Menu

Hradec Kralove vs Sparta Praha

Riadny čas

Czech Liga · Sezóna 2023

Malšovická Aréna, Hradec Králové8. októbra 2023 o 15:00
Rozhodca: P. Hocek

Udalosti zápasu

Hradec Králové
Sparta Praha
Výkop
11′Victor Olatunji
14′
L. HaraslínJ. Kuchta
15′
A. Karabec
20′Victor Olatunji
20′Victor Olatunji
34′
A. Karabec

asistencia: A. Preciado

Polčas
S. DancákD. Hais
46′
Š. HarazimJ. Rada
46′
V. Pilař
64′
68′
A. KarabecJ. Pešek
68′
A. PreciadoT. Wiesner
69′Tomáš Wiesner
P. KodešJ. Kučera
70′
71′
J. Kuchta

asistencia: L. Krejčí

L. KrejčíO. Šašinka
83′
84′
J. KuchtaV. Sejk
84′
L. SadílekQ. Laçi
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal4
5Shots off Goal5
13Total Shots10
2Blocked Shots1
7Shots insidebox8
6Shots outsidebox2
9Fouls7
7Corner Kicks1
3Offsides0
53%Ball Possession47%
0Yellow Cards3
0Red Cards1
1Goalkeeper Saves5
408Total passes386
329Passes accurate303
81%Passes %78%
1.49expected_goals1.50

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Hradec Králové je 6.71, v porovnaní s 7.03 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Hradec Králové je F. Čihák (7.06), u Sparta Praha je to L. Haraslín (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Hradec Králové prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 10 asistenciami, na čele s V. Pilař (4G). U Sparta Praha je to 15 gólov a 13 asistencií s lídrom L. Haraslín (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Hradec Králové nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.86, zatiaľ čo Sparta Praha má 3 obrancov s priemerom 7.13. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Hradec Králové nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.64, oproti 4 u Sparta Praha s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Hradec Králové nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Sparta Praha s priemerom 7.13. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Hradec Králové a 87% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Hradec Králové nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Hradec Králové je 28.2 (najmladší: D. Horák (25), najstarší: V. Pilař (37)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 27.7 (najmladší: A. Karabec (22), najstarší: J. Zelený (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Hradec Králové majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 16 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Hradec Králové4-2-3-13-4-3Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
20Bajza14Klíma19Ševčík5Čihák26Horák22Kodeš11Dancák21Harazim6Pilař7Krejčí15Vašulín1Vindahl41Vitík25Sørensen37Krejčí2Preciado6Kairinen18Sadílek30Zelený10Karabec7Olatunji22Haraslín

Náhradníci

Tréner: V. Kotal

Náhradníci

Tréner: B. Priske

Hradec KrálovéSila pozíciíSparta Praha
6.71
Ø Hodnotenie
7.03
Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.86Obranca (4 v 3)7.13
0G 4A0G 1A
6.64Záložník (5 v 4)6.94
4G 6A2G 7A
Útočník (1 v 3)7.13
0G 0A13G 5A
Hradec Králové4-2-3-1
20BrankárP. Bajza
14ObrancaJ. Klíma
19ObrancaO. Ševčík
5ObrancaF. Čihák7.11A
26ObrancaD. Horák6.73A
22ZáložníkP. Kodeš6.6
11ZáložníkS. Dancák6.83A
21ZáložníkŠ. Harazim6.4
6ZáložníkV. Pilař6.84G3A
7ZáložníkL. Krejčí
15ÚtočníkD. Vašulín
Sparta Praha3-4-3
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
25ObrancaA. Sørensen7.11A
37ObrancaL. Krejčí
2ZáložníkA. Preciado6.91A
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
18ZáložníkL. Sadílek6.7
30ZáložníkJ. Zelený7.01G2A
10ÚtočníkA. Karabec6.91G
7ÚtočníkV. Olatunji7.0
22ÚtočníkL. Haraslín7.512G5A

Prehľad zápasu

Sparta Praha zdolal Hradec Králové 3:1. Zápas sa hral v Czech Liga 2023. Góly strelili: A. Karabec 15′, A. Karabec 34′, V. Pilař 64′, J. Kuchta 71′. Bolo udelených 3 žltých kariet, 1 červených kariet. Hradec Králové mal 53% držanie lopty, Sparta Praha mal 47%. Hradec Králové mal 13 striel (6 na bránu), Sparta Praha mal 10 (4 na bránu). Očakávané góly: Hradec Králové 1.49 — Sparta Praha 1.50. Hradec Králové urobil 4 striedaní, Sparta Praha urobil 5.

Rivalita od 2021

Hradec Králové vs Sparta Praha vzájomné výsledky

10 stretnutí
Hradec Králové
1
výhier
Remízy
1
Sparta Praha
8
výhier
Góly spolu
25 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
4/10 · 40%
Nad 2,5
5/10 · 50%

Aktuálna forma

Hradec Králové

LWWWWW

Sparta Praha

WLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026