Menu

Playoff

NBA W · 2026

Štvrťfinále

Golden State Valkyries W2
Dallas Wings W1
Las Vegas Aces W2
Indiana Fever W1
Atlanta Dream W2
Washington Mystics W0
Minnesota Lynx W0
New York Liberty W2

Semifinále

Golden State Valkyries W2
Las Vegas Aces W1
Atlanta Dream W3
New York Liberty W0

Finále

New York Liberty W93
Las Vegas Aces W85
Team Cooper W122
Team Weatherspoon W129
Golden State Valkyries W1
Atlanta Dream W1

Tabuľka

NBA W · 2026

Aktuálna tabuľka NBA W 2026 s 14 tímami. Minnesota Lynx W vedie s 33 bodmi po 44 zápasoch, za ním nasleduje Golden State Valkyries W s 32 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryBody za:Inkasované bodyBodový rozdiel
Western Conference
1Minnesota Lynx W4433113997:3681+316
2Golden State Valkyries W4432123615:3306+309
3Las Vegas Aces W4431134025:3776+249
4Dallas Wings W4427173933:3751+182
6Los Angeles Sparks W4416283830:4018-188
7Phoenix Mercury W4416283712:3854-142
8Seattle Storm W448363616:3913-297
Eastern Conference
1Atlanta Dream W4430144019:3717+302
2Washington Mystics W4428163696:3640+56
3Indiana Fever W4428164222:3979+243
4New York Liberty W4426183941:3802+139
5Chicago Sky W4416283818:3989-171
6Connecticut Sun W4411333470:3875-405
7Toronto Tempo W4411333770:4152-382
Overall Standings
1Minnesota Lynx W4433113997:3681+316
2Golden State Valkyries W4432123615:3306+309
3Las Vegas Aces W4431134025:3776+249
4Atlanta Dream W4430144019:3717+302
5Washington Mystics W4428163696:3640+56
6Indiana Fever W4428164222:3979+243
7Dallas Wings W4427173933:3751+182
8New York Liberty W4426183941:3802+139
10Chicago Sky W4416283818:3989-171
11Los Angeles Sparks W4416283830:4018-188
12Phoenix Mercury W4416283712:3854-142
13Connecticut Sun W4411333470:3875-405
14Toronto Tempo W4411333770:4152-382
15Seattle Storm W448363616:3913-297
Finále17. 10. 2026–22. 10. 2026
št 22. 10.
Detail zápasu
ut 20. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
Semifinále4. 10. 2026–10. 10. 2026
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
Štvrťfinále27. 9. 2026–3. 10. 2026
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
ut 29. 9.
Detail zápasu
po 28. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
Výsledky24. 9. 2026–25. 9. 2026
pi 25. 9.
Detail zápasu
pi 25. 9.
Detail zápasu
pi 25. 9.
Detail zápasu
št 24. 9.
Detail zápasu
št 24. 9.
Detail zápasu
št 24. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

2 zápasy
Atlanta Dream W
Golden State Valkyries W
Golden State Valkyries W
Atlanta Dream W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v NBA W na jednom mieste. Minnesota Lynx W vedie s 33 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryBody zaInkasované body
Minnesota Lynx W144331139973681
Golden State Valkyries W244321236153306
Las Vegas Aces W344311340253776
Dallas Wings W444271739333751
Los Angeles Sparks W544162838304018
Phoenix Mercury W644162837123854
Seattle Storm W74483636163913
Atlanta Dream W844301440193717
Washington Mystics W944281636963640
Indiana Fever W1044281642223979
New York Liberty W1144261839413802
Chicago Sky W1244162838183989
Connecticut Sun W1344113334703875
Toronto Tempo W1444113337704152
Minnesota Lynx W1544331139973681
Golden State Valkyries W1644321236153306
Las Vegas Aces W1744311340253776
Atlanta Dream W1844301440193717
Washington Mystics W1944281636963640
Indiana Fever W2044281642223979
Dallas Wings W2144271739333751
New York Liberty W2244261839413802
Chicago Sky W2344162838183989
Los Angeles Sparks W2444162838304018
Phoenix Mercury W2544162837123854
Connecticut Sun W2644113334703875
Toronto Tempo W2744113337704152
Seattle Storm W284483636163913

Minulé sezóny

NBA W

Prehliadajte 18 archivovaných sezón NBA W, od 2008 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1997

WNBA bola oficiálne oznámená 24. apríla 1996 Správnou radou NBA, pričom ligovej hre sa začalo v júni 1997. Vytvorená ako ženský profesionálny náprotivok NBA, liga sa spustila s ôsmimi tímami a okamžite etablovala sa ako platforma pre svetový ženský basketbal. Liga sa rozšírila na 12 tímov do roku 2008 a odvtedy sa stala jednou z najkompetitívnejších a globálne uznávaných ženských športových líg. V roku 2024 WNBA pridala Golden State Valkyries ako 12. franšízu, čo bola prvá expanzia za viac ako desaťročie. Liga prešla výrazným komerčným rastom, zabezpečujúc prelomovú 11-ročnú dohodu o vysielaní v hodnote 2,2 miliardy dolárov s Disney, Amazon Prime Video a NBC v roku 2024. Tento rast transformoval WNBA z okrajového športového produktu na mainstreemový zábavný produkt.

  1. 1997 — Inauguračná sezóna WNBA začína s ôsmimi tímami: Houston Comets, Phoenix Mercury, Los Angeles Sparks, New York Liberty, Charlotte Sting, Sacramento Monarchs, Utah Starz a Washington Mystics
  2. 2001 — Los Angeles Sparks vyhrali prvý šampionát, porazili Charlotte Sting vo Finals
  3. 2003 — Detroit Shock (teraz Detroit Mercy) vyhrali prvý z troch šampionátov za šesť rokov, etablujúc dynastickú dominanciu
  4. 2018 — Seattle Storm vyhrali štvrtý šampionátny titul, zrovnávajúc Houston Comets pre najviac titulov WNBA
  5. 2022 — Las Vegas Aces vyhrali prvý šampionát, začínajúc back-to-back titulový beh
  6. 2024 — Golden State Valkyries sa pridali k lige ako 12. franšíza; WNBA podpísali prelomovú dohodu o vysielaní 2,2 miliardy dolárov na 11 rokov s Disney, Amazon a NBC
  7. 2024 — New York Liberty vyhrali šampionát; A'ja Wilson vymenovaná za MVP druhý po sebe idúci rok
  8. 2025 — Las Vegas Aces vyhrali tretí šampionátny titul, porazili Minnesota Lynx vo Finals

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:12

WNBA funguje ako 12-tímová liga rozdelená do Východnej a Západnej konferencie, pričom každý tím hrá pravidelný ročník 44 zápasov. Tímy súperia vo formáte každý s každým doma-preč, pričom poradie je určené bilanciou víťazstiev a prehier. Top osem tímov bez ohľadu na príslušnosť ku konferencii sa kvalifikuje pre jednozápasové vyraďovacie play-off turnaj. Štruktúra playoff pozostáva z prvokol zápasov medzi 1. a 8. nasadením, 2. a 7. nasadením, 3. a 6. nasadením a 4. a 5. nasadením. Víťazi postupujú do semifinálov, nasledovaných Finals, kde je korunovaný šampión.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Houston Comets (4)Historický kráľ strelcov:Diana Taurasi (10 646 bodov)

A'ja Wilson sa stala prvou hráčkou WNBA, ktorá strelila 1 000 bodov v jedinej sezóne počas kampane 2024, čím stanovila nový benchmark pre individuálnu útočnú produkciu.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna WNBA 2025 predviedla výnimočný basketbal s Minnesota Lynx ovládajúcimi Západnú konferenciu s pôsobivým rekordom 34-10 a 77 % mierou víťazstiev. Las Vegas Aces, obhajcovia šampionátu, si udržiavajú druhé miesto na Západe s rekordom 30-14, vedené superstar A'jou Wilson, ktorá vyhrala štvrté ocenenie MVP. Vo Východnej konferencii sú Atlanta Dream a New York Liberty uzamknuté v tesnom boji.

Najneočakávanejšou udalosťou sezóny bola 53-bodová demolácia Las Vegas Aces zo strany Minnesota Lynx (111-58), najväčší víťazný rozdiel na ceste v histórii WNBA. Caitlin Clark z Indiana Fever predviedla pozoruhodný prechod z nováčika na veterána, etablujúc sa ako jedna z najdynamickejších hrankýň ligy.

Historická dominancia a šampionátne dedičstvá

Štyri po sebe idúce šampionáty Houston Comets (1997-2000) ustanovili prvú dynastiu WNBA. Dynastia Connecticut v NCAA, ktorá vyústila do WNBA talentu, slúžila ako primárny katalyzátor pre mainstreemové prijatie športu. Tri po sebe idúce tituly Las Vegas Aces (2022, 2023, 2025) s A'jou Wilson ziskovajúcou Finals MVP po druhýkrát upevnili Aces ako jednu z najväčších franšíz v histórii WNBA.

Komerčný rast a globálna expanzia

Vysielacia dohoda WNBA z roku 2024 s Disney, Amazon Prime Video a NBC predstavuje historický moment pre ligu a ženský profesionálny šport vo všeobecnosti. Investícia 2,2 miliardy dolárov na 11 rokov signalizuje, že hlavné mediálne spoločnosti vnímajú ženský basketbal nie ako okrajový produkt, ale ako životaschopný zábavný majetok schopný generovať výraznú sledovanosť a reklamné príjmy.

Často kladené otázky

Koľko tímov je vo WNBA?

WNBA má momentálne 12 tímov rozdelených do Východnej a Západnej konferencie. Liga pridala Golden State Valkyries ako 12. franšízu v roku 2024.

Ktorý tím vyhral najviac šampionátov WNBA?

Štyri tímy sú zviazané so štyrmi titulmi WNBA každý: Houston Comets (1997-2000), Seattle Storm (2004, 2010, 2018, 2020), Minnesota Lynx (2011, 2013, 2015, 2017) a Las Vegas Aces (2022, 2023, 2025).

Ako funguje playoff formát WNBA?

Top osem tímov bez ohľadu na konferenciu sa kvalifikuje pre jednozápasové vyraďovacie play-off. Tímy sú nasadené 1-8 na základe rekordu pravidelnej sezóny, s zápasmi medzi 1v8, 2v7, 3v6 a 4v5. Víťazi postupujú cez semifinálové kolá do Finals.

Kto je vedúci strelec všetkých čias v histórii WNBA?

Diana Taurasi z Phoenix Mercury je vedúcim strelcom všetkých čias s 10 646 kariérnymi bodmi. V roku 2021 bola zvolená za najväčšiu hráčku všetkých čias WNBA.

Koľko stojí súčasná vysielacia dohoda WNBA?

WNBA podpísali 11-ročnú vysielaciu dohodu v hodnote 2,2 miliardy dolárov v roku 2024 s Disney (ESPN), Amazon Prime Video a NBC — v hodnote približne 200 miliónov dolárov ročne.

Koľko zápasov hrá každý tím WNBA v pravidelnej sezóne?

Každý tím WNBA hrá 44 zápasov v pravidelnej sezóne, súperiac proti všetkým iným tímom vo formáte doma-preč.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026