Menu

Djurgardens If vs Ifk Varnamo

Tele2 Arena, Stockholm14. júla 2024 o 14:00
10
Rozhodca: F. Klitte

Udalosti zápasu

Djurgardens IF
IFK Varnamo
Výkop
D. Hümmet

asistencia: T. Nguen

17′
24′Frank Junior Adjei
M. TenhoJ. Une Larsson
31′
Besard Sabović42′
Polčas
B. ŠabovićA. Ekdal
46′
63′
F. AdjeiM. Alsalkhadi
T. NguenO. Fallenius
71′
G. WikheimP. Åslund
71′
71′
A. ZeljkovicA. Lohikangas
71′
H. NäsströmS. Thern
83′Mohammad Alsalkhadi
D. HümmetH. Radetinac
84′
Albin Ekdal90+4′
90+2′
J. KaluC. Johansson
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
3Shots off Goal5
12Total Shots11
4Blocked Shots3
7Shots insidebox8
5Shots outsidebox3
23Fouls17
2Corner Kicks6
2Offsides2
43%Ball Possession57%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
436Total passes562
349Passes accurate485
80%Passes %86%
1.24expected_goals0.83
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Djurgardens IF je 7.24, v porovnaní s 6.85 u IFK Varnamo. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Djurgardens IF je T. Gulliksen (7.34), u IFK Varnamo je to F. Adjei (7.11).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Djurgardens IF prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 12 asistenciami, na čele s T. Nguen (9G). U IFK Varnamo je to 12 gólov a 5 asistencií s lídrom A. Zeljkovic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Djurgardens IF nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.16, zatiaľ čo IFK Varnamo má 4 obrancov s priemerom 6.80. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Djurgardens IF nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.32, oproti 4 u IFK Varnamo s hodnotením 6.93. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Djurgardens IF nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u IFK Varnamo s priemerom 6.74. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 46% u Djurgardens IF a 40% u IFK Varnamo. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Djurgardens IF nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 14 u IFK Varnamo. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Djurgardens IF je 29.5 (najmladší: T. Gulliksen (22), najstarší: M. Danielson (36)), zatiaľ čo IFK Varnamo má priemer 27.3 (najmladší: F. Adjei (21), najstarší: J. Rasheed (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Djurgardens IF majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 19 u IFK Varnamo. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Djurgardens IF4-2-3-14-1-3-2IFK Varnamo
GKDEFMIDFWD
35Zetters.17Therkil.5Tenho3Daniels.26Dahl10Holm14Šabović23Wikheim20Nguen16Gulliks.11Hümmet1Rasheed5Larsson15Steinwe.24Grozdan.3Bergh11Wenders.28Adjei6Näsström10Zeljkov.14Engvall9Kalu

Náhradníci

Tréner: K. Bergstrand

Náhradníci

Tréner: A. Mravac

Djurgardens IFSila pozíciíIFK Varnamo
7.24
Ø Hodnotenie
6.85
7.16Obranca (4 v 4)6.80
2G 3A1G 1A
7.32Záložník (5 v 4)6.93
11G 9A9G 4A
Útočník (1 v 2)6.74
0G 0A2G 0A
Djurgardens IF4-2-3-1
35BrankárJ. Widell Zetterström
17ObrancaP. Therkildsen
5ObrancaM. Tenho7.21G2A
3ObrancaM. Danielson7.21G1A
26ObrancaS. Dahl
10ZáložníkS. Leach Holm
14ZáložníkB. Šabović
23ZáložníkG. Wikheim
20ZáložníkT. Nguen7.39G4A
16ZáložníkT. Gulliksen7.32G5A
11ÚtočníkD. Hümmet
IFK Varnamo4-1-3-2
1BrankárJ. Rasheed
5ObrancaV. Larsson6.8
15ObrancaM. Steinwender
24ObrancaE. Grozdanic6.81G1A
3ObrancaV. Bergh
11ZáložníkWenderson6.71A
28ZáložníkF. Adjei7.12G1A
6ZáložníkH. Näsström
10ZáložníkA. Zeljkovic6.97G2A
14ÚtočníkG. Engvall
9ÚtočníkJ. Kalu6.72G

Prehľad zápasu

Djurgardens IF zdolal IFK Varnamo 1:0. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: D. Hümmet 17′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Djurgardens IF mal 43% držanie lopty, IFK Varnamo mal 57%. Djurgardens IF mal 12 striel (5 na bránu), IFK Varnamo mal 11 (3 na bránu). Očakávané góly: Djurgardens IF 1.24 — IFK Varnamo 0.83. Djurgardens IF urobil 5 striedaní, IFK Varnamo urobil 4.

Rivalita od 2022

Djurgardens IF vs IFK Varnamo vzájomné výsledky

8 stretnutí
Djurgardens IF
3
výhier
Remízy
2
IFK Varnamo
3
výhier
Góly spolu
27 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
5/8 · 63%
Nad 2,5
5/8 · 63%

Aktuálna forma

Djurgardens IF

LWWLWD

IFK Varnamo

LLDLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026