Menu
Nemecko

Oberliga Bayern Nord

Tabuľka

Oberliga - Bayern Nord · 2025

Aktuálna tabuľka Oberliga - Bayern Nord 2025 s 17 tímami. Cham vedie s 62 bodmi po 32 zápasoch, za ním nasleduje Eltersdorf s 61 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, remízy, prehry, góly, gólový rozdiel a aktuálnu formu — základ pre analýzu stávok.

CLELECLZostup
#TímOdohranéVýhryPrehryBody
Bayernliga North
13218662
23020961
33016953
43012747
53012747
630141147
730131244
830111141
930111141
10309840
1130121440
1230111438
1331101437
1431101536
1530101832
163091830
173041820
Bayernliga Nord
13020961
23117659
33016953
43012747
530141147
63012747
730131244
830111141
930111141
10309840
1130121440
1230111438
1331101437
1430101436
1530101832
163091830
173041820

Výsledky

Oberliga - Bayern Nord · 50
Zobraziť všetky výsledky zápasov

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 17 tímov v Oberliga - Bayern Nord na jednom mieste. Eltersdorf vedie s 20 výhrami v tejto sezóne. Farebná tepelná mapa zobrazuje výhry, prehry, remízy, góly, gólový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Stávkové štatistiky

2025
Góly / Zápas
3.23
Priemer gólov na zápas v sezóne
Oba Skórujú %
58.1%
Percentuálny podiel zápasov kde skórujú oba tímy
Nad 2.5 / 5.5 %
59.7%
Percentuálny podiel zápasov s viac ako 2,5 gólov (futbal) alebo 5,5 (hokej)
Nad 1,5 %
84.7%
Percento zápasov s viac ako 1,5 gólmi
Nad 3,5 %
37.5%
Percento zápasov s viac ako 3,5 gólmi
Doma Výhry %
45.6%
Podiel zápasov vyhraných domácimi tímami
Remízy %
21.8%
Percento zápasov končiacich remízou
Vonku Výhry %
32.7%
Podiel zápasov vyhraných hosťujúcimi tímami
Čisté Konto %
41.9%
Percentuálny podiel zápasov s čistým kontom aspoň jedného tímu
0:0 %
4.0%
Percento bezgólových remíz (0:0)
Ø Domáce góly
1.79
Ø Vonkajšie góly
1.44
Karty/Zápas
0.1
Dom. výhoda
+12.30
Sila domácej výhody — vyššia hodnota = silnejšia výhoda domácich
Najčastejšie výsledky
TOP 10
1-1
27 · 10.9%
2-0
24 · 9.7%
2-1
20 · 8.1%
1-2
20 · 8.1%
1-0
16 · 6.5%
3-1
13 · 5.2%
2-2
13 · 5.2%
0-1
12 · 4.8%
0-2
11 · 4.4%
0-0
10 · 4.0%
Trendy sezón
Rozloženie gólov naprieč 15-minútovými úsekmi hry odhaľujúce, kedy je najväčšia pravdepodobnosť strelenia gólu. Toto je kľúčové pre stratégie živého stávkovania — ligy s vysokou koncentráciou neskorých gólov (76-90 min) môžu ponúkať hodnotu na trhoch neskorých gólov, zatiaľ čo ligy dominantné v prvom polčase favorizujú stratégie včasného výberu.
14.0%
0-15
19.0%
16-30
13.2%
31-45
13.2%
46-60
14.0%
61-75
26.4%
76-90

Oberliga - Bayern NordTímy

Všetkých 17 tímov v Oberliga - Bayern Nord v sezóne 2025. Kliknite na klub pre zobrazenie kádra, histórie zápasov a podrobných štatistík.

História 16. 3. 2026

Založený1994PredchodcaAmateur Oberliga Bayern

Oberliga Bayern Nord siaha do roku 1994, keď bola Amateur Oberliga Bayern premenovaná na Oberliga Bayern po zavedení systému Regionalligy. Táto štrukturálna zmena odrážala vývoj nemeckej futbalovej pyramídy, pričom Oberliga klesla zo štvrtej na piatu úroveň. Najvýznamnejší vývoj prišiel v roku 2012, keď bola zjednotená Oberliga Bayern rozdelená na dve samostatné regionálne divízie — Oberliga Bayern Nord a Oberliga Bayern Süd — na lepšie uspokojenie geografických a súťažných potrieb bavorského futbalu. Toto rozdelenie vytvorilo zvládnuteľnejšiu súťažnú štruktúru pri zachovaní úlohy ligy ako vitálnej vývojovej platformy. Liga narástla na 18 klubov reprezentujúcich komunity naprieč severným Bavorskom a Franků, etablujúc sa ako prémiová poloprofesionálna súťaž v regióne.

  • 1978 — Amateur Oberliga Bayern založená, pôvodne na štvrtej úrovni
  • 1994 — Amateur Oberliga Bayern premenovaná na Oberliga Bayern po zavedení Regionalligy
  • 2008 — Oberliga klesá na piatu úroveň po vytvorení 3. Liga
  • 2012 — Oberliga Bayern rozdelená na Nord a Süd divízie pre lepšiu regionálnu štruktúru
  • 2024 — Oberliga Bayern Nord pokračuje ako zavedená piateligová bavorská súťaž

Formát súťaže 16. 3. 2026

Tímy18Zostupové miesta3

Oberliga Bayern Nord funguje ako single-divízna liga zahŕňajúca 18 klubov súťažiacich v home-and-away double round-robin formáte, generujúcich 34-zápasovú sezónu pre každý tím. Tímy získavajú tri body za víťazstvo, jeden bod za remízu a žiadne body za prehru. Šampión je určený celkovým počtom bodov, pričom gólový rozdiel slúži ako primárne doplnkové kritérium. Top dve tímy získavajú priamy postup do Regionalliga Bayern, kým treteplasovaný tím vstupuje do play-off systému pre potenciálny postup. Na opačnom konci tri posledné kluby čelia automatickému zostupu do Landesliga Bayern.

Rekordy 16. 3. 2026

Najviac titulovSC Eltersdorf (3)

Súťažná história Oberliga Bayern Nord odráža vývoj ligy od jej založená v roku 2012, pričom viaceré kluby zdieľajú nedávny šampionátový úspech.

Analýza 16. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

SC Eltersdorf dominuje tabuľke Oberliga Bayern Nord 2024/25 komandujúcim výkonom, nazbierajúc 39 bodov z 19 odohraných zápasov. Výnimočná forma klubu, podopretá 68% podielom výhier a skóre +18, založená komandujúci päťbodový náskok pred druhoplasovaným ASV Neumarkt (37 bodov, 19 zápasov). Ingolstadt II obsadil tretie miesto so 35 bodmi z 21 zápasov, kým Cham zodpovedá tomuto bodovému celkovému počtu z 19 zápasov, vytvárajúcich tesne obchodovaný boj o druhé automatické postúpivšie miesto.

Boj o titul sa efektívne skryštalizoval na dvojklubový súboj medzi Eltersdorf a Neumarkt, pričom posledne menovaní sú umiestnení ako jediní realistickí vyzývatelia. Pôsobivý 58% podiel výhier Neumarkt a skóre +12 naznačujú silný výkon, avšak päťbodový deficit predstavuje výraznú výzvu s pribli­žne polovicou sezóny.

Zostupový boj sa vyprofiloval ako rovnako pútavý, pričom Großschwarzenlohe v závažnom nebezpečenstve na spodku tabuľky s iba 14 bodmi z 20 zápasov a znepokojujúcim skóre -15. Coburg obsadil tretie zostupové miesto so 17 bodmi po inkasovaní ligou-najhoršieho 51 gólov v 19 zápasoch.

Regionálne zastúpenie a súťažné prostredie

Oberliga Bayern Nord zahŕňa kluby z rôznych bavorských a franských komunít. Eltersdorf z okolia Erlangenu reprezentuje zavedené mocenstvo ligy s organizačnou konzistentnosťou. Prítomnosť rezervných tímov — predovšetkým Ingolstadt II a Jahn Regensburg II — zavádza unikátnu súťažnú dynamiku, kde tieto zostavy fungujú s infraštruktúrou a zdrojmi rozvoja hráčov bundesligových organizácií pri súťažení medzi poloprofesionálnymi klubmi.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Oberliga Bayern Nord?

Osemnásť klubov súťaží v Oberliga Bayern Nord počas štandardnej sezóny, každý odohráva 34 zápasov v double round-robin formáte.

Aké je postavenie Oberliga Bayern Nord v nemeckej futbalovej pyramíde?

Oberliga Bayern Nord je piata liga nemeckého ligového systému, sediaca pod Regionalliga Bayern a nad divíziami Landesliga Bayern.

Ako funguje postup z Oberliga Bayern Nord?

Top dve kluby získavajú priamy postup do Regionalliga Bayern, kým treteplasovaný tím vstupuje do play-off systému súťažiaceho o záverečné postúpivšie miesto.

Koľko tímov zostupuje z Oberliga Bayern Nord?

Tri kluby sú automaticky zostúpené do Landesliga Bayern na konci každej sezóny, pričom spodná úroveň je rozdelená do regionálnych divízií.

Kedy bola Oberliga Bayern Nord založená?

Oberliga Bayern Nord bola založená v roku 2012, keď bola zjednotená Oberliga Bayern rozdelená na severné a južné divízie pre lepší regionálny manažment.

Existuje play-off systém v Oberliga Bayern Nord?

Neexistuje play-off pre titul, ale treteplasovaný tím sa zúčastňuje play-off proti vicemajstrovi Oberliga Bayern Süd o postúpivšie miesto do Regionalliga Bayern.

API dáta: 7. 5. 2026 · Štatistiky aktualizované: 26. 4. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026