaží vrátane EuroLeague Women a EuroCup Women.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Ros Casares Godella / Perfumerías Avenida (8)Historický kráľ strelcov:Amaya Valdemoro (kariérny rekord v strelení)

Ros Casares a Perfumerías Avenida zdieľajú rekord šampionátov všetkých čias s ôsmimi titulmi každý, reprezentujúc dve najdominantnejšie franšízy v histórii Ligy Femenina.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2025–26 Ligy Femenina Endesa sa formuje ako pútavý trojstranný boj o titul, pričom Basket Zaragoza, Uni Girona a Valencia Basket sú oddelené len víťazstvami v tabuľke k neskorému marcu 2026. Zaragoza, obhajca Copa de la Reina, vedie s 21 víťazstvami z 24 zápasov (45 bodov), nasledovaná tesne Gironou a Valenciou, každá s 20 víťazstvami. Kompetitívna rovnováha odráža hĺbku ligy, pričom viaceré kluby sú schopné predložiť skutočné výzvy na titul. Perfumerías Avenida, perénni kandidáti, sedí na piatom mieste, ale zostávajú dobre pozicionovaní pre playoff nástup.

Boj o titul bol definovaný konzistentnosťou skôr než dominanciou, pričom žiaden tím nenastolil veliteľský náskok, aký mala Valencia v troch po sebe idúcich šampionátnych sezónach (2022–23, 2023–24, 2024–25). Zaragoza sa vynorila ako najdojímavejší challenger, kombinujúca defenzívnu intenzitu s efektívnym ofenzívnym vykonávaním. Girona medzičasom vybudovala kompetitívnu zostavu okolo silných európskych posíl a španielskeho talentu.

Astou Ndour sa vynorila ako jedna z najvýraznejších výkoniek sezóny, naďalej sa etabluje ako jedna z elitných streleckín ligy s konzistentnou produkciou naprieč kompetitívnou kampaňou Zaragozy. Senegálska útočníčka svojou kombináciou výšky, atletizmu a basketbalovej inteligencie sa stala ústredným bodom ofenzívneho systému svojho tímu.

Štruktúra ligy a súťažný formát

Liga Femenina Endesa funguje v rámci moderného profesionálneho systému, ktorý vyvažuje kompetitívnu integritu s komerčnou životaschopnosťou. Formát 16 tímov predstavuje rozšírenie oproti skorším iteráciám ligy, odráža rast španielskej ženská basketbalovej infraštruktúry a profesionalizáciu športu. Každý tím odohráva 30 zápasov počas pravidelnej sezóny, poskytujúc podstatný vzorec pre určenie kompetitívneho poradia.

Playoff štruktúra — obsahujúca štvrťfinálové, semifinálové a finálové série, každá hraná ako najlepší z troch — zabezpečuje, že šampión je určený prostredníctvom intenzívneho kompetitívneho testovania. Pridelenie štyroch európskych miest odráža silnú pozíciu Španielska v európskom ženskom basketbale a status ligy ako cesty ku kontinentálnej súťaži.

Historický vývoj a globálny význam

Liga Femenina Endesa sa vyvinula z domácej španielskej súťaže na ligu skutočného medzinárodného významu. Prítomnosť hráčok svetovej triedy — zo Severnej Ameriky, Afriky a iných európskych krajín — zvýšila kvalitu hry a rozšírila globálnu príťažlivosť ligy. Španielske hráčky vyvinuté v Lige Femenina pokračovali v reprezentácii Španielska na olympijských hrách a majstrovstvách sveta.

Zriadenie Endesy ako titulného sponzora v roku 2008 znamenalo zlomový bod v komerčných investíciách, poskytujúc finančnú stabilitu, ktorá umožnila klubom investovať do rozvoja hráčov a infraštruktúry. Následné zriadenie Ligy Femenina Challenge ako druhej divízie v roku 2021–22 vytvorilo štruktúrovanejšiu kompetitívnu pyramídu.

Nedávna vynorenie sa Valencia Basket ako šampionátnej sily — s tromi po sebe idúcimi titulmi — demonštruje kapacitu ligy pre kompetitívnu evolúciu a dôležitosť trvalých investícií do rozvoja hráčov. Tesný boj o titul v sezóne 2025–26 demonštruje schopnosť ligy produkovať pútavé naratívy, ktoré poháňajú angažovanosť fanúšikov a komerčný záujem.

Často kladené otázky

Koľko tímov súperí v Lige Femenina Endesa?

Šestnásť tímov súperí v Lige Femenina Endesa, každý odohráva 30 zápasov v pravidelnej sezóne (doma a vonku proti všetkým súperom) pred postupom ôsmich najlepších do playoff fázy.

Kto vyhral najviac titulov Ligy Femenina Endesa?

Ros Casares Godella a Perfumerías Avenida zdieľajú rekord všetkých čias s ôsmimi šampionátmi každý, reprezentujúc najdominantnejšie franšízy ligy v jej 60-ročnej histórii.

Kedy bola Liga Femenina zriadená?

Liga Femenina de Baloncesto bola zriadená v roku 1964 Španielskou basketbalovou federáciou (FEB) ako prvá španielska národná ženská basketbalová liga najvyššej úrovne.

Aké sú pravidlá zostupu v Lige Femenina Endesa?

Dva posledné tímy v tabuľke pravidelnej sezóny automaticky zostupujú do Ligy Femenina Challenge, druhej divízie španielskeho ženského basketbalu.

Koľko miest v európskych súťažiach má Liga Femenina Endesa?

Štyri európske miesta sú pridelené najlepšie umiestneným klubom v Lige Femenina Endesa pre vstup do európskych súťaží vrátane EuroLeague Women a EuroCup Women.

Aký je playoff formát v Lige Femenina Endesa?

Osem najlepších tímov postupuje do playoff, ktoré pozostáva z troch kôl — štvrťfinálové, semifinálové a finálové série — každá hraná ako najlepší z troch. Víťaz finálnej série sa stáva šampiónom ligy.

API dáta: 26. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026