Menu

Spezia vs Sudtirol

Riadny čas

Serie B · Sezóna 2025

Stadio Alberto Picco, La Spezia18. apríla 2026 o 15:00
Domáci

Spezia

61
Hostia

Sudtirol

Rozhodca: Rosario Abisso

Udalosti zápasu

Spezia
Sudtirol
Výkop
M. Valoti

Penalty

8′
20′
E. Pecorino

asistencia: M. R. Frigerio

23′Karim Zedadka
VAR
23′Card upgrade
G. Di Serio
25′
F. BandinelliC. Comotto
26′
28′
D. CrnigojS. Davi
30′Silvio Merkaj
P. Beruatto

asistencia: M. Valoti

33′
Polčas
G. Di SerioA. Nagy
46′
46′
J. MartiniF. Tait
46′
E. PecorinoD. Casiraghi
61′
S. MerkajR. Odogwu
G. Lapadula

asistencia: P. Beruatto

70′
L. Sernicola
73′
A. RomanoA. Bellemo
74′
L. SernicolaL. Vignali
74′
77′
M. R. FrigerioF. Bordon
G. Aurelio

asistencia: M. Valoti

82′
M. ValotiE. Lorenzelli
83′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal1
6Shots off Goal3
19Total Shots5
4Blocked Shots1
11Shots insidebox3
8Shots outsidebox2
16Fouls13
3Corner Kicks3
4Offsides1
66%Ball Possession34%
0Yellow Cards1
0Red Cards1
0Goalkeeper Saves3
477Total passes227
394Passes accurate144
83%Passes %63%
3.49expected_goals0.36
-1goals_prevented-1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Spezia je 6.81, v porovnaní s 6.66 u Sudtirol. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Spezia je M. Valoti (7.32), u Sudtirol je to S. Molina (7.19).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Spezia prispeli v tejto sezóne 22 gólmi a 16 asistenciami, na čele s G. Aurelio (6G). U Sudtirol je to 22 gólov a 8 asistencií s lídrom E. Pecorino (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Spezia nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.76, zatiaľ čo Sudtirol má 3 obrancov s priemerom 6.53. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Spezia nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.89, oproti 5 u Sudtirol s hodnotením 6.75. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Spezia nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.56, v porovnaní s 2 u Sudtirol s priemerom 6.56. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Spezia a 66% u Sudtirol. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Spezia nazbierali v tejto sezóne 38 žltých kariet, v porovnaní s 40 u Sudtirol. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Spezia je 26.7 (najmladší: D. Mascardi (19), najstarší: G. Lapadula (35)), zatiaľ čo Sudtirol má priemer 26.7 (najmladší: J. Martini (21), najstarší: F. Veseli (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Spezia majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 26 u Sudtirol. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Spezia3-5-23-5-2Sudtirol
GKDEFMIDFWD
12Mascardi37Mateju55Hristov31Aurelio17Sernico.25Bandine.60Romano5Valoti11Beruatto20Serio10Lapadula31Adamonis23Davi19Pietran.34Veseli79Molina6Martini89Crnigoj26Frigerio7Zedadka9Pecorino33Merkaj

Náhradníci

Tréner: Luca D'Angelo

Náhradníci

Tréner: Fabrizio Castori

SpeziaSila pozíciíSudtirol
6.81
Ø Hodnotenie
6.66
7.08Brankár (1 v 1)6.86
0G 0A0G 0A
6.76Obranca (3 v 3)6.53
6G 4A1G 1A
6.89Záložník (5 v 5)6.75
8G 10A3G 6A
6.56Útočník (2 v 2)6.56
8G 2A18G 1A
Spezia3-5-2
12BrankárD. Mascardi7.1
37ObrancaA. Mateju6.81A
55ObrancaP. Hristov6.8
31ObrancaG. Aurelio6.76G3A
17ZáložníkL. Sernicola6.71G2A
25ZáložníkF. Bandinelli6.71G
60ZáložníkA. Romano6.91A
5ZáložníkM. Valoti7.34G3A
11ZáložníkP. Beruatto6.92G4A
20ÚtočníkG. Di Serio6.53G1A
10ÚtočníkG. Lapadula6.65G1A
Sudtirol3-5-2
31BrankárM. Adamonis6.9
23ObrancaF. Davi6.6
19ObrancaN. Pietrangeli6.51G
34ObrancaF. Veseli6.51A
79ZáložníkS. Molina7.24A
6ZáložníkJ. Martini6.72G1A
89ZáložníkD. Crnigoj6.6
26ZáložníkM. R. Frigerio6.61A
7ZáložníkK. Zedadka6.61G
9ÚtočníkE. Pecorino6.89G
33ÚtočníkS. Merkaj6.39G1A

Prehľad zápasu

Spezia zdolal Sudtirol 6:1. Zápas sa hral v Serie B 2025. Góly strelili: M. Valoti 8′ (pen.), E. Pecorino 20′, G. Di Serio 25′, P. Beruatto 33′, G. Lapadula 70′, L. Sernicola 73′, G. Aurelio 82′. Bolo udelených 1 žltých kariet, 1 červených kariet. Spezia mal 66% držanie lopty, Sudtirol mal 34%. Spezia mal 19 striel (9 na bránu), Sudtirol mal 5 (1 na bránu). Očakávané góly: Spezia 3.49 — Sudtirol 0.36. Spezia urobil 5 striedaní, Sudtirol urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Karim Zedadka 23′).

Rivalita od 2023

Spezia vs Sudtirol vzájomné výsledky

5 stretnutí
Spezia
2
výhier
Remízy
2
Sudtirol
1
výhier
Góly spolu
17 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
4/5 · 80%
Nad 2,5
4/5 · 80%

Aktuálna forma

Spezia

DLWLLL

Sudtirol

LLLDDL

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Spezia3výhry
2remízy6 stretnutí
Sudtirol1výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

4

Priemerný počet gólov na zápas

83%

Zápasy s 3+ gólmi

83%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (100%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (41%) — kurzy môžu podceňovať Spezia.

Trhové zhrnutie

Marža: 8.0%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 44.4%Remíza 31.3%Hostia 32.3%

Rozpätie kurzov

1X2
Min2.253.203.10
Max2.253.203.10
Nad 2,5: 48.1%Pod 2,5: 57.8%
Trhový favorit:Spezia · Slabý favorit

Výsledok vs. Trh

Spezia
Výsledok vs. Trh: Spezia (44%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

SpeziaPolčas:31Sudtirol
19Strely5
9Strely na bránu1

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
18/04/26Spezia6–1Sudtirol2.25/3.20/3.10
10/01/26Sudtirol2–1Spezia2.30/3.00/3.40
28/02/25Sudtirol1–1Spezia4.56/3.34/1.88
24/11/24Spezia3–0Sudtirol1.73/3.30/5.39
09/03/24Spezia2–1Sudtirol2.05/3.08/4.14
20/08/23Sudtirol3–3Spezia3.48/3.02/2.23

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Spezia

V 173R 176P 174
Nad 2,542
Goals scored627

Vonkajšia bilancia: Sudtirol

V 46R 53P 52
Nad 2,543
Goals scored171

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026