Menu

Vasteras Sk Fk vs Gais

Hitachi Energy Arena, Västerås14. septembra 2024 o 15:00
23
Hostia

Gais

Rozhodca: A. Aganovic

Udalosti zápasu

Vasteras SK FK
Gais
Výkop
20′
G. Lundgren

asistencia: A. Henriksson

32′Axel Henriksson
37′
A. Henriksson

asistencia: R. Wendin Thomasson

42′
A. Ahl-Holmström

asistencia: G. Lundgren

Polčas
S. JohanssonViktor Granath
46′
F. SmandK. Gunnarsson
46′
46′
M. ÇelikE. Becirovic
53′William Milovanovic
A. Boudah

Penalty

57′
63′
J. ÅbergH. Ibrahim
64′
A. HenrikssonF. Gustafsson
A. WarnerydE. Bouzaiene
70′
79′Harun Ibrahim
Camil Jebara81′
Viktor Granath

asistencia: C. Jebara

85′
D. AskH. Offia
86′
88′
R. Wendin ThomassonR. Frej
90+3′
G. LundgrenA. Čardaklija
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
8Shots off Goal4
18Total Shots11
4Blocked Shots4
15Shots insidebox6
3Shots outsidebox5
6Fouls12
9Corner Kicks3
1Offsides0
69%Ball Possession31%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves4
601Total passes277
536Passes accurate209
89%Passes %75%
2.38expected_goals1.28
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Vasteras SK FK je 7.15, v porovnaní s 7.00 u Gais. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Vasteras SK FK je A. Warneryd (7.73), u Gais je to G. Lundgren (7.43).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Vasteras SK FK prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 6 asistenciami, na čele s A. Warneryd (3G). U Gais je to 3 gólov a 13 asistencií s lídrom G. Lundgren (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Vasteras SK FK nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.21, zatiaľ čo Gais má 4 obrancov s priemerom 7.01. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Vasteras SK FK nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.40, oproti 3 u Gais s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Vasteras SK FK nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.60, v porovnaní s 3 u Gais s priemerom 7.43. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 41% u Vasteras SK FK a 42% u Gais. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Vasteras SK FK nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 20 u Gais. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Vasteras SK FK je 25.5 (najmladší: A. Warneryd (20), najstarší: S. Johansson (32)), zatiaľ čo Gais má priemer 27.5 (najmladší: F. Beckman (22), najstarší: M. Çelik (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Vasteras SK FK majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 18 u Gais. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Vasteras SK FK3-4-34-3-3Gais
GKDEFMIDFWD
35Brattbe.3Granath18Nsabiyu.16Smand29Warneryd10Ask24Linday44Larsson6Johanss.30Boudah15Jebara1Krasniqi6Wängberg4Norén24Beckman5Thomass.21Henriks.7Åberg8Milovan.9Lundgren18Ahl-Hol.10Çelik

Náhradníci

Tréner: K. Karlsson

Náhradníci

Tréner: F. Holmberg

Vasteras SK FKSila pozíciíGais
7.15
Ø Hodnotenie
7.00
Brankár (1 v 1)6.96
0G 0A0G 0A
7.21Obranca (3 v 4)7.01
1G 0A0G 3A
7.40Záložník (4 v 3)6.87
4G 6A1G 2A
6.60Útočník (3 v 3)7.43
0G 0A2G 8A
Vasteras SK FK3-4-3
35BrankárJ. Brattberg
3ObrancaG. Granath
18ObrancaF. Nsabiyumva7.21G
16ObrancaF. Smand
29ZáložníkA. Warneryd7.73G6A
10ZáložníkD. Ask
24ZáložníkM. Linday
44ZáložníkM. Larsson7.11G
6ÚtočníkS. Johansson6.6
30ÚtočníkA. Boudah
15ÚtočníkC. Jebara
Gais4-3-3
1BrankárM. Krasniqi7.0
6ObrancaA. Wängberg7.02A
4ObrancaA. Norén
24ObrancaF. Beckman7.0
5ObrancaR. Wendin Thomasson7.11A
21ZáložníkA. Henriksson6.91G
7ZáložníkJ. Åberg6.8
8ZáložníkW. Milovanovic6.92A
9ÚtočníkG. Lundgren7.42G8A
18ÚtočníkA. Ahl-Holmström
10ÚtočníkM. Çelik

Prehľad zápasu

Gais zdolal Vasteras SK FK 3:2. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: G. Lundgren 20′, A. Henriksson 37′, A. Ahl-Holmström 42′, A. Boudah 57′ (pen.), Viktor Granath 85′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Vasteras SK FK mal 69% držanie lopty, Gais mal 31%. Vasteras SK FK mal 18 striel (6 na bránu), Gais mal 11 (3 na bránu). Očakávané góly: Vasteras SK FK 2.38 — Gais 1.28. Vasteras SK FK urobil 4 striedaní, Gais urobil 5.

Aktuálna forma

Vasteras SK FK

LLWLWW

Gais

LWWWWL

Stadium

Hitachi Energy Arena, Västerås Municipality — 15,000 capacity, opened in 2008. Home of Västerås SK Fotboll.

Hitachi Energy Arena

Dependability · CC BY-SA 4.0

Capacity
15,000
Opened
2008
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026