Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Tabuľka

NBA · 2026-2027

Aktuálna tabuľka NBA 2026-2027 s 30 tímami. Memphis Grizzlies vedie s 3 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Utah Jazz s 3 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Western Conference
1Memphis Grizzlies431470:443+27
2Utah Jazz431453:439+14
3New Orleans Pelicans431442:441+1
4Golden State Warriors642683:638+45
5Houston Rockets321366:338+28
6Portland Trail Blazers321351:344+7
7Los Angeles Clippers321332:325+7
8Denver Nuggets532578:571+7
9Minnesota Timberwolves633697:709-12
10San Antonio Spurs523572:544+28
11Los Angeles Lakers523534:559-25
12Dallas Mavericks413457:486-29
13Phoenix Suns514545:573-28
14Oklahoma City Thunder514549:585-36
15Sacramento Kings505514:588-74
Eastern Conference
1Boston Celtics440507:432+75
2Atlanta Hawks541613:586+27
3Brooklyn Nets431497:464+33
4Orlando Magic431495:468+27
5Detroit Pistons431474:452+22
6Chicago Bulls532610:574+36
7Miami Heat532640:612+28
8Washington Wizards422453:455-2
9Toronto Raptors523612:584+28
10Milwaukee Bucks523547:599-52
11Cleveland Cavaliers312348:361-13
12Indiana Pacers413479:473+6
13Philadelphia 76ers413454:480-26
14Charlotte Hornets413386:444-58
15New York Knicks514530:621-91
Pre-season16. 10. 2026–22. 10. 2026
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Miami Heat
Detroit Pistons
San Antonio Spurs
Houston Rockets
Utah Jazz
New Orleans Pelicans
Golden State Warriors
Memphis Grizzlies
Los Angeles Lakers
Los Angeles Clippers
Sacramento Kings
Portland Trail Blazers
Charlotte Hornets
Miami Heat
Cleveland Cavaliers
Brooklyn Nets
Philadelphia 76ers
Milwaukee Bucks
Chicago Bulls
Washington Wizards
Dallas Mavericks
San Antonio Spurs
Denver Nuggets
New Orleans Pelicans
Atlanta Hawks
Houston Rockets
Phoenix Suns
Golden State Warriors
Utah Jazz
Los Angeles Lakers
Brooklyn Nets
Indiana Pacers
Oklahoma City Thunder
Los Angeles Clippers
Minnesota Timberwolves
Toronto Raptors
New York Knicks
Orlando Magic
Philadelphia 76ers
Detroit Pistons
Sacramento Kings
Memphis Grizzlies
Charlotte Hornets
Washington Wizards
Cleveland Cavaliers
Minnesota Timberwolves
Boston Celtics
Chicago Bulls
Miami Heat
Dallas Mavericks
Milwaukee Bucks
Indiana Pacers
Oklahoma City Thunder
Phoenix Suns
Houston Rockets
Atlanta Hawks
Utah Jazz
Memphis Grizzlies
Denver Nuggets
Golden State Warriors
Boston Celtics
Brooklyn Nets
New York Knicks
Detroit Pistons
San Antonio Spurs
Sacramento Kings
Los Angeles Lakers
Portland Trail Blazers
Indiana Pacers
Philadelphia 76ers
Cleveland Cavaliers
Washington Wizards
Detroit Pistons
Charlotte Hornets
Atlanta Hawks
Miami Heat
Toronto Raptors
Orlando Magic
Chicago Bulls
New York Knicks
Milwaukee Bucks
Houston Rockets
Minnesota Timberwolves
Golden State Warriors
New Orleans Pelicans
Denver Nuggets
Utah Jazz
San Antonio Spurs
Dallas Mavericks
Oklahoma City Thunder
Los Angeles Clippers
Los Angeles Lakers
Atlanta Hawks
Cleveland Cavaliers
New Orleans Pelicans
Sacramento Kings
Portland Trail Blazers
Memphis Grizzlies
Washington Wizards
Charlotte Hornets
Boston Celtics
Chicago Bulls
Brooklyn Nets
Detroit Pistons
Philadelphia 76ers
New York Knicks
Toronto Raptors
Orlando Magic
Minnesota Timberwolves
Los Angeles Clippers
Dallas Mavericks
Houston Rockets
Miami Heat
Indiana Pacers
Golden State Warriors
Los Angeles Lakers
Phoenix Suns
Denver Nuggets
Utah Jazz
Portland Trail Blazers
Charlotte Hornets
Philadelphia 76ers
New Orleans Pelicans
Atlanta Hawks
San Antonio Spurs
Minnesota Timberwolves
Memphis Grizzlies
Sacramento Kings
Milwaukee Bucks
Cleveland Cavaliers
Houston Rockets
Oklahoma City Thunder
Orlando Magic
Boston Celtics
Indiana Pacers
Brooklyn Nets
Golden State Warriors
Los Angeles Clippers
Los Angeles Lakers
Toronto Raptors
Cleveland Cavaliers
Oklahoma City Thunder
Philadelphia 76ers
Chicago Bulls
Orlando Magic
Washington Wizards
New York Knicks
Brooklyn Nets
Indiana Pacers
Atlanta Hawks
Charlotte Hornets
Detroit Pistons
Dallas Mavericks
Sacramento Kings
Memphis Grizzlies
New Orleans Pelicans
Minnesota Timberwolves
Milwaukee Bucks
Houston Rockets
Boston Celtics
San Antonio Spurs
Utah Jazz
Denver Nuggets
Portland Trail Blazers
Los Angeles Lakers
Miami Heat
Los Angeles Clippers
Toronto Raptors
Golden State Warriors
Phoenix Suns
Detroit Pistons
Philadelphia 76ers
Washington Wizards
Atlanta Hawks
Boston Celtics
Milwaukee Bucks
Brooklyn Nets
Charlotte Hornets
New York Knicks
Chicago Bulls
Oklahoma City Thunder
Cleveland Cavaliers
New Orleans Pelicans
Utah Jazz
Memphis Grizzlies
Indiana Pacers
Houston Rockets
Minnesota Timberwolves
Denver Nuggets
Toronto Raptors
Phoenix Suns
Portland Trail Blazers
San Antonio Spurs
Dallas Mavericks
Sacramento Kings
Los Angeles Lakers
Los Angeles Clippers
Miami Heat
Phoenix Suns
Orlando Magic

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 30 tímov v NBA na jednom mieste. Golden State Warriors vedie s 4 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Memphis Grizzlies1431470443
Utah Jazz2431453439
New Orleans Pelicans3431442441
Golden State Warriors4642683638
Houston Rockets5321366338
Portland Trail Blazers6321351344
Los Angeles Clippers7321332325
Denver Nuggets8532578571
Minnesota Timberwolves9633697709
San Antonio Spurs10523572544
Los Angeles Lakers11523534559
Dallas Mavericks12413457486
Phoenix Suns13514545573
Oklahoma City Thunder14514549585
Sacramento Kings15505514588
Boston Celtics16440507432
Atlanta Hawks17541613586
Brooklyn Nets18431497464
Orlando Magic19431495468
Detroit Pistons20431474452
Chicago Bulls21532610574
Miami Heat22532640612
Washington Wizards23422453455
Toronto Raptors24523612584
Milwaukee Bucks25523547599
Cleveland Cavaliers26312348361
Indiana Pacers27413479473
Philadelphia 76ers28413454480
Charlotte Hornets29413386444
New York Knicks30514530621

Minulé sezóny

NBA

Prehliadajte 19 archivovaných sezón NBA, od 2008-2009 po 2026-2027. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:1946

NBA bola zriadená 6. júna 1946 ako Basketball Association of America (BAA), pričom prvý zápas sa hral 1. novembra 1946 medzi New York Knickerbockers a Toronto Huskies. Liga fúzovala s rivalskou National Basketball League v roku 1949 na vytvorenie modernej NBA. Počas svojej histórie liga prešla výraznou štrukturálnou evolúciou: expanziou z 8 tímov v roku 1946 na 30 tímov dnes, zavedením trojbodovej čiary v sezóne 1979-80, skrátením shot clock-u na 24 sekúnd v roku 1985-86 a implementáciou play-in turnaja v roku 2020-21 na určenie posledných playoff nasadení. NBA sa transformovala z primárne americkej domácej súťaže na globálny fenomén, pričom medzinárodní hráči dnes tvoria približne 20 % zostáv ligy a zápasy sú vysielané na každom kontinente. Globálny dosah ligy sa výrazne rozšíril po Olympijských hrách v Barcelone 1992, keď Dream Team USA predviedol talent NBA celému svetu.

  1. 1946 — Basketball Association of America zriadená s prvým zápasom medzi Knicks a Huskies
  2. 1949 — BAA fúzovala s National Basketball League na vytvorenie modernej NBA
  3. 1979-80 — Trojbodová čiara zavedená do pravidelnej sezóny NBA
  4. 1985-86 — Shot clock skrátený na 24 sekúnd, zásadne meniaci tempo hry
  5. 1992 — Dream Team USA dominuje Olympijským hrám v Barcelone, spúšťajúc globálnu basketbalovú explóziu
  6. 1995-96 — Chicago Bulls zaznamenali sezónu 72-10 a vyhrali šampionát, ustanovujúc benchmark najlepšieho tímu
  7. 2016 — Cleveland Cavaliers dokončili historický obrat z 3-1 vo Finals proti Golden State Warriors
  8. 2023 — LeBron James sa stáva najlepším strelcom všetkých čias, prekonávajúc 38-ročný rekord Kareema Abdul-Jabbara
  9. 2024 — Boston Celtics vyhrali 18. šampionát, zlomujúc remízu s Los Angeles Lakers
  10. 2025 — Nová 11-ročná dohoda o mediálnych právach v hodnote 76 miliárd dolárov nadobudla účinnosť s ESPN, NBC a Amazon

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:30

Pravidelná sezóna NBA zahŕňa 82 zápasov na tím od októbra do apríla, pričom každá franšíza odohráva 41 domácich a 41 vonkajších zápasov. Tímy sú rozdelené do dvoch konferencií (Východnej a Západnej), každá obsahujúca 15 franšíz organizovaných do troch divízií po päť tímov. O titul rozhoduje tím s najlepším rekordom pravidelnej sezóny postupujúci do playoff, kde historicky súperilo osem najlepších nasadení z každej konferencie v sériách najlepší zo siedmich. Od roku 2020-21 play-in turnaj určuje nasadenia 7-10 v každej konferencii. Playoff formát pozostáva zo štyroch kôl: Konferenčné semifinálové kolá (najlepší zo siedmich), Konferenčné finálové kolá (najlepší zo siedmich) a NBA Finals (najlepší zo siedmich), pričom šampionát sa rozhoduje v júni.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:Boston Celtics (18)Historický kráľ strelcov:LeBron James (43 180 bodov)

Chicago Bulls z ročníku 1995-96 ustanovili štandard pre excelentnosť v pravidelnej sezóne rekordom 72-10, čo je benchmark, ktorý vydržal 20 sezón až do roku 2015-16, keď Golden State Warriors dosiahli 73-9 pred prehrou vo Finals.

Analýza

16. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna NBA 2024-25 bola svedkom pútavého boja o šampionát dominovaného Oklahoma City Thunder, ktorí vedú Západnú konferenciu s veliteľským rekordom 49-15. Úspech Thunder pramení z výnimočnej obojsmernej hry Shaia Gilgeousa-Alexandera, ktorý priemerne zaznamenáva 32,7 bodu na zápas pri zachovaní elitnej defenzívnej efektívnosti, čím sa etabloval ako popredný kandidát na MVP sezóny. Západná konferencia zostáva tesne spornú, pričom San Antonio Spurs (46-17) a Minnesota Timberwolves (40-23) si zachovávajú šampionátne ambície, kým obhajcovia šampionátu Boston Celtics vedú Východnú konferenciu na 42-21.

Východná konferencia predstavuje fragmentovanejší boj o nadvládu. Detroit Pistons sa objavili ako lídri konferencie s rekordom 45-16, čo predstavuje dramatický obrat pre franšízu, ktorá sa v posledných sezónach trápila. New York Knicks (41-23) a Cleveland Cavaliers (39-24) zostávajú v dosahu, čo naznačuje kompetitívny playoff beh. Individuálne výkony strháli pozornosť počas celej sezóny: okrem streleckej zdatnosti Shaia, Luka Doncic z Los Angeles Lakers zachoval elitný útočný výkon a Nikola Jokic z Denver Nuggets naďalej demonštruje, prečo vyhral back-to-back ocenenia MVP.

Moderná éra: transformácia prostredníctvom trojbodovej revolúcie

Evolúcia NBA na ligu na trojbodové strely zásadne zmenila kompetitívnu dynamiku a rozvojové dráhy hráčov. Zavedenie trojbodovej čiary v sezóne 1979-80 predstavovalo seizmický posun v stratégii basketbalu, ale až v roku 2010 tímy plne prijali objem trojbodových striel ako primárnu útočnú filozofiu. Golden State Warriors priekopnícky realizovali túto transformáciu pod hlavným trénerom Stevom Kerrom, pričom Stephen Curry preukázal, že elitné trojbodové strelenie môže byť základným kameňom franšízy. Sezóna Warriors 2015-16 (73-9) a následné šampionátne víťazstvá ustanovili šablónu, ktorú súčasní kandidáti na šampionát nasledujú: rozostupy ihriska s viacerými strieľačmi, prioritizácia útoku v rytme a priestore, a zostavovanie zostáv okolo hráčov schopných efektívne strieľať na diaľku.

Tento filozofický posun preformoval hodnotenie hráčov, priority draftu a zostavovanie zostáv naprieč celou ligou. Centrá, ktorí môžu strieľať trojky — ako Nikola Jokic, Joel Embiid a Karl-Anthony Towns — požadujú prémiové platy a pozície v drafte, kým tradiční hráči na poste bez perimetrovej streleckej schopnosti zaznamenali výrazný pokles trhovej hodnoty. Priemerné trojbodové pokusy na zápas vzrástli z približne 4 v roku 2000 na viac ako 35 v sezóne 2024-25, čo predstavuje jednu z najdramatickejších strategických evolúcií v histórii šports.

Globálna expanzia a dopad medzinárodných hráčov

Medzinárodná stopa NBA sa výrazne rozšírila od dominancie Dream Team na olympiáde 1992, pričom približne 20 % súčasných miestnych zostáv zaberajú medzinárodní hráči z viac ako 40 krajín. Táto globalizácia vytvorila bezprecedentné talentové potrubie, pričom hráči ako Luka Doncic (Slovinsko), Giannis Antetokounmpo (Grécko) a Jamal Murray (Kanada) sa stali základnými kameňmi franšíz a hráčmi na úrovni MVP. Mediálne práva ligy sa teraz vzťahujú na 215 území, pričom zápasy sú vysielané v mnohých jazykoch a časových pásmach prispôsobujúcich globálne publikum.

Biznis basketbalu: rekordné mediálne dohody a generovanie príjmov

Komerčná evolúcia NBA odráža bezprecedentnú schopnosť ligy zpeňažiť svoj produkt prostredníctvom inovatívnych vysielacích partnerstiev a sponzorských dohôd. Dohoda o mediálnych právach na roky 2025-2035 v hodnote 76 miliárd dolárov predstavuje nárast o 216 % v porovnaní s predchádzajúcou dohodou na roky 2016-2024 hodnotenou na 24 miliárd dolárov, čo demonštruje trvalý rast hodnotenia vysielania. Distribúcia medzi ESPN/ABC, NBCUniversal a Amazon Prime Video odráža strategickú diverzifikáciu, ktorá rozširuje obsah NBA naprieč tradičnou televíziou, káblovými sieťami a streamovacími platformami.

Ústredným prvkom komerčného úspechu NBA je sofistikovaný model distribúcie príjmov. NBA rozdeľuje ročne približne 10 miliárd dolárov naprieč všetkými 30 franšízami kombináciou národných mediálnych príjmov, miestnych vysielacích práv, sponzorstiev a predaja merchandise. Portfólio sponzorstiev ligy zahŕňa globálne značky ako Nike (oficiálny poskytovateľ uniformy a vybavenia), Emirates (titulný sponzor In-Season Tournament) a početné exkluzívne partnerstvá po kategóriách, ktoré spoločne generujú miliardy ročných príjmov.

Často kladené otázky

Koľko tímov je v NBA?

NBA pozostáva z 30 tímov rovnomerne rozdelených medzi Východnú konferenciu (15 tímov) a Západnú konferenciu (15 tímov). Každá konferencia je ďalej organizovaná do troch divízií po päť tímov.

Kto vyhral najviac šampionátov NBA?

Boston Celtics drží rekord s 18 šampionátmi NBA k roku 2024, čím zlomili remízu s Los Angeles Lakers (17 titulov). Bill Russell vyhral najviac individuálnych šampionátov s 11 titulmi počas svojej 13-ročnej kariéry s Bostonom.

Ako funguje formát playoff NBA?

Osem najlepších nasadení z každej konferencie sa kvalifikuje do playoff priamym nasadením alebo play-in turnajom (nasadenia 7-10). Tímy súperia v sériách najlepší zo siedmich naprieč štyrmi kolami: Konferenčné semifinálové kolá, Konferenčné finálové kolá a NBA Finals, pričom šampión je korunovaný v júni.

Aká je dĺžka pravidelnej sezóny NBA?

Každý tím NBA hrá 82 zápasov v pravidelnej sezóne, pozostávajúcej z 41 domácich a 41 vonkajších zápasov od októbra do apríla. Tímy potom súperia v playoff od apríla do júna.

Kto je najlepší strelec všetkých čias v histórii NBA?

LeBron James drží rekord v strelení všetkých čias s 43 180 bodmi k februáru 2026, prekonávajúc predchádzajúci rekord Kareema Abdul-Jabbara 38 387 bodov, ktorý vydržal 38 rokov.

Koľko stoja práva NBA na televíziu?

Súčasná dohoda o mediálnych právach NBA trvá 11 rokov (2025-2035) a je ocenená na 76 miliárd dolárov (približne 52,6 miliardy libier), rozdelených medzi ESPN/ABC, NBCUniversal a Amazon Prime Video, čo z nej robí najhodnotnejšiu vysielaciu zmluvu na svete.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026