Menu
Holandsko

Netherlands Grand Prix 2026/2027

Preteky

Dokončené · 23. 8. 2026, 15:00

Lando Norris (McLaren Racing) vyhral preteky na okruhu Circuit Zandvoort v čase 2:04:44.859. Klasifikovaných bolo 22 jazdcov. Kompletné výsledky so štartovými pozíciami, rozostupmi, zastávkami v boxoch a bodmi do šampionátu sú uvedené nižšie.

Najrýchlejšie kola: Charles Leclerc 1:14.230
JazdecTímŠtartČas / MankoBodyPityKolá
1LNLando NorrisNORMcLaren Racing12:04:44.85925272
2AAAndrea Kimi AntonelliGMAMercedes-AMG Petronas3+11.53618372
3GRGeorge RussellRUSMercedes-AMG Petronas2+15.90615272
4LHLewis HamiltonHAMScuderia Ferrari5+16.75512272
5CLCharles LeclercLECScuderia Ferrari6+17.25810372
6OPOscar PiastriPIAMcLaren Racing4+32.3328372
7LLLiam LawsonLAWRed Bull Racing8+79.9156272
8NHNico HulkenbergHULAudi Revolut F1 Team13+1 lap4271
9FAFernando AlonsoALOAston Martin F1 Team18+1 lap2171
10PGPierre GaslyGASAlpine F1 Team11+1 lap1271
11YTYuki TsunodaTSURacing Bulls12+1 lap—271
12ALArvid LindbladMULRacing Bulls10+1 lap—171
13GBGabriel BortoletoNNOAudi Revolut F1 Team9+1 lap—371
14FCFranco ColapintoEMIAlpine F1 Team14+2 lap—270
15SPSergio PerezPERCadillac Formula 1 Team22+2 lap—270
16CJCarlos Sainz JrSAIWilliams F1 Team17+2 lap—270
17AAAlexander AlbonALBWilliams F1 Team16——266
18VBValtteri BottasBOTCadillac Formula 1 Team21——261
19EOEsteban OconOCOHaas F1 Team15——252
20LSLance StrollSTRAston Martin F1 Team19——245
21OBOliver BearmanBEAHaas F1 Team20——02
22MVMax VerstappenVERRed Bull Racing7——00

3. Kvalifikácia

Dokončené · 22. 8. 2026, 16:42

Lando Norris (McLaren Racing) dosiahol najrýchlejší čas 1:11.163 v rámci 3rd Qualifying na okruhu Circuit Zandvoort, pred 22 jazdcami. Tabuľka zobrazuje časy kôl a rozstupy od lídra.

JazdecTímČasManko
1LNLando NorrisNORMcLaren Racing1:11.163—
2GRGeorge RussellRUSMercedes-AMG Petronas1:11.265+0.102
3AAAndrea Kimi AntonelliGMAMercedes-AMG Petronas1:11.296+0.133
4OPOscar PiastriPIAMcLaren Racing1:11.305+0.142
5LHLewis HamiltonHAMScuderia Ferrari1:11.494+0.331
6CLCharles LeclercLECScuderia Ferrari1:11.558+0.395
7MVMax VerstappenVERRed Bull Racing1:11.618+0.455
8LLLiam LawsonLAWRed Bull Racing1:11.733+0.570
9GBGabriel BortoletoNNOAudi Revolut F1 Team1:12.079+0.916
10ALArvid LindbladMULRacing Bulls1:12.185+1.022
11NHNico HulkenbergHULAudi Revolut F1 Team——
12FAFernando AlonsoALOAston Martin F1 Team——
13EOEsteban OconOCOHaas F1 Team——
14FCFranco ColapintoEMIAlpine F1 Team——
15SPSergio PerezPERCadillac Formula 1 Team——
16CJCarlos Sainz JrSAIWilliams F1 Team——
17PGPierre GaslyGASAlpine F1 Team——
18VBValtteri BottasBOTCadillac Formula 1 Team——
19OBOliver BearmanBEAHaas F1 Team——
20LSLance StrollSTRAston Martin F1 Team——
21YTYuki TsunodaTSURacing Bulls——
22AAAlexander AlbonALBWilliams F1 Team——

2. Kvalifikácia

Dokončené · 22. 8. 2026, 16:22

Lando Norris (McLaren Racing) dosiahol najrýchlejší čas 1:11.628 v rámci 2nd Qualifying na okruhu Circuit Zandvoort, pred 22 jazdcami. Tabuľka zobrazuje časy kôl a rozstupy od lídra.

JazdecTímČasManko
1LNLando NorrisNORMcLaren Racing1:11.628—
2OPOscar PiastriPIAMcLaren Racing1:11.641+0.013
3MVMax VerstappenVERRed Bull Racing1:11.874+0.246
4CLCharles LeclercLECScuderia Ferrari1:11.910+0.282
5AAAndrea Kimi AntonelliGMAMercedes-AMG Petronas1:11.915+0.287
6GRGeorge RussellRUSMercedes-AMG Petronas1:11.959+0.331
7LHLewis HamiltonHAMScuderia Ferrari1:11.970+0.342
8LLLiam LawsonLAWRed Bull Racing1:12.301+0.673
9GBGabriel BortoletoNNOAudi Revolut F1 Team1:12.433+0.805
10ALArvid LindbladMULRacing Bulls1:12.525+0.897
11PGPierre GaslyGASAlpine F1 Team1:12.616+0.988
12YTYuki TsunodaTSURacing Bulls1:12.627+0.999
13NHNico HulkenbergHULAudi Revolut F1 Team1:12.797+1.169
14FCFranco ColapintoEMIAlpine F1 Team1:12.800+1.172
15EOEsteban OconOCOHaas F1 Team1:13.137+1.509
16AAAlexander AlbonALBWilliams F1 Team1:13.182+1.554
17VBValtteri BottasBOTCadillac Formula 1 Team——
18FAFernando AlonsoALOAston Martin F1 Team——
19CJCarlos Sainz JrSAIWilliams F1 Team——
20LSLance StrollSTRAston Martin F1 Team——
21OBOliver BearmanBEAHaas F1 Team——
22SPSergio PerezPERCadillac Formula 1 Team——

1. Kvalifikácia

Dokončené · 22. 8. 2026, 16:00

Oscar Piastri (McLaren Racing) dosiahol najrýchlejší čas 1:12.610 v rámci 1st Qualifying na okruhu Circuit Zandvoort, pred 22 jazdcami. Tabuľka zobrazuje časy kôl a rozstupy od lídra.

JazdecTímČasManko
1OPOscar PiastriPIAMcLaren Racing1:12.610—
2LHLewis HamiltonHAMScuderia Ferrari1:12.673+0.063
3LNLando NorrisNORMcLaren Racing1:12.695+0.085
4GRGeorge RussellRUSMercedes-AMG Petronas1:12.924+0.314
5AAAndrea Kimi AntonelliGMAMercedes-AMG Petronas1:13.022+0.412
6CLCharles LeclercLECScuderia Ferrari1:13.064+0.454
7ALArvid LindbladMULRacing Bulls1:13.074+0.464
8YTYuki TsunodaTSURacing Bulls1:13.085+0.475
9PGPierre GaslyGASAlpine F1 Team1:13.115+0.505
10GBGabriel BortoletoNNOAudi Revolut F1 Team1:13.142+0.532
11NHNico HulkenbergHULAudi Revolut F1 Team1:13.188+0.578
12MVMax VerstappenVERRed Bull Racing1:13.290+0.680
13FCFranco ColapintoEMIAlpine F1 Team1:13.322+0.712
14LLLiam LawsonLAWRed Bull Racing1:13.392+0.782
15EOEsteban OconOCOHaas F1 Team1:13.544+0.934
16AAAlexander AlbonALBWilliams F1 Team1:13.552+0.942
17CJCarlos Sainz JrSAIWilliams F1 Team1:13.574+0.964
18FAFernando AlonsoALOAston Martin F1 Team1:13.650+1.040
19LSLance StrollSTRAston Martin F1 Team1:13.818+1.208
20OBOliver BearmanBEAHaas F1 Team1:13.826+1.216
21VBValtteri BottasBOTCadillac Formula 1 Team1:14.371+1.761
22SPSergio PerezPERCadillac Formula 1 Team1:14.600+1.990

Šprint

Dokončené · 22. 8. 2026, 12:00

George Russell (Mercedes-AMG Petronas) dosiahol najrýchlejší čas 30:25.318 v rámci Sprint na okruhu Circuit Zandvoort, pred 22 jazdcami. Tabuľka zobrazuje časy kôl a rozstupy od lídra.

JazdecTímČasManko
1GRGeorge RussellRUSMercedes-AMG Petronas30:25.318—
2CLCharles LeclercLECScuderia Ferrari30:26.678+1.360
3LNLando NorrisNORMcLaren Racing30:30.514+5.196
4AAAndrea Kimi AntonelliGMAMercedes-AMG Petronas30:30.899+5.581
5OPOscar PiastriPIAMcLaren Racing30:35.503+10.185
6MVMax VerstappenVERRed Bull Racing30:35.847+10.529
7LHLewis HamiltonHAMScuderia Ferrari30:37.506+12.188
8PGPierre GaslyGASAlpine F1 Team31:07.828+42.510
9GBGabriel BortoletoNNOAudi Revolut F1 Team31:09.755+44.437
10ALArvid LindbladMULRacing Bulls31:10.289+44.971
11LLLiam LawsonLAWRed Bull Racing31:12.789+47.471
12FCFranco ColapintoEMIAlpine F1 Team31:19.784+54.466
13YTYuki TsunodaTSURacing Bulls31:21.801+56.483
14EOEsteban OconOCOHaas F1 Team31:31.416+66.098
15OBOliver BearmanBEAHaas F1 Team31:31.906+66.588
16AAAlexander AlbonALBWilliams F1 Team31:29.950+64.632
17LSLance StrollSTRAston Martin F1 Team31:29.968+64.650
18FAFernando AlonsoALOAston Martin F1 Team31:30.566+65.248
19VBValtteri BottasBOTCadillac Formula 1 Team——
20CJCarlos Sainz JrSAIWilliams F1 Team——
21SPSergio PerezPERCadillac Formula 1 Team——
22NHNico HulkenbergHULAudi Revolut F1 TeamDNF—

3rd Sprint Shootout

Dokončené · 21. 8. 2026, 17:12

George Russell (Mercedes-AMG Petronas) dosiahol najrýchlejší čas 1:11.567 v rámci 3rd Sprint Shootout na okruhu Circuit Zandvoort, pred 22 jazdcami. Tabuľka zobrazuje časy kôl a rozstupy od lídra.

JazdecTímČasManko
1GRGeorge RussellRUSMercedes-AMG Petronas1:11.567—
2LNLando NorrisNORMcLaren Racing1:11.608+0.041
3CLCharles LeclercLECScuderia Ferrari1:11.622+0.055
4OPOscar PiastriPIAMcLaren Racing1:11.666+0.099
5AAAndrea Kimi AntonelliGMAMercedes-AMG Petronas1:11.794+0.227
6MVMax VerstappenVERRed Bull Racing1:12.094+0.527
7LHLewis HamiltonHAMScuderia Ferrari1:12.191+0.624
8PGPierre GaslyGASAlpine F1 Team1:12.578+1.011
9GBGabriel BortoletoNNOAudi Revolut F1 Team1:12.583+1.016
10ALArvid LindbladMULRacing Bulls1:12.737+1.170
11OBOliver BearmanBEAHaas F1 Team——
12SPSergio PerezPERCadillac Formula 1 Team——
13YTYuki TsunodaTSURacing Bulls——
14FAFernando AlonsoALOAston Martin F1 Team——
15LSLance StrollSTRAston Martin F1 Team——
16AAAlexander AlbonALBWilliams F1 Team——
17NHNico HulkenbergHULAudi Revolut F1 Team——
18LLLiam LawsonLAWRed Bull Racing——
19EOEsteban OconOCOHaas F1 Team——
20FCFranco ColapintoEMIAlpine F1 Team——
21CJCarlos Sainz JrSAIWilliams F1 Team——
22VBValtteri BottasBOTCadillac Formula 1 Team——

2nd Sprint Shootout

Dokončené · 21. 8. 2026, 16:52

Oscar Piastri (McLaren Racing) dosiahol najrýchlejší čas 1:12.026 v rámci 2nd Sprint Shootout na okruhu Circuit Zandvoort, pred 22 jazdcami. Tabuľka zobrazuje časy kôl a rozstupy od lídra.

JazdecTímČasManko
1OPOscar PiastriPIAMcLaren Racing1:12.026—
2LNLando NorrisNORMcLaren Racing1:12.189+0.163
3CLCharles LeclercLECScuderia Ferrari1:12.190+0.164
4GRGeorge RussellRUSMercedes-AMG Petronas1:12.235+0.209
5LHLewis HamiltonHAMScuderia Ferrari1:12.445+0.419
6AAAndrea Kimi AntonelliGMAMercedes-AMG Petronas1:12.511+0.485
7PGPierre GaslyGASAlpine F1 Team1:12.720+0.694
8MVMax VerstappenVERRed Bull Racing1:12.771+0.745
9ALArvid LindbladMULRacing Bulls1:12.785+0.759
10GBGabriel BortoletoNNOAudi Revolut F1 Team1:12.786+0.760
11LLLiam LawsonLAWRed Bull Racing1:13.136+1.110
12YTYuki TsunodaTSURacing Bulls1:13.145+1.119
13FCFranco ColapintoEMIAlpine F1 Team1:13.439+1.413
14NHNico HulkenbergHULAudi Revolut F1 Team1:13.616+1.590
15EOEsteban OconOCOHaas F1 Team1:13.893+1.867
16AAAlexander AlbonALBWilliams F1 Team1:14.294+2.268
17CJCarlos Sainz JrSAIWilliams F1 Team——
18FAFernando AlonsoALOAston Martin F1 Team——
19VBValtteri BottasBOTCadillac Formula 1 Team——
20SPSergio PerezPERCadillac Formula 1 Team——
21OBOliver BearmanBEAHaas F1 Team——
22LSLance StrollSTRAston Martin F1 Team——

1st Sprint Shootout

Dokončené · 21. 8. 2026, 16:30

Charles Leclerc (Scuderia Ferrari) dosiahol najrýchlejší čas 1:13.011 v rámci 1st Sprint Shootout na okruhu Circuit Zandvoort, pred 22 jazdcami. Tabuľka zobrazuje časy kôl a rozstupy od lídra.

JazdecTímČasManko
1CLCharles LeclercLECScuderia Ferrari1:13.011—
2LNLando NorrisNORMcLaren Racing1:13.071+0.060
3OPOscar PiastriPIAMcLaren Racing1:13.126+0.115
4LHLewis HamiltonHAMScuderia Ferrari1:13.151+0.140
5GRGeorge RussellRUSMercedes-AMG Petronas1:13.278+0.267
6LLLiam LawsonLAWRed Bull Racing1:13.420+0.409
7MVMax VerstappenVERRed Bull Racing1:13.585+0.574
8AAAndrea Kimi AntonelliGMAMercedes-AMG Petronas1:13.668+0.657
9GBGabriel BortoletoNNOAudi Revolut F1 Team1:13.730+0.719
10PGPierre GaslyGASAlpine F1 Team1:13.977+0.966
11ALArvid LindbladMULRacing Bulls1:14.057+1.046
12NHNico HulkenbergHULAudi Revolut F1 Team1:14.284+1.273
13YTYuki TsunodaTSURacing Bulls1:14.490+1.479
14EOEsteban OconOCOHaas F1 Team1:14.503+1.492
15AAAlexander AlbonALBWilliams F1 Team1:14.596+1.585
16FCFranco ColapintoEMIAlpine F1 Team1:14.618+1.607
17OBOliver BearmanBEAHaas F1 Team1:14.728+1.717
18CJCarlos Sainz JrSAIWilliams F1 Team1:14.738+1.727
19LSLance StrollSTRAston Martin F1 Team1:15.391+2.380
20VBValtteri BottasBOTCadillac Formula 1 Team1:15.472+2.461
21SPSergio PerezPERCadillac Formula 1 Team1:15.545+2.534
22FAFernando AlonsoALOAston Martin F1 Team1:16.014+3.003

1. Tréning

Dokončené · 21. 8. 2026, 12:30

Andrea Kimi Antonelli (Mercedes-AMG Petronas) dosiahol najrýchlejší čas 1:12.949 v rámci 1st Practice na okruhu Circuit Zandvoort, pred 22 jazdcami. Tabuľka zobrazuje časy kôl a rozstupy od lídra.

JazdecTímČasManko
1AAAndrea Kimi AntonelliGMAMercedes-AMG Petronas1:12.949—
2LNLando NorrisNORMcLaren Racing1:13.070+0.121
3GRGeorge RussellRUSMercedes-AMG Petronas1:13.074+0.125
4LHLewis HamiltonHAMScuderia Ferrari1:13.139+0.190
5CLCharles LeclercLECScuderia Ferrari1:13.238+0.289
6OPOscar PiastriPIAMcLaren Racing1:13.608+0.659
7NHNico HulkenbergHULAudi Revolut F1 Team1:13.784+0.835
8PGPierre GaslyGASAlpine F1 Team1:13.911+0.962
9GBGabriel BortoletoNNOAudi Revolut F1 Team1:13.992+1.043
10ALArvid LindbladMULRacing Bulls1:14.285+1.336
11MVMax VerstappenVERRed Bull Racing1:14.325+1.376
12FAFernando AlonsoALOAston Martin F1 Team1:14.511+1.562
13FCFranco ColapintoEMIAlpine F1 Team1:14.826+1.877
14LLLiam LawsonLAWRed Bull Racing1:14.861+1.912
15OBOliver BearmanBEAHaas F1 Team1:14.874+1.925
16EOEsteban OconOCOHaas F1 Team1:14.897+1.948
17YTYuki TsunodaTSURacing Bulls1:15.110+2.161
18LSLance StrollSTRAston Martin F1 Team1:15.199+2.250
19AAAlexander AlbonALBWilliams F1 Team1:15.357+2.408
20VBValtteri BottasBOTCadillac Formula 1 Team1:15.580+2.631
21SPSergio PerezPERCadillac Formula 1 Team1:15.700+2.751
22CJCarlos Sainz JrSAIWilliams F1 Team1:16.345+3.396

2026 Tabuľka jazdcov

Poradie jazdcov v sezóne 2026 s 22 jazdcami. Andrea Kimi Antonelli vedie s 365 bodmi a 9 víťazstvami, nasleduje George Russell (242) a Lewis Hamilton (241). Celkovo bolo v poli dosiahnutých 2 033 bodov.

2026 Tabuľka konštruktérov

Poradie konštruktérov v sezóne 2026 s 11 tímami. Mercedes-AMG Petronas vedie s 262 bodmi a 0 víťazstvami pred Scuderia Ferrari (190). Všetky tímy dosiahli spolu 815 bodov.

API dáta: 31. 10. 2026