Menu

Apoel Nicosia vs Anorthosis

GSP Stadium, Nicosia8. marca 2026 o 16:00

Udalosti zápasu

Apoel Nicosia
Anorthosis
Výkop
K. LaifisM. Degenek
18′
Polčas
55′
S. Sensi

Penalty

56′
S. ThandiK. Sergiou
65′
A. ChrysostomouA. Da Cruz
65′
M. IliaF. E. Sosa Vivaldi
D. ManciniP. Olayinka
67′
77′Kiko
78′Elián Sosa
M. TomasMarquinhos
80′
DalcioN. Koutsakos
80′
90+4′
S. SensiT. Schattin
90+1′
S. MiddendorpM. Ioannou
90′
Rafa Lopes

Penalty

Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal2
1Shots off Goal3
14Total Shots5
6Blocked Shots0
3Shots insidebox3
11Shots outsidebox2
12Fouls10
10Corner Kicks2
0Offsides0
57%Ball Possession43%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves9
529Total passes331
440Passes accurate267
83%Passes %81%
0.50expected_goals1.65
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Apoel Nicosia je 6.92, v porovnaní s 7.04 u Anorthosis. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Apoel Nicosia je M. Tomas (7.40), u Anorthosis je to S. Sensi (7.84).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Apoel Nicosia prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 9 asistenciami, na čele s S. Drazic (6G). U Anorthosis je to 16 gólov a 9 asistencií s lídrom S. Sensi (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Apoel Nicosia nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.75, zatiaľ čo Anorthosis má 3 obrancov s priemerom 6.97. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Apoel Nicosia nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 4 u Anorthosis s hodnotením 7.17. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Apoel Nicosia nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.98, v porovnaní s 3 u Anorthosis s priemerom 6.85. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u Apoel Nicosia a 81% u Anorthosis. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Apoel Nicosia nazbierali v tejto sezóne 39 žltých kariet, v porovnaní s 35 u Anorthosis. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Apoel Nicosia je 28.5 (najmladší: Vitor Meer (21), najstarší: V. Belec (35)), zatiaľ čo Anorthosis má priemer 28.2 (najmladší: S. Middendorp (21), najstarší: Rafa Lopes (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Apoel Nicosia majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 19 u Anorthosis. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Apoel Nicosia4-2-3-13-4-3Anorthosis
GKDEFMIDFWD
27Belec14Nanu31Brorsson34Laifis6Meer20Dalcio29Rosa15Tomas17Abagna77Mancini9Drazic28Karlstr.31Bergstr.45Furtado44Tosic2Thandi6Sensi36Middend.5Kiko70Ilia19Lopes88Chrysos.

Náhradníci

Tréner: Pablo Garcia

Náhradníci

Tréner: Mauro Camoranesi

Apoel NicosiaSila pozíciíAnorthosis
6.92
Ø Hodnotenie
7.04
7.03Brankár (1 v 1)7.27
0G 0A0G 0A
6.75Obranca (4 v 3)6.97
1G 2A2G 0A
7.02Záložník (5 v 4)7.17
6G 6A8G 9A
6.98Útočník (1 v 3)6.85
6G 1A6G 0A
Apoel Nicosia4-2-3-1
27BrankárV. Belec7.0
14ObrancaNanu6.82A
31ObrancaF. Brorsson6.8
34ObrancaK. Laifis7.01G
6ObrancaVitor Meer6.4
20ZáložníkDalcio6.9
29ZáložníkDiego Rosa6.9
15ZáložníkM. Tomas7.43G4A
17ZáložníkD. Abagna6.81G
77ZáložníkD. Mancini7.12G2A
9ÚtočníkS. Drazic7.06G1A
Anorthosis3-4-3
28BrankárJ. Karlstrom7.3
31ObrancaE. Bergstrom6.8
45ObrancaGabriel Furtado7.12G
44ObrancaN. Tosic7.0
2ZáložníkS. Thandi6.81A
6ZáložníkS. Sensi7.86G5A
36ZáložníkS. Middendorp6.8
5ZáložníkKiko7.32G3A
70ÚtočníkM. Ilia6.71G
19ÚtočníkRafa Lopes7.13G
88ÚtočníkA. Chrysostomou6.82G

Prehľad zápasu

Anorthosis zdolal Apoel Nicosia 2:0. Zápas sa hral v 1. Division 2025. Góly strelili: S. Sensi 55′ (pen.), Rafa Lopes 90′ (pen.). Bolo udelených 3 žltých kariet. Apoel Nicosia mal 57% držanie lopty, Anorthosis mal 43%. Apoel Nicosia mal 14 striel (7 na bránu), Anorthosis mal 5 (2 na bránu). Očakávané góly: Apoel Nicosia 0.50 — Anorthosis 1.65. Apoel Nicosia urobil 4 striedaní, Anorthosis urobil 5.

Rivalita od 2018

Apoel Nicosia vs Anorthosis vzájomné výsledky

20 stretnutí
Apoel Nicosia
6
výhier
Remízy
8
Anorthosis
6
výhier
Góly spolu
42 · 2.1/zápas
Obaja skórovali
8/20 · 40%
Nad 2,5
5/20 · 25%

Aktuálna forma

Apoel Nicosia

WDDLLL

Anorthosis

WWDLWD

Predpoveď zápasu

Apoel Nicosia

35%

Výhra domácich

 

35%

Remíza

Anorthosis

30%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : Apoel Nicosia or draw

43%Forma57%
58%Útok42%
25%Obrana75%
50%Vzájomné zápasy50%

Zranenia a stopky

Apoel Nicosia

  • OtáznyC. Karanatsios

Anorthosis

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026