Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

2 zápasy

Tabuľka

Primera FEB · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Primera FEB 2026-2027 s 18 tímami. Alicante vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Estela s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Alicante440344:299+45
2Estela440342:309+33
3Gran Canaria431358:296+62
4Palmer Basket431345:334+11
5Estudiantes330264:214+50
6Palencia330256:212+44
7Ourense422346:341+5
8Cordoba422293:289+4
9Granada422325:326-1
10Caja 87422304:307-3
11Albacete422329:355-26
12Oviedo422336:371-35
13Fibwi Palma413328:349-21
14Zamora413288:317-29
15Gipuzkoa413334:366-32
16Fuenlabrada404303:336-33
17Tizona Burgos404351:387-36
18Menorca404275:313-38

Výsledky

Primera FEB · 36
Výsledky2. 10. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Palencia
Ourense
Oviedo
Zamora
Palmer Basket
Tizona Burgos
Alicante
Gipuzkoa
Cordoba
Gran Canaria
Caja 87
Granada
Fuenlabrada
Menorca
Fibwi Palma
Estudiantes
Albacete
Estela
Tizona Burgos
Alicante
Granada
Fuenlabrada
Estela
Palencia
Ourense
Fibwi Palma
Menorca
Caja 87
Zamora
Albacete
Gipuzkoa
Cordoba
Palmer Basket
Oviedo
Estudiantes
Gran Canaria
Palencia
Granada
Fuenlabrada
Ourense
Estela
Estudiantes
Alicante
Palmer Basket
Albacete
Menorca
Oviedo
Cordoba
Gran Canaria
Gipuzkoa
Caja 87
Tizona Burgos
Fibwi Palma
Zamora
Tizona Burgos
Gran Canaria
Granada
Estudiantes
Cordoba
Fuenlabrada
Alicante
Fibwi Palma
Gipuzkoa
Estela
Ourense
Caja 87
Menorca
Oviedo
Zamora
Palencia
Palmer Basket
Albacete
Fuenlabrada
Tizona Burgos
Palencia
Palmer Basket
Albacete
Gipuzkoa
Estudiantes
Ourense
Oviedo
Alicante
Estela
Granada
Caja 87
Zamora
Gran Canaria
Menorca
Fibwi Palma
Cordoba
Tizona Burgos
Estela
Zamora
Gran Canaria
Ourense
Oviedo
Menorca
Cordoba
Alicante
Palencia
Granada
Palmer Basket
Gipuzkoa
Caja 87
Fibwi Palma
Fuenlabrada
Estudiantes
Albacete
Palencia
Gipuzkoa
Fuenlabrada
Oviedo
Cordoba
Tizona Burgos
Estela
Zamora
Albacete
Granada
Menorca
Ourense
Gran Canaria
Fibwi Palma
Caja 87
Alicante
Palmer Basket
Estudiantes
Tizona Burgos
Estudiantes
Fuenlabrada
Palmer Basket
Alicante
Cordoba
Ourense
Albacete
Oviedo
Caja 87
Gran Canaria
Estela
Granada
Menorca
Fibwi Palma
Palencia
Gipuzkoa
Zamora
Gipuzkoa
Fibwi Palma
Albacete
Alicante
Estudiantes
Fuenlabrada
Granada
Cordoba
Zamora
Ourense
Caja 87
Gran Canaria
Estela
Oviedo
Menorca
Palmer Basket
Palencia
Tizona Burgos
Palmer Basket
Estela
Alicante
Granada
Oviedo
Albacete
Cordoba
Ourense
Gran Canaria
Palencia
Tizona Burgos
Gipuzkoa
Fibwi Palma
Caja 87
Menorca
Estudiantes
Fuenlabrada
Zamora
Gipuzkoa
Menorca
Palencia
Oviedo
Zamora
Tizona Burgos
Granada
Fibwi Palma
Ourense
Gran Canaria
Estela
Caja 87
Albacete
Fuenlabrada
Palmer Basket
Cordoba
Estudiantes
Alicante
Fibwi Palma
Albacete

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 18 tímov v Primera FEB na jednom mieste. Alicante vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Alicante1440344299
Estela2440342309
Gran Canaria3431358296
Palmer Basket4431345334
Estudiantes5330264214
Palencia6330256212
Ourense7422346341
Cordoba8422293289
Granada9422325326
Caja 8710422304307
Albacete11422329355
Oviedo12422336371
Fibwi Palma13413328349
Zamora14413288317
Gipuzkoa15413334366
Fuenlabrada16404303336
Tizona Burgos17404351387
Menorca18404275313

Minulé sezóny

Primera FEB

Prehliadajte 17 archivovaných sezón Primera FEB, od 2010-2011 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2025
Založený:1996Predchodca:LEB (Liga Española de Baloncesto)

Primera FEB bola formálne zriadená v roku 1996 ako druhý stupeň španielskeho profesionálneho basketbalu, nahrádzajúc predchádzajúcu štruktúru Liga Española de Baloncesto. Liga bola vytvorená na poskytnutie štruktúrovanej cesty pre kluby usilujúce o postup do Ligy ACB pri zachovaní súťažných štandardov pod vrcholnou divíziou. Pôvodne brandovaná ako LEB Oro (Zlatá liga), súťaž prešla výrazným rebrandingom v roku 2024, keď sa stala známou ako Primera FEB v rámci širšej reorganizácie španielskej basketbalovej pyramídy. Počas takmer troch desaťročí sa liga vyvinula z relatívne skromnej súťaže druhého stupňa na dobre organizovanú profesionálnu ligu priťahujúcu výraznú mediálnu pozornosť a medzinárodný talent. Formát zostal vo veľkej miere konzistentný — jednosupinkový základná časť každý s každým nasledovaná play-off systémom — hoci počet participujúcich tímov kolísal medzi 16 a 18 klubmi v závislosti od sezóny.

  1. 1996 — Primera FEB (LEB Oro) zriadená ako druhý stupeň španielskeho profesionálneho basketbalu
  2. 2000 — Začína expanzné obdobie, liga sa stabilizuje na 16–18 tímoch ročne
  3. 2015 — Liga ACB zavádza zostup dvoch tímov, čím sa zvyšuje postup konkurenciu z Primera FEB
  4. 2023/24 — ICG Força Lleida vyhráva šampionát; liga naďalej produkuje konzistentných postupových kandidátov
  5. 2024 — Officiálny rebranding z LEB Oro na Primera FEB v rámci reštrukturalizácie španielskeho basketbalu
  6. 2024/25 — Real Betis Sevilla vyhráva šampionát a získava postup do Ligy ACB

Formát súťaže

16. 3. 2025
Tímy:17

Primera FEB funguje ako jednosupinková súťaž každý s každým, kde všetkých 17 tímov hrá vzájomne dvakrát (doma aj vonku) počas 32-zápasovej základnej časti. Tímy dostávajú 2 body za výhru a 1 bod za prehru, pričom poradie sa určuje celkovými nazbieranými bodmi. Top osem tímov postúpi do vyraďovacieho play-off, pričom víťaz základnej časti má garantovaný automatický postup do Ligy ACB. Štruktúra play-off kulminuje vo Final Four turnaji na neutrálnej pôde, kde štyria najvyššie nasadení play-off tímy súťažia o šampionátsky titul. Víťaz play-off si tiež zaistí postup do Ligy ACB, čo znamená, že ako víťaz základnej časti, tak aj šampión play-off sa dostanú do najvyššej španielskej divízie. Táto duálna postupová cesta vytvára intenzívnu konkurenciu počas celej sezóny.

Rekordy

16. 3. 2025
Najviac titulov:CB Zaragoza (3)

Real Betis Sevilla sa v posledných sezónach vynorila ako dominantná sila — víťazstvo šampionátu 2024/25 a postup do Ligy ACB cez finálové víťazstvo nad Fuenlabrada (92:97) vo Final Four.

Analýza

16. 3. 2025

Analýza aktuálnej sezóny (2025/26)

Leyma Basquet Coruña sa etabloval ako dominantná sila sezóny 2025/26 Primera FEB s pôsobivou bilanciou 22:2 v 24 odohraných zápasoch. Galícijský klub preukázal výnimočnú konzistentnosť — predovšetkým doma s dokonalou bilanciou 11:0. S priemerom 91,5 bodu na zápas a defenzívnym ratingom 77,8 inkasovaných bodov si Coruña vybudovala 2-zápasový náskok pred poľom, čím sa pozicionuje ako ohromný favorit na titul základnej časti a postup do Ligy ACB.

Monbus Obradoiro zo Santiaga de Compostela zaujíma druhé miesto s bilanciou 20:3, zaostávajúc za Coruñou iba o 2 zápasy. Obradoiro bol najimpresívnejším vyzývateľom sezóny — aktuálne na sérií 8 víťazstiev za sebou so silnými výkonmi na oboch stranách kurtu. S priemerom 92,9 bodu na zápas pri obmedzení súperov na 77,0, Obradoiro má najlepší ofenzívny rating ligy a predstavuje skutočnú hrozbu pre dominanciu Coruñy. Zunder Palencia uzatvára top tri s bilanciou 18:6 a sériou 9 víťazstiev za sebou.

Boj o titul nadobudol dvojtímový charakter — konzistentnosť Coruñy oproti ofenzívnej palebnej sile Obradoiro vytvára napínavú naratívu. Za týmito frontbehúnmi, Movistar Estudiantes Madrid (15:8) a Guuk Gipuzkoa Basket (15:9) bojujú o štvrté miesto, pričom rozdiel medzi play-off miestami zostáva vyrovnaný.

Mark Hughes z Real Betis Sevilla bol uznaný ako výnimočný výkonnostca sezóny — získal ocenenia Hráč roka, Defenzívny hráč roka a Importovaný hráč roka v sezóne 2024/25. Jeho všestranné príspevky na oboch stranách kurtu exemplifikujú typ talentu poháňajúceho basketbal šampionátskej úrovne v Primera FEB.

Štruktúra ligy a súťažná dynamika

Primera FEB funguje v rámci trojstupňovej španielskej basketbalovej hierarchie — umiestená medzi elitnou Ligou ACB na vrchole a Segunda FEB nižšie. Toto štrukturálne umiestnenie robí Primera FEB primárnou vývojovou a súťažnou cestou pre španielsky basketbalový talent. Play-off systém je v rámci Primera FEB obzvlášť výrazný: tým, že ako víťaz základnej časti, tak aj šampión Final Four si zaistia postup do Ligy ACB, liga stimuluje trvalú excelenciu a zároveň odmeňuje maximálnu výkonnosť v play-off.

Historický kontext a vývoj

Od zriadenia v roku 1996 Primera FEB produkovala množstvo klubov, ktoré úspešne postúpili do Ligy ACB a dosiahli trvalý úspech na najvyššej úrovni. Liga má 30-ročnú súťažnú históriu, počas ktorej sa vyvinula z relatívne neformálnej štruktúry druhého stupňa na profesionálne organizovanú divíziu. Rebranding v roku 2024 z LEB Oro na Primera FEB predstavoval najvýraznejšiu nominálnu zmenu v nedávnej histórii ligy, odrážajúc širšie organizačné reformy v španielskom basketbale.

Liga historicky dominoval rotujúci výber šampiónov, pričom CB Zaragoza drží rekord s troma titulmi. Toto rozdelenie úspechu odráža konkurenčnú rovnováhu inherentnú v divízii — žiadny klub nedosiahol trvalú dominanciu porovnateľnú s tradičnými veľmocami Ligy ACB.

Cesta do Ligy ACB a európske príležitosti

Primárny significance Primera FEB spočíva v jej funkcii brány do Ligy ACB. Kluby, ktoré úspešne navigujú základnú časť a play-off, získajú vstup do najvyššej španielskej divízie, kde súperia s etablovanými veľmocami ako Real Madrid, Barcelona a Valencia. Postup predstavuje nielen súťažný úspech, ale aj transformačnú príležitosť — členstvo v Lige ACB poskytuje prístup k európskej súťaži (vrátane EuroLeague a EuroCup), výrazne zvýšenú mediálnu expozíciu a komerčné príležitosti.

Liga úspešne spustila kariéry množstva hráčov, ktorí následne súťažili v top európskych ligách alebo NBA. Prítomnosť vysoko kalibrovaného medzinárodného talentu zaručuje, že zápasy Primera FEB slúžia ako skautingové príležitosti pre skautov NBA a európskych klubových riaditeľov.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Primera FEB?

V sezóne 2025/26 súťaží v Primera FEB 17 tímov, pričom hrajú 32-zápasovú jednosupinkovú základnú časť každý s každým.

Ako funguje postup do Ligy ACB z Primera FEB?

Víťaz základnej časti aj šampión Final Four play-off získajú automatický postup do Ligy ACB, čím sa poskytujú dve cesty pre kluby na dosiahnutie najvyššej španielskej divízie.

Aký je play-off formát v Primera FEB?

Top osem tímov zo základnej časti sa kvalifikuje do play-off. Tieto tímy súťažia vo vyraďovacom formáte kulminujúcom vo Final Four turnaji na neutrálnej pôde, kde šampión získa postup do Ligy ACB.

Existuje zostup v Primera FEB?

Nie, z Primera FEB neexistuje zostup. Liga slúži ako druhý stupeň, kde kluby buď usilujú o postup do Ligy ACB, alebo súťažia o udržanie miesta v divízii.

Kto vyhral šampionát Primera FEB 2024/25?

Real Betis Sevilla vyhrala šampionát 2024/25, keď porazila Flexicar Fuenlabrada 92:97 vo finálovom zápase Final Four. Toto víťazstvo zaistilo postup do Ligy ACB.

Aký je rozdiel medzi šampiónom základnej časti a šampiónom play-off?

Obaja získajú postup do Ligy ACB. Šampión základnej časti sa určuje najvyšším počtom bodov v 32 zápasoch, kým šampión play-off je korunovaný víťazstvom Final Four turnaja medzi top ôsmimi tímami.

API dáta: 18. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2025