Menu
Turecko

Super Ligi

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

2 zápasy

Tabuľka

Super Ligi · 2026-2027

Aktuálna tabuľka Super Ligi 2026-2027 s 13 tímami. Bahcesehir Kol. vedie s 4 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Esenler Erokspor s 3 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
1Bahcesehir Kol.440364:321+43
2Esenler Erokspor431335:324+11
3Anadolu Efes431335:309+26
4Turk Telekom431305:283+22
5Trabzonspor431321:316+5
6Karsiyaka422327:315+12
8Petkim Spor422344:345-1
9Fenerbahce422345:349-4
10Tofas422327:346-19
11Besiktas422317:344-27
12Bursaspor413318:338-20
13Galatasaray413341:333+8
16Cayirova404319:381-62

Výsledky

Super Ligi · 32
Výsledky28. 9. 2026–19. 10. 2026
po 19. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
po 5. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
po 28. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Trabzonspor
Esenler Erokspor
Turk Telekom
Denizli Basket
Bahcesehir Kol.
Besiktas
Anadolu Efes
Korfez Basket
Karsiyaka
Fenerbahce
Tofas
Petkim Spor
Galatasaray
Bordo Bandirma
Korfez Basket
Trabzonspor
Bordo Bandirma
Bahcesehir Kol.
Denizli Basket
Galatasaray
Esenler Erokspor
Turk Telekom
Fenerbahce
Tofas
Bursaspor
Karsiyaka
Petkim Spor
Anadolu Efes
Besiktas
Cayirova
Cayirova
Bordo Bandirma
Turk Telekom
Korfez Basket
Trabzonspor
Petkim Spor
Bursaspor
Fenerbahce
Bahcesehir Kol.
Denizli Basket
Anadolu Efes
Tofas
Galatasaray
Esenler Erokspor
Karsiyaka
Besiktas
Petkim Spor
Turk Telekom
Tofas
Trabzonspor
Korfez Basket
Galatasaray
Bordo Bandirma
Karsiyaka
Esenler Erokspor
Bahcesehir Kol.
Denizli Basket
Cayirova
Besiktas
Bursaspor
Fenerbahce
Anadolu Efes
Karsiyaka
Denizli Basket
Turk Telekom
Tofas
Bahcesehir Kol.
Korfez Basket
Bursaspor
Bordo Bandirma
Cayirova
Esenler Erokspor
Trabzonspor
Anadolu Efes
Galatasaray
Petkim Spor
Besiktas
Fenerbahce
Esenler Erokspor
Karsiyaka
Petkim Spor
Bahcesehir Kol.
Denizli Basket
Bursaspor
Tofas
Galatasaray
Fenerbahce
Trabzonspor
Anadolu Efes
Turk Telekom
Korfez Basket
Cayirova
Bordo Bandirma
Besiktas
Cayirova
Petkim Spor
Bordo Bandirma
Fenerbahce
Bahcesehir Kol.
Tofas
Karsiyaka
Korfez Basket
Galatasaray
Anadolu Efes
Turk Telekom
Trabzonspor
Bursaspor
Esenler Erokspor
Besiktas
Denizli Basket
Trabzonspor
Galatasaray
Korfez Basket
Bursaspor
Petkim Spor
Karsiyaka
Denizli Basket
Bordo Bandirma
Tofas
Cayirova
Fenerbahce
Turk Telekom
Anadolu Efes
Bahcesehir Kol.
Esenler Erokspor
Besiktas
Bahcesehir Kol.
Trabzonspor
Besiktas
Korfez Basket
Bordo Bandirma
Esenler Erokspor
Bursaspor
Petkim Spor
Cayirova
Anadolu Efes
Galatasaray
Turk Telekom
Karsiyaka
Tofas
Denizli Basket
Fenerbahce
Tofas
Bursaspor
Turk Telekom
Bahcesehir Kol.
Trabzonspor
Cayirova
Korfez Basket
Bordo Bandirma
Petkim Spor
Besiktas
Fenerbahce
Galatasaray
Esenler Erokspor
Denizli Basket
Anadolu Efes
Karsiyaka
Bahcesehir Kol.
Galatasaray
Besiktas
Tofas
Bordo Bandirma
Petkim Spor
Bursaspor
Anadolu Efes
Cayirova
Turk Telekom
Esenler Erokspor
Fenerbahce
Karsiyaka
Trabzonspor
Denizli Basket
Korfez Basket
Fenerbahce
Bahcesehir Kol.
Denizli Basket
Petkim Spor
Karsiyaka
Turk Telekom
Besiktas
Anadolu Efes
Esenler Erokspor
Korfez Basket
Bursaspor
Trabzonspor
Bordo Bandirma
Tofas
Cayirova
Galatasaray
Petkim Spor
Esenler Erokspor
Trabzonspor
Besiktas
Tofas
Denizli Basket
Turk Telekom
Bursaspor
Korfez Basket
Fenerbahce

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 13 tímov v Super Ligi na jednom mieste. Bahcesehir Kol. vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Bahcesehir Kol.1440364321
Esenler Erokspor2431335324
Anadolu Efes3431335309
Turk Telekom4431305283
Trabzonspor5431321316
Karsiyaka6422327315
Petkim Spor7422344345
Fenerbahce8422345349
Tofas9422327346
Besiktas10422317344
Bursaspor11413318338
Galatasaray12413341333
Cayirova13404319381

Minulé sezóny

Super Ligi

Prehliadajte 11 archivovaných sezón Super Ligi, od 2016-2017 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1966Predchodca:Turkish Basketball Championship

Basketbol Süper Ligi bola zriadená v roku 1966 Tureckou basketbalovou federáciou na nahradenie regionálneho Tureckého basketbalového šampionátu a vytvorenie zjednotenej národnej súťaže. Liga začala sezónou 1966–67 a odvtedy sa vyvinula na jednu z popredných basketbalových súťaží Európy. Medzi dôležité štrukturálne zmeny patrí štandardizácia 16-tímového formátu so základnou časťou nasledovanou play-off kolami a zavedenie dvojúrovňového zostupového systému, kde posledné dva tímy padnú do Tureckej basketbalovej ligy (TBL). Liga prešla niekoľkými zmenami sponzorských názvov, naposledy sa stávajúc Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi. Súťaž výrazne vzrástla v globálnom profile, predovšetkým od 2000-tych rokov, pričom kluby ako Anadolu Efes a Fenerbahçe dosiahli úspech v európskych súťažiach a zvýšili medzinárodnú reputáciu ligy.

  1. 1966 — Basketbol Süper Ligi zriadená, nahrádzajúc Turecký basketbalový šampionát
  2. 1967 — Prvá oficiálna sezóna novej zjednotenej národnej ligáovej štruktúry
  3. 1985 — Anadolu Efes vyhráva prvý šampionát a začína éru dominancie
  4. 1990-te roky — Fenerbahçe sa vynorí ako hlavná sila s viacerými titulmi
  5. 2000-te roky — Turecké kluby dosahujú prominentnosť v európskych súťažiach
  6. 2023-24 — Anadolu Efes porazil Fenerbahçe 4-3 v dramatickom siedmom zápase finálového zápasu a získal 16. titul
  7. 2024-25 — Fenerbahçe Beko dominoval sezóne s bilanciou 27-3 a vyhral šampionát aj titul EuroLeague

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:2Európske miesta:4

Basketbol Süper Ligi funguje ako 16-tímová súťaž so základnou časťou nasledovanou štruktúrovaným play-off systémom. Všetky tímy hrajú dvojformát každý s každým (doma a vonku) počas základnej časti, nazbieravajúc body s 2 bodmi za výhru a 1 bodom za prehru. Šesť najlepších tímov automaticky postúpi do štvrťfinálí, kým tímy na 7. až 10. mieste vstúpia do kvalifikačného kola pre zostávajúce dve štvrťfinálové miesta. Štvrťfinále, semifinále a finálový zápas sú súťažené vo formáte sérií na sedem víťazstiev. Štyria najlepší finalisti si zarobia miesta v európskych súťažiach: šampióni a vicešampióni zvyčajne dostávajú miesta v Turkish Airlines EuroLeague, kým tímy na treťom a štvrtom mieste súťažia v EuroCup. Posledné dva tímy sú automaticky zostúpené do Tureckej basketbalovej ligy.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Anadolu Efes S.K. (16)

Fenerbahçe Beko vyhral 12 šampionátov, čo z nich robí druhý najúspešnejší tím v histórii ligy.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Fenerbahçe Beko završilo výnimočnú sezónu 2024-25 s dominantnou bilanciou 27 výhier a 3 prehier v základnej časti, etablujúc sa ako jasní favoriti a nakoniec šampióni. Ich ofenzívna efektívnosť bola evidentná počas celej kampane s priemerom 89,0 bodu na zápas pri zachovaní silnej defenzívnej disciplíny s 78,6 inkasovaných bodov na zápas. Beşiktaş Fibabanka sa vynorili ako primárni vyzválatelia s rešpektovanou bilanciou 23-7.

Šampionátsky boj bol vzrušujúcim stretnutím medzi Fenerbahçe a Beşiktaş, pričom Fenerbahçe nakoniec zvíťazilo vo finálovom záverečnom súboji. Toto víťazstvo znamenalo historický úspech pre istanbulský klub — súčasne vyhrali titul EuroLeague, čím si nárokovali historický double získaním domácej ligy aj najprestížnejšej európskej klubovej súťaže v jednej sezóne.

Historická dominancia a vzory šampionátov

Anadolu Efes S.K. stojí ako najúspešnejšia franšíza v histórii Basketbol Süper Ligi s 16 šampionátskymi titulmi. Ich trvalá excelentnosť je vybudovaná na kombináciicí organizačnej stability, konzistentných investícií do rozvoja hráčov a schopnosti priťahovať domáci aj medzinárodný talent. Fenerbahçe S.K. reprezentuje druhú najúspešnejšiu franšízu s 12 šampionátskymi titulmi a ich sezóna 2024-25 naznačuje, že môžu byť pozicionovaní napadnúť historický rekord Anadolu Efes.

Basketbol Süper Ligi sa stala čoraz atraktívnejšou pre medzinárodný basketbalový talent s mnohými hráčmi NBA a hviezdami EuroLeague voliacimi Turecko počas svojich kariér. Turecké kluby dosiahli výrazné európske úspechy, pričom Anadolu Efes a Fenerbahçe obaja dosiahli finálové záverečné súboje EuroLeague, pričom Fenerbahçe vyhralo šampionát EuroLeague v roku 2025.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Tureckej basketbalovej Süper Lige?

Basketbol Süper Ligi zahrnuje 16 profesionálnych klubov v konkurenčnej základnej časti nasledovanej play-off kolami.

Kto vyhral najviac titulov Tureckej basketbalovej Süper Ligy?

Anadolu Efes S.K. drží rekord so 16 šampionátskymi titulmi, nasledovaný Fenerbahçe Beko s 12 titulmi.

Ako funguje zostup v Tureckej Süper Lige?

Dva posledne umiestnené tímy na konci základnej časti sú automaticky zostúpené do Tureckej basketbalovej ligy (TBL), súťaže druhého stupňa.

Koľko miest v európskych súťažiach má Turecká Süper Liga?

Štyri najlepšie tímy sa kvalifikujú do európskych súťaží: tímy na prvom a druhom mieste vstúpia do EuroLeague, kým tímy na treťom a štvrtom mieste súťažia v EuroCup.

Kedy bola Turecká basketbalová Süper Liga zriadená?

Basketbol Süper Ligi bola zriadená v roku 1966 Tureckou basketbalovou federáciou, nahrádzajúca regionálny Turecký basketbalový šampionát zjednotenou národnou súťažou.

Aký je play-off formát v Tureckej Süper Lige?

Tímy súťažia vo formáte sérií na sedem víťazstiev počas štvrťfinálí, semifinálí a finálového zápasu. Šesť najlepších tímov postúpi priamo do štvrťfinálí, kým tímy na 7.–10. mieste súťažia v kvalifikačných kolách.

API dáta: 20. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026