Menu

Djurgardens If vs Sirius

Tele2 Arena, Stockholm14. apríla 2024 o 16:30
Domáci

Djurgardens IF

20
Hostia

Sirius

Rozhodca: F. Klitte

Udalosti zápasu

Djurgardens IF
Sirius
Výkop
15′Joakim Persson
S. Leach Holm
16′
Tobias Fjeld Gulliksen37′
Polčas
62′
J. PerssonH. Sjögrell
62′
N. MilleskogM. Lindberg
S. Leach HolmA. Ekdal
68′
D. Hümmet

asistencia: T. Gulliksen

72′
O. FalleniusH. Radetinac
77′
L. BergvallT. Nguen
77′
83′Daniel Stensson
T. GulliksenG. Wikheim
85′
85′
M. HeierA. Vikman
86′Herman Sjögrell
Gustav Wikheim87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
6Shots off Goal1
11Total Shots7
1Blocked Shots4
5Shots insidebox2
6Shots outsidebox5
21Fouls12
3Corner Kicks5
0Offsides3
47%Ball Possession53%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
439Total passes499
358Passes accurate413
82%Passes %83%
0.45expected_goals0.48

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Djurgardens IF je 6.97, v porovnaní s 6.99 u Sirius. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Djurgardens IF je T. Gulliksen (7.34), u Sirius je to L. Walta (7.74).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Djurgardens IF prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 12 asistenciami, na čele s T. Gulliksen (2G). U Sirius je to 24 gólov a 11 asistencií s lídrom L. Walta (16G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Djurgardens IF nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.91, zatiaľ čo Sirius má 4 obrancov s priemerom 6.88. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Djurgardens IF nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.05, oproti 5 u Sirius s hodnotením 7.07. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Djurgardens IF nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Sirius s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 46% u Djurgardens IF a 41% u Sirius. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Djurgardens IF nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 15 u Sirius. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Djurgardens IF je 28.4 (najmladší: T. Gulliksen (22), najstarší: M. Danielson (36)), zatiaľ čo Sirius má priemer 24.4 (najmladší: M. Jeng (20), najstarší: D. Widgren (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Djurgardens IF majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 22 u Sirius. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Djurgardens IF4-2-3-14-2-3-1Sirius
GKDEFMIDFWD
35Zetters.2Johanss.5Tenho3Daniels.26Dahl10Holm14Šabović15Falleni.21Bergvall16Gulliks.11Hümmet1Nilsson13Persson4Castegr.31Jeng21Widgren8Stensson14Walta19Millesk.10Heier7Persson9Salech

Náhradníci

Tréner: K. Bergstrand

Náhradníci

Tréner: C. Mattiasson

Djurgardens IFSila pozíciíSirius
6.97
Ø Hodnotenie
6.99
6.91Obranca (4 v 4)6.88
2G 3A3G 1A
7.05Záložník (5 v 5)7.07
3G 9A21G 10A
Djurgardens IF4-2-3-1
35BrankárJ. Widell Zetterström
2ObrancaP. Johansson6.4
5ObrancaM. Tenho7.21G2A
3ObrancaM. Danielson7.21G1A
26ObrancaS. Dahl
10ZáložníkS. Leach Holm
14ZáložníkB. Šabović
15ZáložníkO. Fallenius6.81G4A
21ZáložníkL. Bergvall
16ZáložníkT. Gulliksen7.32G5A
11ÚtočníkD. Hümmet
Sirius4-2-3-1
1BrankárD. Mitov Nilsson
13ObrancaJ. Voelkerling Persson6.71G
4ObrancaH. Castegren7.11G
31ObrancaM. Jeng
21ObrancaD. Widgren6.81G1A
8ZáložníkD. Stensson
14ZáložníkL. Walta7.716G3A
19ZáložníkN. Milleskog6.61G1A
10ZáložníkM. Heier6.93A
7ZáložníkJ. Persson7.04G3A
9ÚtočníkY. Salech

Prehľad zápasu

Djurgardens IF zdolal Sirius 2:0. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: S. Leach Holm 16′, D. Hümmet 72′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Djurgardens IF mal 47% držanie lopty, Sirius mal 53%. Djurgardens IF mal 11 striel (4 na bránu), Sirius mal 7 (2 na bránu). Očakávané góly: Djurgardens IF 0.45 — Sirius 0.48. Djurgardens IF urobil 4 striedaní, Sirius urobil 3.

Rivalita od 2025

Djurgardens IF vs Sirius vzájomné výsledky

2 stretnutí
Djurgardens IF
2
výhier
Remízy
0
Sirius
0
výhier
Góly spolu
11 · 5.5/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 82 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Djurgardens IF

LWWLWD

Sirius

DWWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026