Menu

Gais vs Ifk Norrkoping

Gamla Ullevi, Göteborg3. augusta 2024 o 15:00
Domáci

Gais

01
Rozhodca: F. Klitte

Udalosti zápasu

Gais
IFK Norrkoping
Výkop
22′
I. SsewankamboA. Eriksson
37′Yahya Kalley
August Wängberg40′
Polčas
L. HedlundA. Ahl-Holmström
58′
J. LindbergA. Boudri
58′
63′
Y. KalleyM. Baggesen
63′
Í. SigurgeirssonT. Prica
69′Dino Salihović
J. ÅbergR. Wendin Thomasson
71′
C. AmatkarijoM. Çelik
71′
M. KrasniqiE. Krantz
74′
Axel Henriksson78′
82′
D. SalihovićL. Shabani
82′
C. BjörkK. Höög Jansson
90+4′David Mitov Nilsson
90+2′Anton Eriksson
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal4
10Shots off Goal5
19Total Shots12
8Blocked Shots3
11Shots insidebox6
8Shots outsidebox6
13Fouls19
10Corner Kicks1
2Offsides2
57%Ball Possession43%
2Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
407Total passes315
326Passes accurate232
80%Passes %74%
1.35expected_goals2.13
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Gais je 6.89, v porovnaní s 6.97 u IFK Norrkoping. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Gais je G. Lundgren (7.43), u IFK Norrkoping je to D. Mitov Nilsson (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Gais prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 10 asistenciami, na čele s H. Ibrahim (3G). U IFK Norrkoping je to 23 gólov a 15 asistencií s lídrom C. Nyman (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Gais nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.99, zatiaľ čo IFK Norrkoping má 4 obrancov s priemerom 6.76. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Gais nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.84, oproti 5 u IFK Norrkoping s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Gais nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.82, v porovnaní s 1 u IFK Norrkoping s priemerom 7.19. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 42% u Gais a —% u IFK Norrkoping. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Gais nazbierali v tejto sezóne 17 žltých kariet, v porovnaní s 35 u IFK Norrkoping. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Gais je 27.6 (najmladší: F. Beckman (22), najstarší: J. Lindberg (36)), zatiaľ čo IFK Norrkoping má priemer 27.0 (najmladší: M. Neffati (21), najstarší: D. Mitov Nilsson (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Gais majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 23 u IFK Norrkoping. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Gais4-3-34-2-3-1IFK Norrkoping
GKDEFMIDFWD
1Krasniqi6Wängberg4Norén24Beckman32Ibrahim21Henriks.7Åberg25Lindberg9Lundgren28Hedlund26Amatkar.91Nilsson16Salihov.6Ssewank.19Watson14Kalley9Trausta.11Lushaku37Neffati8Sigurge.15Björk5Nyman

Náhradníci

Tréner: F. Holmberg

Náhradníci

Tréner: A. Alm

GaisSila pozíciíIFK Norrkoping
6.89
Ø Hodnotenie
6.97
6.96Brankár (1 v 1)7.20
0G 0A0G 0A
6.99Obranca (4 v 4)6.76
3G 2A2G 0A
6.84Záložník (3 v 5)6.96
2G 0A10G 12A
6.82Útočník (3 v 1)7.19
2G 8A11G 3A
Gais4-3-3
1BrankárM. Krasniqi7.0
6ObrancaA. Wängberg7.02A
4ObrancaA. Norén
24ObrancaF. Beckman7.0
32ObrancaH. Ibrahim7.03G
21ZáložníkA. Henriksson6.91G
7ZáložníkJ. Åberg6.8
25ZáložníkJ. Lindberg6.81G
9ÚtočníkG. Lundgren7.42G8A
28ÚtočníkL. Hedlund6.5
26ÚtočníkC. Amatkarijo6.5
IFK Norrkoping4-2-3-1
91BrankárD. Mitov Nilsson7.2
16ObrancaD. Salihović
6ObrancaI. Ssewankambo
19ObrancaM. Watson6.92G
14ObrancaY. Kalley6.6
9ZáložníkA. Traustason7.05G2A
11ZáložníkI. Lushaku6.81G
37ZáložníkM. Neffati7.01G4A
8ZáložníkÍ. Sigurgeirsson7.03G6A
15ZáložníkC. Björk
5ÚtočníkC. Nyman7.211G3A

Prehľad zápasu

IFK Norrkoping zdolal Gais 1:0. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: Í. Sigurgeirsson 53′. Bolo udelených 6 žltých kariet. Gais mal 57% držanie lopty, IFK Norrkoping mal 43%. Gais mal 19 striel (1 na bránu), IFK Norrkoping mal 12 (4 na bránu). Očakávané góly: Gais 1.35 — IFK Norrkoping 2.13. Gais urobil 5 striedaní, IFK Norrkoping urobil 5.

Rivalita od 2023

Gais vs IFK Norrkoping vzájomné výsledky

6 stretnutí
Gais
3
výhier
Remízy
0
IFK Norrkoping
3
výhier
Góly spolu
17 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
2/6 · 33%
Nad 2,5
4/6 · 67%

Aktuálna forma

Gais

LWWWWL

IFK Norrkoping

LWWDLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026