Menu
Švédsko

Superettan

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

4 zápasy

Tabuľka

Superettan · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Superettan 2026-2027 s 12 tímami. Wetterbygden Stars vedie s 5 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Alvik s 4 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Wetterbygden Stars651524:468+56
3Alvik642572:468+104
4Norrort541456:397+59
5Eskilstuna642539:524+15
6IK Eos532467:368+99
7AIK Basket431345:304+41
8Trelleborg422340:335+5
9Ockelbo523366:443-77
10Huddinge523391:430-39
12Djurgarden514367:439-72
13Malbas505356:447-91
14Cross Over606414:572-158

Výsledky

Superettan · 37
Výsledky27. 9. 2026–21. 10. 2026
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
Norrort103–104PPHuddinge
ut 20. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Norrort
Trelleborg
Ockelbo
Huddinge
Djurgarden
Fryshuset Basket
AIK Basket
Malbas
Sollentuna
Trelleborg
Alvik
Malbas
Wetterbygden Stars
Eskilstuna
Huddinge
Sollentuna
Ockelbo
Malbas
Cross Over
Fryshuset Basket
Huddinge
Malbas
Ockelbo
Alvik
Eskilstuna
AIK Basket
Wetterbygden Stars
Fryshuset Basket
Djurgarden
Sollentuna
Cross Over
Wetterbygden Stars
Cross Over
Huddinge
Ockelbo
Trelleborg
Fryshuset Basket
Eskilstuna
IK Eos
Djurgarden
Malbas
Djurgarden
Sollentuna
Alvik
Eskilstuna
Norrort
Eskilstuna
IK Eos
Sollentuna
Wetterbygden Stars
Fryshuset Basket
Ockelbo
AIK Basket
Cross Over
Trelleborg
Malbas
Djurgarden
IK Eos
Alvik
Cross Over
AIK Basket
Wetterbygden Stars
Ockelbo
Djurgarden
Trelleborg
Fryshuset Basket
IK Eos
Norrort
Malbas
Norrort
Huddinge
Eskilstuna
Huddinge
Alvik
Sollentuna
AIK Basket
Cross Over
Eskilstuna
Trelleborg
Cross Over
Huddinge
IK Eos
Cross Over
Malbas
Trelleborg
Eskilstuna
Wetterbygden Stars
Ockelbo
Fryshuset Basket
IK Eos
Norrort
AIK Basket
IK Eos
Huddinge
Ockelbo
Sollentuna
Eskilstuna
Wetterbygden Stars
Djurgarden
Alvik
Cross Over
Trelleborg
Malbas
Huddinge
Norrort
Fryshuset Basket
Wetterbygden Stars
Djurgarden
Trelleborg
Norrort
Cross Over
Djurgarden
Huddinge
AIK Basket
IK Eos
Sollentuna
Ockelbo
Eskilstuna
Malbas
Sollentuna
Fryshuset Basket
Cross Over
AIK Basket
Trelleborg
Alvik
Trelleborg
Huddinge
Cross Over
Djurgarden
Norrort
Wetterbygden Stars
IK Eos
Huddinge
Ockelbo
Trelleborg
Djurgarden
Eskilstuna
Cross Over
Malbas
AIK Basket
Alvik
Wetterbygden Stars
IK Eos
AIK Basket
Fryshuset Basket
Sollentuna
Norrort
Eskilstuna
Trelleborg
IK Eos
AIK Basket
Fryshuset Basket
Alvik
Huddinge
Sollentuna
Djurgarden
Wetterbygden Stars
Cross Over
Fryshuset Basket
Alvik
Djurgarden
Ockelbo
Trelleborg
AIK Basket
Malbas
Wetterbygden Stars
Eskilstuna
Ockelbo
Norrort
Alvik
Fryshuset Basket
Huddinge
Norrort
IK Eos
Ockelbo
AIK Basket
Eskilstuna
Malbas
Sollentuna
IK Eos
Djurgarden
Malbas
Wetterbygden Stars
Trelleborg
IK Eos
Alvik
Trelleborg
Ockelbo
Fryshuset Basket
Djurgarden
Huddinge
Wetterbygden Stars
AIK Basket
Eskilstuna
Malbas
Alvik
Norrort
Sollentuna
AIK Basket
IK Eos

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 12 tímov v Superettan na jednom mieste. Wetterbygden Stars vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Wetterbygden Stars1651524468
Alvik2642572468
Norrort3541456397
Eskilstuna4642539524
IK Eos5532467368
AIK Basket6431345304
Trelleborg7422340335
Ockelbo8523366443
Huddinge9523391430
Djurgarden10514367439
Malbas11505356447
Cross Over12606414572

Minulé sezóny

Superettan

Prehliadajte 9 archivovaných sezón Superettan, od 2018-2019 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:2017Predchodca:Basketettan

Superettan bola vytvorená v roku 2017 Švédskou basketbalovou federáciou (SBBF) ako náhrada za Basketettan, stávajúc sa oficiálnym druhým stupňom švédskeho profesionálneho basketbalu. Reštrukturalizácia bola navrhnutá na vytvorenie súdržnejšej a konkurenčnejšej strednej ligy, ktorá by lepšie slúžila ako rozvojová platforma pre kluby aspirujúce na štatút Basketligan. Od vzniku Superettan zaviedla play-off systém (od sezóny 2021-22) na určenie šampióna, prechod z čisto formátu základnej časti. Liga si udržala 14 tímov ako štandardnú veľkosť, vytvárajúc vyváženú základnú časť 26 zápasov nasledovanú play-off pre najlepších osem tímov. Táto zmena formátu odrážala záväzok federácie zvýšiť súťažnú intenzitu a poskytovať zmysluplnejšiu postsezonáln súťaž.

  1. 2017 — Superettan spustená ako náhrada za Basketettan, Köping Stars korunovaní ako inaugurálni šampióni
  2. 2018-19 — Djurgården vyhrali šampionát a etablovali sa ako veľmoc divízie
  3. 2021-22 — Zavedený play-off systém na určenie šampióna po skončení základnej časti
  4. 2022-23 — Helsingborg BBK vyhrali šampionát, Hogsbo skončili ako šampióni základnej časti
  5. 2023-24 — Hogsbo Basket Göteborg korunovaní šampiónmi so Samorom Ungerom ako MVP Finále
  6. 2025-26 — Fryshuset Basket sa vynorili ako aktuálni lídri sezóny s 75% mierou výhier (bilancia 18-6)

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:14

Superettan zahrnuje 14 tímov súťažiacich v základnej časti každý s každým, pričom každý tím hrá 26 zápasov (dva proti každému súperovi). Tímy získavajú 2 body za výhru a 1 bod za prehru. Najlepších osem tímov postúpi do jednorazového play-off bracketu po základnej časti. Šampión play-off je korunovaný šampiónom Superettan a získava postup do Basketligan, kým nižšie umiestnené tímy pokračujú v súťažení v Superettan v nasledujúcej sezóne. Liga funguje bez zostupu, čím je jasným druhým stupňom švédskeho profesionálneho basketbalu.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:Köping Stars (1)

Liga produkovala viacerých šampiónov od roku 2017, pričom Köping Stars, Djurgården, Helsingborg BBK a Hogsbo Basket Göteborg patria medzi víťazov titulov — odraz konkurenčnej rovnováhy švédskeho basketbalu druhého stupňa.

Analýza

16. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Fryshuset Basket vedie sezónu Superettan 2025-26 s impozantnou bilanciou 18-6 v 24 zápasoch, čím nazbierali 36 bodov a udržiavajú 75% mieru výhier. Stockholmský klub preukázal ofenzívnu silu s priemerom 88,9 bodu na zápas pri obmedzení súperov na 82,8 bodov, vytvárajúc +6,1 bodový diferenciál. Ich domáca bilancia 10-1 poskytuje výraznú súťažnú výhodu, hoci vonkajší výkon 8-5 naznačuje určitú zraniteľnosť mimo domova.

Malbas obsadil druhé miesto s bilanciou 17-6 z 23 zápasov, len jeden zápas za Fryshuset. Klub z Malmö bol výnimočne silný vonku s bilanciou 9-3 a impozantným +10,5 bodovým diferenciálom. Malbas vyhral posledné štyri po sebe idúce zápasy, demonštrujúc silnú hybnosť smerom k záverečným fázam základnej časti.

Djurgården obsadil tretie miesto s bilanciou 14-9 z 23 zápasov, štyri zápasy za lídrami. Stockholmská veľmoc udržiava play-off kandidatúru s 60,9% mierou výhier. Vynikajúci individuálny výkonnostca sezóny bol Klintman, 21-ročný prospect, ktorý predviedol pozoruhodný double-double 39 bodov a 11 asistencií — exemplifikujúc emerging talent prezentovaný v Superettan.

Cesta Superettan a súťažná štruktúra

Superettan plní kľúčovú funkciu v švédskom basketbale ako primárna rozvojová liga pre kluby aspirujúce na štatút Basketligan. Automatický postup šampióna do elitnej divízie vytvára intenzívnu súťaž počas celej sezóny, s viacerými tímami schopnými vyhrať šampionát. Zavedenie play-off systému v roku 2021-22 výrazne zvýšilo stávky, keďže výkonnosť v základnej časti teraz určuje play-off nasadenie.

Štruktúra 14 tímov vytvára vyváženú súťaž, kde žiadny tím nedominuje dlhé obdobia. Posledné šampióny sa výrazne menili — od inauguračného úspechu Köping Stars v 2017-18, cez triumf Djurgården v 2018-19, play-off šampionát Helsingborg BBK v 2022-23, až po titul Hogsbo Basket Göteborg v 2023-24. Táto parita odráža kvalitu švédskeho basketbalu mimo najvyššieho stupňa.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Superettan?

Superettan zahrnuje 14 profesionálnych mužských basketbalových tímov súťažiacich v druhom stupni Švédska.

Kedy bola Superettan zriadená?

Superettan bola zriadená v roku 2017 ako náhrada za Basketettan a stala sa oficiálnou druhou ligou švédskeho basketbalu.

Aká je cesta postupu zo Superettan?

Šampión Superettan je automaticky povýšený do Basketligan, najvyššieho stupňa profesionálneho basketbalu vo Švédsku.

Existuje v Superettan play-off systém?

Áno, od sezóny 2021-22 najlepších osem tímov súťaží v jednorazovom play-off po základnej časti na určenie šampióna.

Koľko zápasov hrá každý tím v Superettan?

Každý tím hrá 26 zápasov v základnej časti a stretáva každého súpera dvakrát vo formáte doma a vonku.

Kto vyhral najviac šampionátov Superettan?

Viacero tímov vyhral šampionáty od roku 2017, vrátane Köping Stars, Djurgården, Helsingborg BBK a Hogsbo Basket Göteborg.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026