Menu

Gais vs If Elfsborg

Gamla Ullevi, Göteborg19. mája 2024 o 16:30
Domáci

Gais

21
Rozhodca: R. Sundell

Udalosti zápasu

Gais
IF Elfsborg
Výkop
A. Henriksson

asistencia: G. Lundgren

4′
A. Henriksson

asistencia: R. Wendin Thomasson

18′
40′
M. Baidoo

asistencia: A. Qasem

Polčas
46′
T. OumaA. Baldursson
46′
I. BuhariG. Henriksson
46′
J. AbdullaiS. Hedlund
J. LindbergW. Milovanovic
59′
66′Sebastian Holmén
A. Ahl-HolmströmJ. Cooper-Love
69′
A. ČardaklijaA. Norén
69′
C. AmatkarijoM. Çelik
69′
69′
J. ThomasenN. Söderberg
75′
A. ZeneliB. Zeneli
A. HenrikssonA. Boudri
79′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal2
3Shots off Goal2
13Total Shots9
7Blocked Shots5
10Shots insidebox5
3Shots outsidebox4
8Fouls7
2Corner Kicks2
4Offsides5
55%Ball Possession45%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves1
583Total passes472
472Passes accurate359
81%Passes %76%
1.17expected_goals0.80
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Gais je 7.01, v porovnaní s 6.80 u IF Elfsborg. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Gais je G. Lundgren (7.43), u IF Elfsborg je to S. Holmén (6.94).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Gais prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 11 asistenciami, na čele s H. Ibrahim (3G). U IF Elfsborg je to 6 gólov a 2 asistencií s lídrom J. Larsson (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Gais nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.11, zatiaľ čo IF Elfsborg má 4 obrancov s priemerom 6.77. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Gais nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 5 u IF Elfsborg s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Gais nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.96, v porovnaní s 1 u IF Elfsborg s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 48% u Gais a 46% u IF Elfsborg. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Gais nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 11 u IF Elfsborg. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Gais je 27.4 (najmladší: A. Čardaklija (20), najstarší: J. Lindberg (36)), zatiaľ čo IF Elfsborg má priemer 26.5 (najmladší: J. Abdullai (20), najstarší: J. Larsson (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Gais majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 12 u IF Elfsborg. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Gais4-3-34-2-3-1IF Elfsborg
GKDEFMIDFWD
1Krasniqi6Wängberg12Frej22Čardakl.5Thomass.21Henriks.32Ibrahim25Lindberg9Lundgren18Ahl-Hol.26Amatkar.30Bundgaa.13Larsson8Holmén29Buhari19Kaib7Thomasen16Ouma9Zeneli10Baidoo18Qasem14Abdullai

Náhradníci

Tréner: F. Holmberg

Náhradníci

Tréner: J. Thelin

GaisSila pozíciíIF Elfsborg
7.01
Ø Hodnotenie
6.80
6.96Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
7.11Obranca (4 v 4)6.77
2G 3A4G 0A
6.92Záložník (3 v 5)6.87
5G 0A2G 2A
6.96Útočník (3 v 1)
2G 8A0G 0A
Gais4-3-3
1BrankárM. Krasniqi7.0
6ObrancaA. Wängberg7.02A
12ObrancaR. Frej7.22G
22ObrancaA. Čardaklija7.2
5ObrancaR. Wendin Thomasson7.11A
21ZáložníkA. Henriksson6.91G
32ZáložníkH. Ibrahim7.03G
25ZáložníkJ. Lindberg6.81G
9ÚtočníkG. Lundgren7.42G8A
18ÚtočníkA. Ahl-Holmström
26ÚtočníkC. Amatkarijo6.5
IF Elfsborg4-2-3-1
30BrankárM. Bundgaard
13ObrancaJ. Larsson6.82G
8ObrancaS. Holmén6.91G
29ObrancaI. Buhari6.91G
19ObrancaR. Kaib6.4
7ZáložníkJ. Thomasen6.8
16ZáložníkT. Ouma
9ZáložníkA. Zeneli6.92G2A
10ZáložníkM. Baidoo
18ZáložníkA. Qasem
14ÚtočníkJ. Abdullai

Prehľad zápasu

Gais zdolal IF Elfsborg 2:1. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: A. Henriksson 4′, A. Henriksson 18′, M. Baidoo 40′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Gais mal 55% držanie lopty, IF Elfsborg mal 45%. Gais mal 13 striel (3 na bránu), IF Elfsborg mal 9 (2 na bránu). Očakávané góly: Gais 1.17 — IF Elfsborg 0.80. Gais urobil 5 striedaní, IF Elfsborg urobil 5.

Rivalita od 2024

Gais vs IF Elfsborg vzájomné výsledky

5 stretnutí
Gais
2
výhier
Remízy
0
IF Elfsborg
3
výhier
Góly spolu
12 · 2.4/zápas
Obaja skórovali
2/5 · 40%
Nad 2,5
2/5 · 40%

Aktuálna forma

Gais

LWWWWL

IF Elfsborg

LWWLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026