Menu

Malmo Ff vs Gais

Eleda Stadion, Malmö16. mája 2024 o 19:00
Domáci

Malmo FF

10
Hostia

Gais

Rozhodca: O. Johnson

Udalosti zápasu

Malmo FF
Gais
Výkop
Polčas
H. BolinE. Botheim
61′
S. JørgensenT. Ali
61′
Sergio Peña64′
65′
A. HenrikssonC. Amatkarijo
65′
M. ÇelikJ. Lindberg
73′
A. Ahl-HolmströmA. Boudri
M. OlssonGabriel Busanello
76′
S. PeñaA. Christiansen
76′
P. Jansson

asistencia: S. Nanasi

84′
S. NanasiO. Rosengren
85′
88′
A. NorénA. Čardaklija
89′
W. MilovanovicE. Becirovic
Jens Stryger Larsen90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal1
8Shots off Goal5
20Total Shots8
5Blocked Shots2
14Shots insidebox6
6Shots outsidebox2
7Fouls16
10Corner Kicks3
2Offsides3
72%Ball Possession28%
2Yellow Cards0
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves6
759Total passes283
671Passes accurate217
88%Passes %77%
2.24expected_goals0.37
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Malmo FF je 7.07, v porovnaní s 7.06 u Gais. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Malmo FF je S. Jørgensen (7.34), u Gais je to G. Lundgren (7.43).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Malmo FF prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 11 asistenciami, na čele s H. Bolin (5G). U Gais je to 8 gólov a 13 asistencií s lídrom H. Ibrahim (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Malmo FF nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.02, zatiaľ čo Gais má 4 obrancov s priemerom 7.08. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Malmo FF nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.32, oproti 3 u Gais s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Malmo FF nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.77, v porovnaní s 3 u Gais s priemerom 7.43. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 53% u Malmo FF a 45% u Gais. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Malmo FF nazbierali v tejto sezóne 17 žltých kariet, v porovnaní s 24 u Gais. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Malmo FF je 30.3 (najmladší: H. Bolin (22), najstarší: M. Olsson (37)), zatiaľ čo Gais má priemer 27.5 (najmladší: H. Ibrahim (22), najstarší: M. Çelik (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Malmo FF majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 19 u Gais. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Malmo FF4-2-3-14-3-3Gais
GKDEFMIDFWD
1Friedri.17Larsen18Jansson19Corneli.13Olsson8Peña23Johnsen14Jørgens.11Nanasi38Bolin9Thelin1Krasniqi6Wängberg4Norén12Frej5Thomass.21Henriks.32Ibrahim8Milovan.9Lundgren18Ahl-Hol.10Çelik

Náhradníci

Tréner: H. Rydström

Náhradníci

Tréner: F. Holmberg

Malmo FFSila pozíciíGais
7.07
Ø Hodnotenie
7.06
6.80Brankár (1 v 1)6.96
0G 0A0G 0A
7.02Obranca (4 v 4)7.08
5G 1A2G 3A
7.32Záložník (5 v 3)6.95
8G 8A4G 2A
6.77Útočník (1 v 3)7.43
3G 2A2G 8A
Malmo FF4-2-3-1
1BrankárRicardo Friedrich6.8
17ObrancaJ. Stryger Larsen7.02G1A
18ObrancaP. Jansson7.32G
19ObrancaD. Cornelius
13ObrancaM. Olsson6.71G
8ZáložníkS. Peña
23ZáložníkL. Berg Johnsen7.33G2A
14ZáložníkS. Jørgensen7.31A
11ZáložníkS. Nanasi
38ZáložníkH. Bolin7.35G5A
9ÚtočníkI. Kiese Thelin6.83G2A
Gais4-3-3
1BrankárM. Krasniqi7.0
6ObrancaA. Wängberg7.02A
4ObrancaA. Norén
12ObrancaR. Frej7.22G
5ObrancaR. Wendin Thomasson7.11A
21ZáložníkA. Henriksson6.91G
32ZáložníkH. Ibrahim7.03G
8ZáložníkW. Milovanovic6.92A
9ÚtočníkG. Lundgren7.42G8A
18ÚtočníkA. Ahl-Holmström
10ÚtočníkM. Çelik

Prehľad zápasu

Malmo FF zdolal Gais 1:0. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: P. Jansson 84′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Malmo FF mal 72% držanie lopty, Gais mal 28%. Malmo FF mal 20 striel (7 na bránu), Gais mal 8 (1 na bránu). Očakávané góly: Malmo FF 2.24 — Gais 0.37. Malmo FF urobil 5 striedaní, Gais urobil 5.

Rivalita od 2021

Malmo FF vs Gais vzájomné výsledky

5 stretnutí
Malmo FF
2
výhier
Remízy
2
Gais
1
výhier
Góly spolu
10 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
2/5 · 40%
Nad 2,5
2/5 · 40%

Aktuálna forma

Malmo FF

LWWWLL

Gais

LWWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026