Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

8 zápasov

Tabuľka

TB2L · 2026-2027

Aktuálna tabuľka TB2L 2026-2027 s 22 tímami. Turk Telekom 2 vedie s 2 bodmi po 2 zápasoch, za ním nasleduje Karatay Bld. s 2 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Skupina A
1Turk Telekom 2220151:136+15
2Karatay Bld.220156:146+10
3Corlu211150:126+24
4Kutahya Bld.211148:154-6
5Manisa211135:123+12
6Titan Akademi211151:154-3
7Ilkler Sehri Usak211162:147+15
8ITU11096:72+24
9Tesvikiye202140:170-30
10Genclik Spor202123:160-37
11Istanbul BB10172:96-24
Skupina B
1Kerasus220141:116+25
2Bayrampasa220156:145+11
3Konya BBSK 2220141:134+7
4Kocaeli BŞB Kağıtspor211163:157+6
5Gungoren Doruk211145:139+6
6Petkim Spor 2211151:153-2
7Akhisar Belediye211129:136-7
8Corum202136:145-9
9Egospor202160:177-17
10High Touch10171:81-10
11Beylikduzu10167:77-10
Výsledky9. 10. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Istanbul BB
Karatay Bld.
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Kerasus
Konya BBSK 2
Beylikduzu
Genclik Spor
Tesvikiye
Kutahya Bld.
Ilkler Sehri Usak
Corlu
Manisa
High Touch
Egospor
Akhisar Belediye
Gungoren Doruk
Turk Telekom 2
ITU
Petkim Spor 2
Corum
Egospor
Bayrampasa
Beylikduzu
Akhisar Belediye
Tesvikiye
Kutahya Bld.
ITU
Genclik Spor
Manisa
Istanbul BB
Karatay Bld.
Titan Akademi
Corum
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Gungoren Doruk
Petkim Spor 2
Ilkler Sehri Usak
Corlu
Kerasus
High Touch
Istanbul BB
Ilkler Sehri Usak
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Gungoren Doruk
High Touch
Corum
Genclik Spor
Turk Telekom 2
Kutahya Bld.
ITU
Corlu
Tesvikiye
Bayrampasa
Kerasus
Akhisar Belediye
Konya BBSK 2
Titan Akademi
Manisa
Petkim Spor 2
Beylikduzu
Beylikduzu
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Tesvikiye
Istanbul BB
Konya BBSK 2
Petkim Spor 2
Manisa
Karatay Bld.
ITU
Corlu
Corum
Bayrampasa
Gungoren Doruk
High Touch
Ilkler Sehri Usak
Titan Akademi
Turk Telekom 2
Kutahya Bld.
Kerasus
Egospor
Egospor
Corum
Istanbul BB
ITU
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Konya BBSK 2
Titan Akademi
Tesvikiye
Kutahya Bld.
Genclik Spor
Karatay Bld.
Ilkler Sehri Usak
Corlu
Turk Telekom 2
Bayrampasa
Gungoren Doruk
High Touch
Beylikduzu
Petkim Spor 2
Akhisar Belediye
Beylikduzu
Bayrampasa
Tesvikiye
Karatay Bld.
Konya BBSK 2
High Touch
Genclik Spor
Corlu
ITU
Titan Akademi
Corum
Kerasus
Akhisar Belediye
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Gungoren Doruk
Egospor
Ilkler Sehri Usak
Manisa
Turk Telekom 2
Istanbul BB
Egospor
Beylikduzu
Istanbul BB
Genclik Spor
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Petkim Spor 2
High Touch
Akhisar Belediye
Manisa
Tesvikiye
Corlu
Kutahya Bld.
Bayrampasa
Konya BBSK 2
Titan Akademi
Turk Telekom 2
Karatay Bld.
ITU
Kerasus
Gungoren Doruk
Beylikduzu
Kerasus
Genclik Spor
Titan Akademi
Tesvikiye
Ilkler Sehri Usak
Konya BBSK 2
Egospor
Turk Telekom 2
Karatay Bld.
Kutahya Bld.
Istanbul BB
ITU
Manisa
Akhisar Belediye
Bayrampasa
Gungoren Doruk
Corum
Petkim Spor 2
High Touch
Egospor
Akhisar Belediye
Titan Akademi
Kutahya Bld.
Manisa
Turk Telekom 2
Bayrampasa
Petkim Spor 2
Corum
Beylikduzu
Istanbul BB
Corlu
High Touch
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Ilkler Sehri Usak
ITU
Karatay Bld.
Genclik Spor
Kerasus
Konya BBSK 2
Kerasus
Akhisar Belediye
Titan Akademi
Corlu
Tesvikiye
ITU
Manisa
Genclik Spor
Ilkler Sehri Usak
Turk Telekom 2
Karatay Bld.
Kutahya Bld.
Gungoren Doruk
Beylikduzu
Egospor
Petkim Spor 2
Corum
Konya BBSK 2
Bayrampasa
Kocaeli BŞB Kağıtspor

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 22 tímov v TB2L na jednom mieste. Turk Telekom 2 vedie s 2 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Turk Telekom 21220151136
Karatay Bld.2220156146
Corlu3211150126
Kutahya Bld.4211148154
Manisa5211135123
Titan Akademi6211151154
Ilkler Sehri Usak7211162147
ITU81109672
Tesvikiye9202140170
Genclik Spor10202123160
Istanbul BB111017296
Kerasus12220141116
Bayrampasa13220156145
Konya BBSK 214220141134
Kocaeli BŞB Kağıtspor15211163157
Gungoren Doruk16211145139
Petkim Spor 217211151153
Akhisar Belediye18211129136
Corum19202136145
Egospor20202160177
High Touch211017181
Beylikduzu221016777

Minulé sezóny

TB2L

Prehliadajte 10 archivovaných sezón TB2L, od 2016-2017 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:2012Predchodca:Turkish Basketball Third League (TB3L)

Turecká basketbalová druhá liga bola zriadená v roku 2012 ako Turecká basketbalová tretia liga (TB3L) po výraznej reštrukturalizácii národnej basketbalovej pyramídy Tureckou basketbalovou federáciou. Liga bola vytvorená na rozšírenie profesionálnych príležitostí pre vznikajúce kluby a poskytnutie štruktúrovanej cesty pre tímy z regionálnych a amatérskych úrovní na výstup k vyššej súťaži. V roku 2015, po komplexnej reorganizácii tureckej basketbalovej hierarchie, bola TB3L premenovaná na Tureckú basketbalovú druhú ligu (TB2L), aby odrážala aktualizovaný ligový systém. Liga prešla výraznými formátovými úpravami okolo roku 2019, zavedením rozdelenia do dvoch vyvážených skupín (A a B) na lepšie riadenie rozvrhu a regionálnej rovnováhy pri rozšírení na 21 tímov začiatkom 2020-tych rokov.

  1. 2012 — Turecká basketbalová tretia liga (TB3L) zriadená ako tretí stupeň profesionálneho basketbalu v Turecku
  2. 2012/13 — Inauguračná sezóna ukončená s Büyükçekmece získavajúcim šampionát a postup
  3. 2015 — Liga premenovaná na Tureckú basketbalovú druhú ligu (TB2L) po reštrukturalizácii tureckej basketbalovej hierarchie
  4. 2019 — Formát reštrukturalizovaný do dvoch skupín (A a B) s 21 tímami na zlepšenie regionálnej rovnováhy
  5. 2020 — Sezóna 2019–20 zrušená kvôli pandémii COVID-19; žiadni šampióni nevyhlásení
  6. 2024/25 — Göztepe si nárokoval šampionát s bilanciou 8–2 v záverečnej fáze

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:21Zostupové miesta:4

TB2L funguje s 21 tímami rozdelenými do dvoch regionálnych skupín — skupina A s 10 tímami a skupina B s 11 tímami — určenými geografickou blízkosťou na minimalizáciu cestovných nákladov. Každý tím hrá dvojformát každý s každým v rámci svojej skupiny, pričom tímy skupiny A hrajú 18 zápasov a tímy skupiny B 20 zápasov. Najlepších osem tímov z každej skupiny postúpi do play-off turnaja, ktorý určuje miesta postupu do Tureckej basketbalovej ligy (TBL). Posledné tímy čelia zostupu do regionálnych amatérskych líg. Liga využíva play-off formát sérií na tri víťazstvá pre zápasy o postup.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Göztepe (1)

Sezóna 2024/25 videla Göztepe dominovať záverečnej fáze s bilanciou 8–2, keď porazil Ege Üniversitesi 86:69 v šampionátovom zápase.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna TB2L 2024/25 priniesla presvedčivý basketbal počas celej základnej časti aj play-off turnaja. Göztepe sa vynorili ako dominantná sila a nakoniec si nárokovali šampionát s impozantnou bilanciou 8–2 v záverečnej fáze. Klub z Izmiru preukázal konzistentnosť a kvalitu počas celej súťaže, kulminujúc titulom potvrdeným víťazstvom 86:69 nad Ege Üniversitesi v šampionátovom zápase. Kahramanmaraş Belediye vyrovnal záverečnú bilanciu Göztepe na 8–2 a pozicionoval sa ako najbližší vyzývateľ.

Sezóna ukázala konkurenčnú hĺbku tretieho stupňa tureckého basketbalu, pričom viacero tímov demonštruje kvalitu a intenzitu potrebnú na súťaženie na tejto úrovni. Prítomnosť univerzitných tímov ako Ege Üniversitesi odráža záväzok Turecka rozvíjať basketbalový talent prostredníctvom akademických inštitúcií.

Úloha v rozvoji tureckého basketbalu

TB2L funguje ako kľúčová rozvojová vrstva v rámci tureckej basketbalovej profesionálnej pyramídy. Na rozdiel od niektorých európskych krajín, kde tretí stupeň pozostáva predovšetkým z poloprofesionálnych alebo amatérskych tímov, TB2L Turecka udržiava profesionálne štandardy s regulovanými limitmi zahraničných hráčov a dohľadom federácie. Kluby zvyčajne obmedzujú netureckých hráčov na maximálne štyri na súpiske, čím uprednostňujú rozvoj domáceho talentu. Kluby zostúpené z TBL sa často ocitajú v TB2L, čím vytvárajú konkurenčné prostredie, kde ambiciózne tímy hľadajú okamžitý návrat do vyšších divízií.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v TB2L?

TB2L zahrnuje 21 tímov rozdelených do dvoch regionálnych skupín: skupina A s 10 tímami a skupina B s 11 tímami, určenými geografickou blízkosťou na minimalizáciu cestovných nákladov.

Aká je pozícia TB2L v tureckom basketbale?

TB2L je treťou ligou profesionálneho mužského basketbalu v Turecku, umiestená pod Basketbol Süper Ligi (BSL) a Tureckou basketbalovou ligou (TBL) a slúžiaca ako rozvojová cesta pre kluby.

Ako funguje postup v TB2L?

Najlepších osem tímov z každej regionálnej skupiny postúpi do play-off turnaja. Víťazi týchto play-off získajú postup do Tureckej basketbalovej ligy (TBL), pričom postup je určený prostredníctvom sérií na tri víťazstvá.

Kedy bola TB2L zriadená v súčasnej forme?

Liga bola zriadená v roku 2012 ako Turecká basketbalová tretia liga (TB3L) a premenovaná na Tureckú basketbalovú druhú ligu (TB2L) v roku 2015 po reštrukturalizácii tureckej basketbalovej pyramídy.

Koľko tímov je zostúpených z TB2L?

Zvyčajne štyri tímy sú zostúpené na konci každej sezóny do regionálnych amatérskych líg, hoci presné čísla sa môžu líšiť v závislosti od štrukturálnych rozhodnutí Tureckej basketbalovej federácie.

Kto vyhral posledný šampionát TB2L?

Göztepe vyhral šampionát TB2L 2024/25 s bilanciou 8–2 v záverečnej fáze a porazil Ege Üniversitesi 86:69 v záverečnom zápase.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026