Menu

Aik Stockholm vs Hammarby Ff

Strawberry Arena, Solna29. septembra 2024 o 14:00
10
Rozhodca: G. Nyberg

Udalosti zápasu

AIK Stockholm
Hammarby FF
Výkop
Polčas
46′
M. KarlssonI. Fofana
64′
H. SkoglundS. Strand
B. CelinaD. Beširović
69′
O. ValakariJ. Guidetti
69′
86′
B. TouréO. Johansson Schellhas
Mads Thychosen90+8′
Mads Thychosen90+8′
Mads Thychosen90+8′
90+8′Simon Strand
90+8′Simon Strand
90+8′Simon Strand
90+4′
T. TekieMontader Madjed
90+4′
F. HammarD. Teah
J. Guidetti
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal1
6Shots off Goal2
11Total Shots5
1Blocked Shots2
8Shots insidebox2
3Shots outsidebox3
15Fouls15
5Corner Kicks2
2Offsides1
47%Ball Possession53%
3Yellow Cards2
1Red Cards1
1Goalkeeper Saves3
382Total passes430
270Passes accurate299
71%Passes %70%
2.04expected_goals0.31
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy AIK Stockholm je 6.98, v porovnaní s 7.22 u Hammarby FF. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč AIK Stockholm je S. Papagiannopoulos (7.13), u Hammarby FF je to N. Besara (7.62).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky AIK Stockholm prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 11 asistenciami, na čele s B. Celina (5G). U Hammarby FF je to 29 gólov a 16 asistencií s lídrom N. Besara (17G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

AIK Stockholm nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.98, zatiaľ čo Hammarby FF má 4 obrancov s priemerom 7.23. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

AIK Stockholm nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.00, oproti 5 u Hammarby FF s hodnotením 7.38. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

AIK Stockholm nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.11, v porovnaní s 1 u Hammarby FF s priemerom 6.84. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 41% u AIK Stockholm a 55% u Hammarby FF. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu AIK Stockholm nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 26 u Hammarby FF. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky AIK Stockholm je 29.1 (najmladší: Lamine Fanne (21), najstarší: K. Nordfeldt (36)), zatiaľ čo Hammarby FF má priemer 25.4 (najmladší: B. Touré (19), najstarší: N. Besara (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu AIK Stockholm majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 26 u Hammarby FF. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

AIK Stockholm3-5-24-2-3-1Hammarby FF
GKDEFMIDFWD
15Nordfel.5Milošev.4Papagia.16Hansen17Thychos.8Valakari24Fanne7Salétros2Edh28Pittas10Celina1Hahn2Skoglund6Vagić4Eriksson30Pinas5Tekie8Hammar22Karlsson20Besara28Touré9Erabi

Náhradníci

Tréner: M. Thomassen

Náhradníci

Tréner: K. Hellberg

AIK StockholmSila pozíciíHammarby FF
6.98
Ø Hodnotenie
7.22
6.80Brankár (1 v 1)7.04
0G 0A0G 0A
6.98Obranca (3 v 4)7.23
1G 0A4G 7A
7.00Záložník (5 v 5)7.38
4G 5A21G 8A
7.11Útočník (2 v 1)6.84
5G 6A4G 1A
AIK Stockholm3-5-2
15BrankárK. Nordfeldt6.8
5ObrancaA. Milošević
4ObrancaS. Papagiannopoulos7.1
16ObrancaB. Hansen6.81G
17ZáložníkM. Thychosen7.02G3A
8ZáložníkO. Valakari
24ZáložníkLamine Fanne
7ZáložníkA. Salétros7.12G2A
2ZáložníkE. Edh6.9
28ÚtočníkI. Pittas
10ÚtočníkB. Celina7.15G6A
Hammarby FF4-2-3-1
1BrankárW. Hahn7.0
2ObrancaH. Skoglund7.24A
6ObrancaP. Vagić6.9
4ObrancaV. Eriksson7.22G2A
30ObrancaS. Pinas7.62G1A
5ZáložníkT. Tekie7.21G4A
8ZáložníkF. Hammar
22ZáložníkM. Karlsson7.33G1A
20ZáložníkN. Besara7.617G3A
28ZáložníkB. Touré
9ÚtočníkJ. Erabi6.84G1A

Prehľad zápasu

AIK Stockholm zdolal Hammarby FF 1:0. Zápas sa hral v Allsvenskan 2024. Góly strelili: J. Guidetti 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet, 2 červených kariet. AIK Stockholm mal 47% držanie lopty, Hammarby FF mal 53%. AIK Stockholm mal 11 striel (4 na bránu), Hammarby FF mal 5 (1 na bránu). Očakávané góly: AIK Stockholm 2.04 — Hammarby FF 0.31. AIK Stockholm urobil 2 striedaní, Hammarby FF urobil 5.

Rivalita od 2016

AIK Stockholm vs Hammarby FF vzájomné výsledky

21 stretnutí
AIK Stockholm
8
výhier
Remízy
5
Hammarby FF
8
výhier
Góly spolu
55 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
10/21 · 48%
Nad 2,5
11/21 · 52%

Aktuálna forma

AIK Stockholm

LWWLLW

Hammarby FF

DWWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026