Menu

Gais vs Mjallby Aif

Gamla Ullevi, Göteborg21. apríla 2024 o 14:00
Domáci

Gais

21
Rozhodca: G. Maqedonci

Udalosti zápasu

Gais
Mjallby AIF
Výkop
Axel Norén22′
30′
T. PetterssonJ. Kiilerich
45+6′
C. RöslerA. Ståhl
Polčas
Joackim Aberg58′
Axel Henriksson61′
A. HenrikssonH. Ibrahim
64′
J. ÅbergM. Çelik
76′
A. Ahl-HolmströmJ. Cooper-Love
76′
J. Cooper-Love

asistencia: G. Lundgren

77′
78′
E. StroudS. Nwankwo
80′
J. Kiilerich
J. Cooper-Love
83′
C. AmatkarijoE. Becirovic
87′
Edvin Becirovic90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal4
6Shots off Goal2
15Total Shots9
5Blocked Shots3
11Shots insidebox5
4Shots outsidebox4
12Fouls7
6Corner Kicks6
3Offsides0
44%Ball Possession56%
4Yellow Cards0
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves2
379Total passes502
284Passes accurate389
75%Passes %77%
1.04expected_goals0.73

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Gais je 7.00, v porovnaní s 7.23 u Mjallby AIF. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Gais je G. Lundgren (7.43), u Mjallby AIF je to N. Røjkjær (7.61).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Gais prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 13 asistenciami, na čele s R. Frej (2G). U Mjallby AIF je to 36 gólov a 22 asistencií s lídrom E. Stroud (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Gais nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.08, zatiaľ čo Mjallby AIF má 5 obrancov s priemerom 7.38. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Gais nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.87, oproti 4 u Mjallby AIF s hodnotením 7.22. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Gais nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.96, v porovnaní s 1 u Mjallby AIF s priemerom 6.88. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 45% u Gais a 54% u Mjallby AIF. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Gais nazbierali v tejto sezóne 22 žltých kariet, v porovnaní s 21 u Mjallby AIF. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Gais je 26.2 (najmladší: K. Sims (22), najstarší: A. Wängberg (32)), zatiaľ čo Mjallby AIF má priemer 27.5 (najmladší: I. Jagne (22), najstarší: T. Pettersson (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Gais majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 26 u Mjallby AIF. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Gais4-3-35-4-1Mjallby AIF
GKDEFMIDFWD
13Sims6Wängberg4Norén12Frej5Thomass.21Henriks.7Åberg8Milovan.9Lundgren18Ahl-Hol.26Amatkar.1Törnqvi.14Johanss.3Brorsson5Rösler24Petters.17Stroud7Gustafs.22Gustavs.10Røjkjær6Jagne16Johanss.

Náhradníci

Tréner: F. Holmberg

Náhradníci

Tréner: A. Torstensson

GaisSila pozíciíMjallby AIF
7.00
Ø Hodnotenie
7.23
7.23Brankár (1 v 1)7.19
0G 0A0G 0A
7.08Obranca (4 v 5)7.38
2G 3A22G 13A
6.87Záložník (3 v 4)7.22
1G 2A8G 9A
6.96Útočník (3 v 1)6.88
2G 8A6G 0A
Gais4-3-3
13BrankárK. Sims7.2
6ObrancaA. Wängberg7.02A
4ObrancaA. Norén
12ObrancaR. Frej7.22G
5ObrancaR. Wendin Thomasson7.11A
21ZáložníkA. Henriksson6.91G
7ZáložníkJ. Åberg6.8
8ZáložníkW. Milovanovic6.92A
9ÚtočníkG. Lundgren7.42G8A
18ÚtočníkA. Ahl-Holmström
26ÚtočníkC. Amatkarijo6.5
Mjallby AIF5-4-1
1BrankárN. Törnqvist7.2
14ObrancaH. Johansson7.27G8A
3ObrancaA. Brorsson
5ObrancaC. Rösler
24ObrancaT. Pettersson7.56G
17ObrancaE. Stroud7.49G5A
7ZáložníkV. Gustafson7.13G5A
22ZáložníkJ. Gustavsson7.0
10ZáložníkN. Røjkjær7.65G4A
6ZáložníkI. Jagne
16ÚtočníkA. Johansson6.96G

Prehľad zápasu

Gais zdolal Mjallby AIF 2:1. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: J. Cooper-Love 77′, J. Kiilerich 80′, J. Cooper-Love 83′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Gais mal 44% držanie lopty, Mjallby AIF mal 56%. Gais mal 15 striel (4 na bránu), Mjallby AIF mal 9 (4 na bránu). Očakávané góly: Gais 1.04 — Mjallby AIF 0.73. Gais urobil 4 striedaní, Mjallby AIF urobil 3.

Rivalita od 2019

Gais vs Mjallby AIF vzájomné výsledky

6 stretnutí
Gais
0
výhier
Remízy
2
Mjallby AIF
4
výhier
Góly spolu
14 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
3/6 · 50%
Nad 2,5
2/6 · 33%

Aktuálna forma

Gais

LWWWWL

Mjallby AIF

WWWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026